Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Karena
Pon Lis 18, 2013 01:28
Matka z 10-tką osesków Warszawa PILNE
Autor Wiadomość
Starsza Pani 


Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 159
Wysłany: Pon Wrz 23, 2013 21:38   

kafar_13, a może przyjąłbyś kasę za mamkę z małymi i transport od osób z forum pomagających PaniCiurowej w odchowaniu małych, a niezwiązanych z FO?

Ty swoją część zobowiązania wykonałeś i byłoby właściwe, gdyby zobowiązania drugiej strony zostały wypełnione. Nawet przez kogoś, kto w nich nie uczestniczył.

Podaj mi, proszę, nr konta i dane potrzebne do przelewu na pw, a kwotę należną podaj na forum do wiadomości wszystkich. Sumę przeleję w ciągu 24 godzin, a na forum zrobimy potem zbiórkę.

Mam nadzieję, że zgodzisz się na takie rozwiązanie i współpraca z Tobą będzie jeszcze kiedyś możliwa.
 
     
kafar_13 


Dołączył: 27 Sty 2013
Posty: 1
Wysłany: Pon Wrz 23, 2013 21:57   

Starsza Pani napisał/a:
Ty swoją część zobowiązania wykonałeś i byłoby właściwe, gdyby zobowiązania drugiej strony zostały wypełnione. Nawet przez kogoś, kto w nich nie uczestniczył.

Drugiej strony tak,lecz nie biorę pieniędzy "od osób nie uczestniczących ",sory..
Ktoś dał ciała,życie..
Jestem jeszcze zbyt ufny,lecz wszystko jest do czasu.
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 23, 2013 22:55   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


kafar_13, wiem, że nerwy, ale muszę Cię prosić, byś wyrażał się mniej dosadnie.

AD
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
kafar_13 


Dołączył: 27 Sty 2013
Posty: 1
Wysłany: Pon Wrz 23, 2013 23:10   

Sory,ale przez wypowiedzi FO krew się gotuje..
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 23, 2013 23:12   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Off-Topic:
kafar_13, jestem w stanie to zrozumieć.

Pozwoliłam sobie ukulturalnić wpis, zachowując sens.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
kafar_13 


Dołączył: 27 Sty 2013
Posty: 1
Wysłany: Pon Wrz 23, 2013 23:15   

hehe,niech będzie ;)
 
     
Lizz 
Oszołom



Dołączyła: 08 Mar 2013
Posty: 78
Skąd: Oleśnica
Wysłany: Wto Wrz 24, 2013 00:59   
   Zwierzątka: 9 szczurzych panienek


Mały OT, ale nie mogę się powstrzymać. Użytkowniku kafar_13 może ze mną chcesz porozmawiać o dotrzymywaniu słowa i obietnicach co do pomocy w sprawie zastępczej matki z pokryciem kosztów? Sprawa z początku sierpnia. Jeżeli chcesz to zapraszam na PW:)

Do PaniCiurowej, ale niech nie odbiera tego jako złośliwość tylko delikatną uwagę.
PaniCiurowa napisał/a:
Jak do tej pory koszty odchowania maluchów ponosiłam ja przy wsparciu kilku osób z forum, dlatego nie sądzę, że w obecnej sytuacji FO ma jakiekolwiek prawa do tego miotu.

Nie wiem dokładnie, w którym momencie FO chce jakiekolwiek prawa do tego miotu. Sama wymyśliłaś sobie miot elfowy, sama wymyśliłaś imiona, sama poszukałaś domków...
Dodatkowo jeżeli naprawdę kochasz zwierzęta to nie przeliczaj ich na pieniądze, bo to bardzo nieładnie wygląda. Jak chcesz pomagać, to pomagaj przez duże "P", ale potem nie wypominaj jakie poniosłaś przy tym koszta. Ja bym tego pomocą nie nazwała.

Po 3:
Nie widzę sensu skupiać się tak szczegółowo na tym kto komu ma zapłacić, kto komu co powiedział, a czego nie powiedział, ważniejsze jest chyba dobro tych zwierzaków, nie?
Tak samo z wypominaniem kto ile błędów zrobił w jednym zdaniu (FO zostało zarzucone, że wali byki, natomiast innym użytkownikom nikt słowa nie powiedział - a ważniejszy jest chyba sens niż ortografia) Niedługo zaczniemy się czepiać, że ktoś ma brzydkiego avatarka, albo podpis. To niezdrowe.


Jeszcze raz podkreślam, że nie chciałam tym postem spowodować zbędnej kłótni, ani sprzeczki, tylko zwrócić uwagę na panującą tutaj atmosferę.

Pozdrawiam.
_________________
W domciu: Dziurka, Dziupla, Lucynka, Wonglisia, Pchełka, Dolly, Marlenka i Dolores
Za TM: Śnieżka[*]Munia[*]Damboszka[*]Arnold[*]Rocky[*]Go-Lonka[*]
Ostatnio zmieniony przez Devona Śro Wrz 25, 2013 01:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Ebia 


Dołączyła: 13 Lut 2012
Posty: 2876
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 24, 2013 01:10   

Lizz napisał/a:
Jak chcesz pomagać, to pomagaj przez duże "P", ale potem nie wypominaj jakie poniosłaś przy tym koszta. Ja bym tego pomocą nie nazwała.
Jeśli ktoś odkarmia maluchy "własnoręcznie", to ja jednak widzę tutaj pomoc. Poza tym nie zauważyłam, żeby zacytowane przez Ciebie zdanie PaniCiurowej było wypominaniem.
Każdy niech pomaga jak moze i potrafi. Nie każdy jest w tak dobrej sytuacji finansowej i nie każdy może poświęcać na pomoc własne pieniądze. Czasami równie ważne a nawet ważniejsze są czas i zaangażowanie
 
     
FaerielDeVille 
Quendi



Dołączyła: 05 Mar 2012
Posty: 603
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 24, 2013 01:56   
   Zwierzątka: -


Ebia napisał/a:
Poza tym nie zauważyłam, żeby zacytowane przez Ciebie zdanie PaniCiurowej było wypominaniem.


Dokładnie. To nie było wypominanie, ja tylko stwierdziłam fakt, że skoro to ja poświęcam maluchom swój czas i to ja dbam o to, by miały co jeść i znalazły dobre domki, to nie widzę żadnej słuszności w tym, by miała sobie do miotu rościć prawa jakaś instytucja, która nie ma u mnie zbyt dobrej opinii.

Poza tym, Lizz, co Ty faktycznie zrobiłaś, żeby ten miot przeżył i dotrwał do chwili obecnej, poza mąceniem w tym temacie?
_________________
 
     
Starsza Pani 


Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 159
Wysłany: Wto Wrz 24, 2013 22:33   

Lizz napisał/a:

Po 3:
Nie widzę sensu skupiać się tak szczegółowo na tym kto komu ma zapłacić, kto komu co powiedział, a czego nie powiedział, ważniejsze jest chyba dobro tych zwierzaków, nie?


Ja widzę sens w dotrzymywaniu umów - jeśli kafar_13 miał obiecaną kasę za dostarczenie szczury, to mówienie potem, że "nie widzę sensu skupiać się tak szczegółowo na tym kto komu ma zapłacić" jest co najmniej hmmm ... niezręcznością (to jest eufemizm i proszę wszystkich nie znających tego słowa o sprawdzenie jego znaczenia zanim się wypowiedzą na temat mojej wypowiedzi :wink: ).
A przy takim podejściu dla kolejnych maluchów mamki będzie trzeba szukać gdzie indziej i dobro innych zwierzaków w potrzebie będzie zagrożone.

PaniCiurowa, skoro mama jest do adopcji, mogłabyś ją opisać?
 
     
FaerielDeVille 
Quendi



Dołączyła: 05 Mar 2012
Posty: 603
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 24, 2013 22:46   
   Zwierzątka: -


Starsza Pani, jasne. :)

Lucynka jest przyjazna w stosunku do ludzi (i do swoich dzieci też!), chociaż jest troszkę płochliwa. Coraz lepiej reaguje na podnoszenie i wyjmowanie z klatki, lubi mizianie za uszami. Nie ugryzła mnie ani razu celowo (kilka razy chwyciła lekko zębami, bo myślała, że mój palec jest kluską :lol: ).

W ogóle wstawiłam ogłoszenie adopcyjne na orgi i na fb, bo jedna mała agutka (Alatariel) i córeczka Lucynki (Eowina) też szukają domku. Linki wkleję później, bo znowu jestem na moim komórkowym łączu, które ma prędkość mniejszą, niż ślimak. :roll:
_________________
 
     
Lizz 
Oszołom



Dołączyła: 08 Mar 2013
Posty: 78
Skąd: Oleśnica
Wysłany: Śro Wrz 25, 2013 15:28   
   Zwierzątka: 9 szczurzych panienek


Moje drogie, jeżeli ktoś nie ma warunków finansowych do niesienia pomocy, to niech się w ogóle za nią nie bierze. Przynajmniej nie z tej strony. Pomoc nie musi być tylko fizyczna w postaci DT.
Ebia też odkarmiałam maluchy i wiem, że to ciężka praca wymagająca cierpliwości i systematyczności. Mleko tanie też nie jest, ani sinlac, ale nigdzie na forum nie "żaliłam" się, że mnie to męczy fizycznie, bądź finansowo i nie mam zamiaru tego robić. Sama wzięłam na siebie taką odpowiedzialność i wiedziałam z czym to się wiąże. Wszyscy wiemy, że gromada maluchów pochłania wuchte jedzenia. Jeśli ktoś naprawdę ma problem z kasą, to wystarczy napisać i każdy kto będzie mógł to wesprze finansowo taką osobę.

Po któreś tam. Jeżeli zawiedziony dostawca mamki już nie będzie chciał pomagać, to czujcie się winne Wy, ponieważ to Wy zamieszałyście, a teraz wszystko zrzucacie na FO. PaniCiurowa z tego co wiem to wszystko było załatwione tylko kwestia transportu była w toku, a to że użytkownik kafar ma opóźnienia od paru dni do tygodnia, to rzecz niezależna od FO.

Dziękuję za uwagę.
_________________
W domciu: Dziurka, Dziupla, Lucynka, Wonglisia, Pchełka, Dolly, Marlenka i Dolores
Za TM: Śnieżka[*]Munia[*]Damboszka[*]Arnold[*]Rocky[*]Go-Lonka[*]
Ostatnio zmieniony przez Devona Śro Wrz 25, 2013 18:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Wrz 25, 2013 15:41   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


Lizz, jak ktoś nie ma warunków, to faktycznie się za pomoc nie bierze. Myślę, że lubisz przekręcać słowa do własnych potrzeb, bo PaniCiurowa nie "żaliła" się jako to napisałaś, a wręcz gdy u niej byłam, to była zadowolona, że może pomóc.

PaniCiurowa podkreśliła, ze skoro ona dbała i odchowała miot, to FO, które nic nie zrobiło, nie ma żadnych praw do tej gromadki zwierząt.
_________________
Moje ogony
 
 
     
FaerielDeVille 
Quendi



Dołączyła: 05 Mar 2012
Posty: 603
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Wrz 25, 2013 15:42   
   Zwierzątka: -


Lizz, albo naucz się czytać, albo łaskawie przestań się wypowiadać w tym temacie. Kafar ma prawo mieć zastrzeżenia do FO bo to z FO się umawiał i to FO nie zapłaciła mu za mamkę. Ja się nikomu nie żalę i nie życzę sobie podobnych spekulacji pod moim adresem. Bo póki co, nie jestem w stanie traktować osoby, która potrafi tylko wypominać i szukać dziury w całym jako równego partnera do jakiejkolwiek dyskusji.
_________________
 
     
Lizz 
Oszołom



Dołączyła: 08 Mar 2013
Posty: 78
Skąd: Oleśnica
Wysłany: Śro Wrz 25, 2013 16:33   
   Zwierzątka: 9 szczurzych panienek


PaniCiurowa ja się tylko pytałam czemu tak zaznaczyłaś, że to Ty odchowałaś maluchy itd, skoro FO nie chciało ich zabierać. To trochę komiczne, nie sądzisz? Nic nie przekręcam, może niewyraźnie piszecie.
Nie musisz mnie traktować w ogóle, mi to do szczęścia niepotrzebne, po prostu przemyśl sobie jeszcze raz jak wyglądała sprawa z transportem zanim zaczniesz rzucać na forum słowami, których nie znasz. Zdajesz sobie sprawę, że napisać o FO jakoby osoba z profilu miała zaburzenia psychiczne? Czy to wg Ciebie obraza? Wiesz w ogóle o co mi chodzi? Chcesz pogadać poziomie dyskusji? Bo chyba jest niski, ale z Twojej strony.
_________________
W domciu: Dziurka, Dziupla, Lucynka, Wonglisia, Pchełka, Dolly, Marlenka i Dolores
Za TM: Śnieżka[*]Munia[*]Damboszka[*]Arnold[*]Rocky[*]Go-Lonka[*]
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.23 sekundy. Zapytań do SQL: 14