Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: agathe1988
Czw Gru 01, 2016 15:27
Rozczochrańce - 11 maluchów + mamusia (zdjęcia na stronie 6)
Autor Wiadomość
Starsza Pani 


Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 159
Wysłany: Czw Paź 17, 2013 21:28   Rozczochrańce - 11 maluchów + mamusia (zdjęcia na stronie 6)

Temat przeniesiony z działu INTERWENCJE. Wszystkie maluchy są już zarezerwowane.


Kilka dni temu pojawiła się u mnie szczurza rodzina w składzie 11 ślepych maluchów + rodzice - wszystko w jednej klatce. Źródłem są jak zwykle śmietniki warszawskie.

Rodzice to husky rex, maluchy to husky i jeden albinos. Rodzaj futerek na razie nieznany, ale postaram się zrobić zdjęcia wąsów, może fachowcy rozpoznają.

Mama dzielnie opiekuje się maluchami i rękę toleruje tylko wtedy, kiedy jest w niej jedzenie. Ręka bez jedzenia jest śmiertelnym wrogiem ...

Na dalsze odchowanie niedługo je odbierze ode mnie Pyl, a wszyscy wiedzą, że maluchy od Pyl są super (mamusie maluchów od Pyl również :serducho: ).

Niedługo maluchy będą do adopcji ...

:arrow: Zasady rezerwacji
:arrow: Zdjęcia szczurków i rezerwacje
Ostatnio zmieniony przez mmarcioszka Pon Lis 04, 2013 23:00, w całości zmieniany 5 razy  
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Paź 17, 2013 23:51   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Starsza Pani, po dwóch rexach teoretycznie powinny być standardy, rexy i double. Małego doubla od rexa raczej się nie pozna po wąsach.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Paź 17, 2013 23:58   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


quag, tyle, że ja rozumiem, że nie mamy żadnej pewności czy to rexy czy inne pokręceńce. Więc możliwości może być teoretycznie więcej. Rodziców znamy (z widzenia ;) ), więc może uda się przynajmniej z grubsza ocenic co to za twory.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Starsza Pani 


Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 159
Wysłany: Pią Paź 18, 2013 10:57   

quagmire napisał/a:
Starsza Pani, po dwóch rexach teoretycznie powinny być standardy, rexy i double. Małego doubla od rexa raczej się nie pozna po wąsach.


To już wiem, kto będzie opisywał towarzystwo :wink: .
Mnie do głowy nie przyszło, że mogą być double (fakt, gdzieś kiedyś czytałam, ale to wiedza bierna), dopiero Pyl mi powiedziała i opowiedziała o wąsach :-P .

A kto będzie, jeśli któreś z nich (oboje) jest velveteenem? Tata ma bardzo miłe futerko ...

A na zdjęciach będą nie tylko wąsy ...
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Paź 18, 2013 11:03   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Starsza Pani, teddyrexy, czyli rexovelveteeny, między innymi.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Paź 18, 2013 11:06   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Starsza Pani napisał/a:
A kto będzie, jeśli któreś z nich (oboje) jest velveteenem?
Nadal będą to szczury :P
A na serio to mogą być jeszcze i rexem i velveteenem równocześnie. I będzie trudno to ocenić, bo znamy tylko wygląd rodziców i dzieci, nie znamy ich przodków. A nawet nie mamy 100% pewności, że samiec jest ojcem - tu akurat jest duże prawdopodobieństwo, ale nie możemy wykluczyć, że mogło być więcej samców, albo - jak uczy doświadczenie z pewnej interwencji - że samica karmiąca wcale nie jest ich matką. Ale to już dywagacje.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Paź 18, 2013 11:07   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Off-Topic:
Pyl napisał/a:
Nadal będą to szczury

Dobra odpowiedź nie jest zła!
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Paź 18, 2013 11:13   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Pyl, dlatego napisałam teoretycznie - nie dlatego, że coś innego może się urodzić (ewentualnie fuzzy, gdyby się niosły), tylko dlatego, że nie można mieć pewności, co do rodzaju sierści rodziców.

Starsza Pani, po rexie i velvecie mogą się urodzić standardy, rexy, velvety i teddy rexy.

Ale w sumie aż tak ważne to nie jest. Ważne, żeby znalazły dobre domki.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Paź 18, 2013 11:25   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


quagmire napisał/a:
Ważne, żeby znalazły dobre domki.
Dokładnie tak. I żeby były zdrowe.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Pią Paź 18, 2013 11:43   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Pyl napisał/a:
quagmire napisał/a:
Ważne, żeby znalazły dobre domki.
Dokładnie tak. I żeby były zdrowe.

Czego i ja życzę :kciuki:
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Starsza Pani 


Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 159
Wysłany: Pią Paź 18, 2013 18:55   

quagmire napisał/a:

Starsza Pani, po rexie i velvecie mogą się urodzić standardy, rexy, velvety i teddy rexy.

Ale w sumie aż tak ważne to nie jest. Ważne, żeby znalazły dobre domki.


Ważne, bo trzeba będzie je jakoś opisać, a tak przynajmniej wiadomo, czego można się spodziewać.
Samych haszczy jest do adopcji sporo, a jak małe będą miały dodatkowe bonusy w postaci wychowania u Pyl i eleganckiego futerka, to dobre domki się znajdą :wink:
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Paź 18, 2013 21:31   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Starsza Pani, zazwyczaj wystarczy, że są potargane :)
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Hanka_i_Medyk 


Dołączyła: 13 Lut 2009
Posty: 189
Skąd: Warszawa/Wrocław
Wysłany: Pią Paź 18, 2013 22:17   
   Zwierzątka: Szczury


Nosz kurczę, jak możecie dawać takie ogłoszenia, kiedy mi akurat stado zmalało tragicznie z 5 do 3 sztuk... :twisted:
_________________
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
 
     
Starsza Pani 


Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 159
Wysłany: Sob Paź 19, 2013 01:07   

Hanka_i_Medyk napisał/a:
Nosz kurczę, jak możecie dawać takie ogłoszenia, kiedy mi akurat stado zmalało tragicznie z 5 do 3 sztuk... :twisted:


:mrgreen: To możecie stado powiększyć do 14 sztuk ..

Zdjęcia wrzucę dziś jak się wyśpię, bo liczby zdjęć nijak nie mogę dopasować do liczby maluchów w klatce.
Prawie wszystkie maluchy (oprócz jednego) mają kręcone wąsy. Ten jeden wąsów nie ma prawie wcale, a do tego jest łysy jak kolano i różowy.
 
     
Majo92 


Dołączyła: 30 Wrz 2013
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Paź 19, 2013 13:43   

Jestem z wawy i chetnie przygarne samiczke dla mojej dumbo-Zosi:) zastanawie mnie ten łysolek....czyzby moze jakis gen fuzz?? :mrgreen:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.26 sekundy. Zapytań do SQL: 14