Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mmarcioszka
Nie Lis 10, 2013 21:05
[Warszawa] Rude rozczochrańce dumbo. :)
Autor Wiadomość
wilczek777 



Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 1966
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Gru 23, 2013 20:35   
   Zwierzątka: 2 x sheepdog


expelliarmus miło czytać, że braciszek dobrze się miewa :)
U nas od czasu łączenia zapanował spokój - widać, że Bjorn chętnie wspiął by się po drabinie hierarchii ale jest bez szans :P
Waga z przed chwili ale po kolacji:
Bjorn - 455g
Belfast - 328 g
Widać sporą różnicę w wielkości między chłopakami ale sądzę, że tak już zostanie. Beli jest z natury maluszkiem i jak przekroczy kiedyś te 400 gram to będziemy zadowoleni. Bjorn jest wielki ale zrównoważony i nie tworzy żadnych konfliktów. Jest proludzki ale w ogóle nie narzuca się w kontakcie - za to jak już go złapię i ugniatam to udaje plastelinę i dzielnie znosi wszystkie moje zachcianki. Belfast za to człowiekolubny jest bardzo, lubi być miziany i sam włazi na ramię jak tylko może.
Chłopcy bardzo ładnie odnaleźli się w stadzie. Umocnili strukturę bandy i mają swoje role w życiu stada. Bjorn jest rozważny i nigdzie nie biega jak szalony - widać w nim ogromnego spokojnego ducha. Beli jest moją małą zabaweczką i ukochanym kumplem - od miziania, do miziania etc. Pełni chyba jakąś funkcję umilacza czasu.
Chłopcy są mało szkodliwi - nie niszczą bez potrzeby, czasem podgryzą stopy mojego TŻ (się nie dziwię skoro zapaszek serowy :P ).
Często trzymają się razem ale nawiązali już więzi na tyle silne, że próżno ich szukać razem w sputniku.

Poza tym rudzielce jako jedyne ogarniają magiczne poidło Savic i jestem z tego powodu ogromnie dumna :P
Ah i Beli zmałpował Miętusowe ciąganie za sweter kiedy chce zejść z ramienia ale robi to mało kiedy i bardzo delikatnie.

Podsumowując długaśny wywód chciałabym podziękować jeszcze raz za te dwa wspaniałe słoneczka które co dnia wiszą na prętach pokazując blond brzuszki.
_________________
Nasz temat :)
http://forum.szczury.biz/...t=13184&start=0

Za TM :(
Silver i Sharingan [*] Śpioch i Grubas [*] Białas i Mithril [*] Czarnuszek i Bibs [*] Miki i Kaszmir [*] Desant zwany Fretką i Miętus Emerald Moon [*] Bjorn i Anubis (Ibasan) Beris[*] Belfast [*]
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Wto Gru 24, 2013 07:32   

Dziękuję dziewczyny za wieści. :serducho:

Halo pozostałe domki? :)
 
     
Noxa 



Dołączyła: 24 Lis 2011
Posty: 328
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Gru 24, 2013 11:12   
   Zwierzątka: Pięć szczuropaskudów


U nas też wszystko w porządku. Villemo świetnie odnalazł się w dużym stadzie, jest kochany zarówno dla innych szczurów jak i dla ludzi. Jest raczej malutkim chłopakiem, ale bardzo żywym i radosnym. Podczas wybieg wszędzie go pełno ale swój czas dzieli równo pomiędzy ludzi i swoje stado, pilnuje młodszych od siebie i uczy ich bardzo pozytywnych reakcji ;D
Oczywiście jest też pierwszy na rękach, i na dzień dobry koniecznie musi dać buziaka, albo pięć :mrgreen: Często też włazi pod włosy i iska po głowie.
Jest też zjednywaczem ludzkich serc i zrobił furorę w pociągu którym wracaliśmy z Berlina- wisiał na drzwiach transportera powodując powszechne zainteresowanie i domagając się wyjścia na rączki bo to pora miziania i już, po czym zaczął pulsowac oczami podczas głasków moich i dwójki podrośniętych dzieciaków z przedziału. Innymi słowy bardzo wyluzowany i kochany z niego chłopak. A ja ogromnie się cieszę że jeden z rudzielcow zamieszkał z nami bo to świetne chłopaki są :D :serducho:
_________________
Moje Tuptaki zapraszają (;

ze mną: Kłapouszek, Villemo, Dolg, Jaskier, Łizel i Wacław Nostromo de Pip :D

za TM biegają: Zgryzek, Dejmon, Kangurek, Miki, Virion, Kamyk, Blum, Hachiko vel Haczyk, Gizmonek, Tygrysek oraz Placek
 
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Śro Lut 12, 2014 13:27   

Co tam u ferajny? :)
Dobrze się sprawują dzieci?:)
 
     
Noxa 



Dołączyła: 24 Lis 2011
Posty: 328
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Lut 12, 2014 18:08   
   Zwierzątka: Pięć szczuropaskudów


Villuś nam dojrzewa, chwilami ma straszne fochy i się trochę buntuje ale bez jakichś większych rewelacji. Aktualnie przedstawia fazę "wołasz mnie więc pójdę w zupełnie odwrotnym kierunku, powoli i dostojnie". Jest dość nisko w hierarchii stada, ale nie jest na uboczu- trzyma się z dziadkiem Haczykiem i pozostała dwójka maluchów, jak akurat nie jest śmiertelnie obrażony że nie udało mu się ukraść mojego obiadu to nadal jest miziasta jak mało kto. Linie trzyma świetną, no i zrobił się bardziej umiesniony, podejrzewam że wpływ na to może mieć jego chomikowanie w sputniku- przy każdym karmieniu robi kilkanaście kursów w górę i w dół klatki o wysokości 1,6m xD
_________________
Moje Tuptaki zapraszają (;

ze mną: Kłapouszek, Villemo, Dolg, Jaskier, Łizel i Wacław Nostromo de Pip :D

za TM biegają: Zgryzek, Dejmon, Kangurek, Miki, Virion, Kamyk, Blum, Hachiko vel Haczyk, Gizmonek, Tygrysek oraz Placek
 
 
     
expelliarmus 



Dołączyła: 03 Lis 2012
Posty: 163
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 12, 2014 18:55   

Jak fajnie to czytać :serducho:
Frycek to jest dopiero fenomen... Dopiero co przestał przyjmować antybiotyk, ale poza tym jest w doskonałej kondycji. Też lubi chomikować żarcie, ukrywa je we wszystkich możliwych kątach klatki i mieszkania. Ma wspaniałą figurę, Franek i Florek wyglądają przy nim jak prosiaki :P jest przy tym niesamowicie szybki i zwinny, tak uroczo kica po mieszkaniu, wszędobylski szczur co to łazi za nogą jak pies, można się z nim bawić w berka, ciężko przed nim uciec. Przestał już sztywnieć przy podnoszeniu, polubił mizianie, za radą starszych braci codziennie z wielkim zaangażowaniem wylizuje nam paluchy, mniej gryzie w usta, uszy i stopy ale buziaka mu jeszcze nie dam. :P A stado jest dla niego wszystkim, naprawdę wszystkim, tak kocha te moje świnki, bawi się z nimi, tuli, iska- oczywiście ze wzajemnością. Aż serce rośnie kiedy patrzy się na taką szczurzą miłość. Już nie pamiętam czasów, kiedy go nie było, jest cudny.

Dzięki pomocy nezu, ustaliłam umownie datę urodzin- 26.06.2013, więc mój rudy popapraniec niedługo skończy 8 miesięcy
 
     
FaerielDeVille 
Quendi



Dołączyła: 05 Mar 2012
Posty: 603
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 12, 2014 22:48   
   Zwierzątka: -


Gab jest super kochany (i rozbrykany jak cholera :DD ) :serducho: :serducho: :serducho: :serducho: :serducho: Nauczył Skavena lizać palce zamiast podgryzać. :mrgreen: A Sven ma motor w dupce.
_________________
 
     
expelliarmus 



Dołączyła: 03 Lis 2012
Posty: 163
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Cze 30, 2014 18:55   

Przegapiłam umowne urodziny Frycka :| Miałam egzaminy i dopiero dziś uświadomiłam sobie, że 26 czerwca umownie skończył, uwaga, ROK :) Zrobił się z niego duuży szczur (ale nie gruby :P ) w dodatku cudowny alfa, przystojniak i rudy ideał, chociaż nadal nie mogę zbliżać do niego twarzy ani chodzić w skarpetkach :lol:
Dużo zdrowka dla braciszków
 
     
Noxa 



Dołączyła: 24 Lis 2011
Posty: 328
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Lip 01, 2014 11:51   
   Zwierzątka: Pięć szczuropaskudów


O jejku to już?! Sto lat dla rudych dupek! Co tam u waszych chłopaczków? U nas Villuś się uspokoił i jest cudownym miziakiem i maskotką. Można z nim robić wszystko a on się cieszy bo człowiek (; Nie udało mi się go oduczyć próbowania włażenia do buzi ale idzie z tym żyć. Jest cudownie całuśny i kocha wszystko, począwszy od swoich kolegów ze stada, poprzez ludzi na psach i kotach kończąc :D Ze zdrowiem wszystko w porządku (odpukać), jedyny problem jaki mamy to blizna po zapaleniu spojówki przez którą trzeba co jakiś czas przemywać oczko (;
_________________
Moje Tuptaki zapraszają (;

ze mną: Kłapouszek, Villemo, Dolg, Jaskier, Łizel i Wacław Nostromo de Pip :D

za TM biegają: Zgryzek, Dejmon, Kangurek, Miki, Virion, Kamyk, Blum, Hachiko vel Haczyk, Gizmonek, Tygrysek oraz Placek
 
 
     
taivas 



Dołączyła: 26 Gru 2011
Posty: 914
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto Lip 01, 2014 16:10   
   Zwierzątka: Obecnie brak :(


Cooo? To w czerwcu się urodziły? Czemu wydawało mi się, że to był jakoś sierpień/wrzesień? Heh, w takim razie wszystkiego dobrego dla całej rudej braci. :) Od Rudolfa i od nas. :)
_________________
MOJE ANCYMONKI - rudy Rudolf, Czosnek syjamek
Na zawsze w serduszku: grubasek Nutek HF [*], braciszek Net HF [*], Niuniek [*], Sznaps [*], król-poeta Julian [*], Ville czarnuszek [*]
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Śro Lip 02, 2014 10:49   

Bo czas leci za szybko dziewczyny. Na jesieni to oni do was jechali. ;)

Spóźnione ale szczere i siarczyste całusy dla chłopaków. Dajcie im coś dobrego od cioci.
 
     
taivas 



Dołączyła: 26 Gru 2011
Posty: 914
Skąd: Gdynia
Wysłany: Śro Lip 02, 2014 12:27   
   Zwierzątka: Obecnie brak :(


Ojejciu, to muszę w temacie naszym napisac... Wieczorem. Czyli umownie 26 czerwca? Zapamiętam już teraz. :)
_________________
MOJE ANCYMONKI - rudy Rudolf, Czosnek syjamek
Na zawsze w serduszku: grubasek Nutek HF [*], braciszek Net HF [*], Niuniek [*], Sznaps [*], król-poeta Julian [*], Ville czarnuszek [*]
 
     
expelliarmus 



Dołączyła: 03 Lis 2012
Posty: 163
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lip 02, 2014 14:46   

Sama pozwoliłam sobie ustalić taką umowną datę, z tego co pamiętam data urodzin mieściła się w przedziale 20.06-02.07 i tak wyszło. Mam nadzieję, że nikomu nie przeszkadza :P

nezu, jasna sprawa ;) My też (całym stadem) życzymy wszystkim już-NIE-maluszkom z tego miotu dużo zdrówka, pysznych rzeczy i drapania po brzuszkach
 
     
taivas 



Dołączyła: 26 Gru 2011
Posty: 914
Skąd: Gdynia
Wysłany: Śro Lip 02, 2014 21:16   
   Zwierzątka: Obecnie brak :(


expelliarmus, podłapałam wobec tego ten 26, niech zostanie, już teraz zapamiętałam. Więc mi absolutnie nie przeszkadza. :D u siebie w wątku też napisałam tę datę. :)
_________________
MOJE ANCYMONKI - rudy Rudolf, Czosnek syjamek
Na zawsze w serduszku: grubasek Nutek HF [*], braciszek Net HF [*], Niuniek [*], Sznaps [*], król-poeta Julian [*], Ville czarnuszek [*]
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Czw Gru 11, 2014 15:46   

Przynoszę smutne wieści... :(

http://forum.szczury.biz/...p=985734#985734

PaniCiurowa, tulę wirtualnie... :(
Zdarzenie losowe odebrało nam Gabisia, pozostawiło zadrę w serduchu jego dużej i stada..
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.22 sekundy. Zapytań do SQL: 12