Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kluska
Pon Kwi 22, 2013 23:37
wykastrować czy oddać do adopcji?
Autor Wiadomość
mirussieek 


Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 13
Skąd: Olsztyn
  Wysłany: Śro Kwi 17, 2013 13:30   wykastrować czy oddać do adopcji?

Szablon ogłoszenia:
1. Liczba szczurów do oddania:1
2. Płeć szczurów: samczyk
3. Wiek szczurów: ciężko określić, młody
4. Miasto: Olsztyn
5. Możliwość transportu przez właściciela do innych miast: brak
6. Choroby, które szczury przechodzą/przechodziły: od kiedy jest u mnie zdrowy
7. Charakter, usposobienie szczurów: płochliwy, oswojony
8. Stosunek szczurów do człowieka: przyjazny
9. Stosunek do innych szczurów: przyjazny
10. (Jeśli szczury są starsze) Powód oddania:
11. (Jeśli szczury są młode) Sposób, w jaki doszło do rozmnożenia:
12. (Jeśli szczury są różnej płci powyżej 4,5 tyg. życia) Czy samce są oddzielone od samiczek:
13. Dodatkowe akcesoria do oddania razem ze szczurami:
14. Czy szczury są do oddania razem, czy mogą być rozdzielone:
15. Wymagania co do przyszłego właściciela: odpowiedzialność
16. Zdjęcia szczurów:
17. Kontakt: forum i pw
18. - Nieobowiązkowe, ale mile widziane - Kilka słów o szczurze lub szczurach: Witam. mam problem. 22 marca kupiłem dwa szczurki z zoologicznego, wiem że tak nie powinno się robić ale dowiedziałem się o tym po fakcie. Miały być dwa samce, ale jak się później okazało, jeden to samiec a drugi samiczka :( po jakimś tyg jak się dowiedziałem że są innej płci, to je oddzieliłem i teraz są osobno. I to mnie mocno trapi bo nie chce by były samotne a dwóch stadek mieć nie mogę niestety:/ pana chciałem wykastrować ale niestety w Olsztynie weterynarz który się zajmuje szczurkami powiedział ze kastracja u niego kosztuje aż 150zł :shock: niestety nie stać mnie aż na taki duży wydatek :( postanowiłem więc po bardzo długim namyśle i z wielkim bólem, że chcę oddać pana do adopcji dla kogoś kto ma już samczyki a samemu zaadoptować koleżankę dla samiczki:) Ciężko mi określić wiek szczurka bo nie wiem kiedy się urodził :? jest młody:) mogę jedynie podać jego wagę i długość czyli na dzień dzisiejszy pan waży 204g i ciałko ma ok 20cm bez ogonka:) ktoś może chociaż w przybliżeniu może określić wiek szczurka:) szczuras jest płochliwy ale oswojony:) szczurek jest u mnie bardzo dobrze karmiony i niczego mu nie brakuje:)
Ostatnio zmieniony przez mirussieek Czw Kwi 18, 2013 10:34, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
mirussieek 


Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 13
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Śro Kwi 17, 2013 13:42   

załączam jeszcze parę fotek i przepraszam że są niektóre rozmazane ale ciężko zrobić tym diabełkom fotki:)

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Śro Kwi 17, 2013 13:42   
   Zwierzątka: królinka i szczury


mirussieek, po pierwsze musisz obserwować, czy samiczka już nie zaciążyła.
Załóż samcowi temat w dziale ODDAM wg. wzoru, dodaj zdjęcia - to ułatwi adopcję ;)
Samiczki szukaj w tym samym dziale, możesz założyć temat w dziale PRZYJMĘ i opisać warunki, jakie zapewnisz szczurom.


Tak na marginesie - 150zł wydane u weta na szczury, to mało. Są to zwierzątka chorowite i warto przygotować się na koszty, odłożyć pewną sumę w razie "W".
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Śro Kwi 17, 2013 13:43   
   Zwierzątka: szczurze damy


mirussieek napisał/a:
kastracja u niego kosztuje aż 150zł :shock: niestety nie stać mnie aż na taki duży wydatek :(

Prawdopodobnie możesz znaleźć gdzieś taniej. Polecam sprawdzenie Listy Polecanych Weterynarzy
Ale skoro 150zł jest problemem to mocno się zastanów co dalej, ponieważ szczury potrafią być kosztowne. Uczulam zawczasu na to, że czasami są takie przypadki (mówię z własnego doświadczenia) gdzie trzeba następnego dnia zawieść szczura na operację lub wykupić drogi lek. I nie raz jest to koszt powyżej wymienionej przez Ciebie kwoty.
To bardzo rozsądne z Twojej strony, że chcesz go oddać :) Załóż mu temat w dziale ODDAM a na pewno znajdzie dobry kochający domek.
No i zapraszam do działu PRZYJMĘ gdzie możesz znaleźć towarzystwo dla samiczki.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
mirussieek 


Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 13
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Śro Kwi 17, 2013 13:49   

Dziękuje za poradę:) powiem tak że jeżeli zajdzie potrzeba że będzie trzeba jechać ze Szczurkiem do weta i zapłacić nawet więcej pieniążków to zawsze się z skądś te pieniądze weźmie:) ale raczej jeżeli nie ma zdrowotnych zaleceń żeby mu te jajeczka obcinać to wolę oddać go komuś kto może go adoptować bez konieczności kastracji:)
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Śro Kwi 17, 2013 13:50   
   Zwierzątka: szczurze damy


mirussieek, Przeniosłam Twój temat do działu Oddam. Proszę Cie jednak o edytowanie pierwszego posta według szablonu podanego w REGULAMINIE DZIAŁU ODDAM. Jeśli będziesz miał z tym problem zapraszam na PW. W przypadku nie wypełnienia szablonu ogłoszenie będzie musiało zostać usunięte.
Dodatkowo pragnę poinformować, że na forum używamy miniatur. Zapraszam do zapoznania się z Poradnikiem do wstawiania miniatur i do zmiany załączników na miniatury.
I mocno trzymam kciuki za nowy kochający domek :)
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Śro Kwi 17, 2013 13:56   

mirussieek napisał/a:
pana chciałem wykastrować ale niestety w Olsztynie weterynarz który się zajmuje szczurkami powiedział ze kastracja u niego kosztuje aż 150zł :shock:

to ja nie wiem gdzie Ty poszedłeś ;p kto w Olsztynie tak sobie liczy?
w LWIE kastracja kosztuje bodajże 70 zł.
nie mówiąc o tym, że nie pamiętam kiedy ostatni raz zapłaciła 150 zł nawet za zaawansowaną operację.

ja mogę ewentualnie szczura dostarczyć do 3miasta.
mirussieek, jakbyś potrzebował jakichś porad to pisz.
_________________

 
     
mirussieek 


Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 13
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Śro Kwi 17, 2013 14:03   

dzwoniłem do tego weta w Jonkowie bo czytałem że najlepszy fachowiec z niego:) wolałbym jednak nie kastrować tylko oddać do adopcji ale jeżeli ostatecznie nikt nie będzie zainteresowany adopcja to straci jajca i będzie mógł zostać:) dzięki za pomoc:) jakby co to będę korzystał z transportu:)
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Śro Kwi 17, 2013 14:50   

mirussieek, Rajski to dobry fachowiec, ale ma daleko gabinet i kiepsko wyposażony, wręcz w ogóle. na wszelkie rtg, usg, ekg i tak trzeba by jeździć do Olsztyna.
chodziłam kilka lat ze szczurami do Rajskiego, to ja go w większości polecałam i zrobiłam mu reklamę i wciąż mam o nim dobre zdanie, ale mimo wszystko to typ, który nie chce iść do przodu, tkwi w tym co już ma.

dlatego polecam Weterynaryjne Centrum LEW na Jarotach - dziewczyny mają wszystko na miejscu, są otwarte na nauke, doświadczenia, idą do przodu jak burza i jak widać jeśli chodzi o samą kastrację jest o ponad połowę taniej :)
_________________

 
     
mirussieek 


Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 13
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Śro Kwi 17, 2013 15:28   

szczuras jednak zostanie bo za sprawą pomocy l. skontaktowałem się z tym wetem i kastracja nie kosztuje 70 tylko 60 zł :) czyli nawet o połowe mniej niż u Rajskiego:) tego weta polecają nawet na stronie emerald moon:D dzięki wielkie za pomoc:) jutro albo po jutrze jajca mojego Koksika odejdą w niepamięć:)
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Śro Kwi 17, 2013 15:40   

Słuchajcie, ale czy ten szczurek nie jest za młody na kastrację? On waży tylko 200g.
 
     
mirussieek 


Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 13
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Śro Kwi 17, 2013 16:04   

Pojade do weta i ona ostatecznie zadecyduje czy da juz rade;)ciezko mi okreslic jego wiek bo kupiony byl w sklepie niestety:(
 
     
cornflakegirl 



Dołączyła: 30 Lip 2012
Posty: 1602
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Śro Kwi 17, 2013 16:23   
   Zwierzątka: 2 szczury i 2 psy


Czyli ogłoszenie nieaktualne?

Off-Topic:
tak na marginesie.. ja tam dra Rajskiego nie polecam. Bardzo dużo bierze, a wiedzę odnośnie szczurów mają podobną także inni weterynarze w Olsztynie.
_________________
moje dziewczynki: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13637

ze mną: Nutelka i Mortadela na wiecznym DT
za TM: Elza, Siwa, Tola, Lusia, Wena, Nanna, Neska(*)
 
     
mirussieek 


Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 13
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Śro Kwi 17, 2013 16:42   

No wyglada na to ze nie bede musial oddawac go jednak do adopcji bo okazuje sie ze cena kastracji jest dosyc niska u tego weta:) no a dziad jest taki sympatyczny ze normalnie ciezko byloby mi go oddac:) a tak swoja droga to ciekawe czy mocno sie na mnie za focha za jajca?:D
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Śro Kwi 17, 2013 16:45   
   Zwierzątka: szczurze damy


mirussieek, Dopóki weterynarz nie potwierdzi, że szczur jest do kastracji może lepiej zostawić ogłoszenie?
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 15