Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: AngelsDream
Śro Maj 16, 2007 14:44
Dlaczego w stadzie, a nie pojedynczo?
Autor Wiadomość
Hanami 


Dołączyła: 22 Sty 2011
Posty: 3695
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 12:51   
   Zwierzątka: ... Kawunia, Ukkinia, Lavinia, Totunia


Niamey napisał/a:
Każdy naukowiec zajmujący się poważnie szczurami powie Ci jak bardzo podstawową potrzebą jest dla tych zwierząt towarzystwo osobników tego samego gatunku.
Nie chodzi tu o specyficzne potrzeby szczurów określanych na forum "zwierzętami stadnymi". Wszystkie zwierzęta żyjące na wolności w grupie, potrzebują takiej grupy w niewoli. Dlatego przynajmniej drugi osobnik tego samego gatunku jest wprost niezbędny dla równowagi psychicznej zwierzęcia stadnego.
_________________
449955886677
 
     
Bestgore 


Dołączył: 27 Lut 2012
Posty: 18
Skąd: szczecin
Ostrzeżeń:
 5/4/5
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 12:55   

Nie będę podważał kompetencji naukowców.. Naukowcy dużo dużo dużo ślęczą nad badaniami nas, szczurów i wszystkiego dookoła ale na dobre im to nie wychodzi. Ja bym osobiście nie wierzył w takie badania.
Polecam stronkę, która otwiera oczy na prawdziwy świat: http://czasprzebudzenia.wordpress.com/onas/
Polecam tylko wytrwałym w czytaniu i takim, co czytają ze zrozumieniem i potrafią przełożyć tekst na rzeczywistość :wink: :wink:
Artykuły tyczą się człowieka ale jeśli się dobrze zastanowić można być sobie samym naukowcem i wyciągnąć dużo niesprzecznych wniosków na temat innych żywych istot :-P
Miłej lekturki.

odpowiedzi co ma piernik do wiatraka świadczą o czytaniu bez zrozumienia :wink:
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 14:04   
   Zwierzątka: brak


Off-Topic:
Strona na kilometr zajeżdża treścią dla fanów teorii spiskowych, a jeszcze jak odnalazłam artykuł o "zamachu" w Smoleńsku... :lol: Nie, dziękuję. Poza tym nie ma nic wspólnego z tematem dyskusji.


Jeśli uważasz się za mądrzejszego niż naukowcy, to nie mamy o czym dyskusować. Możesz też twierdzić, że Ziemia jest płaska - co nie sprawi, że taka się stanie. Stadność szczurów jest faktem, w laboratoriach wykorzystuje się m. in. oddzielenie szczura od stada jako sposób na wprowadzenie go w depresję. Oczywiście nie wszystkie badania przeprowadzone na świecie są wartościowe, niemniej na szczurach testuje się prawie wszystkie leki, kosmetyki - muszą więc stanowić jako szczep jednakową i powtarzalną próbę laboratoryjną. Naukowcy nie mogliby sobie raczej pozwolić, żeby już u podstaw eksperymentu leżały błędne warunki początkowe.

Porównywałeś wcześniej szczury do psów - psy zostały udomowione kilkadziesiąt tysięcy lat temu, w tym czasie nauczyły się współtworzyć stado z człowiekiem. Szczury są zwierzętami domowymi wielokrotnie krócej, człowiek nie zastąpi im stada.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Bestgore 


Dołączył: 27 Lut 2012
Posty: 18
Skąd: szczecin
Ostrzeżeń:
 5/4/5
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 14:59   

Nie! Na odwrót- jak już to psy do szczurów-bo szczury są inteligentniejsze :] Czyli można wysunąć pewne wnioski-że potrafią szybciej przystosować się do "tu i teraz" :wink:

Na resztę nie odpowiadam bo to nie temat o świecie :-P
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 15:45   

Bestgore, niejeden już taki jak Ty próbował tu wpakować się z buciorami, zrobić aferę rzucając nic nie znaczące zdania. Więc serio, jeżeli to Twój cel, to sobie daruj, kilkuset osób posiadających szczury nie przekonasz o tym, że to co zbadali i potwierdzili naukowcy i to, co widzimy u siebie w domu, to brednie. Ani nas nie sprowokujesz swoim gadaniem. Skoro nie wierzysz w prace naukowe, to nie mamy o czym rozmawiać, tylko pamiętaj, leki też są przebadane naukowo - więc ja bym się zastanowiła na Twoim miejscu, bo przecież naukowcom to nie wychodzi.
Bestgore napisał/a:
Nie! Na odwrót- jak już to psy do szczurów-bo szczury są inteligentniejsze :] Czyli można wysunąć pewne wnioski-że potrafią szybciej przystosować się do "tu i teraz"
Inteligencja nie ma nic wspólnego z zachowaniami społecznymi i socjologicznymi, potrzebą tworzenia grupy... Ma na nie wpływ, ale nie kształtuje potrzeby do nich (nawet człowiek z IQ40 chce przebywać z innymi ludźmi). Poza tym stado stanowi zaspokojenie podstawowej potrzeby bezpieczeństwa. To nie ma nic wspólnego z umiejętnością przystosowania się, bo owszem, czy szczur czy pies, czy człowiek, będzie potrafił przystosować się do samotności - nie umrze z głodu, bo sobie zapoluje na przykład. Co nie znaczy, że dalsze szczeble potrzeb będą zaspokojone... :roll:
 
     
mikanek 



Dołączyła: 02 Lis 2010
Posty: 383
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 19:40   
   Zwierzątka: 2 koty, 1 królik, 3 szczury


ale tu nerwowo :roll: a co ze szczurzymi samotnikami?
_________________
Toffi & Ryjek & Paszczak
*za tęczowym mostkiem hasa Susełek* Mikaś* Rychu, Nelisława * Muminek* Mika* Victoria*Surik*Hipcio*Pimplak*Gocia*Gajutek*Mika*Migotka*Julcia*Suri*Bubu*Kotlecik*Surik
 
 
     
Zuzia1976 



Dołączyła: 22 Kwi 2010
Posty: 185
Skąd: Święte miasto-Częstochowa
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 19:45   
   Zwierzątka: Zośka,Mania,Skórka,Bella,Klara


Bestgore, wyjaśnij powód odradzania swojej dziewczynie wzięcia towarzyszki dla jej szczurki....jaki masz cel w tym,chyba nie zazdrość,że Twoja dziewczyna woli przebywać ze szczurką a nie z Tobą.Bo ja innego powodu nie widzę,opieka nad dwoma trzema czy czterema ogonkami nie rózni się niczym od opieką nad jednym.Może więcej karmy pójść i to tyle.A ciekawe czy Ty byś chciał sam w klatce siedzieć przez całe życie.P.s.Co do samotnych szczurów to rada jest jedna trzeba zmajstrować towarzysza....taka szczurza natura,że szczur ciągnie do szczura. :mrgreen:
_________________
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
— George Bernard Shaw
Moje stado http://forum.szczury.biz/...er=asc&start=60
 
 
     
Asmena 
alv



Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 594
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 21:02   

mikanek napisał/a:
ale tu nerwowo :roll: a co ze szczurzymi samotnikami?

Zdarzają się bardzo rzadko, a i tak najczęściej ta cecha została nabyta przez np. złe łączenie czy problemy zdrowotne.
_________________
Ze mną: Chiki, Ama, Yoru, Bambi, Latte
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya, Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Hagu, Sukui, Arai
 
 
     
furburger 
bez kija nie podchodź



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 30 Gru 2010
Posty: 1222
Skąd: Kudowa-Zdrój
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 21:07   

nie będzie wiadomo czy szczur to samotnik jeśli się tego wcześniej nie sprawdzi a jeśli od razu szczur ma być sam to nie ma możliwości żeby się przekonać czy woli być sam czy nie
_________________
Ferdek, Boczek, Paździoch :D
Alfred [*] ;( Manfred [*] ;( Bolesław [*] ;( Kayomi [*] ;( Księżniczka [*] ;( Perła [*] ;(

Fruburgerwe stadko :)
 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 21:50   

Trzeba brać poprawkę na to, że wiele osób początkujących uznaje początkową niechęć do drugiego szczura (zupełnie naturalną i normalną) za oznakę "o mój szczur to samotnik" i zniechęcają się do dalszego łączenia.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Bestgore 


Dołączył: 27 Lut 2012
Posty: 18
Skąd: szczecin
Ostrzeżeń:
 5/4/5
Wysłany: Śro Kwi 04, 2012 10:41   

Off-Topic:
Zuzia1976 Zazdrosny to nie jestem :P Co do siedzenia w klatce to siedzę non stop w klatce-czyt. podłym świecie :mrgreen: Ale samemu jest mi dobrze znaczy się z dziewoją!

Czemu jej odradzam... Po prostu mam swoje zdanie na trzymanie zwierzaków. A żeby nie siać fermentu na forum nie będę dzielił się swoimi trafnymi spostrzeżeniami :-P Nie dociera do mnie też gadanie o naukowcach.. Naukowcy we wszystkim Was oszukują! Osuwają od faktów, prawdy...
Ktoś tam nadmienił coś o lekach. Nigdy nie byłem szczepiony ani nie brałem leków-mam wspaniałych rodziców- i dziś jestem zdrów jak ryba :twisted:

Póki mieszkam razem z dziewczyną, pozwolę sobie decydować czy będą dwa szczury czy jeden :] Wystarczą mi dwie szalone dziewczyny :-P

Uznam to za offtop żeby Pani Admin nie musiała mnie poprawiać :wink:


[ Komentarz dodany przez: AngelsDream: Sro Kwi 04, 2012 11:18 ]
Język! Wyrażaj się kulturalnie! Wygwiazdkowany wulgaryzm jest nim nadal.
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Śro Kwi 04, 2012 11:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Śro Kwi 04, 2012 11:09   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Bestgore napisał/a:
Naukowcy we wszystkim robią Was w ch****... Osuwają od faktów, prawdy...

Kiedy robią to robią, ale stwierdzenie faktu, który każdy może zaobserwować (czy to u siebie w domu mając szczury, czy mając kontakt z dzikimi szczurami, czy to w końcu oglądając dokument poświęcony im w telewizji) to chyba jeszcze nie robienie nas, jak się ładnie wyraziłeś, w :cenzura: . Chyba, że przez te wszystkie lata ze szczurami robimy sami siebie przez calutki czas.
Nie będę pokazywać palcem, kto robi kogo i w co, ja teorie spiskowe też lubię ;) ale moim skromnym zdaniem dorabianie ich do spraw normalnie dziejących się w naturze to oszukiwanie samego siebie.
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Śro Kwi 04, 2012 12:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Kluska 
Hell yeah!



Dołączyła: 03 Lip 2011
Posty: 552
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Kwi 04, 2012 11:21   

Przeniosłam dyskusję o łączeniu do wątku http://forum.szczury.biz/...p=729485#729485
_________________
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Ze mną: Buzz, Rex
 
 
     
FaerielDeVille 
Quendi



Dołączyła: 05 Mar 2012
Posty: 603
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lis 23, 2013 15:55   
   Zwierzątka: -


Pies i kot to nie jest dobre zastępstwo dla szczurzego stada, nawet tymczasowo. Te zwierzęta porozumiewają się w zupełnie odmienne sposoby, nie mówiąc już o tym, że może to być niebezpieczne dla szczurka, w końcu psy i koty potrafią mieć silny instynkt łowny. ;)
Poza tym, jeśli chcesz kupić szczura, to tylko w zarejestrowanej hodowli. Nie popieramy tutaj kupowania zwierząt w sklepach zoologicznych i pseudohodowlach (między innymi na allegro, gumtree czy tablicy).
Możesz również adoptować koleżankę dla swojej szczurki - dział Oddam pełen jest ogłoszeń dotyczących szczurków poszukujących domku.
A, no i dumbo to nie jest rasa - to tylko rodzaj uszu. Szczur rasowy = szczur z rodowodem. :)
_________________
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Sob Lis 23, 2013 17:57   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


dag0110 napisał/a:
Myślę że przez ten czas wystarczy jej mój pies i kot

A jaki czas masz na myśli? Im później będziesz chciała dołączyć nowego szczurka, tym będzie to trudniejsze. No i maluch potrzebuje towarzystwa do zabawy - w młodym wieku kluczowe jest dla ogonka towarzystwo podobne wiekowo.
Tak jak radzi PaniCiurowa, przejrzyj dział oddam oraz Szczurze Adopcje na fb - może trafi się jakaś panna, która skradnie Ci serce :)
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.23 sekundy. Zapytań do SQL: 15