Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wydzielony wybieg dla szczurów
Autor Wiadomość
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 16, 2014 13:57   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


sliwkowapanna, a jak gęsta jest ta siatka, że się szczury po niej nie będą wspinały na górę?
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
sliwkowapanna 



Dołączyła: 01 Lut 2014
Posty: 486
Skąd: Płock/Wawa
Wysłany: Pią Maj 16, 2014 14:22   
   Zwierzątka: 4 szczury i 2 myszki


góra też miała być "zabudowana" siatką, była na tyle sztywna, że nie opadłaby. Każdy może z czego innego zrobić ścianki, gdzieś czytałam również o jakimś tworzywie na balkony takim grubszym, którym można by też otoczyć. ja wybrałam siatkę, przepłaciłam, bo wzięłam 9zł/m a bywały też za 5zł, ale akurat nie było. wsio na złom poszło więc wymiarów już nie znam. osobiście jak kiedyś więcej kasy odłożę, to pewnie zrobię z pleksi. myślałam co by zrobić z drewna ramki , ale jednak się zniechęciłam na razie
_________________

___________________________________
Harry(04.2013), Wally (02.2014), Karmelek i Hermiona(06.2014) -> Nasz temat
 
     
jokada 



Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 08 Sty 2007
Posty: 2391
Skąd: w-wa, żoliborz
Wysłany: Pią Maj 16, 2014 14:27   

no, ale to de fakto nie wybieg, tylko góra klatki....
moim zdaniem ideą wybiegu jest to ze można do niego wejść, ze szczurami posiedzieć
_________________
Skunksik / Robin <:3 )~
 
     
sliwkowapanna 



Dołączyła: 01 Lut 2014
Posty: 486
Skąd: Płock/Wawa
Wysłany: Pią Maj 16, 2014 20:34   
   Zwierzątka: 4 szczury i 2 myszki


Ja chcialam zrobic cos na zasadzie malpiego gaju, masa domkow do zwiedzania, linek itd. A jesli chodzi o dach przeciez to nie jest stala konstrukcja tylk w pelni demontazowa. Zreszta i tak niewazne, bo przeciez i tak nie udalo mi sie samych rurek zczepic...

[ Dodano: Pią Cze 20, 2014 15:38 ]
Rodzi mi się pewien pomysł na wybieg dla szczurów. Ogółem przeglądając domkowe pierdoły dla lalek znalazłam coś takiego
http://allegro.pl/klocki-...4311204374.html
co myślicie o czymś takim dla szczurów? W sumie jest fajne, ale obawiam się, że te otwory są za małe... Lalki maja 8,5cm, więc niby na siedząco mają ok 4 cm, więc patrząc jak tam ten chłopiec siedzi to raczej za małe;//


w ogóle mam zamiar też im na wybieg cuś podobnego zrobić, bo wygląda świetnie, dość proste do zrobienia, bo koszt to z kosmosu na allegro jest oO parę miejsc do spania, trochę do zabawy, drapaki,zależy co mnie najdzie:P co myślicie? + parę tuneli materiałowych(polar) wokół do chowania
_________________

___________________________________
Harry(04.2013), Wally (02.2014), Karmelek i Hermiona(06.2014) -> Nasz temat
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pią Cze 20, 2014 15:48   
   Zwierzątka: szczurze damy


sliwkowapanna, Ten drewniany domek niezły. Tzn jako koncepcja do zrobienia typowo pod szczury.
Temat 'Małpi gaj' : http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=4191 :)
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
sliwkowapanna 



Dołączyła: 01 Lut 2014
Posty: 486
Skąd: Płock/Wawa
Wysłany: Pią Cze 20, 2014 16:20   
   Zwierzątka: 4 szczury i 2 myszki


a dziękuję, to się tematem poinspiruję;D

tylko myślę z czego zrobić podłogi...jakieś pomysły na coś niedrogiego? bo tutaj wygląda to trochę jak ta płyta...dyktowa(?) do niektórych mebli jako plecy co są.
_________________

___________________________________
Harry(04.2013), Wally (02.2014), Karmelek i Hermiona(06.2014) -> Nasz temat
 
     
GoFeR 



Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 1
Wysłany: Czw Lip 10, 2014 18:15   Witam! Chciałbym przygotować wybieg dla szczurków...
   Zwierzątka: Tiger [*], Śniezka [*] , Nyga [*]


Witam. Otóż mam 3 samiczki (Tiger - 2 lata, Śnieżka - ok. Roku, Czarny - jak Śnieżka). Mam duży dom i 1 pokój na zbyciu, w którym obecnie znajduje się klatka moich ogonów. Niestety moja mama jest przeciwniczką szczurów i nie zezwala mi ich swobodnie puszczać po panelach... Straszne z nich psuje, gryzą materace, nogi mebli, obsikują panele, no ale wiadomo co zrobić.. Wybiegi zazwyczaj urządzam na starej kanapie, bądź w wannie, ale nie oszukujmy się, to nie jest to na co szczury zasługują. Postanowiłem, że z:
-Kawałek podłogi w pokoju o wymiarach 2mx2m
-Gumolit o wymiarach 1,6mx2m
-8 desek długości ok. 2,2m

Pytanie tylko.. Co z tym zrobić.. Czy wykonać z tego jakiś domek z 2 piętrami? Czy zrobić po prostu z 4 desek prostokąt o wymiarach gumolitu i w środku postawić klatkę, czy jak.. Po prostu jest tyle problemów, że już 2 tydzień głowie się co z tym zrobić.. Jak ten wybieg z 4 desek, to wyskoczą i mogą wejść pod gumolit, Na prawdę nie mam koncepcji na to..
Może ktoś mógłby chociaż wrzucić jakiś prowizoryczny projekt w paincie :D Nie no po prostu bardzo chcę, ale zawodzę się na mojej wyobraźni. Bardzo proszę o porady..

[ Komentarz dodany przez: smeg: Pią Lip 11, 2014 08:34 ]
Scaliłam z już istniejącym tematem.
_________________
Tiger, Czarny (Nyga)
W sercu: Sniezka
 
     
Starsza Pani 


Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 159
Wysłany: Czw Lip 10, 2014 21:01   

Tu masz przykład zagrody dla szczurów
http://forum.szczury.biz/...def2f71e1ffd349
A tu temat o tym, jak zrobić zagrodę
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=15012
 
     
sujcia 


Dołączyła: 23 Cze 2014
Posty: 6
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw Lip 10, 2014 23:05   
   Zwierzątka: szczury


Odświeżam, ponieważ chciałabym się dowiedzieć czy której z Was wyszedł w końcu taki wybieg. :) Jeżeli tak to może pochwaliłby się ktoś jakimiś zdjęciami? Pare dni temu przeprowadziłam się z chłopakiem na nową stancję, we wcześniejszej szczurki miały przestrzeń do biegania, miały nawet swoje łóżko :D a teraz przydałoby się wykombinować jakiś wybieg, bo przyzwyczajone mieszkania na starym łóżku ciągle pchają mi się na nowe, a tutaj mamy tylko jedno :D

pochwalicie się zdjęciami? :)

GoFeR i jak? masz już jakiś pomysł jak to przygotować? ja kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać, a szkoda mi, żeby szczurki nie mogły się swobodnie wybiegać :(
_________________
Sujcia
Ostatnio zmieniony przez smeg Pią Lip 11, 2014 08:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
carrot 


Dołączyła: 18 Paź 2014
Posty: 1
Wysłany: Sob Paź 18, 2014 14:36   
   Zwierzątka: szczury - 2 samce


Witam. Ja mam taki. Wcześniej moje dwa chłopaki biegały po całym pokoju ale zaczęły niszczyć wersalką, a rok temu wymieniliśmy wszystkie meble :( . Ogrodzenie jest ze sklejki, wewnątrz wyklejone folią samoprzylepną. składa sie na płasko i ma wymiar 150x3cm. Wysokość to 50 cm, moje szczurasy nie potrafią jeszcze tak skakać poza tym nawet nie próbują, pod regałem mają kilka fajnych kartonów i rur. Jak będzie za niskie to dołożę kolejne 50 cm z przeźroczystej plexi, na razie nie ma takiej potrzeby. Koszt wszystkiego to ok 130 zł. Co myślicie?

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

 
     
Wisenna 



Dołączyła: 11 Lis 2013
Posty: 16
Wysłany: Pon Gru 22, 2014 17:49   

A ja tak ostatnio chodzę i myślę jakby tutaj wydzielić moim dziewczynom zagrodę, żeby wyszło tanio i dobrze, no i żeby miały dłuższe wybiegi, bo nie zawsze mogę na nie patrzeć. Plexi jest śliska i fajna ale bardzo droga, więc wpadłam na pomysł aby zamiast płyt plexi użyć antyram, które zamiast szkła mają cieńszą formatkę plexi. Myślałam o tym aby zagroda była składana na płasko, aby można ją było po skończonym wybiegu postawić przy ścianie. Antyramy miałyby wielkość 50x70, bo moje dziewczyny nie są zbyt skoczne (na szczęście), wczoraj łapałam Zurinkę bo nie dała rady doskoczyć z mojego kolana na biurko, a było to jakieś 30cm... :lol1: . Do każdej z antyram umocowane byłyby 4 zawiasy takie jak do szkatułek, od zewnętrznej strony aby szczury nie mogły się po nich wspinać. płyta HDF nie pęknie przez wiercenie w nich i obróbkę, a od wewnętrznej "szczurzej" strony chroniona byłaby przyczepianą zapinkami pleksą. Koszt jednej antyramy jest nieporównywalnie tańszy niż 4 czy 5mm pleksi... wychodzi ok 17zł za sztukę jesli się dobrze poszuka.

Końcowy efekt wyglądałby mniej więcej tak:


Pod pleksę można włożyć np jakieś ciekawe tło, może krajobrazy, może jakiś fajny design, aby zagroda mogła też ozdobić trochę nasz pokój? ;) To już zależy od inwencji. Taki mam pomysł i chciałabym was zapytać co o nim sądzicie. A może jakieś inne propozycje? Dodatkowym plsuem tej zagrody jest możliwośćustawienia jej w różnych kształtach :) To tylko projekt, ale zdanie bardziej doświadczonych się przyda zanim go zrealizuję.
_________________
Pozdrawiam
 
     
jokada 



Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 08 Sty 2007
Posty: 2391
Skąd: w-wa, żoliborz
Wysłany: Pon Gru 22, 2014 18:03   

jeżeli wszystkie zawiasy będą przymocowane tak by nie zostało szczelin od wewnątrz to nie da się tego złożyć ;)
ale zamysł ok :-P

bo jak będę szczeliny, to wcześniej czy później szczury wpadną na pomysł wydostania sie na zewnątrz
_________________
Skunksik / Robin <:3 )~
 
     
Wisenna 



Dołączyła: 11 Lis 2013
Posty: 16
Wysłany: Pon Gru 22, 2014 18:19   

szczeliny muszę być, ale oczywiście małe, moje dziewczyny nie są destrukcyjne, jedną tylko ciągnie do kabli, które muszę chronić na stancji :P

EDIT: Ewentualnie zrobić wysuwane antyramy, które połączone będą przez takie listwy do paneli:
http://www.combi.pl/pic/listwy_01.jpg
Wtedy szczelin by nie było a zagroda byłaby składana w całości.
_________________
Pozdrawiam
 
     
jokada 



Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 08 Sty 2007
Posty: 2391
Skąd: w-wa, żoliborz
Wysłany: Wto Gru 23, 2014 11:16   

moim zdaniem coś takiego byłoby praktyczniejsze
wtedy można by nawet pomyśleć o płycie HDF 'plecówce'
to poniżej 10 zł za m2
http://www.leroymerlin.pl...4734,l1896.html
a można w marketach budowlanych kupic docięta na pożądany wymiar

ort.
_________________
Skunksik / Robin <:3 )~
Ostatnio zmieniony przez limomanka Wto Gru 23, 2014 11:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wisenna 



Dołączyła: 11 Lis 2013
Posty: 16
Wysłany: Wto Gru 23, 2014 16:05   

To też dobry pomysł, dzięki! :) Teraz będę musiała iść do bricomana zorientować się jaką grubość mają te listwy łączeniowe, bo często są na grubsze panele (ten otwór w który wsadza się panel często ma 8mm), może trafię na jakieś mniejsze :)
_________________
Pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 16