Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Planuję zakup szczurka DUMBO - co powinienem wiedzieć?
Autor Wiadomość
dzoo92 



Dołączyła: 12 Sie 2013
Posty: 53
Skąd: Toruń
Wysłany: Nie Wrz 15, 2013 08:46   
   Zwierzątka: szczur Letti


Swego czasu oswajałam różne dzikie stworzenia, które nie miały kontaktu z człowiekiem i na początku były tak dzikie, że wręcz mogły gryźć i drapać człowieka albo od niego wiać. :)

Limomanka xd Przyznam rację, że jak ktoś ma młode w domu to po prostu poświęci im więcej uwagi aniżeli ktoś pracujący w sklepie czy nie interesujący się swoimi zwierzakami. Poza tym strasznie mogą się też zmienić zwierzaki ranione i krzywdzone przez swoich karmicieli. Chodzi mi np o konie. Zawsze strasznie naciskam na to jak ludzie je traktują, często przedmiotowo. No ale to forum o szczurach więc nie będę się rozwlekać na ten temat.

A zresocjalizowane, chodziło mi o to, że oswojone tak by nas akceptowały i tolerowały i kochały. :) Mój chomiczek np, tylko raz mnie ugryzł, potem był taki że gryzł każdego tylko nie rękę która go karmiła i codziennie wyjmowała z klatki xd
_________________

 
 
     
unicorn 


Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 833
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie Wrz 15, 2013 10:58   

dzoo92, nie traktujmy zwierząt przedmiotowo - nie wykupujmy ich ze sklepów zoologicznych dla własnej fanaberii - bo jest skąd szczury dostać. Dla większości sprzedawców możesz być nawet potencjalnym karmicielem, mają to w nosie, inna sprawa, wąż też coś jeść musi.

Chyba wszystko zostało wyjaśnione w tym temacie.
 
     
FaerielDeVille 
Quendi



Dołączyła: 05 Mar 2012
Posty: 603
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Wrz 15, 2013 21:39   
   Zwierzątka: -


dzoo92 napisał/a:
Chodzi mi np o konie. Zawsze strasznie naciskam na to jak ludzie je traktują, często przedmiotowo.


A brak reakcji na to, że kotka po każdej rui przynosi kocięta do domu to może nie jest przedmiotowe traktowanie? :| Bądź konsekwentna, bo inaczej to zalatuje hipokryzją i ignorancją.
_________________
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.28 sekundy. Zapytań do SQL: 12