Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wydzielony wybieg dla szczurów
Autor Wiadomość
Frugo 
Szczurofanka



Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 85
Wysłany: Pią Kwi 13, 2012 21:22   
   Zwierzątka: Tina - Pies <3 , i 2 ogony .


Zagroda jest suuper! :P
_________________
Ze mną:Dudek i Irysek.
http://forum.szczury.biz/...p=744572#744572 - Moje małe kudłacze. :serducho:
27.07 do 30.07 lub do 5.08 - nie ma!
 
     
majlena 
zawsze pozytywnie



Dołączyła: 16 Cze 2011
Posty: 1849
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 13, 2012 21:29   
   Zwierzątka: obecnie w sferze marzeń


kinia87, haha a nie mówiła, pochwał nie brakuje.
kinia, Wasze wykonanie tego wybiegu jest godne podziwu. to, ile pracy w to włożyliście. jak to wszystko schludnie wygląda, a szczurki mają raj.

co do ewentualnego wydostawania się z zagrody, to myślę, że dla nich to pleksi jest niewiadomą wysokością, nie wyniuchają. możliwe, że kiedyś przeskoczą, jak podpatrzą przy wyciąganiu ich z zagrody, czy włażeniu po spodniach. ale póki co się sprawdza i to mnie zachwyca :)

to jest rozwiązanie dla tych, co nie mają dodatkowego pokoju, albo tych, co chcą mieć zagrodę u siebie. wiadomo kosztuje. ale ja kiedyś nie myślałam, że będę planować kupno ekstra klatki za ponad 1000zł.
_________________
-> B.RAT: miniusie, kreciki, fragles oraz koralikowiec
WWW Ą-Trumpusia, WWW Ąqysia(Dywan), Sanders Flytrap Kärpäsloukku(Pułapka) oraz Dziedzic Morfeusza
Figa, Czarna Magia, Bzdurka, Lulu, Nutka, Choco, Bańka, Limonka, Rurka, Duszyczka, WWW Arbuzia i ...

a także bRATkowe gratki do szczurzej klatki <- tymczasowo nie szyję... proszę czekać na mój powrót do gry.
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Pią Kwi 13, 2012 22:02   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


majlena napisał/a:

wiadomo kosztuje. ale ja kiedyś nie myślałam, że będę planować kupno ekstra klatki za ponad 1000zł.

Mniej by mnie kosztowała zagroda, niż przystosowanie całego pokoju dla szczurów i szkody, które wyrządziły w dwóch pokojach (najpierw moim, później swoim) :P Ale wtedy jakoś o tym nie pomyślałam, a szkoda xD

Prezentuje sie świetnie!
A mnie ciekawi: w tym pokoju poza 'szczurzą fermą' jest coś typowo ludzkiego, czy to taki raczej wolny pokój?
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
kinia87 


Dołączyła: 07 Lis 2010
Posty: 44
Wysłany: Pią Kwi 13, 2012 22:56   

tak :) tzn bedzie, bo na razie jak wspomnialam sie z remontem wygrzebac nie mozemy. Na pierwszy rzut poszla lazienka/kuchnia/salon, bo robilismy od podstaw wszystko... No i ten pokoj zostal na pozniej ;) docelowo ma byc w nim taki pokoj-gabinet do pracy :) polowe zajmuja szczury, a druga polowe bedziemy miec my ;)
 
     
Nietoperrr... 



Dołączyła: 17 Paź 2009
Posty: 430
Skąd: Oleśnica
Wysłany: Sob Kwi 14, 2012 09:30   

Kinia,padam z zachwytu... :serducho: :serducho: :serducho:
To jest cudowne!!!
_________________
POLARKOWE MEBELKI http://forum.szczury.biz/...t=10142&start=0
 
     
Pućka 



Dołączyła: 02 Kwi 2010
Posty: 397
Skąd: Ostrołęka / Warszawa
Wysłany: Nie Kwi 15, 2012 23:19   
   Zwierzątka: pies


kinia87, strasznie dużo Cię to kosztowało.. Sprawdzałam na allegro, tyle że na połowę mniejszą zagrodę i wyszło mi coś koło 200zł za samą plexi..
 
     
Ever 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 180
Skąd: P-śl
Wysłany: Pon Kwi 16, 2012 21:25   

Pućka, Tak mniej więcej jakie wymiary? 1,5 na 1m? Bo jak za 200zł to można sobie zacząć marzyć... a później realizować. :)
_________________
[*][*]
 
     
Pućka 



Dołączyła: 02 Kwi 2010
Posty: 397
Skąd: Ostrołęka / Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 16, 2012 21:48   
   Zwierzątka: pies


Narożnik patrzyłam o wymiarach 2x1m = 3 metry bieżące, około 200 zł. Prostokąt w tych wymiarach dwa razy więcej.
 
     
kinia87 


Dołączyła: 07 Lis 2010
Posty: 44
Wysłany: Wto Kwi 17, 2012 14:39   

2x1 (to tyle ma powiedzmy moja 1 ściana krótsza z pleksi ok. 2 na 0,7m). Do tego dolicz drugi krotszy bok i 2 dluzsze (ok 3,5 na niecaly metr) to Ci wyjdzie 1000zł ;)

[ Dodano: Wto Kwi 17, 2012 14:40 ]
Nakasha pieeeekna klatencja :] Perfecta :serducho:

[ Dodano: Wto Kwi 17, 2012 14:44 ]
aaaa zapomnialam o waznej kwestii, w pleksi wazna tez jest grubosc. Bo jak ma zalozmy 1 czy 2mm no to bedzie gietka i mozna sobie ja wyrzucic ;) moja ma 5 mm. Musi byc gruba i stabilna, jesli ma spelniac funkcje zagrody... a im grubsza, tym drozsza niestety... cena leci ostro w gore z kazdym mm.
 
     
Pućka 



Dołączyła: 02 Kwi 2010
Posty: 397
Skąd: Ostrołęka / Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 17, 2012 20:20   
   Zwierzątka: pies


kinia87, patrzyłam na plexi o grubości 2-3mm, więc 5mm rzeczywiście mogła tyle kosztować..

poza tym 2X1 w planie, wysokość 0.7metra
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Pią Lip 26, 2013 13:44   Wydzielony wybieg dla szczurów
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Trochę się dziwie, że poza tematem o wybiegu na półce i tym 'jak szczury biegają' nie ma na forum nic o wybiegach ogólnie. Co prawda zdaję sobie sprawę, że jednak większość szczurów po prostu biega luzem po pokoju, ale chyba znajdą się osoby, które mają wydzielony szczurzy wybieg?

Jestem na etapie kombinowania jak zorganizować wybieg swoim dziewczynom. Dość długo mogły biegać wszędzie ale później nauczyły się wchodzić na łóżko gdzie z pasją oddawały się wygryzaniu dziur w pościeli albo materacu. Więc dostały zakaz wstępu na część pokoju gdzie stoi łóżko (jakieś 2/5 powierzchni pokoju). Niestety pleksa, która oddzielała pokój została połamana więc czasowo laski mają mały wybieg - wymiary to 120cm+25cm (drugi wymiar to półki, na dolną wejdą wszystkie szczury, na wyższe trzeba wskoczyć więc dla sprawniejszych ogonów) na 150cm. Baby nie narzekają ale ja chciałabym dla nich czegoś więcej.
Czy jest coś tańszego od plesy, z czego mogłabym zrobić szczurzą zagrodę? Muszę zrobić jedną ściankę na stałe i dwie furtki (wybieg byłby na środkowej części pokoju, między oknem i łóżkiem a drzwiami). Myślałam o sklejce (mam pokój z drewnianymi meblami) ale boję się, że zechcą przegryzać. Poza tym wtedy w ogóle światło w okna nie będzie docierało do reszty pokoju...

Może ktoś ma jakoś fajnie rozwiązana kwestię 'ograniczonego wybiegu' i podrzuci jakiś ciekawy pomysł?
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
jokada 



Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 08 Sty 2007
Posty: 2391
Skąd: w-wa, żoliborz
Wysłany: Pią Lip 26, 2013 15:10   

Ja akurat mam cały pokój dla szczurów, wiec oddzielanie nie jest konieczne

Ale ze sztucznych materiałów - stosunkowo tanio wychodzą plastikowe ' szybki' do drzwi wewnętrznych

http://www.leroymerlin.pl...renu,a1842.html
_________________
Skunksik / Robin <:3 )~
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Pią Lip 26, 2013 15:28   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


jokada, faktycznie dosyć tanio można dostać! I nie trzeba kombinować z cięciem, wystarczy dobrać odpowiedni rozmiar.

Tylko zastanawiam się nad wysokością tej ścianki. Muszę przetestować na jaką wysokość Mała Mi potrafi wskoczyć - to mój najbardziej skoczny szczur jakiego kiedykolwiek miałam.
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
jokada 



Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 08 Sty 2007
Posty: 2391
Skąd: w-wa, żoliborz
Wysłany: Pią Lip 26, 2013 15:33   

ja mam w drzwiach płytę około 55 cm i niestety jest ona 'przeskakiwalna'

następną będę robiła 65 cm, i liczę że w przypadku gładkiej będzie trochę trudniej
(nie lubie zamykać drzwi, bo nie słysze co sie dziej w reszcie mieszkania)
_________________
Skunksik / Robin <:3 )~
 
     
Oluś 
Dawniej olus_165



Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 2994
Skąd: Ryjewo / Kisielice
Wysłany: Pią Lip 26, 2013 15:46   
   Zwierzątka: 15 Popierdółek + 1 Psowata + 4 Ślimy


Ja na stancji miałam drewnianą płytę wysokości ok. 70 cm i mi chłopy przeskakiwali :roll: Wiecznie ich musiałam pilnować. Teraz jak jakąś płytę będę zamawiała, to będzie wysoka co najmniej na metr, tak na zaś.
_________________
Olusiowe Popierdółki: Radziwiłł & Rokosz SunRat's, Sir Lancelot, Nihil Novi & Neron of Zirrael, Puszkin ot Madam Szapokljak, Cześnik Raptusiewicz ot Madam Szapokljak, Arbiter Elegantiarum & Ab Oriente Lux spod Husarskich Skrzydeł, Chilon Chilonides spod Husarskich Skrzydeł, Izzy's Yanosik, Izzy's Zerwikaptur, Gotfryd of Zirrael, Drakkar spod Husarskich Skrzydeł, Rob Roy von Bruno oraz Psowata Gaja oraz Ślimy: Stefan, Horacy, Ambroży i Izydor :serducho:
Wokół mnie: Baal, Sir Galahad, Móó-Shó Mórmórandó EM, Siwy, Enoki SR, Ądręę WWW, Edward EM, Burton, Ave, Vea, Bazyl, Lucjusz, Akapit, Alucard, Duo, Wacuś. Tęsknię... :(
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 12