Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Niskokaloryczne nagrody za sztuczki dla ogonków
Autor Wiadomość
wilczek777 



Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 1966
Skąd: Szczecin
  Wysłany: Sob Mar 16, 2013 23:00   Niskokaloryczne nagrody za sztuczki dla ogonków
   Zwierzątka: 2 x sheepdog


Mam nadzieję, że nie dubluje tematu...

Może tytuł tematu nie jest zbyt czytelny ale już tłumaczę:
TŻ ostatnio bawi się w uczenie chłopaków sztuczek - przychodzenie, wskakiwanie na przedmioty etc. Ja swoje uczyłam obrotu i na tym się skończyło.
Po tym jak oglądałam przez skype ile idzie dropsików, przysmaczków w ciągu takiej kilkuminutowej sesji - tylko na to żeby szczur załapał to się załamałam.
W ciągu kilku powtórek szczur wcina tyle, że po 2 tygodniach masa szczura by się podwoiła.

Co można dać szczurkom jako nagrodę ale tak żeby było to drobne/wygodne/niskokaloryczne?

Wymyśliłam łyżeczkę z gerberem czy czymś co szczurki dostałyby jako nagrodę a nie za darmo w misce. Sztuczka - klik - łyżeczka - liz nagrody i od nowa. Łatwiej jest dać liza smakołyku niż dzielić duże dropsy na kawalątki maleńkie. (z resztą skład dropsów mnie przeraża). No ale można się nieźle upaćkać jak szczur wejdzie łapami w łyżkę z łakomstwa.

Macie jakieś pomysły?
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Śro Kwi 10, 2013 18:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Oluś 
Dawniej olus_165



Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 2994
Skąd: Ryjewo / Kisielice
Wysłany: Sob Mar 16, 2013 23:10   
   Zwierzątka: 15 Popierdółek + 1 Psowata + 4 Ślimy


Ja swoim daję słonecznik lub kawałki pestek dyni, ale:
:lapa: W czasie jednej sesji treningowej szczury nie dostają więcej niż 4-5 nagród (daję więcej tylko na potrzeby filmików)
:lapa: Sesje nie są codziennie - nawyżej 1-2 razy w tygodniu
:lapa: Jeśli zdarzy się, że za dużo mi ukradną, to odejmuję im troszkę z dziennej porcji karmy podstawowej
:lapa: Staram się im zapewniać jak najdłuższe wybiegi - na ten moment są to co najmniej 4 godziny dziennie

Jak do tej pory chłopcy nie tyją.
_________________
Olusiowe Popierdółki: Radziwiłł & Rokosz SunRat's, Sir Lancelot, Nihil Novi & Neron of Zirrael, Puszkin ot Madam Szapokljak, Cześnik Raptusiewicz ot Madam Szapokljak, Arbiter Elegantiarum & Ab Oriente Lux spod Husarskich Skrzydeł, Chilon Chilonides spod Husarskich Skrzydeł, Izzy's Yanosik, Izzy's Zerwikaptur, Gotfryd of Zirrael, Drakkar spod Husarskich Skrzydeł, Rob Roy von Bruno oraz Psowata Gaja oraz Ślimy: Stefan, Horacy, Ambroży i Izydor :serducho:
Wokół mnie: Baal, Sir Galahad, Móó-Shó Mórmórandó EM, Siwy, Enoki SR, Ądręę WWW, Edward EM, Burton, Ave, Vea, Bazyl, Lucjusz, Akapit, Alucard, Duo, Wacuś. Tęsknię... :(
 
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Śro Mar 20, 2013 07:44   
   Zwierzątka: ....


Ja tam mojego brata szczurów nie tuczyłam dropsami ani innymi łakociami :P szczurom nie jest to potrzebne :)
 
     
wilczek777 



Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 1966
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Mar 20, 2013 09:09   
   Zwierzątka: 2 x sheepdog


Szczurówka, piszemy o formie nagrody za poprawnie wykonane zadanie. Przy uczeniu klikerowym musi być smakołyk jako wzmocnienie bo inaczej nici z nauczenia czegokolwiek.
Szczurom nie są potrzebne łakocie ale nie widziałam szczura który by wykonywał komendy za coś co mu nie smakuje.
_________________
Nasz temat :)
http://forum.szczury.biz/...t=13184&start=0

Za TM :(
Silver i Sharingan [*] Śpioch i Grubas [*] Białas i Mithril [*] Czarnuszek i Bibs [*] Miki i Kaszmir [*] Desant zwany Fretką i Miętus Emerald Moon [*] Bjorn i Anubis (Ibasan) Beris[*] Belfast [*]
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Mar 20, 2013 11:04   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


Off-Topic:
wilczek777, czasami wykonują bez nagrody, bo uważają to za formę prośby :P
_________________
Moje ogony
 
 
     
wilczek777 



Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 1966
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Mar 20, 2013 11:10   
   Zwierzątka: 2 x sheepdog


Cegriiz, taaa moje robią obroty jak oszalałe jak tylko usłyszą szelest opakowania na dropsy. Co nie zmienia faktu, że jakbym ich ego nie uczyła to same na to by nie wpadły :P
Chociaż kto wie? To w końcu szczury :P Samo zło przez wielkie U :P
_________________
Nasz temat :)
http://forum.szczury.biz/...t=13184&start=0

Za TM :(
Silver i Sharingan [*] Śpioch i Grubas [*] Białas i Mithril [*] Czarnuszek i Bibs [*] Miki i Kaszmir [*] Desant zwany Fretką i Miętus Emerald Moon [*] Bjorn i Anubis (Ibasan) Beris[*] Belfast [*]
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Śro Mar 20, 2013 12:19   
   Zwierzątka: ....


wilczek777 napisał/a:
Szczurówka, piszemy o formie nagrody za poprawnie wykonane zadanie. Przy uczeniu klikerowym musi być smakołyk jako wzmocnienie bo inaczej nici z nauczenia czegokolwiek.
Szczurom nie są potrzebne łakocie ale nie widziałam szczura który by wykonywał komendy za coś co mu nie smakuje.
Oczywiście że za coś dobrze wykonanego musi być smakołyk ;) Ale chodzi mi o to żeby szczurom nie dawać smakołyków ot tak.
 
     
wojsza 



Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 312
Wysłany: Wto Mar 26, 2013 16:31   

Dawaj taki który jescze w sam sobie może być zabawa w rozłupanie, rozgryzanie itp.
_________________
Mea Culpa.

 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Mar 26, 2013 16:46   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


wojsza, ale to się nie sprawdzi jako nagroda przy klikaniu. Bo to musi być coś, co szczur sobie szybko zje i dalej chce ćwiczyć.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Mar 26, 2013 18:18   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


wojsza, otóż to. Podstawą pracy jest praca, a nie sama nagroda. Tym niemniej zły dobór nagrody uniemożliwia pracę.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Sorgen 



Dołączyła: 03 Mar 2007
Posty: 1293
Skąd: Tarnow
Wysłany: Pią Mar 29, 2013 14:33   

A np. dmuchany ryż albo pszenica? Oczywiście takie bez cukru. Moje szczury uwielbiały :)
_________________
‎"Zawsze bądź sobą.
Chyba, że możesz być Batmanem.
Wtedy bądź Batmanem."
 
     
wilczek777 



Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 1966
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Mar 29, 2013 17:07   
   Zwierzątka: 2 x sheepdog


Mam takie maleńkie chrupki (nie pamiętam firmy) które świetnie schodzą ale są na tyle twarde, że szczurki delektują się chrupaniem i to je dekoncentruje :/
_________________
Nasz temat :)
http://forum.szczury.biz/...t=13184&start=0

Za TM :(
Silver i Sharingan [*] Śpioch i Grubas [*] Białas i Mithril [*] Czarnuszek i Bibs [*] Miki i Kaszmir [*] Desant zwany Fretką i Miętus Emerald Moon [*] Bjorn i Anubis (Ibasan) Beris[*] Belfast [*]
 
     
Noxa 



Dołączyła: 24 Lis 2011
Posty: 328
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Mar 29, 2013 21:41   
   Zwierzątka: Pięć szczuropaskudów


Dmuchany ryż albo kulki kukurydziane. U mnie sprawdza się świetnie, jest dużo mniej kaloryczne niżeli dropsy a też powoduje szał ciał, nie wypominając o ilości chemii :D No i kawałki są maleńkie więc szczur nie rozprasza się w trakcie szamania :D
_________________
Moje Tuptaki zapraszają (;

ze mną: Kłapouszek, Villemo, Dolg, Jaskier, Łizel i Wacław Nostromo de Pip :D

za TM biegają: Zgryzek, Dejmon, Kangurek, Miki, Virion, Kamyk, Blum, Hachiko vel Haczyk, Gizmonek, Tygrysek oraz Placek
 
 
     
LizaR 


Dołączył: 06 Sty 2015
Posty: 40
Wysłany: Czw Sty 08, 2015 18:08   

Jakie polecacie najlepsze przysmaki dla szczurów w celu nagradzania za dobre zachowanie ?

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Czw Paź 06, 2016 10:52 ]
Scaliłam z tematu zbiorczego.
 
     
angelus 
garota



Dołączyła: 30 Kwi 2009
Posty: 2327
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Sty 09, 2015 01:52   
   Zwierzątka: szczurowadła


LizaR, najlepiej coś naturalnego. Szczury uwielbiają np. pestki dyni, a przy okazji są one bardzo zdrowe. Może być słonecznik, kawałek suszonego banana, orzechy. Przy takich przysmakach trzeba trochę uważać ponieważ są dość kaloryczne. Moim zdaniem lepiej unikać sklepowych dropsów, bo zawierają one dużo cukru.
_________________
angelusowe aniołki
Zdecydowanie za szybko opuściły ten świat, ale nigdy nie opuszczą mojego serca...
Denga, Dżuma, Sepsa, Ebola, Plaga, Vena, Febra, Xerxes, Yakuza, Coma, Coli

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.28 sekundy. Zapytań do SQL: 12