Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wpływ rodzaju karmy na efekty przemiany materii
Autor Wiadomość
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Sie 09, 2013 13:20   
   Zwierzątka: brak


Zizollo napisał/a:
a czy zawartość białka zwierzęcego nie ma wpływu na te zapaszki? :>

Ale Labofeed właśnie nie zawiera białka zwierzęcego, więc raczej ma ono pozytywny wpływ na przemianę materii. Zresztą mówi się, że zwierzęce jest lepiej przyswajalne przez szczury, więc to by pasowało do tej teorii.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sie 09, 2013 13:25   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


smeg, a serwatka to co? :)
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
jokada 



Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 08 Sty 2007
Posty: 2391
Skąd: w-wa, żoliborz
Wysłany: Pią Sie 09, 2013 13:46   

czyli nie ja jedna mam takie postrzeżenia

ufff :wink:

zobacze jeszcze czy przy vilmie i dodawaniu jogurtu/białego sera
sa jakieś rewelacje

bo po warzywach, owocach - żadnych większych zmian w kupach nie zaobserwowałam
_________________
Skunksik / Robin <:3 )~
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Pią Sie 09, 2013 14:00   

Najgorzej wspominam Rat Complete z VL, smrodek naprawdę konkretny. Po Rat&Mouse Pro (kiedyś Duo) efekty podobne, jak bo Labofeedzie. Zresztą ogólnie po karmach VL odchody bardziej cuchną i sama karma np. po nabraniu wilgoci i rozdeptaniu robi się 'aromatyczna' w nieprzyjemnym sensie. Selective nie próbowałam, po Care+ było jako tako, kupowałam kiedyś jako przysmak, bo to chyba najchętniej zjadany przez szczury granulat. Warto dodać, że u mnie szczury zawsze dostawały bardzo mało nabiału, jajek i mięsa, tak więc za główny zapach odpowiadały właśnie mieszanki, bo preferowane przeze mnie dodatki do żywności to warzywa i trochę owoców, odrobina 'suszonek' i czasem przysmak skrobiowy (ziemniak) lub inny zbożowy (odrobina makaronu razowego).
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
jokada 



Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 08 Sty 2007
Posty: 2391
Skąd: w-wa, żoliborz
Wysłany: Pią Sie 09, 2013 14:09   

no, u mnie na mięso nie maja co liczyć,
czasem jakis psi chrupek, czy kawałek suszonego płucka, ale to sporadycznie -
jakoś nie ma wielkiego entuzjazmu - zdecydowanie większa radośc im sprawia ogórek

jajek nie dostawały - bo tak - to bym na nie zrzuciła smrodek...
_________________
Skunksik / Robin <:3 )~
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sie 09, 2013 14:14   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Devona, na Selective moje szczury nawet dzielnie pracowały, nie ma innej tak chętnie zjadanej codziennej karmy granulatowej, a podawałam wszystkie z wymienionych przez Ciebie.

Ja uważam granulat za dobrą bazę wyjściową, wolę go od mieszanek ziaren, bo te zbyt często okazywały się przesadnie drogie w stosunku do jakości. Vilime jednak wiele osób chwali, więc może przetestujemy.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Pią Sie 09, 2013 14:18   

AngelsDream, jakoś nie miałam okazji testować Selective, więc bardzo możliwe, że jest 'smaczniejszy' od Care+, który zawsze robił furorę.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
Oluś 
Dawniej olus_165



Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 2994
Skąd: Ryjewo / Kisielice
Wysłany: Pią Sie 09, 2013 14:33   
   Zwierzątka: 15 Popierdółek + 1 Psowata + 4 Ślimy


Ja podaję VL Rat Nature i kupy nie śmierdziuszą. Jest chętnie zjadana, wciągają wszystko bez wybierania.
_________________
Olusiowe Popierdółki: Radziwiłł & Rokosz SunRat's, Sir Lancelot, Nihil Novi & Neron of Zirrael, Puszkin ot Madam Szapokljak, Cześnik Raptusiewicz ot Madam Szapokljak, Arbiter Elegantiarum & Ab Oriente Lux spod Husarskich Skrzydeł, Chilon Chilonides spod Husarskich Skrzydeł, Izzy's Yanosik, Izzy's Zerwikaptur, Gotfryd of Zirrael, Drakkar spod Husarskich Skrzydeł, Rob Roy von Bruno oraz Psowata Gaja oraz Ślimy: Stefan, Horacy, Ambroży i Izydor :serducho:
Wokół mnie: Baal, Sir Galahad, Móó-Shó Mórmórandó EM, Siwy, Enoki SR, Ądręę WWW, Edward EM, Burton, Ave, Vea, Bazyl, Lucjusz, Akapit, Alucard, Duo, Wacuś. Tęsknię... :(
 
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sie 09, 2013 14:45   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Tyle, że jest też bardzo tłusta.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Oluś 
Dawniej olus_165



Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 2994
Skąd: Ryjewo / Kisielice
Wysłany: Pią Sie 09, 2013 14:55   
   Zwierzątka: 15 Popierdółek + 1 Psowata + 4 Ślimy


quagmire, wiem, dlatego będę ich niedługo przestawiać na Vilmie :wink:
_________________
Olusiowe Popierdółki: Radziwiłł & Rokosz SunRat's, Sir Lancelot, Nihil Novi & Neron of Zirrael, Puszkin ot Madam Szapokljak, Cześnik Raptusiewicz ot Madam Szapokljak, Arbiter Elegantiarum & Ab Oriente Lux spod Husarskich Skrzydeł, Chilon Chilonides spod Husarskich Skrzydeł, Izzy's Yanosik, Izzy's Zerwikaptur, Gotfryd of Zirrael, Drakkar spod Husarskich Skrzydeł, Rob Roy von Bruno oraz Psowata Gaja oraz Ślimy: Stefan, Horacy, Ambroży i Izydor :serducho:
Wokół mnie: Baal, Sir Galahad, Móó-Shó Mórmórandó EM, Siwy, Enoki SR, Ądręę WWW, Edward EM, Burton, Ave, Vea, Bazyl, Lucjusz, Akapit, Alucard, Duo, Wacuś. Tęsknię... :(
 
 
     
Ebia 


Dołączyła: 13 Lut 2012
Posty: 2876
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sie 10, 2013 16:32   

Przez VL niemalże musiałam oddać szczury (bunt domowników), bo kilka minut po sprzątnięciu śmierdziało niemiłosiernie w całym pokoju (wystarczyły 2-3 kupy). Dodam tylko, że VL mieszałam wtedy z Vitakraftem, którego dostaliśmy w prezencie na przybycie szczurów. Na samym VL po prostu się nie dało..
Mój nos odetchnął przy Labofeedzie. Byłam zachwycona tym, że szczury śmierdzą dopiero po 3 dniach i że sprzątam co te 3 dni, a nie 2x na dzień, jak miało to miejsce przy VL. Niestety po dłuższym podawaniu Labo kup jest baaardzo dużo
Teraz przymierzam się do zakupu Vilmie
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sie 12, 2013 21:12   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Ebia napisał/a:
Przez VL niemalże musiałam oddać szczury (bunt domowników), bo kilka minut po sprzątnięciu śmierdziało niemiłosiernie w całym pokoju (wystarczyły 2-3 kupy). Dodam tylko, że VL mieszałam wtedy z Vitakraftem, którego dostaliśmy w prezencie na przybycie szczurów. Na samym VL po prostu się nie dało..
Mój nos odetchnął przy Labofeedzie. Byłam zachwycona tym, że szczury śmierdzą dopiero po 3 dniach i że sprzątam co te 3 dni, a nie 2x na dzień, jak miało to miejsce przy VL. Niestety po dłuższym podawaniu Labo kup jest baaardzo dużo
Teraz przymierzam się do zakupu Vilmie


ale która karma?

VL Rat Nature czy VL Rat Complete ?

Bo tu jest wielka różnica ;)

Przy tym pomarańczowym granulacie (rat complete) też umierałam, jak tylko szczury się załatwiły
przy tej drugiej karmie nie było tak źle
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Pon Sie 12, 2013 22:15   

nimka napisał/a:
VL Rat Nature czy VL Rat Complete ?
Wspomniano tutaj więcej karm VL niż te dwie, ja osobiście bardziej intensywny smrodek zaobserwowałam po wszystkich szczurzych tej firmy (co ciekawe, te 'ogólnogryzoniowe', chomicze czy świnkowe nie dawały takich efektów). Chociaż jak pisałam - po Complete było zdecydowanie najgorzej.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Wto Sie 27, 2013 15:35   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Zawsze wiedziałam, że po Labo szczury więcej wydalają. Ale nie byłam świadoma, że o TYLE więcej.
Ze względu na problemy z układem pokarmowym u jednej z moich szczurzyc, całe stado nie dostawało kilka dni labo tylko samo Vilmie (do tej pory zawsze jadły labo a Vilmie 1-2 razy w tygodniu). Kupy o połowę mniejsze :shock: No i zdecydowanie mniej śmierdzące czego też sobie aż tak nie uświadamiałam. Zwróciłam uwagę teraz, jak baby drugi dzień znowu na labo.
Chyba jednak na stałe przestawię je na Vilmie, najwyżej zbankrutuję.
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sie 27, 2013 15:40   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Ninek, cóż... witaj w klubie ;)
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 11