Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mmarcioszka
Czw Paź 10, 2013 17:45
Oddam myszkę samiec młody Picasso -Piła - PILNE!
Autor Wiadomość
Kajka357159 


Dołączyła: 25 Lip 2013
Posty: 0
Skąd: Piła
Wysłany: Czw Lip 25, 2013 22:27   Oddam myszkę samiec młody Picasso -Piła - PILNE!

W skrócie - kol zamiast samiczek dostała parkę w sklepie zoo, chciała wydać samca i takim trafem trafił on do mnie ale ja niestety zmuszona jestem go oddać ponieważ mam swoją 5 zwierzaków a moja mama niestety nic nie wie że w domu jest mysz i wolałabym aby się nie dowiedziała, ja tylko chciałam zapobiec ciąży samiczki koleżanki... Ma na imię Picasso ma 4-5tygodni maksymalnie. Najlepiej by było gdybym oddała go przed połową sierpnia. Sprawa jest dość pilna.



Pomimo tego że baardzo chciałabym aby został u mnie, niestety wolę nie ryzykować że mama się dowie. Obiecałam sobie jak go brałam że go tylko przetrzymam krótki czas aby znalazł nowych opiekunów lub DT. Bardzo proszę o pomoc.
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lip 25, 2013 22:44   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


oo jaki ładny mychol :) oby szybko znalazł domek :)
 
     
Kajka357159 


Dołączyła: 25 Lip 2013
Posty: 0
Skąd: Piła
Wysłany: Czw Lip 25, 2013 23:34   

Proszę jeszcze o rozpowszechnianie wątku i pomoc w znalezieniu chociaż
DT. Forum szczurowe, na pewno nikt się nie znajdzie aby przetrzymać malucha? MAcie szczurki, to może i znajdziecie miejsce dla myszki?
 
     
Kasia_89 



Dołączyła: 01 Maj 2011
Posty: 625
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Lip 25, 2013 23:36   
   Zwierzątka: Bez szczurełków, został pieseł...


Duży ten myszon :P
Ale jest śliczny ^^
_________________
Kimiś moje słonko [*] Ramenek mój Skarb [*], Sake [*]... the end.
 
 
     
Kajka357159 


Dołączyła: 25 Lip 2013
Posty: 0
Skąd: Piła
Wysłany: Czw Lip 25, 2013 23:46   

To tylko pozory, w rzeczywistości jest malutki :)
 
     
Kajka357159 


Dołączyła: 25 Lip 2013
Posty: 0
Skąd: Piła
Wysłany: Pią Lip 26, 2013 12:19   







Mmm, co tam masz?





Zdecydowanie polecam się do adopcji ;)

 
     
Kajka357159 


Dołączyła: 25 Lip 2013
Posty: 0
Skąd: Piła
Wysłany: Pią Lip 26, 2013 12:45   

Aktualnie są chętne 3 osoby. Jedna z Krakowa, druga ze Śląska a trzecia z Piły. Wolałabym aby znalazł się ktoś odpowiedni z Piły, ale póki co ta osoba jeszcze nie zdobyła mojego zaufania. Zapytała na jakiej ulicy mieszkam, zapytałam się jakie warunki jest w stanie zapewnić, na razie nie odpisał.. Osoba ze Śląska najbardziej póki co przypadła mi do gustu. Chce myszaka z zupełnie innej części Polski, zapytała się czy byłby możliwy transport i powiedziała że maluch by dołączył do pozostałej 3 jej samczyków a najstarszy z nich ma 3 miesiące. Zobaczymy co będzie :)
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Lip 26, 2013 13:00   
   Zwierzątka: brak


Kajka357159, ale nieznajacych sie samcow myszy sie chyba nie laczy, beda ze soba walczyc.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Kajka357159 


Dołączyła: 25 Lip 2013
Posty: 0
Skąd: Piła
Wysłany: Pią Lip 26, 2013 13:03   

Jest możliwość że się dogadają :) Przynajmniej tak czytałam. Nigdy myszki nie miałam więc się nie orientuję :) Zawsze tylko chomiki i papugi.
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Pią Lip 26, 2013 14:49   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Kajka357159, samce myszy nie dogadają się, jeśli nie są ze sobą spokrewnione. Panowie myszy są strasznie, strasznie terytorialni. Połączenie samców niespokrewnionych ze sobą jest możliwe jedynie w bardzo młodym wieku.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pią Lip 26, 2013 14:57   
   Zwierzątka: szczurze damy


Kajka357159, Uszanuj to, że nie każdy dysponuje stałym i/lub dobrym łączem. Używaj miniatur.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Vaco 
phage the Chihuahua



Dołączyła: 30 Sty 2010
Posty: 1785
Skąd: Świnoujście
Wysłany: Pią Lip 26, 2013 14:59   

Dogadają się, ale trzeba uważać przy łączeniu bardzo i robić to na neutralnym i małym terenie. Samce myszy ogólnie jak są trzymane razem, to musza być bardziej ściśnięte na danej powierzchni niż samice, żeby nie mogły określić swoich terytoriów. Ja mam 4 niespokrewnionych samców (2 z nich były łączone jako dorosłe samce, a do nich niedawno dwa podrostki dołączyły) trzymanych razem i nigdy się nie gryźli ;)
To nie jest tak, że się nie łączy, tylko wymaga zdecydowanie więcej pracy i wyczucia, niż w przypadku samiczek.
_________________


 
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Pią Lip 26, 2013 15:12   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Vaco napisał/a:
To nie jest tak, że się nie łączy, tylko wymaga zdecydowanie więcej pracy i wyczucia, niż w przypadku samiczek.

To mam jakieś nieaktualne informacje :oops: Przez kilka lat może się bardzo zmienić podejście do tematu - jak w przypadku szczurów. Zatem już nie dezinformuję - zostawiam głos użytkownikom, którzy mają doświadczenie z samcami myszy - ja miałam tylko samiczki i to 3 od razu.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Vaco 
phage the Chihuahua



Dołączyła: 30 Sty 2010
Posty: 1785
Skąd: Świnoujście
Wysłany: Pią Lip 26, 2013 15:18   

limomanka, to prawda, kiedyś wszyscy ostrzegali przed łączeniem dorosłych samców myszy. Teraz temat się nieco "rozluźnił" (chociaż 2 lata temu moimi pierwszymi myszkami, były właśnie 3 niespokrewnione, mieszkający razem chłopcy :) ). Oczywiście należy mieć na uwadze, że niektóre samce mogą być wyjątkowo agresywne i terytorialne, wtedy niestety nawet mimo największych chęci nie uda nam się ich połączyć z innymi.
_________________


 
 
     
Afera1 



Dołączyła: 08 Gru 2010
Posty: 115
Wysłany: Pią Lip 26, 2013 17:24   
   Zwierzątka: 9 szczurzych duszyczek za TM <3


Zgadzam się z Vaco. Ja też miałam stadko myszy samcze, gdzie samce nie były ze sobą spokrewnione i były łączone przeze mnie. Nie dochodziło do awantur.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.21 sekundy. Zapytań do SQL: 13