Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: smeg
Pon Lip 22, 2013 16:03
[Trójmiasto/cała Polska] 2 przyszłych kastratów szuka domu
Autor Wiadomość
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Kwi 08, 2013 11:09   [Trójmiasto/cała Polska] 2 przyszłych kastratów szuka domu
   Zwierzątka: brak


1. Liczba szczurów do oddania: 2

2. Płeć szczurów: męska, niedługo będą kastrowani

3. Wiek szczurów: nieznany, ok. roku lub nieco mniej

4. Miasto: Gdańsk

5. Możliwość transportu przez właściciela do innych miast: po dogadaniu możliwość transportu na terenie całej Polski

6. Choroby, które szczury przechodzą/przechodziły: szczuraki przeszły zapalenie oskrzeli/płuc, właśnie skończyły przyjmować antybiotyk, są już zdrowe. W tym tygodniu dla pewności odbędzie się kontrola weterynaryjna. EDIT: Czarny zaliczył nawrót choroby, znowu jest na antybiotyku. Widocznie ma wrażliwy układ oddechowy, trzeba uważać przy nim na przeciągi i silne zapachy (odpowiednia ściółka, częste sprzątanie).

7. Charakter, usposobienie szczurów: czarny samczyk jest odważny i dominujący, biały uległy i nieco nieśmiały.

8. Stosunek szczurów do człowieka: przyjazny, czarny samczyk jest bardzo odważny, uwielbia wychodzić z klatki, daje się brać na ręce. Biały nieco się spina przy podnoszeniu, potrzebuje zachęcania do wyjścia, ale też jest dość proludzki.

9. Stosunek do innych szczurów: czarny dominuje, jest dość "testosteronowy", bo denerwuje się u mnie i puszy na zapach samiczek, ale nie wykazuje agresji w stosunku do człowieka. Głównie jego humory są powodem kastracji ;) Biały to trochę panikarz, na początku był mocno zdominowany przez czarnego i trochę męczony, ale teraz znowu się kochają i śpią przytuleni :)

10. (Jeśli szczury są starsze) Powód oddania: Szczurki przebywają u mnie na DT po odebraniu od poprzedniego właściciela, powodem oddania były rzekomo narodziny dziecka, warunki w poprzednim domu pozostawiały nieco do życzenia.

14. Czy szczury są do oddania razem, czy mogą być rozdzielone: Najlepiej byłoby, gdyby trafiły do nowego domu razem.

15. Wymagania wobec przyszłego właściciela: Standardowe - czyli dobre warunki klatkowe, odpowiednie żywienie i opieka, umowa adopcyjna.

16. Zdjęcia szczurów: Dodam niedługo - obaj chłopcy są standardowouszni, standardowosierstni, jeden to czarny berkshire, drugi wyjaśniały black husky.

17. Kontakt: PW na forum

18. Kilka słów o szczurze: Na życzenie przyszłego właściciela chłopcy mogą zostać u mnie wykastrowani ;) Czarnego planowałam kastrować tak czy inaczej z powodu jego burzliwego dojrzewania, ale teraz gdy się trochę uspokoił nie jest już to aż tak bardzo konieczne. Chłopaki są wesołe, kochane i zasługują na najlepszy dom :serducho: Jeśli ktoś potrzebuje, na terenie Trójmiasta mam do oddania także klatkę 59x36x55 cm - przymała na dwóch samców, ale można np. połączyć ją z drugą albo używać na czas łączenia.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
Ostatnio zmieniony przez smeg Pią Cze 14, 2013 17:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
mrs singer 


Dołączyła: 22 Kwi 2013
Posty: 0
Wysłany: Pon Kwi 22, 2013 22:35   

Witam, jestem zainteresowana adopcją szczurków:) mieszkam w Szczecinie ale może uda się zorganizować jakiś transport dla Twoich chłopaków? ;)
W chwili obecnej mam jednego (drugi niestety odszedł w lutym) i chyba już najwyższy czas znaleźć mu towarzystwo.
Freddie ma 1,5 roku. Jest spokojnym szczurkiem i nie wiem jakby zareagował na nowego, bardziej dominującego samca (tego czarnego). Napisałaś, że możesz go wykastrować w razie potrzeby- jeśli nadal jest taka możliwość to bym z tego skorzystała aby zaoszczędzić całej trójce stresów.
W domu mam sporą klatkę, która wg przelicznika mieści 3 szczury więc z miejscem nie będzie problemu; poza tym klatka praktycznie cały czas jest otwarta. Freddie jest karmiony karmą Versele Laga,poza tym staram się codziennie dawać mu jakieś warzywo lub owoc. Mój szczur podobnie jak Twoje miał problemy z płucami ale już jest dobrze; w razie potrzeby jest pod opieką dobrej pani weterynarz.
Jakbyś miała jakieś pytania to pisz koniecznie, postaram się odpowiedzieć jak najszybciej :)

Czy mogłabyś zamieścić jakieś zdjęcia szczurków? :)

Pozdrawiam
 
     
czlowiekkoldra 



Dołączyła: 14 Kwi 2013
Posty: 28
Wysłany: Sob Maj 04, 2013 18:19   
   Zwierzątka: Szczurki


Szczurki mają uszyny standard? Jestem z Elbląga i szukam panów właśnie. Mam dużą kaltkę (o zgrozo, nie mam już przestrzeni do życia przez nią ;D ). Dojazd do 3misata nie jest dla mnie problemem :) )
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sob Cze 08, 2013 01:57   
   Zwierzątka: szczurze damy


smeg, jak ogony?
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Cze 14, 2013 16:55   
   Zwierzątka: brak


Szczurki nadal szukają domu, tylko że nadal nie mam jak zrobić im zdjęć :( Czekam na aparat, dlatego temat wisi. Chłopaczki są super, zwłaszcza czarny jest bardzo odważny, ale koniecznie muszę go wykastrować, bo często bywa nabuzowany, zwłaszcza gdy poczuje samiczki. Tak więc zapewne już niedługo będą szukać domu jako dwaj kastraci :)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Lowenstein 



Dołączyła: 26 Cze 2012
Posty: 872
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Cze 14, 2013 23:49   

smeg, Ja mam aparat, mogę wpaść i ich obfotografować.
_________________
Ze mną: Kal-El+Mohinder+M. Guerin+Severus+Sirius Za TM: Elle [*] Timi [*] Dean [*] Dunek [*] Timey [*] Mosby [*] Mitra [*] Jasper [*]


BZOWA HORDA - Kal-El, Mohinder, M. Guerin, Severus, Sirius ,
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 11