Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mmarcioszka
Pon Sie 19, 2013 18:42
[Warszawa] 5. miesięczne samiczki: niebieska, biała i czarna
Autor Wiadomość
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 18, 2013 15:27   [Warszawa] 5. miesięczne samiczki: niebieska, biała i czarna
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


UWAGA! Aktualne wiadomości (szczury do adopcji) w tym poście oraz kolejnych: http://forum.szczury.biz/...p=896242#896242


1. Liczba szczurów do oddania: 3-4

2. Płeć szczurów: 1 samczyk (czarny) i 3 samiczki (2 jasno niebieskie i 1 biała)

3. Wiek szczurów: od 4 do 6 tygodni.

4. Miasto: Warszawa. Możliwość adopcji do innych miast pod warunkiem zatwierdzonej przeze mnie wizyty przedadopcyjnej.

5. Możliwość transportu przez właściciela do innych miast: O ile wspólnymi siłami coś wymyślimy ;)

6. Choroby, które szczury przechodzą/przechodziły: brak -> zdrowe

7. Charakter, usposobienie szczurów: łagodne, ciekawskie, towarzyskie, chwilowo nieco wypłoszone, ale bardzo nieznacznie. Uzupełnię jak je bardziej poznam.

8. Stosunek szczurów do człowieka: patrz punkt wyżej :)

9. Stosunek do innych szczurów: łagodne, towarzyskie, pokojowo nastawione

10. (Jeśli szczury są starsze) Powód oddania: ---

11. (Jeśli szczury są młode) Sposób, w jaki doszło do rozmnożenia: terrarysta sobie namnożył, do mnie przyjechały tylko na DT.

12. (Jeśli szczury są różnej płci powyżej 4,5 tyg. życia) Czy samce są oddzielone od samiczek: Tak. Samczyk oddzielony od samiczek. Niestety dopiero jak do mnie przyjechał. Miały być wszystkie samice, tylko pani która je awaryjnie wzięła na DT nie zauważyła jajek :roll: I to niestety może nie być ostatni samczyk w domniemanej gromadce samych samiczek u tej pani. A do niedzieli i tak miały kontakt z samcami...

13. Dodatkowe akcesoria do oddania razem ze szczurami: brak

14. Czy szczury są do oddania razem, czy mogą być rozdzielone: samiczki najchętniej w parce (biała + niebieska), ale to nie jest wymóg konieczny, a samczyk chętnie dołączy do jakiegoś młodego stada.

15. Wymagania wobec przyszłego właściciela: wizyta przedadopcyjna; podpisanie umowy adopcyjnej; poświęcanie szczurowi wystarczającej ilości czasu; posiadanie wystarczająco dużej klatki; posiadanie już przynajmniej jednego szczurka tej samej płci lub adoptowanie ode mnie dwóch samiczek; zapewnienie opieki weterynaryjnej u lekarzy, którzy mają doświadczenie w leczeniu szczurów. W domu mogą mieszkać inne zwierzęta oraz dzieci ;) , pod warunkiem zapewnienia szczurom bezpieczeństwa.
Aha: u mnie będą miały kontakt z kotami, więc nie powinny się kotów bać, gdyby ktoś się zastanawiał nad adopcją, w wypadku kota w domu.

16. Zdjęcia szczurów: Będą jak naładuję baterie i w trakcie też będę wrzucać nowe. Na razie głównie zdjęcia zbiorcze.

17. Kontakt: na pw, a jeśli ktoś z poza forum: proszę pytać w wątku o kontakt ;)

18. Kilka słów o szczurze: Już chyba wyżej wszystko napisałam...

Szczurki przyjechały dziś do mnie z Wrocławia, w niedzielę zostały zabrane od terrarysty, któremu się "wymskło" z rozmnażaniem i w wyniku tego odebrane zostały mu wszystkie szczury w ilości sztuk... ponad 60.

Przyjechało do mnie 5 sztuk młodego szczura. Miało być 5 samiczek. Okazało się jednak, że czarne to samczyk. Docelowo miała zostać u mnie tylko jedna biała samiczka (bo są dwie), ale jeszcze się waham czy też niebieskiej sobie nie zostawić...

Ze względu na to, że u części samiczek może być podejrzenie ciąży - mogą zostać wydane do adopcji dopiero po jej wykluczeniu, czyli za 3 tygodnie. Można jednak już teraz rezerwować maluchy. Samczyk może być adoptowany już od razu.
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
Ostatnio zmieniony przez nimka Śro Sie 07, 2013 17:36, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
smalcowna 


Dołączyła: 09 Mar 2013
Posty: 2
Wysłany: Pią Kwi 19, 2013 19:22   
   Zwierzątka: Reksio i Azorek


Chłopczyk jeszcze jest??
 
     
Starsza Pani 


Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 159
Wysłany: Pią Kwi 19, 2013 19:58   

smalcowna napisał/a:
Chłopczyk jeszcze jest??

Nawet jakby tego nie było, to we Wrocławiu jeszcze trochę ich zostało. Więc biegnij zdać egzamin :wink: , a chłopak się na pewno znajdzie.
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 19, 2013 20:31   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


smalcowna napisał/a:
Chłopczyk jeszcze jest??

Tak :) i bardzo zależy mi na znalezieniu szybko dla niego dobrego domu, bo biedak nie ma się z kim bawić - mój Czesiu go zaakceptował, ale poza tym go totalnie olewa.
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 19, 2013 21:07   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Zdjęcia:

Częstujcie się 8)


dziewczynki + gościnnie moja 2-letnia Myszaczek:


chłopczyk:
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
majlena 
zawsze pozytywnie



Dołączyła: 16 Cze 2011
Posty: 1849
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 19, 2013 23:14   
   Zwierzątka: obecnie w sferze marzeń


jakie cudne szkraby :serducho: pięknie wyglądają te różnice kolorków, kontrast: białe, niebieskie i te oczka. kontrasty...
dobrze, że nie było ich u mnie, jeszcze bym się zakochała a mamy full.
_________________
-> B.RAT: miniusie, kreciki, fragles oraz koralikowiec
WWW Ą-Trumpusia, WWW Ąqysia(Dywan), Sanders Flytrap Kärpäsloukku(Pułapka) oraz Dziedzic Morfeusza
Figa, Czarna Magia, Bzdurka, Lulu, Nutka, Choco, Bańka, Limonka, Rurka, Duszyczka, WWW Arbuzia i ...

a także bRATkowe gratki do szczurzej klatki <- tymczasowo nie szyję... proszę czekać na mój powrót do gry.
 
     
helhaim 
Jeżozwierz



Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 554
Skąd: Kielce
Wysłany: Sob Kwi 20, 2013 08:23   
   Zwierzątka: szczuraki: Fiszka, Liszka i Kiszka


no urodziwe szczurasy nie ma co:)
oby szybko znalazly domy :kciuki:
_________________
Czarodziejki z Księżyca i Kinia z Wężowego Grodu

tu macie nasze fotki, będziemy dorzucać :)
_____________________
22.06.2014 Fiszka za TM :(
 
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Kwi 20, 2013 13:00   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Na razie wszystkie maluchy zarezerwowane, ale można nadal zgłaszać propozycje domów na pw, będą w zapasie lub w razie rezygnacji domów.

Dla tych, którzy by chcieli czarne lub czarno-białe albo białe szczurki różnej płci, zapraszam tutaj:
http://forum.szczury.biz/...p=863701#863701

Transport da się załatwić z pomocą forum lub znajomych królika ;)





Aha - tylko proszę nie zamykać tematu ;)
Poinformuję jak szczurki się już przeprowadzą do nowych domów.
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Kwi 20, 2013 20:52   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Jedna niebieska samiczka jest wolna (ja się rozmyśliłam :twisted: ech... chciałam ją sobie zostawić, ale nie mogę).
Proszę o zgłoszenia. Najchętniej domki z okolic Warszawy, chętnie z przynajmniej częściowo młodym, przyjacielskim, żywiołowym stadem - bardzo chętnie z jakimś szczurkiem w wieku 2-3 miesięcy.
Inne propozycje też rozpatrzę ;)



Więc tak:
- chłopaczek będzie mieszkać u smalcowna w Warszawie
- biała i niebieska będzie mieszkać u Fiolka27 w okolicach Warszawy
- druga biała planowo zostaje u mnie na stałe
- jedna z niebieskich jest wolna! jeszcze nie jest podjęta decyzja do kogo pojedzie!


Świeże zdjęcia:


Przepraszam za jakość, ale robione wieczorem badziewnym aparatem. Nie miałam na razie czasu na zdjęcia rano - jak światło jest dobre.
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Asica21 
Lekko zaczarowana ;P



Dołączyła: 15 Mar 2010
Posty: 397
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Kwi 21, 2013 08:23   
   Zwierzątka: Szczurki


Piękne myszki, serce mi pęka jak pomyślę, że już nie mogę mieć ogonków :( .
Za cudowne domki :kciuki:
_________________
Ze mną: Na zawsze wszystki moje myszki.
Po tamtej stronie: Pchełka [*]- tęsknie i przepraszam. Perełka [*], Zuzia [*], Kluseczka [*], Omisia labisia [*], słodka Beza [*], Fuzia kolanko, Pani gąbka [*], Purchawka [*] Jacuś labik placuszek wielki [*], Jagódka [*], Wiśnióweczka [*], Ełrusia [*], Quleczka [*].
 
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Kwi 21, 2013 18:08   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Dziś byliśmy na wizycie w lecznicy PulsVet.
Jako, że u niektórych szczurów z tego stada (u dorosłych samiczek, które przyjechały na DT do Warszawy) został wykryty świerzb, całe towarzystwo dostało stronghold na kark, oczywiście w precyzyjnie odmierzonych dawkach. Zarówno dzieciaki jak i moje szczury, żeby nie było tak, że małe nie złapią, a moje złapią :twisted:
Same dzieciaki raczej nie mają objawów, albo na tyle niewidoczne że trudno coś powiedzieć.


Wiek maluchów:
- mniejsza niebieska (ta "bez pasemek") ma ok. 6 tygodni
- reszta samiczek ma ok. 8 tygodni
- chłopczyk... nie pytałam, bo nie było go na wizycie, ale moim zdaniem ma 4-5 tygodni, bo jest nawet mniejszy od tej najmniejszej niebieskiej.

Waga dzieciaków:
- mała niebieska 98 g
- duża niebieska 120 g
- moja biała 108 g
- druga biała 110 g
jakoś tak ;)

- chłopiec na moje oko, porównując do samiczek waży 80-90 g na dziś.


Mała niebieska ma zapisany lek przeciwzapalny, tolfedyne, mam podawać przez 5-6 dni 1-2 razy dziennie po 1/12 tabletki.
Ponieważ najgłośniej świszczy, chrumka i kicha.
Reszta ciutkę podziębiona, ale nie jest źle.
Aha - chłopczyk nie kicha, nie ma też żadnych zmian na skórze, więc go nie zabierałam, bo i tak nie miałam w co go wsadzić - z małego transportera by wyszedł, bo odstępy są za duże, a mam łącznie tylko dwa transporterki.


Wizyta samych maluchów + leki = 76zł...
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 22, 2013 07:51   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Nowe zdjęcia:

chłopaczek:


biała nie moja:


klatka dziewczyn i towarzysko Pchełki:

stwierdziłam, że na razie specjalnie będzie taka mała klatka, bo łatwiej i oswajać i sprzątać (nie czują się łapane, bo za nimi nie muszę ganiać, po prostu wkładam rękę i wyjmuję).
To królicza 60-tka.

to czarne to oczywiście moja Pchełka, a nie chłopak ;)



na razie trochę, później wstawię więcej z tej sesji ;)


edit: i jeszcze trochę zdjęć z tamtej sesji:
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Maj 01, 2013 04:09   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Maluchy:

(na pierwszym zdjęciu po prawej czarna Pchełka moja ;) )

Maluchy już prawie nie kichają, za to dziś rozfurkała się Pchełka, która jest z nimi w klatce. Oby to było tylko przeziębienie :roll:



Dodane 1 maja 2013, godz. 32:11:

Dzisiejsze zdjęcia maluchów:

Biała nie moja:




Mój Czesław z czarnym chłopaczkiem (zamieszka w Warszawie):




Komentarz: biała z naciętym uchem (ta nie moja, która zamieszka razem z młodszą niebieską) jest raczej tylko na tych zdjęciach, na których widać wyraźnie te jej ucho ;) Na pozostałych jest moja biała (czemu? - bo podczas sesji zdjęciowej ta nie moja wolała kopać tunele pod kołdrą ;) ). Niebieskie: młodsza ma ciemną plamkę nad kolanem po lewej stronie ciała, starsza (która zamieszka w Krakowie) ma lekko widoczne pasemka i oczywiście brak widocznej ciemnej plamy na boku ;)
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Fiolka27 


Dołączyła: 16 Lut 2013
Posty: 1
Wysłany: Sob Maj 04, 2013 14:16   

Słodziaki :serducho:
Ależ urosły przez tydzień :mrgreen:
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Maj 05, 2013 20:15   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Czarny chłopczyk już w nowym domu :)
Ze szczurzym kolegą wstępnie zapoznany - były tylko cichutkie piski małego i zero agresji ze strony starszego kolegi, także wróżę spokojne łączenie ;)

Dziewczynki już przestały kichać, nic nowego się u nich też nie wykluło. Żadnych pasożytów i zmian skórnych nie ma. Rujki na razie zauważone przeze mnie były u niebieskiej-starszej i białej-nie-mojej. Moja biała nie wygląda podejrzanie, za to najmniejsza niebieska jakoś tak niepewnie. Na dniach i tak wszystko się rozjaśni.
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.21 sekundy. Zapytań do SQL: 13