Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Layla
Nie Maj 05, 2013 19:17
[Poznań/Cała Polska] Młody łysol Dżambo pilnie szuka DT/DS
Autor Wiadomość
Magdonald 



Dołączyła: 24 Paź 2012
Posty: 77
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Kwi 20, 2013 20:13   [Poznań/Cała Polska] Młody łysol Dżambo pilnie szuka DT/DS

1. Liczba szczurów do oddania: 1

2. Płeć szczurów: samiec

3. Wiek szczurów: młody (nie wiem dokładnie)

4. Miasto: Poznań

5. Możliwość transportu przez właściciela do innych miast: dowiozę na terenie Poznania, jednak możliwy transport grzecznościowy przez użytkowników forum do innych miast

6. Choroby, które szczury przechodzą/przechodziły: brak

7. Charakter, usposobienie szczurów: trochę nieufny i przestraszony (prawdopodobnie za sprawą poprzedniego właściciela), za to bardzo ruchliwy, lubi biegać, skakać, wisieć pod sufitem klatki ;)

8. Stosunek szczurów do człowieka: nieufny, boi się ręki (gdy chce się go chwycić), jednak z czasem się przyzwyczaja. Po dwóch dniach sam już wchodzi do mnie na ręce, daje się głaskać i gdy jest na wybiegu (a nie w klatce), mogę go normalnie chwycić i podnieść. Trzeba więc nad nim cierpliwie przez jakiś czas popracować i przyzwyczaić do siebie/otoczenia

9. Stosunek do innych szczurów: nieznany, chłopak jest obecnie sam

10. (Jeśli szczury są starsze) Powód oddania: Został odebrany od poprzedniej właścicielki, która rzekomo miała duszności (nie wyglądała na taką przy oddawaniu szczurka, wg mnie albo mu coś zrobiła, albo ją dziabnął i po prostu się go bała). Obecnie maluch przebywa u mnie na DT, jednak chciałabym go oddać jak najszybciej, bo sama mam stadko samiczek (nie mogę go z nimi połączyć) i obecnie chłopak jest sam w klatce, potrzebuje towarzystwa.

11. (Jeśli szczury są młode) Sposób, w jaki doszło do rozmnożenia:

12. (Jeśli szczury są różnej płci powyżej 4,5 tyg. życia) Czy samce są oddzielone od samiczek:

13. Dodatkowe akcesoria do oddania razem ze szczurami: brak

14. Czy szczury są do oddania razem, czy mogą być rozdzielone:

15. Wymagania wobec przyszłego właściciela: Chciałabym oddać szczurka komuś zaufanemu, najchętniej ze "stażem" na forum ze względu na charakter małego oraz na odpowiedzialność, na jaką trzeba być gotowym adoptując szczurka, tym bardziej fuzza (m.in. ryzyko - prawie 100% - problemów z oczkami). Nie chcę też by trafił na rozmnażarkę lub był nieodpowiednio traktowany ze względu na swój charakter (boi się ludzi, przy nieodpowiednim podejściu może nawet dziabnąć). Wymagam oczywiście ankiety, wizyty przedadopcyjnej oraz podpisania umowy.

16. Zdjęcia szczurów:





17. Kontakt: PW

18. Kilka słów o szczurze: Ma na imię Dżambo (imię od poprzedniej właścicielki). Jest uroczym łysym młodzieńcem, bardzo ruchliwym i energicznym. Nie potrafi usiedzieć w miejscu. Jest bardzo miłym szczurkiem, jednak dopiero po oswojeniu się z właścicielem i otoczeniem pozwala się pogłaskać. Jest nieufny, widocznie ma złe doświadczenia związane z ludźmi.
Dżambo bardzo pilnie potrzebuje DT lub (najlepiej) DS z męskim stadkiem. Nie może być jeszcze wykastrowany ze względu na to, że jest po prostu za malutki. Dlatego proszę o zgłaszanie się osób, które mogą zapewnić mu niezbędne męskie towarzystwo.


NIE DECYDUJE kolejność zgłoszeń. Mały jest obecnie u mnie, bezpieczny, więc nie mam zamiaru wydać go pierwszej lepszej osobie!
Mimo to zależy mi na dość szybkim znalezieniu DS (albo chociaż zaufanego DT), gdzie będzie miał męskich przyjaciół.

Mała uwaga ode mnie:
Chciałabym, by przyszły właściciel był świadom tego, jaki obowiązek na siebie bierze. Nie decydujcie się na szczurka tylko dlatego, że "jest ładny"! Sama mam fuzza i zdążyłam się dowiedzieć, że PRAWIE KAŻDY szczurek tej odmiany prędzej czy później ma problemy z oczkami, co oznacza w przypadku pojawienia się takich problemów: leczenie, codzienne (tak, codzienne!) przemywanie oczek odpowiednim środkiem, ostatecznie amputację oczka/oczek, a więc oprócz opieki są to dość duże koszta utrzymania. To tak "na marginesie", żeby nie napalać się na szczurka z powodu jego wyglądu, bo później może wcale nie być tak kolorowo, jak na początku.
 
     
Asica21 
Lekko zaczarowana ;P



Dołączyła: 15 Mar 2010
Posty: 397
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Kwi 21, 2013 09:30   
   Zwierzątka: Szczurki


Piękny jest, szkoda, że za młodziutki na kastrację bo może bym go jakoś przemyciła do babskiego stadka choć obiecałam sobie, że już koniec :? ...tylko jak tu przestać?
_________________
Ze mną: Na zawsze wszystki moje myszki.
Po tamtej stronie: Pchełka [*]- tęsknie i przepraszam. Perełka [*], Zuzia [*], Kluseczka [*], Omisia labisia [*], słodka Beza [*], Fuzia kolanko, Pani gąbka [*], Purchawka [*] Jacuś labik placuszek wielki [*], Jagódka [*], Wiśnióweczka [*], Ełrusia [*], Quleczka [*].
 
 
     
Magdonald 



Dołączyła: 24 Paź 2012
Posty: 77
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Maj 05, 2013 18:41   

Łysol od dzisiaj jest w nowym domku ;) Temat do zamknięcia/usunięcia.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.2 sekundy. Zapytań do SQL: 13