Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Karma dla psów i kotów w diecie szczurów - temat ogólny
Autor Wiadomość
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Pon Wrz 12, 2016 05:57   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


KamilaIko napisał/a:
Myślę, że nie ma nic złego w podaniu szczurom mokrej karmy, co myślicie?


Właśnie to jest dyskusyjne. Dobre karmy dla różnych zwierząt mają dobrane składy według potrzeb konkretnego gatunku. Spójrz na ilość białka - 19%. Karmy dla kotów są typowo mięsne.
Przy czym wiadomo, że nie jest to karma bytowa, a jedynie smakołyk i podaje się go równie rzadko jak gerberki czy inne specyficzne smakołyki :) Od czasu do czasu nie widzę przeszkód, byle nie było to raz w tygodniu :wink:
A, bulion też bez problemu zjedzą ;) Ja robiłam czasem galaretkę z kawałkami kurczaka i warzywami - zwłaszcza na urodziny. Chłopaki przepadali :)
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
KamilaIko 


Dołączyła: 11 Wrz 2016
Posty: 3
Wysłany: Pon Wrz 12, 2016 23:19   
   Zwierzątka: cztery szczury, cztery szynszyle i chomik


Traktuję to jedzenie jako dodatek do diety :) Dwa moje chłopaki mają 3 mies, a dwa mają 4 mies. Z tego co czytałam młode szczury potrzebują więcej białka niż dorosłe. Ostatecznie ograniczymy takie mięsne dodatki (na rzecz warzywek i lekkostrawnego białka).
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Wto Wrz 13, 2016 06:00   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


KamilaIko, no to pewnie :) Raz na jakiś czas smarkaczom przyda się mięsny smakołyk :]
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto Wrz 13, 2016 22:15   
   Zwierzątka: ....


Jak już dawać szczurom jakąś psią karmę to polecam Dolinę Noteci ;) ponad 65% mięsa + oprócz mięsa warzywa, zioła + jakieś wypełniacze w postaci ryżu, makaronu :)
_________________
...
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Wto Wrz 13, 2016 22:43   

Karmy mokre składające się z filetów w galarecie/sosie to nie jest pożywienie bytowe kotów i również stosuje się je u nich jako uzupełnienie diety. Rozpatrując wybór pod tym kątem jest to zdecydowanie lepsza opcja niż pełnowartościowe mokre jedzenie dla kotów, które zawiera sporo podrobów i dużo więcej tłuszczu. Z drugiej strony - czy nie lepiej, łatwiej i taniej ugotować szczurom kawałek mięsa od czasu do czasu :) ? O ile podawanie gotowych karm z produktów trudno dostępnych ma uzasadnienie, to w przypadku piersi z kurczaka wolałabym sama przygotować dokładnie tyle, ile szczury potrzebują ;) .

Szczurówka napisał/a:
Jak już dawać szczurom jakąś psią karmę to polecam Dolinę Noteci ponad 65% mięsa + oprócz mięsa warzywa, zioła + jakieś wypełniacze w postaci ryżu, makaronu
A wypełniacze w jakim celu? Szczurom zdecydowanie nie są potrzebne. Jak już podawać mięso, to lepiej samemu wybrać kawałek i ugotować.

KamilaIko napisał/a:
lekkostrawnego białka
Czyli dokładniej czego :) ?
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Wrz 14, 2016 08:44   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Devona, nie wiem, co autor miał na myśli, ale na pewno najlepiej, bo najmniej odpadów z nich zostaje w organizmie, trawią się jajka :)
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
weraN88 


Dołączyła: 07 Lis 2022
Posty: 1
Wysłany: Pon Lis 07, 2022 11:09   
   Zwierzątka: kot Alojzy


Moje koty lubią najabrdziej whiskasa z łososiem ale kurczakiem też nie pogardzą. Ceny worków są naprawdę niskie w porównaniu do innych marek. Zamawiając te największe 14to kilogramowe na stronie sklepu Unizoo nie miałam żadnych problemów z dostawą. https://unizoo.pl/pol_m_Dla-kota_Karma-237.html
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.21 sekundy. Zapytań do SQL: 12