Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: smeg
Pon Kwi 29, 2013 11:13
Przygarnę 2 SAMCE lub 2 SAMICZKI !
Autor Wiadomość
Kutek
[Usunięty]

Wysłany: Sob Kwi 27, 2013 16:58   Przygarnę 2 SAMCE lub 2 SAMICZKI !

Chcialbym przyjąć 2 ogonki tej samej płci. Dlaczego? Już piszę...
//Kupiłem szczurka w zoologicznym. Miał 3 miesiące. Byłem niestety zielony i naprawdę głupi, a szczura kupiłem, bo jestem odludkiem i chciałem mieć ot, Takiego Frienda...
...Przynioslem do domu wstawilem do klatki, pooglądałem go jakąś godzinkę i siadam na internet poczytać jak go oswoić...
Czytam, Paczam i Nie wierzę! :shock:

//Zobaczyłem wtedy jak hoduje sie szczurasy w hurtowniach, króliki, chomiki i myślę BOŻE Drogi! Czytam dalej, i co tam znajduje? Częste wady genetyczne, choroby itp. Patrze na mojego ogonka i NIE WIERZE! Ryjek ma zakrwawiony i non stop kicha. (W zoologu też kichał, ale myślałem że to nic). UWAGA! NAPISAŁEM TAK: Zdecydowałem się oddać go do zoologa i naprawdę BAAAARDZO ŻAŁUJĘ, że go wtedy wziąłem :< << A W MYŚLACH TEKST MIAŁEM UŁOŻONY TAK: Zdecydowałem się nie oddawać go do zoologa ale naprawde BAAAAAARDZO ŻAŁUJĘ, że go wtedy nie zbadałem (obserwowałem, czy jakoś tak, zwłaszcza, że niedaleko od tego miejsca jest weterynarz) < Teraz już rozumiecie moją pomyłkę? Jeśli nie? Trudno, naprawdę tak myślałem :(

//Co zrobiłem potem? Zacząłem się dokształcać! Czytam i czytam i czytam i wyczytałem naprawdę sporo! Teraz Naprawdę Wiem, Że jestem gotowy zajmować się Szczurkiem ! Mam już takie plany! Brakuje mi niestety tylko wiedzy Gdzie? Jak Zaadoptować szczurka? Chodzi mi Przede wszystkim o to by był:
-Zdrowy,
-Zdrowy,
-Zdrowy,
-(Niekoniecznie ale): W miarę oswojony z ludźmi.
-(Zależy mi na):Możliwości transportu do innego miasta.

Naprawdę deklaruję Tu na forum, że włożę całe serce w opiekę nad ogonkami i zapewnię im naprawdę godne tak krótkiego życia, Życie.

Gdyby również ktoś spośród Forumowiczów Dałby radę mi pomóc, bardzo proszę.
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Nie Kwi 28, 2013 13:27, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Sob Kwi 27, 2013 18:26   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Kutek napisał/a:
Zdecydowałem się oddać go do zoologa

IMO jeśli tak zrobiłeś, to możesz zapomnieć o tym, że ktokolwiek wyda Ci szczury do adopcji. Mam nadzieję, że jednak nie, więc po pierwsze może jako osoba "zielona" wrzuć zdjęcia, żebyśmy pomogli Ci określić płeć. Wtedy łatwiej będzie dobrać mu towarzystwo. Jeśli to samiec, musi mieć kolegów, ale nie może mieć koleżanek.
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
Majszczur 
kolekcjonerka bubli



Dołączyła: 23 Lut 2011
Posty: 1758
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Kwi 27, 2013 19:08   
   Zwierzątka: BPP... 2 kociaste... 7 ciur...wodnych zatrzęsienie...


Jak można kupić zwierzę i potem je ODDAĆ, jeszcze w stanie wskazującym na kiepski stan zdrowotny :evil:

Owszem, nie należy nakręcać spirali pseudohodowlim, a dojrzałość wyboru polega na nie uleganiu pokusie kupna sweet malucha w zoologu, ale jeśli w nieświadomości nabyłeś zwierzaka z lewego źródła i dopiero po tym fakcie zyskałeś szerszą wiedzę JAK MOGŁEŚ pozbyć się go i ze spokojnym sumieniem szukać następnego :shock:

Przykro mi, ale osobiście wydaje mi się, że powyższy tekst napisałeś li tylko pod publiczkę -po zapoznaniu się z regulaminem i polityką forum - żeby dobrze wypaść na dzień dobry, ale jakoś do mnie ten tekst nie trafia. Nie tędy droga :/

Osobiście NIGDY nie powierzyłabym opieki nad zwierzęciem komuś kto najpierw zwierzaka nabywa, a potem go oddaje. NIGDY! :evil:
_________________

Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna. C.K.Norwid
~{((:> Szczury Majszczury <:))}~
 
     
Ebia 


Dołączyła: 13 Lut 2012
Posty: 2876
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 27, 2013 19:09   

Kutek, nie popieramy kupowania szczurów w sklepach, ale już tym bardziej nie popieramy oddawania ich tylko dlatego, ze są chore!!!
Do adopcji często są szczurki z interwencji zabrane ze sklepów, przypadkowe ciąże, szczury różnego pochodzenia.. KAŻDY szczurek może NIESPODZIEWANIE zachować!! BA! Nawet szczurki rodowodowe z zarejestrowanego SHSRP, potrafią poważnie zachorować, pomimo, iż hodowcy robią wszystko, aby rozmnażane były tylko zdrowe osobniki.
Szczury to zwierzęta podatne na:
- nowotwory
- ropnie
- zapalenie uszu
- zapalenie dróg oddechowych (w tym płuc)
- choroby serca
i wiele, wiele innych chorób

Trzeba z nimi chodzić do gryzoniowych weterynarzy, a leczenie bywa baaaaardzo drogie. Jeśli oddałeś szczurka ze względu na jego chorobę, to poważnie przemyśl, czy na prawdę chcesz mieć szczurki. Co zrobisz, jeśli zachorują na nowotwór, a na leczenie trzeba będzie wydać kilkaset zł?

Złe było kupienie szczurka w sklepie, ale jeszcze gorsze oddanie go (a już najgorsze było oddanie, bo miał zaporfirynioną buźkę i kichał - mógł być chory, albo mógł mieć porfirynę zwyczajnie ze stresu po zmianie miejsca). Czy na prawdę wiesz odpowiednio dużo o szczurkach?
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Kwi 27, 2013 19:17   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Off-Topic:
Hej, dziewczyny spokojnie, nie róbcie z Kutek potwora ;)
Popełnił błąd, potem chciał popełnić drugi, ale już się zreflektował (w swoim wątku powitalnym) i nie zamierza oddawać swojego ogonka. Ważne, że trafił na forum, ma dużo do czytania i do rozumienia. Dajmy mu szansę :kwiatek:
 
     
Kutek
[Usunięty]

Wysłany: Sob Kwi 27, 2013 19:49   

O Chryste Panie! Błagam o wybaczenie! Nie oddałem szczurka do zoologa musiało mi się coś naprawdę popiepszyć przy pisaniu... Spokojnie Easy easy... Nie oddałem go. Łazi mi właśnie po szyi <---szyi? Tak to się pisze? Never mind.... Bardzo Was przepraszam, wogóle... Co ja napisałem? xD Jakiś nienormalny jestem ;D ... Naprawdę nie oddałem go, a Zdjęcia dodam, jak tylko będe miał ku temu sposobność, Bardzo Ci dziękuje Pyl, a szanownych: Ebi, Majszczura i Mao Ogromnie przepraszam, za moją (strasznie dziwaczną [?]) Pomyłkę.

... Co ze mną nie tak? <--- Znaczy może jestem trochę nienormalny ale naprawdę umiem zająć się Tiger'em. Dzisiaj już lizał mnie po palcach i podgryzał leciutko, to chyba dobrze?

Licze, że wybaczycie mi to (chyba) zamyślenie, a sprawa Adopcyjna potoczy się bez względu na wcześniejsze tematy... Jest mi serio wstyd :oops: Ale nawet nie wiecie jak strasznie mi na tym zależy... Jeszcze raz Przepraszam :kwiatek: i jak wcześniej wspomniałem, najwyżej jutro postaram się dodać zdjęcia :wink:
 
     
Majszczur 
kolekcjonerka bubli



Dołączyła: 23 Lut 2011
Posty: 1758
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Kwi 28, 2013 10:07   
   Zwierzątka: BPP... 2 kociaste... 7 ciur...wodnych zatrzęsienie...


Nie ma za co przepraszać :) To Ty decydujesz - zgodnie ze swoim sumieniem. Najważniejsze żeby szczurek miał się dobrze. Jeśli rzeczywiście jest tak jak piszesz, to po prostu dbaj teraz o niego jak najlepiej potrafisz, poszerzaj wiedzę na temat szczurów no i oczywiście skombinuj mu towarzystwo z legalnej zarejestrowanej hodowli lub adopcji.
powodzenia :)

edit: i zmień tytuł, bo teraz poszukujesz chyba jednego samczyka do towarzystwa dla Tigera, prawda?
_________________

Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna. C.K.Norwid
~{((:> Szczury Majszczury <:))}~
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Kwi 28, 2013 13:08   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Majszczur napisał/a:
poszukujesz chyba jednego samczyka do towarzystwa dla Tigera
A najlepiej najpierw potwierdź jeszcze płeć swojego ogonka - wstaw fotki "podwozia" do odpowiedniego wątku. Ostrożności nigdy nazbyt wiele. Chyba nie chcesz być posiadaczem kilkunastu ogonów - a tym może bardzo szybko skończyć się złe dobranie płci u szczurków.

No i do roboty - wiesz ile masz do czytania na forum? ;)
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Kwi 28, 2013 13:34   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Kutek, poprawiłam kolorowe wstawki w Twoim wpisie. Użyłeś kolorów przypisanych dla moderacji, proszę Cię, byś tego nie robił.

AD
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Kutek
[Usunięty]

Wysłany: Pon Kwi 29, 2013 00:29   

Ad. Majszczur, -> Jutro jade (w zasadzie dzisiaj bo jest 00:21) do weterynarza, bo strasznie kicha ten moj szczurasek, poza tym chce o nim wiedzieć wszystko. A towarzystwo już mam (Jakim Szczęśliwym trafem) Od mojej koleżanki, która ma 5 ogonków i parkę (3-miesięcznych samiec i samiczka) Więc załatwię dla Tigera ta sama plec, ktora powie doktorek ;]

Ad. Pyl, Fotki wstawie, jak tylko będe mógł, na wypadek pomyłki doktorka. Calutki czas się dokształcam ;>.

Ad. AngelsDream, Hmmm, Nie za bardzo rozumiem których kolorów mogę, a których nie mogę używać. Ale ogranicze się na przyszłość do tych zmienionych ;]

A do wszystkich: W związku z tym powyżej Poszukiwanie ogonków nieaktualne ! ! ! . Czyli są załatwione 3miesięczne szczurki do przygarnięcia :D . Myślę, że przygarnę je za pare dni, jak tylko przebuduję trochę klatkę ;]
//Tiger dzisiaj wylizał mi całą dłoń, to chyba znaczy, że już mnie polubił ^^
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 29, 2013 02:36   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Kutek, a tę parkę koleżanka trzyma razem? Jeśli tak to samiczka jest już w ciąży.
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Kwi 29, 2013 11:12   
   Zwierzątka: brak


Kutek, w takim razie temat zamykam.

Uświadom koleżankę, że samiec z samicą nie mogą się spotykać nawet na chwilę - nie da się ich upilnować, szczury rozmnażają się w zastraszającym tempie, nawet tego samego dnia po porodzie samica może zajść w kolejną ciążę. W dziale "Oddam" jest tyle szczurków czekających na dobre domy, że naprawdę nie ma potrzeby lekkomyślnie powoływać do życia kolejnych.

Co do kolorów w postach - nie można używać czerwonego i zielonego.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.84 sekundy. Zapytań do SQL: 14