Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Brak węchu
Autor Wiadomość
Karmell 
For Paradise.



Dołączyła: 11 Wrz 2011
Posty: 117
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro Wrz 21, 2011 17:28   Brak węchu
   Zwierzątka: Szczury, pies


Ostatnio zauważyłam, że moja Boni nie reaguje na zapach.
Wiem, że kiedyś mojego kuzyna pies, ugryzł szczurka w nosek, leciało jej trochę krwi, ale szybko się zagoiło. I chyba od tamtego czasu tak ma. Czasem zdawało mi się, że ona faktycznie nie czuje, bo np. kiedyś obok niej był jej ulubiony smakołyk i nie wzięła go, ale tłumaczyłam to sobie tym, że jest ciekawa i podchodzi do mnie a nie do chrupki, a brała dopiero gdy leżał tuż przed nią, albo gdy jej podaję. I dużo razy tak już było. Ale wczoraj leżała malina koło niej i nie wzięła jej, tylko jak jej podałam to tak jakby dopiero zauważyła tą malinę i wzięła.. I czy to możliwe, że szczurek stracił węch? :(
_________________

"Jeśli żałując własnego życia, bojąc się odnieść rany zaprzestajesz poszukiwań to fakt, że w ogóle żyjesz, traci wszelki sens."
Moje maleństwa <3 )~~
 
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Śro Wrz 21, 2011 17:37   
   Zwierzątka: szczurze damy


Karmell, weź coś na co szczury reagują i podgrzej jedzonko żeby intensywniej pachniało. Jeśli jako jedyna nie będzie w stadzie wisieć na prętach chcąc jeść to możliwe, że cos jest nie halo.
Chociaż moje np malin nie lubią ani trochę więc może też nie lubi pewnych rzeczy albo cierpi nie na brak węchu a brak apetytu. Moje z ręki wszystko jedzą. Nawet jak za czymś nie przepadają.
(To tylko mój taki luźny pomysł bo nie miałam takiego przypadku - z góry uprzedzam ;) )
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Wrz 21, 2011 18:43   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Karmell, wędzona ryba (taka świeża, tłusta makrela - mniam!). Nie znam szczura, który tego nie lubi, a śmierdzi wystarczająco. Nawet podgrzewać nie trzeba :wink:
Tylko traktuj jako test a nie karmę, bo to jednak tłuste.
 
     
Karmell 
For Paradise.



Dołączyła: 11 Wrz 2011
Posty: 117
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro Wrz 21, 2011 19:56   
   Zwierzątka: Szczury, pies


A może być kawałek gruszki? Bo tak to chyba nie mam nic takiego co mogłyby zjeść..
_________________

"Jeśli żałując własnego życia, bojąc się odnieść rany zaprzestajesz poszukiwań to fakt, że w ogóle żyjesz, traci wszelki sens."
Moje maleństwa <3 )~~
 
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Śro Wrz 21, 2011 19:59   
   Zwierzątka: szczurze damy


Karmell, nie chodzi o danie jedzenia tylko znalezienie czegoś co intensywnie pachnie. Możesz sprawdzić na czymś nie zjadliwym a sprytnie jak już coś chcesz dać to smakołyka. Gruszka nie ma intensywnego zapachu raczej.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Śro Wrz 21, 2011 20:00   

Gruszka to ten sam przypadek, co malina. Przecież nie musisz tego robić w tej chwili :)
Wydaje mi się, że nie traci się węchu z powodu mechanicznego uszkodzenia nosa - to raczej kwestia uszkodzenia mózgu, więc to, że Twoja szczurka miała ugryziony nos, o niczym nie świadczy. To albinos? Albinosy mają słabszy węch/wzrok itp.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Karmell 
For Paradise.



Dołączyła: 11 Wrz 2011
Posty: 117
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro Wrz 21, 2011 20:01   
   Zwierzątka: Szczury, pies


Ook.. Czyli mam to tak troszkę schować i puścić obydwie czy tylko Boni? Bo jak puszczę też Korę to Boni będzie chodziła za nią (jak zawsze) a tak to nie będę wiedziała czy ją to coś w ogóle interesuje
_________________

"Jeśli żałując własnego życia, bojąc się odnieść rany zaprzestajesz poszukiwań to fakt, że w ogóle żyjesz, traci wszelki sens."
Moje maleństwa <3 )~~
 
 
     
Karmell 
For Paradise.



Dołączyła: 11 Wrz 2011
Posty: 117
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro Wrz 21, 2011 20:04   
   Zwierzątka: Szczury, pies


Niamey napisał/a:
to raczej kwestia uszkodzenia mózgu

To też możliwe bo kiedyś zeskoczyła mi z ramienia i nie wycelowała na taką deseczkę i spadła na ziemie, ale to było wtedy gdy chciałam ją oswoić czyli dawno temu.

Niamey napisał/a:
To albinos? Albinosy mają słabszy węch/wzrok itp.

Kapturek, ale o czerwonych oczkach.
_________________

"Jeśli żałując własnego życia, bojąc się odnieść rany zaprzestajesz poszukiwań to fakt, że w ogóle żyjesz, traci wszelki sens."
Moje maleństwa <3 )~~
 
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Śro Wrz 21, 2011 20:05   
   Zwierzątka: szczurze damy


Karmell, ja bym puściła tylko tą podejrzaną o słaby węch.
a na następny dzień np usiadłabym obok klatki (i jak znudzą się wiszeniem na prętach bo jestem blisko) otworzyć szczelny plastikowy pojemnik z np Makrelą.
Wtedy zobaczysz czy ruszają się noski i czyje.
Tylko najlepiej to zrobić jak juz albo zajmą się czymś innym albo pójdą spać/leżakować.

No tak na moją logikę.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Karmell 
For Paradise.



Dołączyła: 11 Wrz 2011
Posty: 117
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro Wrz 21, 2011 20:09   
   Zwierzątka: Szczury, pies


Tak, tylko że Boni zawsze łazi za Korą czyli jak Kora to wyczuje to Boni też pójdzie (no chyba, że śpi, albo jak idzie się napić albo widziała czy coś, że jest w misce jedzenie to idzie sama.. A tak to ani rusz)
_________________

"Jeśli żałując własnego życia, bojąc się odnieść rany zaprzestajesz poszukiwań to fakt, że w ogóle żyjesz, traci wszelki sens."
Moje maleństwa <3 )~~
 
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Śro Wrz 21, 2011 20:10   
   Zwierzątka: szczurze damy


Karmell, Dlatego tak jak napisałam musisz obserwowac noski.
Nie co robia tylko czy Boni wącha w ogóle.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Karmell 
For Paradise.



Dołączyła: 11 Wrz 2011
Posty: 117
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro Wrz 21, 2011 20:17   
   Zwierzątka: Szczury, pies


Aaa.. Tak sorry, nie mogę się dzisiaj skupić ^.^"
I dzięki za pomoc, postaram się napisać czy ruszała tym nochalkiem czy nie ;)
_________________

"Jeśli żałując własnego życia, bojąc się odnieść rany zaprzestajesz poszukiwań to fakt, że w ogóle żyjesz, traci wszelki sens."
Moje maleństwa <3 )~~
 
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Śro Wrz 21, 2011 20:30   

Niamey napisał/a:
Wydaje mi się, że nie traci się węchu z powodu mechanicznego uszkodzenia nosa - to raczej kwestia uszkodzenia mózgu, więc to, że Twoja szczurka miała ugryziony nos, o niczym nie świadczy.


Wprost przeciwnie. W jamie nosowej w polu węchowym są komórki węchowe, od których odchodzą nici węchowe wędrujące do mózgu. Są to bardzo cieniutkie włókienka, które mogą zostać zerwane przy uszkodzeniu (złamaniu) blaszki kości sitowej lub przy przeciążeniu (i chwilowym przemieszczeniu mózgowia) - często ludzie po wypadku samochodowym tracą węch. Uraz nosa też może spowodować utratę węchu (nie wiem, czy któryś bokser jeszcze coś czuje :> ) . Nie musi dojść do uszkodzenia mózgowia.
 
     
aneczka1-13 


Dołączyła: 09 Maj 2010
Posty: 866
Skąd: P-ń(WLKP)/Żabice(Lubuskie)
Wysłany: Czw Wrz 22, 2011 19:05   
   Zwierzątka: ;(


Jeśli powąchasz np. kwas w taki normalny sposób bez powachlowania to węch też uszkodzisz.
_________________
https://trafficmonsoon.com/?ref=aneczka1992
Zarabianie w necie chętnie odpowiem na pytania na pw
 
 
     
wojsza 



Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 312
Wysłany: Czw Wrz 22, 2011 20:09   

No raczej opary kwasu to też kwas :p, ale jest trochę piorunujący sposób ,może ździebko szokujący dla zwierzaka ale na pewno nie szkodliwy, sprawdzić czy jest powonienie czy też nie trochę zapachu wodorowęglanu sodu albo nawet zwykłej lawendy jak się szczurzasty ożywi to powinno być wszytko w porządku :)
_________________
Mea Culpa.

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.44 sekundy. Zapytań do SQL: 13