Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Digging box
Autor Wiadomość
mc 



Dołączyła: 23 Paź 2007
Posty: 730
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Lut 18, 2008 13:41   
   Zwierzątka: 8 szcz


Ja mam chyba najprostsza wersje digging boxa. Do dużej glinianej doniczki wsypuje ziemie i sadze pozostałości z miski i czekam aż to urośnie. Blanka jest zachwycona zbożami, a w ziemi wykopuje sobie cos w rodzaju norki :)
_________________

 
 
     
Andzia 
Chemngetuim?



Dołączyła: 01 Lip 2007
Posty: 1512
Skąd: Bielsko - Biała/Kraków
Wysłany: Śro Lut 20, 2008 12:48   
   Zwierzątka: 4 blaski szmaragdowego księżyca,Egir,Darshan i Taran


JA kupiłam duży plastikowy pojemnik, włókno kokosowe i posiałam pszenicę i słonecznik :serducho: Włożyłam konar i gotowe :mrgreen: chłopcy mieli niezłą zabawę. No i nie zauważyłam żeby mi zjadali cokolwiek poza ziarnami i trawką :mrgreen: Zdjęcia są w moim temacie więc jak ktoś chce zobaczyć to zapraszam :mrgreen:
_________________
"Człowieku okryty pyłem martwych słów, wykąp swą dusze w milczeniu..."
Wciąż w moich myślach...Klemens ['], Lita ['], Nadzieja ['], Uwe ['], Nosek ['], Tino ['], Taran ['], Fokus ['], Imbir ['], Gent [']...część mnie odeszła razem z Tobą...Tęsknie...
 
 
     
Aide 


Dołączyła: 01 Sty 2008
Posty: 71
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 20, 2008 22:41   
   Zwierzątka: szczurki NINA i RITA


Andzia, oglądałam fotki, chyba moim też zafunduję taką niespodziankę, bo Twoje wyglądają na zachwycone. Tak przy okazji ....skąd masz takie półki do klatki, były w zestawie, czy może można gdzieś kupić osobno? Wszędzie pytam w zoologicznych, bo chciałam iść na łatwiznę i kupić ale nigdzie nie ma samych półek :?
_________________
Aide
 
     
polegalu 
...Kagetora...



Dołączyła: 20 Kwi 2008
Posty: 187
Skąd: Gorzów Wlkp./Poznań
Wysłany: Pią Maj 09, 2008 13:28   
   Zwierzątka: 3 szczurki <:3 )~~


Ja posialam swoim zboŻe w pojemniku ale swierdzam, ze bardziej zalezy im na rozmoczonych nasionach :P . Ale niestety musze zrezygnowac bo to ziemia jednak kwiatowa to cholera wie co w niej jest. Ale ogolnie pomysl sie sprawdza bo malensto sie moze wyszalec :P tylko troszke balaganu sie robi :P
_________________
Break [*], Kagetora[*], Demi[*], Tork [*], Precka [*]
Ostatnio zmieniony przez Layla Pią Maj 09, 2008 13:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
lepakkomies 
uszate&skrzydlate



Dołączyła: 24 Lut 2010
Posty: 173
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Lip 29, 2010 17:10   
   Zwierzątka: Obecnie nie mam żadnego


Gdyby ktoś był zainteresowany, tutaj :arrow: Rsprodukter sprzedawana jest ściółka torfowa dla koni (odpylona, pozbawiona bakterii) - więcej info na stronie sklepu, a także w tym temacie :arrow: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=7729
_________________
 
 
     
Wiwior 
Ogonki są the best


Dołączyła: 24 Sty 2011
Posty: 8
Wysłany: Pon Sty 24, 2011 23:35   
   Zwierzątka: Gandzia, Dyzma, Blizniak Uszatek i Blizniak Dzikusek


Hej
Mam pytanko, mam 6 szczurkow, 2 dziewczynki i 4 chlopcow. Kropka i Gandzia maja duuuuza klatke polaczona z akwarium tak ze akwarium robi za ogromna i bardzo gleboka kuwete. Zastanawiam sie czy moglabym wsypac do akwarium wyprazony piadek na wysokosc 3/4 czyli okolo 34cm bo moje dziewczynki zchodza na dol tylko jak chca sobie cos podjesc. a czytalam ze taka piaskownica to moze byc niezla frajda dla moich brzdacow. co o tym sadzicie?
_________________
w moim serduszku Mrówka, Kropka[*] i Bongus[*]
 
     
omry 



Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 215
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Sty 25, 2011 14:25   
   Zwierzątka: czipsy


Wiwior, nie mam pojęcia.. Nie spotkałam się jeszcze z czymś takim, ale szczury lubią kopać w ziemi. Ale czy w piasku? Takie małe zaiarenka piasku mogą im wlecieć do noska, do oczu.. A szczury mają bardzo wrażliwy układ oddechowy. Ja bym się nie zdecydowała, ale niech ktoś obeznany się wypowie :wink:
_________________

 
     
Asmena 
alv



Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 594
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Sty 25, 2011 14:29   

Może miałyby zabawę, gdyby wrzucić tam żwirek drewniany? :)
_________________
Ze mną: Chiki, Ama, Yoru, Bambi, Latte
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya, Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Hagu, Sukui, Arai
 
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 25, 2011 14:39   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


Wiwior napisał/a:
maja duuuuza klatke polaczona z akwarium tak ze akwarium robi za ogromna i bardzo gleboka kuwete
a ja dziś chyba nie bardzo ogarniam bo nie mogę sobie tego wyobrazić.. możesz zrobić foto?może wrzuć tam po prostu trociny i jakieś szmatki?
 
     
carpathia 


Dołączyła: 22 Lis 2010
Posty: 2
Skąd: Kraków / Rzeszów
Wysłany: Wto Sty 25, 2011 16:22   
   Zwierzątka: 4 szczurzęta


osobiscie wrzucilabym trociny, moje szczury uwielbialy sie w nich zakopywac i robic tunele ;)
 
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 25, 2011 19:00   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


Można wrzucić praktycznie wszystko, od piasku, ziemi, torfu i ich mieszanek, przez trociny, żwirki, do polarowych skrawków i innych tkanin. Problem polega na tym jak to potem czyścić / wymieniać. Szczury będą się w tym załatwiać oraz robić spiżarnię, a takie szczelne akwarium nie ma wentylacji od spodu, więc będzie się to kisiło. W rezultacie będzie to świetna wylęgarnia wszelkich bakterii, grzybów i pasożytów. Może i szczury będą miały zabawę kopiąc w tym, ale na pewno zdrowe to nie będzie.

Aby taki rodzaj digging boxa miał sens, to przede wszystkim, od spodu musi mieć coś w rodzaju ażurowego dna, ze swobodnym dostępem powietrza, aby przesuszać ściółkę. Samo wypełnienie to albo szmaty/tkaniny, które co jakiś czas się czyści i pierze, opcja wielokrotnego użytku, albo mieszanka trocin, żwirku, sianka i papieru (bez nadruku) często wymieniana na nową zanim zgnije.

Tak czy inaczej licz się z rozniesieniem zawartości akwarium po klatce i okolicach.
 
 
     
Wiwior 
Ogonki są the best


Dołączyła: 24 Sty 2011
Posty: 8
Wysłany: Śro Sty 26, 2011 23:55   
   Zwierzątka: Gandzia, Dyzma, Blizniak Uszatek i Blizniak Dzikusek


Moje malenstwa maja wsypany zwirek ekologiczny ale nie bardzo lubia w nim grzebac chyba ze cos je najdzie. Akwarium bylo pierwszym ich lokum ale dowiedzialam sie ze ogonki nie powinny siedziec w akwarium a ze nie chcialam im kupowac malej klatki to dobudowalam im gore ;) Klatka moze nie wyglada rewelacyjnie ale przynajmniej jest duza ;) Jutro planuje im zbudowac lepsza bo ta jest troszke za wazka ;) Jak juz powstanie nowal klatusia wrzuce fotki starej i nowej ;)
_________________
w moim serduszku Mrówka, Kropka[*] i Bongus[*]
 
     
gurumis 



Dołączyła: 21 Cze 2010
Posty: 167
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 17:56   

Ja ostatnio posiałam moim paskudom niezjedzone ziarenka z karmy, jednak dostało się tam też pare chrupek, przez co wszystko spleśniało, zanim jeszcze zaczęło porządnie wyrosnąć :lol:

więc chłopaki nie mieli okazji pobuszować ;P dzisiaj maluchom włożyłam samą ziemię w pudełku po pieczarkach, do klatki. nie zrobiło zbyt wielkiej furory :-P

Przy następnym wysiewie będę bardzo uważać, by do ziemi nie trafiło nic oprócz nasionek ;P
_________________
:wavexxs:

Gość zajrzyj do nas ! :)
GuRuMisiowe Maleństwa
 
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 20:00   
   Zwierzątka: brak


Wydaje mi się, że takie nasionka z karmy zazwyczaj są zbyt suche, żeby cokolwiek mogło z nich wyrosnąć ;)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
gurumis 



Dołączyła: 21 Cze 2010
Posty: 167
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 21:51   

oj wyrosło wyrosło xD jakoś nie miałam czasu tego wyrzucić i zostało na parapecie ;P i wyrosły na jakieś 15 cm :)
_________________
:wavexxs:

Gość zajrzyj do nas ! :)
GuRuMisiowe Maleństwa
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 12