Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: AngelsDream
Śro Maj 16, 2007 14:44
Dlaczego w stadzie, a nie pojedynczo?
Autor Wiadomość
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Pon Mar 12, 2012 21:18   

TBA napisał/a:
nie usprawiedliwiam się i w grę wchodzi leczenie samodzielne, np. takie przeziębienie, usłyszałam radę od tejże kol. że wystarczy podać rubidnoskorbin a wy lecicie do weta , który chce z was wszystko zedrzeć a jeszcze może mieć takie doświadczenie że na 2 dzień zwierze pójdzie w piach

Teraz to już dowaliłaś... :lol: Po pierwsze, chodzimy do weterynarzy, którzy się ZNAJĄ na szczurach, a nie do pierwszego lepszego weta na dzielnicy. Po drugie, tu na forum też są przyszli weterynarze, więc trochę pohamuj swoją opinię, bo ich tym obrażasz. A po trzecie - szczury są bardzo chorowite, a z Twoją wiedzą to "zwykłe przeziębienie na które dasz rutinoskorbin (bo tak się ten lek swoją drogą nazywa)" może być zapaleniem płuc, na które szczur umrze.

TBA napisał/a:
izolacja a męczenie to 2 różne sprawy

W przypadku zwierząt stadnych - to są te same sprawy.

Moderację proszę o stosowną interwencję.
Ostatnio zmieniony przez Kasik Pon Mar 12, 2012 21:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 12, 2012 21:18   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


TBA napisał/a:
Martini, izolacja a męczenie to 2 różne sprawy- tobie raczej chodzi o znęcanie psychiczne i fizyczne


TBA, mam propozycję: odpuść czytanie tego wątku i dyskusję w nim, poczytaj forum, wróć za tydzień i przeczytaj jeszcze raz, co napisałaś i porównaj z nabytą wiedzą:)
A poza tym wszystkim, jeśli uważasz, że będąc osobą zupełnie początkującą w szczurzym temacie dasz radę wyleczyć przeziębionego szczura rutinoscorbinem, to... Odpowiedz mi na jedno pytanie: jak samodzielnie odróżnisz to przeziębienie od infekcji dróg oddechowych? Koleżanka przyjdzie i podpowie? Pozdrów ją ode mnie!
_________________
think big, start small
 
     
TBA 



Dołączyła: 10 Mar 2012
Posty: 23
Wysłany: Pon Mar 12, 2012 21:23   
   Zwierzątka: oprócz Krówki bardzoo dużo


Asmena, bo chciałam pokazać swój punkt widzenie, wgl jakby nie było zaczęłam od tematu czemu niektórzy mają chorobliwe obawy że szczury się pogryzą ale jak tak wyszło że większość nawet na to nie popatrzyła, nie znasz mnie aby mnie oceniać, wy wszystko wyolbrzymiacie i to tak do przesady. kończę, widać bezsensem było się wypowiadanie tutaj
_________________
~wieczne wkurzająca Krówka
 
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pon Mar 12, 2012 21:27   
   Zwierzątka: szczurze damy


TBA, Proszę Cię o przyhamowanie w pisaniu tego typu postów.
Rejestrując się na forum zaakceptowałaś regulamin.
Zaakceptowałaś m.in. punkty:
Cytat:
I.
7. Forum jest miejscem dyskusji – nie kłótni, czy potyczek słownych. Staraj się ich nie prowokować, a jeśli już się pojawią – nie wdawać się w nie.
II
1. Na forum funkcjonują podstawowe zasady "netykiety":
- traktuj wszystkich tak, jak sam chciałbyś być traktowany;
8. Kierujemy się dobrem zwierząt. W związku z tym nie zgadzamy się na bezmyślne rozmnażanie szczurów, kupowanie szczurów w sklepach zoologicznych/pseudohodowlach (które zazwyczaj nie mają odpowiednich warunków do hodowli szczurów i stawiają tylko na zysk kosztem zdrowia zwierząt) ani trzymanie ich w samotności przez całe życie bez wyraźniej przyczyny. Jeśli punkt ten złamany został nieświadomie i rozumiesz swój błąd, postaramy się zrobić wszystko, by pomóc Ci w ewentualnych późniejszych konsekwencjach oraz doradzić jak najlepsze wyjście z sytuacji. Jeśli notorycznie i świadomie postępujesz wbrew tym zasadom, działasz na niekorzyść zwierząt. Licz się z tym, że nie będziesz mile widziany. Nie szanując zasad forum lub propagując odmienne idee, możesz zostać ukarany ostrzeżeniem lub banem. Każdy przypadek zostanie rozważony indywidualnie i ewentualne przedsięwzięte środki będą adekwatne do skali Twoich działań.


Proszę potraktuj to jako ostrzeżenie słowne.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Asmena 
alv



Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 594
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Mar 12, 2012 21:37   

TBA, chorobliwe obawy mają niedoświadczeni.
Ja Cię nie oceniłam i niczego nie wyolbrzymiam- samotny szczur to szczur nieszczęśliwy i tyle. To naukowo udowodnione i nie rozumiem, po co w ogóle się negować takie rzeczy? :roll:
_________________
Ze mną: Chiki, Ama, Yoru, Bambi, Latte
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya, Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Hagu, Sukui, Arai
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 12, 2012 22:19   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


TBA, ja spytam więc o coś innego, czy dopuszczasz oddanie Krówki komuś, kto zapewni jej stado? Myślę, że warto to przemyśleć, mimo wszystko. A jeśli nie to, to odwiedziny u kogoś, kto ma szczury w stadzie, obejrzenie filmików, na których widać, jak szczury nawzajem dają sobie to, czego ludzie im nie dadzą nigdy. To są delikatne kwestie, rozumiem. Pojmuję, że ktoś nie ma warunków, ktoś ma swoje przekonania, jednak np. nie akceptuje przekładania swoich przekonań choćby żywieniowych na zwierzęta. Były takie przypadki i zawsze wyglądało to na czyjś ogromny kaprys, tylko to. Żadnego uzasadnienia, które mogłoby być argumentem. Jeśli nie masz warunków finansowych, lokalowych lub rodzinnych - lepiej zwierzę wyadoptować. Jeśli teraz jesteś po prostu zła na ogół ludzi, bo "lubisz" być antyspołeczna i robić na odwrót, na złość, ochłoń i pomyśl. Sądzę, że nie napiszę na wyrost, kiedy stwierdzę, że większość osób krytykujących Cię w tym wątku, pomoże Ci dobrać klatkę, doradzi w kwestiach łączenia lub diety. Pomyśl o tym. A gdybyś nadal była na nie, przemyśl oddanie małej.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Zuzia1976 



Dołączyła: 22 Kwi 2010
Posty: 185
Skąd: Święte miasto-Częstochowa
Wysłany: Wto Mar 13, 2012 16:15   
   Zwierzątka: Zośka,Mania,Skórka,Bella,Klara


TBA-nie pokazałaś w żaden sposób swojego punktu widzenia,nie napisałaś o co Ci tak naprawdę chodzi(brak kasy-żaden argument jeśli decydujesz sie na zwierzę w domu,mała klatka-żaden argument)pokazałaś nam jakiś foch kompletnie przez nas nierozumiany,ja bym powiedziała,że raczej nas atakujesz,upuszczasz swoją wściekłość na osoby,które pragną pomóc Twojej krówce.A właśnie zapomniałabym.....cały czas mówisz ja,mnie,ludzie itd,a gdzie jest mowa o Twojej Krówce....czy chociaż raz zastanowiłaś się czy ona faktycznie jest szczęśliwa?!Na forum wchodzi sie po to aby dzielic sie obawami,pytac o rady,korzystać z nich i czytać,obserwować,czytać,obserwować.A ja myślę,że spotkałam sie z bardzo nieodpowiedzialną osobą,której nie leży na sercu Krówka tylko w sumie nie wiadomo co.Jak chcesz zobaczyć o czym mówimy to sonie wejdź na stronę podaną po spodem to może zrozumiesz o czym mówimy.P.s.Rozważ pomysł oddania szczurki do adopcji....szczurka nie będzie tego żałowała.http://www.youtube.com/watch?v=IqqT21yTu4g&feature=related

[ Dodano: Wto Mar 13, 2012 16:59 ]
:kciuki: Trzymamy kciuki za pozytywne zakończenie tej sprawy

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

_________________
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
— George Bernard Shaw
Moje stado http://forum.szczury.biz/...er=asc&start=60
 
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Mar 13, 2012 17:02   
   Zwierzątka: brak


TBA - ja tylko dodam, że temat nie brzmi "pojedynczo czy w stadzie", a "dlaczego w stadzie, a NIE pojedynczo". Tu nie ma miejsca na Twoje czy moje zdanie, to jest po prostu naukowo udowodniony fakt: szczurowi do szczęścia niezbędny jest drugi szczur. Możesz napisać, że Twoim zdaniem Ziemia jest płaska, ale to nie sprawi, że się taka stanie.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
majlena 
zawsze pozytywnie



Dołączyła: 16 Cze 2011
Posty: 1849
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 13, 2012 17:12   
   Zwierzątka: obecnie w sferze marzeń


TBA napisał/a:
Asmena, bo chciałam pokazać swój punkt widzenie, wgl jakby nie było zaczęłam od tematu czemu niektórzy mają chorobliwe obawy że szczury się pogryzą ale jak tak wyszło że większość nawet na to nie popatrzyła, nie znasz mnie aby mnie oceniać, wy wszystko wyolbrzymiacie i to tak do przesady. kończę, widać bezsensem było się wypowiadanie tutaj

zauważasz czyjeś wyolbrzymianie? a swojego umniejszania problemu samotności szczura w ogóle nie przyjmujesz do wiadomości?
proszę, spróbuj zrozumieć. poczytaj o zachowaniach szczurów, wszędzie znajdziesz informacje, że to zwierzęta stadne, czyli że potrzebują życia w stadzie i jest to konieczne dla ich szczęścia. to jest fakt i zaprzeczanie jest bez sensu. zdecydowałaś się na szczura, to spraw mu odpowiednie warunki u siebie lub u kogoś, kto potrafi je stworzyć.
_________________
-> B.RAT: miniusie, kreciki, fragles oraz koralikowiec
WWW Ą-Trumpusia, WWW Ąqysia(Dywan), Sanders Flytrap Kärpäsloukku(Pułapka) oraz Dziedzic Morfeusza
Figa, Czarna Magia, Bzdurka, Lulu, Nutka, Choco, Bańka, Limonka, Rurka, Duszyczka, WWW Arbuzia i ...

a także bRATkowe gratki do szczurzej klatki <- tymczasowo nie szyję... proszę czekać na mój powrót do gry.
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Mar 13, 2012 17:54   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Oczywiście szczur sam będzie "jakoś" żył, ale chyba nie chcesz, by twoje zwierzątko żyło "jakoś", tylko najszczęśliwiej. Naprawdę nie ma czego się bać, z 2 szczurami jest wręcz mniej roboty bo się bawią ze sobą i szybciej ośmielają. Ty nie pogadasz ze swoim szczurem, nie spędzisz z nim całej doby "po szczurzemu". Naprawdę koleżanka dla twojej szczury jest niezbędna.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Bestgore 


Dołączył: 27 Lut 2012
Posty: 18
Skąd: szczecin
Ostrzeżeń:
 5/4/5
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 12:09   

Może warto było by zrobić coś w rodzaju tabelki rysunkowej? Szczur SAM, Szczur w stadzie. Argumenty za i przeciw

Lepiej będzie trafiać do tych, którym nie chce się przeglądać 45 stron

To taka moja mała propozycja, co nie znaczy, że to akurat mi się nie chce czytać. Lubię czytać :P najlepsze są kłótnie :mrgreen:
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 12:18   

Bestgore, dobry pomysł, może kogoś zainspiruje. Jest tylko jedno ALE :) Poza zachcianką właściciela, nie ma argumentów za trzymaniem samotnego szczura ;)

Każdy naukowiec zajmujący się poważnie szczurami powie Ci jak bardzo podstawową potrzebą jest dla tych zwierząt towarzystwo osobników tego samego gatunku. Równie dobrze można trzymać rybki w piasku zamiast wody ;)
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Bestgore 


Dołączył: 27 Lut 2012
Posty: 18
Skąd: szczecin
Ostrzeżeń:
 5/4/5
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 12:21   

Niamey, czy mogła byś ustosunkować się do mojej wypowiedzi z tamtego tematu eee zapomniałem :mrgreen: Nie będziemy tam śmiecić :wink:
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 12:46   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Bestgore, w trakcie przygotowania jest odpowiedni artykuł, który będzie wklejony na początku tej dyskusji. Być może oszczędzi on czytania innym osobom tych czterdziestu pięciu stron, a może skłoni do kolejnych pytań, zobaczymy.

To, że szczury są stadne, nie jest wymysłem tego forum ani innego, to fakt. Udowodniony naukowo i szeroko opisany. Szczury to zwierzęta socjalne i jako takie wymagają ciągłego kontaktu ze swoim gatunkiem. Rzadkie przypadki szczurów typowo samotniczych to wciąż i wyłącznie wyjątki.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 12:49   

Bestgore, której wypowiedzi? Tej:
Cytat:
Jaki morał tej bajki? Lepiej pozostać przy jednym. Sugeruję swojej dziewczynie żeby nie brała towarzyszki dla swojej szczurki]

czy tej:
Cytat:
Ludzie też mają potrzeby, nie są one jednak zaspokajane w jakikolwiek sposób, chociażby przez: państwo, politykę i inne czynniki

?
1) Co do pierwszej wypowiedzi - to trochę jakbyś w temacie o odchudzaniu grubych szczurów napisał "Jaki z tego morał? Nie należy karmić szczurów, to nie będzie tego problemu" Logiki w tym za dużo nie ma ;)

2) Jaki związek ma np. niewydolność państwa z braniem odpowiedzialności za swoje zwierzęta? :drap: Czyjaś indolencja nie usprawiedliwia Twojego złego postępowania. To że inni kradną nie usprawiedliwia tego, że Ty byś kradł. To, że są na świecie zaniedbane dzieci, nie jest usprawiedliwieniem dla zaniedbywania zwierząt. Proste ;)

Pies i szczur do dwa zupełnie różne gatunki, które mają różne potrzeby. Szczurów nie musisz wyprowadzać trzy razy dziennie na spacery do lasu. Ale za to musisz zapewnić im towarzystwo co najmniej jednego przedstawiciela ich gatunku.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 14