Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
[ZABAWA] Zachęcenie szczura do wyjścia z klatki na podłogę
Autor Wiadomość
angelus 
garota



Dołączyła: 30 Kwi 2009
Posty: 2327
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Cze 30, 2014 23:17   
   Zwierzątka: szczurowadła


myszonka, jeżeli chcesz, żeby chodziły po podłodze, to na pewno nic na siłę. Zrób im jakieś wygodne i bezpieczne zejście z łóżka i daj czas. Jak będą miały ochotę to zejdą.
Od jak dawna są u Ciebie? Może jeszcze trochę się boją. Wszystko zależy od indywidualnego harakteru szczurka.
U mnie jedne potrzebowały na odkrycie podłogi kilku tygodni, a inne kilku sekund :)
_________________
angelusowe aniołki
Zdecydowanie za szybko opuściły ten świat, ale nigdy nie opuszczą mojego serca...
Denga, Dżuma, Sepsa, Ebola, Plaga, Vena, Febra, Xerxes, Yakuza, Coma, Coli

 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Pon Cze 30, 2014 23:36   
   Zwierzątka: królinka i szczury


myszonka, zacznij od przemyślenia kwestii chodzenia po podłodze - ja bym teraz wiele dała żeby moje baby grzecznie siedziały na łóżku i nie włazily gdzie tylko się da...

Jeśli jednak jesteś pewna, to poczytak rady na wcześniejszych stronach, powinny pomóc ;)
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
myszonka 



Dołączyła: 19 Mar 2014
Posty: 63
Wysłany: Wto Lip 01, 2014 22:00   

angelus - chłopcy są u mnie od marca/kwietnia. :)

niespecjalnie zależy mi, żeby biegali po ziemi, ale też nie chcę, żeby żyli w ciągłym ... strachu? przed jakąś częścią pokoju.
Z drugiej strony - chłopcy zostawieni sami na łóżku na 5 - 10 minut (na czas sprzątania klatki) nigdzie nie idą, nie uciekają, a po tym jak się wchodzi do pokoju od razu dają znać gdzie są.

Z tego co zauważyłam (dziś szczególnie) Racuch nie lubi podłogi, bo lubi być wysoko - wspina się na ramiona, na głowę, na szczyt klatki, byle wyżej, a Pompuch jest śmierdzącym leniem, najchętniej by jadł i spał.

Więc może to nie strach, tylko charakter moich chłopców... w każdym razie dzięki za odpowiedź :)
 
     
monijjca 
PaniPasiukowa



Dołączyła: 10 Lis 2014
Posty: 257
Skąd: bydgoszcz
Wysłany: Śro Lis 19, 2014 21:47   
   Zwierzątka: pasiukowe


Dziś pierwszy raz puściłam moje szczurki na wyprawę po mieszkaniu, głównie do zwiedzania miały kuchnie i duży przedpokój, było co oglądać i obsikać :lol: I wszystko ładnie pięknie, Lena biegała - zwiedzała, ale Tosia jak taki przydupas co ją odłożyłam na podłoge to wskakiwała mi na nodze i wspinała się na ramie. Zastanawiam się czy to dobrze że zrobiłam z niej taką przytulankę, bo moje dotychczasowe szczury wolały bieganie po mieszkaniu niż wieczne pieszczoty. Co mam zrobić żeby zaczęła sobie swobodnie chodzić po mieszkaniu? W klatce i u mnie na rękach wolałabym zeby cały czas nie siedziała, bo zrobi się gruba :tummykiss:
_________________
:serducho: INCREDIBLE Rats hodowla szczurów rodowodowych :serducho:

Tosia, Zosia, Lola, Pepper, Temida, Amelia, Fleur, Thyri, TraumTanzerin zwana Alicją, Catwoman, Czarna pcheła, Francessca ♡


(*) Nikt nam nie powiedział kiedy mamy się pożegnać, ile mamy czekać aby znowu się pojednać.. - Na zawsze w moim :serducho:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 11