Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: AngelsDream
Śro Maj 16, 2007 14:44
Dlaczego w stadzie, a nie pojedynczo?
Autor Wiadomość
Ebia 


Dołączyła: 13 Lut 2012
Posty: 2876
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lis 23, 2013 20:15   

dag0110, nie zwlekaj i adoptuj jak najszybciej koleżankę dla swojej szczurci. Pies i kot wcale jej nie wystarczą. Wyobraź sobie, że spędzasz kilka miesięcy w samotności, za jedynych towarzyszy mając psa i kota. Czy zwierzęta wystarczyłyby Ci? Czy nie tęskniłabyś za rozmową z drugim człowiekiem?
Szczurki żyją krótko, ale są bardzo inteligentne i stadne. Ważne, aby podczas tego krótkiego życia były szczęśliwe. Z wieloletniego doświadczenia szczuromaniaków wynika, że samotność im tego szczęścia nie daje ;)
 
     
Lidkamk 
Moje Chłopaki :)



Dołączyła: 03 Sty 2014
Posty: 64
Wysłany: Czw Sty 09, 2014 13:07   
   Zwierzątka: szczury


A ja mam wielki dylemat, wiem że szczurki powinny być razem i mam ku temu warunki, do niedawna miałam dwa samce (rodzeństwo) niestety Miluśia już nie ma. Gacek ma 1,7 roku i nie wiem czy dołączyć mu młode. Boję się że zrobi im krzywdę.
 
     
madziastan 


Dołączyła: 28 Sty 2012
Posty: 400
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 09, 2014 13:16   

Krzywdy nie zrobi jak odpowiednio ich połączysz (neutral) - przygarniasz 2 młodych? :) Młode mogą uciekać od niego, wisieć na prętach w klatce i z tego powodu będzie trzeba trzymać ich w transporterku (czystym) albo w niskiej klatce. I wtedy się pokochają :)
_________________

 
 
     
Lidkamk 
Moje Chłopaki :)



Dołączyła: 03 Sty 2014
Posty: 64
Wysłany: Czw Sty 09, 2014 13:26   
   Zwierzątka: szczury


właśnie zastanawiam się nad 3 młodymi lub jednym w podobnym wieku, bo Gacek sam nie może być, jest taki smutny i samotny że aż mi się serce kraje jak widzę zmianę w nim.
 
     
madziastan 


Dołączyła: 28 Sty 2012
Posty: 400
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 09, 2014 13:33   

Polecam adopcję :) I nie martw się kiedy zaczną się bić - to jest naturalne dopóki krew się nie leje :)
_________________

 
 
     
sofor 



Dołączyła: 08 Lut 2015
Posty: 16
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Nie Lut 08, 2015 16:11   Przestrzeń, a stado

Witajcie,
Czy klatka o wymiarach 80 x 48 x 118 cm dla szczurka zastąpi mu towarzysza?
Oczywiście, że nie aczkolwiek, czy jeżeli przy tak dużej przestrzeni w nocy, poświęcać mu będę wiele atrakcji w dzień, to czy da się z tym pogodzić?

Dostałam ultimatum,
stąd moje pytanie:-(

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Wto Wrz 13, 2016 07:40 ]
Przeniosłam posty z tematu zbiorczego.
_________________
Ze mną: Panda [8.02.15] Cocco [6.03.15] Smoła [21.07.15]
Ostatnio zmieniony przez limomanka Wto Wrz 13, 2016 07:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Nie Lut 08, 2015 17:00   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


sofor, Ty w żaden sposób nie zastąpisz szczurowi towarzysza tego samego gatunku. Tego się nie da zastąpić przy pomocy nawet najlepszych warunków.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Lut 08, 2015 17:03   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


sofor, jeśli nie masz opcji na posiadanie 2 szczurów (które nie kosztują znacząco więcej niż jeden) to oddaj szczura tam, gdzie jego podstawowa potrzeba zostanie spełniona.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
sofor 



Dołączyła: 08 Lut 2015
Posty: 16
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Nie Lut 08, 2015 17:25   

Layla napisał/a:
sofor, jeśli nie masz opcji na posiadanie 2 szczurów (które nie kosztują znacząco więcej niż jeden) to oddaj szczura tam, gdzie jego podstawowa potrzeba zostanie spełniona.


Zadałam ewentualne pytanie, a ty Layla plujesz się bez powodu narzucając mnie z góry oddanie szczurka.

Towarzysz ma być, to będzie,
Pzdr
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Lut 08, 2015 18:08   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


sofor napisał/a:
a ty Layla plujesz się
Nie życzę sobie takich słów skierowanych do mnie. Nie narzucam, a radzę opcję, która jest najlepsza dla szczura, bo to mnie interesuje.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
sofor 



Dołączyła: 08 Lut 2015
Posty: 16
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Sob Lut 28, 2015 21:40   Brak doświadczenia, a szczury zwierzętami stadnymi

Nie mam doświadczenia w opiece nad jednym zwierzakiem, a co dopiero nad dwoma! Czy złym pomysłem byłoby przygarnąć jednego, a po dostatecznym odstępie dokupić drugiego?
Proszę o wskazówki i porady dla szczurzego żółtodzioba :mysza: ;(
Ostatnio zmieniony przez sofor Sob Lut 28, 2015 22:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
bolek 



Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 433
Skąd: Torun
Wysłany: Sob Lut 28, 2015 21:44   
   Zwierzątka: szczury, pies


Najlepiej od razu wziąć dwa bo szczury to zzwierzęt silnie stadne im dłużej będziesz zwlekac z towarzystwem dla szczura tej samej płci tym trudniejsze będzie łączenie. I szczury adoptowac a nie kupować. Jeśli nie masz doświadczenia ze szczurami to najpierw o nich dowiedz sie jak najwięcej a potem przygarnij

ort.
_________________
Ze mna: Bolek (ur. 10.09.2014) Lolek (ur. 16.12.2014) Bilbo (ur. listopad 2014)
Nasz temat: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=16993
Ostatnio zmieniony przez limomanka Nie Mar 01, 2015 00:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
sryt9 



Dołączyła: 30 Paź 2014
Posty: 147
Wysłany: Sob Lut 28, 2015 23:29   

Ja zawsze mam uśmiech na twarzy jak czytam takie posty. :wink:
Szczury to bardzo złożone zwierzaki, z szeregiem ciekawych zachowań, ale też bardzo wyraziste. Jako właścicielka dwóch chłopaków (co prawda mój przypadek jest nieszablonowy i troche cięższy niż normalne kup > "hoduj") od połowy listopada mogę powiedzieć po sobie, że mi "wsiąknięcie" i zrozumienie co i jak zajęło stosunkowo krótko.
Fakt faktem jednak, że uprzednio troche o nich czytałam i się kształciłam!
Szczur proste zwierze - nie podoba mu sie coś, to to okazuje bardzo wyraziście, w drugą stronę jest podobnie ;) Obserwacja to klucz do sukcesu, jednak ja uważam, że nie da się poznać pełnego charakteru i specyfiki szczurów mając tylko jednego osobnika :]
_________________
→ nasza galeria ←
ze mną: Zorro • Pluszak • Żarówka

 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Nie Mar 01, 2015 00:28   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


sofor, połączyłam Twój temat z już istniejącym. Kiedy masz jakieś pytanie, zwłaszcza tak podstawowe - temat o stadnosci jest mocno uwypuklony na stronie głównej forum - używaj proszę opcji szukaj.
Odpowiedź na swoje pytanie znajdziesz w różnych miejscach na forum, zacznij od lektury tego tematu, a w razie dalszych wątpliwości pytaj w istniejących wątkach.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
cydelko 


Dołączyła: 17 Sty 2015
Posty: 10
Wysłany: Czw Kwi 09, 2015 20:53   Samotny szczur.

Chcę dowiedzieć się jak długotrwała samotność wpływa na szczura. Jakie są konsekwencje? Dlaczego muszą być przynajmniej dwa? Dlaczego człowiek nie może mu zastąpić kompana?

Komentarz dodany przez: limomanka: Nie Kwi 19, 2015 17:26
Scaliłam z istniejącym tematem.
Ostatnio zmieniony przez limomanka Nie Kwi 19, 2015 17:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 17