Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pokarm dla fretek - czy podawać?
Autor Wiadomość
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lut 08, 2007 10:45   Pokarm dla fretek - czy podawać?

Ciekawi mnie czy ktoś z was podaje/wał jakąś karmę przeznaczoną dla fretek i z jakim efektem.
Zastanawiam się czy nie zacząć dodawać takiej karmy szczurom.
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Pon Lis 19, 2012 13:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 08, 2007 12:03   
   Zwierzątka: ogony


Ja dawałam jakieś mięsne coś tam. Nie chciały jeść. I nadal nie chcą.
Ale moje są dziwne....
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Gość

Wysłany: Czw Lut 08, 2007 15:12   

Ja dodaje do ziarenek karme dla fretek z XtraVitalu. Z miseczki znika wszystko :wink:
 
     
gijane 
pani Rolnik :)



Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 152
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 08, 2007 15:15   

hmm, nie wiem jak z jakoscia takiej karmy. czy nie okaze sie ze tak jak z wiekszoscia psich- wiecej z nich szkody niz pozytku.
mysle ze jako pokarm miesny lepsze jest zwykle miesko kupione w sklepie. szczurki nie zuzywaja tego duzo- mozna kupic najzdrowsze i najdrozsze kaski :)
_________________

 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Lut 08, 2007 15:24   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


gijane, ja osobiście uważam, że choć należy dbać o dobrą jakośc jedzenia naszych dzieciaków, to jednak nie przesadzajmy... Mięsko, które kupujesz w sklepie tez rózne jest. Popatrz na kurczaki nafaszerowane hormonami...Myślę, że dobra fretkowa karma to niezły pomysł, nie wiem tylko czy smakuje ogonkom.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Gość

Wysłany: Czw Lut 08, 2007 15:27   

Cytat:
hmm, nie wiem jak z jakoscia takiej karmy. czy nie okaze sie ze tak jak z wiekszoscia psich- wiecej z nich szkody niz pozytku.

gijane mnostwo osob karmi swoje szczury karma dla psow, nawet hodowcy, jakie szkody?
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Czw Lut 08, 2007 17:59   

W tym sek ze tanie karmy dla psow, te bez barwnikow oczywiscie a za to witaminizowane, na psie zoladki nie nadaja sie wcale.

Za to na szczurze jak najbardziej, skladem i procentowa zawartoscia bialka bardzo przypominaja karmy laboratoryjne. Jako dodatek do mieszanki nadaja sie swietnie a szczurzakom nie szkodza.
Wrecz przeciwnie, przyjmuja witaminy w stalym pokarmie i nie trzeba ich sztucznie dowitaminizowac na przyklad wibowitem (przynajmniej nie tak czesto).

Trzeba pamietac, ze te karmy zawieraja sporo skladnikow roslinnych, Bardzo czesto zdecydowanie wiecej niz odzwierzecych.

Karma dla fretek skladowa bardzo przypomina te kocia, niektorzy ludzie trzymajacy te zwierzatka wola im nawet podawac koci pokarm, bo od fretkowego wychodzi nieco taniej.
Pokarm koci i fretkowy zawiera wiecej bialka niz psi, dlatego nadaje sie raczej dla bardzo mlodych szczurow w trakcie intensywnego wzrostu, matek karmiacych lub ciezarnych.
Z podawaniem tych karm doroslym szczurom trzeba byc troche ostrozniejszym.
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Czw Lut 08, 2007 18:03   

Off-Topic:
Nezu, a mogłas bys podac nazwe jakiejs karmy dla psów która sie nadale dla szczurów ? bo sie od jakiegos czas zastanawiam nad wzbogacieniem karmy moich ogoniastych.
_________________

 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Czw Lut 08, 2007 18:49   
   Zwierzątka: kotka Puma


Off-Topic:
podpisuję się pod L..
nezu, może od razu w nowym temaciku, żeby nie śmiecić, napisz co i jak z tymi karmami, które się nadają dla psów, które dla szczurów, firmy jakie, jestem ciekawa :)
 
 
     
Chesti 
bez kija nie podchodź



Dołączyła: 21 Paź 2006
Posty: 170
Skąd: Trzebinia :]
Wysłany: Pią Lut 09, 2007 22:38   
   Zwierzątka: Odeszły na zawsze... Bakuś, Toffik, Batman i Che :(


Daję moim chłopakom fretkową karmę. Siora ma fretkę i czasem odsypie mi troszkę żarełka. U mnie i tak takie rzeczy je przede wszystkim Che (przyzwyczajony do takich frykasów :) ). Podaję bardzo bardzo rzadko.
_________________
CHE (dumbo rex russian blue blazed berkshire)

Za tęczowym mostem: BAKUŚ (*.06.2005 - 3.09.2007), TOFFIK (*.10.2005 - 21.01.2008), BATMAN (Ballentines of Zirrael) (4.07.2006 - 6.04.2009), CHE GUEVARA Rat`s Troop (7.09.2006 - 7.05.2009) Żegnajcie... nikt was nie zastąpi :( ((((
 
 
     
aneczka1-13 


Dołączyła: 09 Maj 2010
Posty: 866
Skąd: P-ń(WLKP)/Żabice(Lubuskie)
Wysłany: Pią Lut 04, 2011 16:50   
   Zwierzątka: ;(


Ja mam takie pytanie odnośnie karmy dla fretek. Mi zostało po Kajtku sporo karym JR farm krokant. Tyle że to jest karma taka ogólno gryzoniowa nie długo mają do mnie przybyć 2 całkiem młode szczurki (sławny miot K Sunrat)a ta karma jest tylko warzywna. Normalnie w karmie przeznaczonej dla szczurów jest mięso dlatego chciałabym kupić taką dla fretek żeby dosypać. czy w tym momencie to dobre rozwiązanie??
Wpadłam na taki pomysł że względu na to że to liczny miot więc przez to one będą bardzo małe.
_________________
https://trafficmonsoon.com/?ref=aneczka1992
Zarabianie w necie chętnie odpowiem na pytania na pw
 
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 04, 2011 16:58   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


aneczka1-13, miot liczny, ale "maluchy" już ważą 80 gramów i więcej, więc małe na pewno nie będą ;P

Ja bym raczej poszła w to, żebyś normalnie podała im jakieś mięsko lub trochę psiej karmy. Ewentualnie trochę nabiału, żeby ładnie rosły. A najlepiej kup jakąś karmę dedykowaną specjalnie dla szczurów i mieszaj z tą, ktora Ci została.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
aneczka1-13 


Dołączyła: 09 Maj 2010
Posty: 866
Skąd: P-ń(WLKP)/Żabice(Lubuskie)
Wysłany: Pią Lut 04, 2011 17:01   
   Zwierzątka: ;(


Ja wtedy kupiłam tą bo Kajtek nie chciał jeść ziaren więc kupiłam tę. Na początku dostawał XtraVital ale później zaczęli tam dosypywać znacznie więcej tych ziaren tak że zamiast ok 1/4 opakowania była ich tam połowa i przestało się opłacać. A z tego co wiem to większość szczurów za nimi nie przepada.
_________________
https://trafficmonsoon.com/?ref=aneczka1992
Zarabianie w necie chętnie odpowiem na pytania na pw
 
 
     
gotica 


Dołączyła: 28 Lut 2012
Posty: 28
Skąd: Mrągowo
Wysłany: Pią Mar 23, 2012 20:13   
   Zwierzątka: Szczurki,pies,kot,fretka,papugi,rybki,zolw :)


Ja mam również fretkę która dostaje obecnie karmę Versele Laga Ferret Complete moje szczurki ją uwielbiają i czasami dostają po parę ziaren:) Wcześniejsze moje szczury też z pudełka ją podkradały i mogę szczerze powiedzieć że miały po niej śliczną błyszczącą sierść. Moim zdaniem można im ją dawać ale troszkę jako dodatek:)
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 24, 2012 02:40   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Jako dodatek pewnie :) Ale ma dużo białka i tłuszczu, więc na podstawową się nie nadaje.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 12