Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Digging box
Autor Wiadomość
sliwkowapanna 



Dołączyła: 01 Lut 2014
Posty: 486
Skąd: Płock/Wawa
Wysłany: Pon Mar 03, 2014 22:15   
   Zwierzątka: 4 szczury i 2 myszki


z racji iż nie znam się na składach, czy może być ziemia o takim składzie: torf wysoki i niski, piasek, nawóz mineralny NPK, mikroelementy ? :)
_________________

___________________________________
Harry(04.2013), Wally (02.2014), Karmelek i Hermiona(06.2014) -> Nasz temat
 
     
sujcia 


Dołączyła: 23 Cze 2014
Posty: 6
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sob Lip 12, 2014 23:27   rzeżucha/trawa w klatce?!
   Zwierzątka: szczury


Planuje zrobić moim szczuraskom digging box. W związku z tym, że moje chłopaki uwielbiają przebywać na trawie wpadłam na pewnien pomysł. Co myślicie o tym, żeby wsadzić im do klatki pojemnik z hm rzeżuchą, czy jakąś trawą?
Wiem, że ziemię trzeba najpierw wyparzyć, więc zrobiłabym to, a potem np zasiała trawe. Czy nie zaszkodziłoby im to? Może jakieś inne roślinki by się do tego nadawały? Co myślicie? :)
_________________
Sujcia
 
     
hekatomba 


Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 429
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Lip 13, 2014 10:00   
   Zwierzątka: cztery szczurzyce oraz stawonogi: rybiki cukrowe, kosarze pospolite i kątniki domowe (gościnnie)


sujcia, tutaj znajdziesz sporo informacji o digging boxie. Nie wiem jednak, czy umieszczenie go w klatce to dobry pomysł. Będzie Ci się chciało za każdym razem sprzątać ten syf? :wink:
 
     
Mysie_Buldozki 


Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 152
Wysłany: Nie Lip 13, 2014 19:27   
   Zwierzątka: szczury


Z doświadczenia mówiąc u nas jedyne zainteresowanie digging box było wtedy kiedy próbowały to zjeść po za tym miały to głęboko w ogonach :D
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Wto Lip 15, 2014 10:40   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Scaliłam temat z już istniejącym.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
sliwkowapanna 



Dołączyła: 01 Lut 2014
Posty: 486
Skąd: Płock/Wawa
Wysłany: Wto Lip 15, 2014 18:26   
   Zwierzątka: 4 szczury i 2 myszki


u mnie też nie było zainteresowania...
_________________

___________________________________
Harry(04.2013), Wally (02.2014), Karmelek i Hermiona(06.2014) -> Nasz temat
 
     
sujcia 


Dołączyła: 23 Cze 2014
Posty: 6
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw Lip 17, 2014 22:32   
   Zwierzątka: szczury


hekatomba dzięki za linka, ale już czytałam :P jeżeli chodzi o sprzątanie po szczurkach to pewnie, że nie będzie chciało mi się sprzątać, ale oczywiste, że trzeba to robić decydując się na jakiekolwiek zwierze. :p
Waszym szczurom digging boxy nie przypadły do gustu, chce zobaczyć jak zareagują moje. Przecież to normalne. :) może akurat będą miały frajdę, więc i sprzątanie w takim przypadku nie będzie aż takie straszne jak przypomnę sobie, że je uszczęśliwiłam. :)
tyle, że nadal nie wiem czy żadna trawa czy coś by im nie szkodziły na dłuższą metę. :) [/quote]
_________________
Sujcia
 
     
hekatomba 


Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 429
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Lip 17, 2014 23:21   
   Zwierzątka: cztery szczurzyce oraz stawonogi: rybiki cukrowe, kosarze pospolite i kątniki domowe (gościnnie)


sujcia napisał/a:
(...) jeżeli chodzi o sprzątanie po szczurkach to pewnie, że nie będzie chciało mi się sprzątać, ale oczywiste, że trzeba to robić decydując się na jakiekolwiek zwierze.

Owszem, ale po co sobie to utrudniać umieszczając pojemnik z torfem w klatce? Zrozumiałam, że właśnie tam ma się on znajdować, a więc sprzątanie będzie konieczne o wiele częściej niż normalnie (rozsypany torf trzeba będzie jakoś stamtąd usunąć, wytrzepać hamaki etc.). Jeśli czytałaś wątek, do którego podałam link, to pewnie znalazłaś tam informację o tym, że niektórzy digging box wkładali np. do wanny. Po skończonej zabawie wystarczyło sprzątnąć reszki i opłukać wannę. Według mnie takie rozwiązanie jest lepsze niż umieszczanie digging boxa w klatce.

Cytat:
(...) tyle, że nadal nie wiem czy żadna trawa czy coś by im nie szkodziły na dłuższą metę.

Jeśli chodzi o rzeżuchę, to jest to roślina z rodziny kapustowatych. Nie można przesadzać z jej ilością w szczurzej diecie, bowiem powoduje wzdęcia. W przypadku trawy, to dostępna jest np. taka, jednak nie wiem, czy podawana w dużych ilościach może spowodować jakieś problemy ze zdrowiem. Jest bezpieczna jako przysmak, więc myślę, że podawana z umiarem nie powinna zaszkodzić.

Swoją drogą, jeśli czytałaś ten temat, to z opisu innych forumowiczów można było wywnioskować, że rzadko kiedy nasionka zdążyły wykiełkować, bo wcześniej szczury zdążyły wszystko przeorać ;)
 
     
sujcia 


Dołączyła: 23 Cze 2014
Posty: 6
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią Lip 18, 2014 00:20   
   Zwierzątka: szczury


hekatomba poprostu przymierzam się do kupna nowej, wielkiej klatki i pomyślałam, że mogłabym spróbować. Może masz racje, że wiązałoby się to z praniem hamaczków itp, nie przemyślałam do końca. Wyobraziłam sobie to bardziej jako "kawałek" trawy, gęstej jak na podwórzu w jakimś większym pojemniku, bo nie zamierzałam wstawiać do klatki ziemi z nasionkami tylko najpierw to wszystko wyhodować, a dopiero potem wstawić :P w każdym razie dzięki za rady. masz rację może lepiej najpierw zapoznać szczurki z boxem poza klatką :)
_________________
Sujcia
 
     
monijjca 
PaniPasiukowa



Dołączyła: 10 Lis 2014
Posty: 257
Skąd: bydgoszcz
Wysłany: Pią Sty 09, 2015 00:32   
   Zwierzątka: pasiukowe


Dziś zrobiłam moim dziewczynkom taki mini digging box, kuwete po starej klatce wysypalam ziemią i pochowałam tam słonecznik... połozyłam na podłodze w pokoju, no syf jak sobie wyobrażacie zrobiły niesamowity....a i one same nie lepiej wyglądały :roll: ale zabawa dobre pół godziny trwała... i ziemie w zębach do klatki sie zanosiło, ubaw miałam jak nigdy :mrgreen: Myślałam żeby specjalnie dla nich zasadzić jakieś kwiatki doniczkowe (wiem oczywiście że to będzie na 5 minut), macie propozycje jakiś bezpiecznych kwiatków? Żeby jak mi małe mendy to pożarły to się nie potruły... :)
_________________
:serducho: INCREDIBLE Rats hodowla szczurów rodowodowych :serducho:

Tosia, Zosia, Lola, Pepper, Temida, Amelia, Fleur, Thyri, TraumTanzerin zwana Alicją, Catwoman, Czarna pcheła, Francessca ♡


(*) Nikt nam nie powiedział kiedy mamy się pożegnać, ile mamy czekać aby znowu się pojednać.. - Na zawsze w moim :serducho:
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Pią Sty 09, 2015 13:23   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


monijjca, może po prostu zioła - mięta, bazylia, tymianek, lucerna, rzeżucha? I kiełki i ewentualne młode roślinki (wątpię, żeby dorosły do dorosłych rozmiarów ;) ) nie zaszkodzą.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 11