Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Karma dla psów i kotów w diecie szczurów - temat ogólny
Autor Wiadomość
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Pon Lut 19, 2007 09:38   

Natalia, z tego co pamietam (kiedys moje psy to swinstwo jadly.. bo nic innego uparciuchy nie chcialy) to tam masa barwnikow jest.. nie wiem jak to wyglada teraz ale ta karma kojazy mi sie z kolorow kulkami...
 
 
     
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Pon Lut 19, 2007 11:33   

Pedigree to szmelc... szczury aż tyle nie jedzą co psy więc chyba wykosztować się 7zł na tą puszkę Royal Canin to chyba nie aż tak wielki wydatek. a pachnie naprawdę ładnie, świeżym mięsem a nie chemikaliami.

w Żabce jest karma dla kotów gdzie zawartość mięsa to 8% :hyhy:
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Pon Lut 19, 2007 11:51   

Pedigree jest zresztą dmuchane :/

Mazoku, Royal Canin w puszcze suchy czy mokry O_o ?
_________________

 
     
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Pon Lut 19, 2007 13:37   

w puszce mokry, w torebkach jest suchy ;)
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Lut 19, 2007 13:56   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


a ja mam pytanie, o pokarm mokry - Whiskas dokładnie. Dostałam darmową paczuszkę (możliwe jest, że dostane dużo więcej), ale na razie stoi w lodówce, bo hmmm dać to małym, czy nie dać? Oczywiście nie jako podstawowy, najwyżej jako przysmak wydzielany ;) Zresztą i tak jest to ten dla dorosłych kotów, więc małe i tak do niego jeszcze nie dorosły.
białko 8%, oleje 4,5%, popiół 2,5%, włókno 3%, wilgotność 82%. Cielęciny jest podobno 4%.



jeżeli jest dobry dla szczurków i jeżeli dostałabym tego więcej, to mogę się podzielić, moje i tak nie spałaszują wszystkiego ;)
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
Natalia 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 993
Wysłany: Pon Lut 19, 2007 14:52   

To ja bym chciała, jeśli jest ok, tylko wysyłka... :P .
 
     
devilline 
superfrajer.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1641
Skąd: Czerwionka-Leszczyny/Rybnik
Wysłany: Pon Lut 19, 2007 18:30   
   Zwierzątka: kot.


Azi, tylko pomysl - skoro mięsa jest 4% to co to jest reszta?
Na kocich forach bardzo tego nie polecają.
Ja bym uważała.
 
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Pon Lut 19, 2007 18:38   

AmericanIdiot napisał/a:
Azi, tylko pomysl - skoro mięsa jest 4% to co to jest reszta?
Na kocich forach bardzo tego nie polecają.
Ja bym uważała.


to proste
Masa wody
pulpa buraczana
barwniki
aromaty

Nie za zdrowe...
 
     
gijane 
pani Rolnik :)



Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 152
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 19, 2007 19:05   

pedigree i whiskas to chyba najgorsze, co moze byc. w lepszych karmach jest za duzo bialka, ale poza tym sa ok. w gorszych bialka jest akurat.
a te wlasnie reklamowane... maja dodawane "ulepszacze " w postaci uzalezniaczy, zeby zwierzeta chetniej karme jadly.

nie polacalabym tego dla szczuraskow. dla kotow zreszta tez nie.
_________________

 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 19, 2007 19:52   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


gijane napisał/a:
pedigree i whiskas to chyba najgorsze, co moze byc. w lepszych karmach jest za duzo bialka, ale poza tym sa ok. w gorszych bialka jest akurat.

Przepraszam, że ja znów na podstawie psów, ale:
Na PONim forum dyskutujemy na temat nadmiaru białka. Podobno uczula, ale przeciez jeśli uczula, to nie ilośc, a konkretne białko, na które osobnik jest uczulony (nawet w mikroskopijnej ilości). W każdym bądź razie moje psy jedza karmę o 40% białka (i maja się doskonale), mimo że hodowcy tej rasy mówią, że max białka dla PONa to 25%!

Poza tym, czy karmimy szczury tylko psią karmą?
Ja jedynie dosypuje trochę dla smaku, więc białko sie "rozcieńcza" (i nie tej wysokobiałkowej, bo jest tak droga, że mi żal szczurom dawać :P . Daję im Acanę dla szczeniąt.)

Pedigree i Whiskas to produkty bardzo kiepskiej jakości. Są produkowane z odpadów (płuca krowie, wątroby, macice itd. Nie ma tam ani odrobinki prawdziwego mięsa! - Byłam w fabryce, widziałam, co tam dają :? ). Suche karmy sa kolorowe, a barwniki mogą uczulać. Saszetke raz kupiłam dla szczurów. Musiałam dać psom, bo szczury nie tknęły.
Podobnie jest z Frolicami. Zawierają duzo środków konserwujących, żeby kółeczka były elastyczne itd. Podobno bardzo często uczula! Nie polecam!
 
     
zona
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lut 19, 2007 20:00   

Teraz sprawdźcie na opakowaniach ile procent białka mięsnego jest w tych białkach;]
Whiskasa nie polecam, nawet jako przysmak - w wakacje zostawiłam szczury na 2 tygodnie facetowi, podawał im Whiskas, bo dostał 'paczuszkę dla maluszka', a jego kot tego świństwa nie żre. Tak utuczonych szczurów w życiu nie miałam, a smród z ich kupek powalał już w drzwiach...
Malutkie paczuszki porządnej karmy znowu tak strasznie drogie nie są, można też napisać e-mail do poszczególnych firm z prośbą o próbki albo przejść się po sklepach zoologicznych i próbki dla 'wybrednego pieska' wydębić;]
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 19, 2007 20:06   

Zastanawiam sie dziewczyny skad Wy wiedze czerpiecie (poza PALATINA)... :? Tez bylam w fabryce Pedigree. Powiem szczerze ze taki Royal to jest z tej samej polki co Pedigree tylko ze roz(prze)reklamowany bardziej. Takie wychuchanie na rozne rasy i typy to totalna bzdura. :|

Co do skladu to barwniki sa takie jak w ludzkiej zywnosci (identyczne),a wszelkie konserwanty itp rowniez sa wedlug norm "ludzkich" pokarmow. Zawartosc natomiast jak to mowicie "prawdziwego miesa" jest mala,bo i po co duza, skoro dzikie miesozerne wcale nie zywia sie glownie miesniami, a wlasnie jako pierwsze i podstawowe zjadaja cale wnetrznosci co stanowi tzw produkty pochodzenia zwierzecego.

Zeby nie bylo, karmilam swoja auke Pedigree,a obecnie karmie Acana i tylko i wylacznie dlatego ze sunia ma problemu z zebami i trudno jest jej gryzc duze chrupki.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 19, 2007 20:54   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


Olimpia napisał/a:
Powiem szczerze ze taki Royal to jest z tej samej polki co Pedigree tylko ze roz(prze)reklamowany bardziej.

Oj, ja sie nie zgodzę. Mnie ten pan w Masterfoodzie nie przekonał, choć mówił przepięknie (przynajmniej w zeszłym roku, nie wiem, jak ostatnio).
Choćby dlatego, że Pedigree ma 4% mięsa (mączki, bo tzw. mięsa nie ma żadna z karm :wink: ), a R.C. czy Acana 20-30%, Orijen 70% (juz ten jeden argument do mnie przemawia)!
Ja różnicę widzę i to dużą. Resztę składu pominę, bo to temat rzeka, a my na szczurzym forum w końcu jesteśmy.
A dla tych, którzy pragną psa karmić zgodnie z naturą polecam zabawę w BARF :wink:
Swoja drogą byłoby super, gdyby ktos opracował BARFa dla szczurów!! :mrgreen:
Nawet bym sie w to pobawiła, choc przy psach mi się nie chciało.

-----------------
dodano:

Off-Topic:
Olimpia, wszystkiemu, co Wam powiedzieli w Masterfoodzie, zaprzeczy na wykładach z dietetyki prof. Ostaszewski (zreszta nie tylko on. Sała katedra ma podobne zdanie). On wychwala RC pod niebiosy, a za najgorsze badziewie uwaza Frolica. Zreszta sama usłyszysz na wykładach w tym semestrze.
 
     
zona
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lut 19, 2007 21:05   

PALATINA napisał/a:
A dla tych, którzy pragną psa karmić zgodnie z naturą polecam zabawę w BARF :wink:

Ano właśnie, tylko mię się w tym babrać nie chce;]
Moje szczury wcinają Acanę i nie narzekają.
 
     
marhef 
Idiot.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1411
Skąd: Wroclove
Wysłany: Pon Lut 19, 2007 21:08   

PALATINA napisał/a:
BARF

:?: :?: :?: :?: :?:
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.69 sekundy. Zapytań do SQL: 12