Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Rany
Autor Wiadomość
zasadzkas 



Dołączyła: 13 Maj 2007
Posty: 1214
Wysłany: Śro Cze 04, 2008 22:34   
   Zwierzątka: dobermanka


Blizny się nie boje, w końcu dodaje uroku facetowi.
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Cze 05, 2008 09:18   
   Zwierzątka: ogony


Takie dziury są niewielkie i świetnie same się goją (bez szycia).
Moja Fatka miała dziurę w brzuchu jak 5 zł - wyciągnęła sobie szwy w 4 dni po operacji i troszke jeszcze poszrapała ranę. Goiło sie długo, ze 2 tygodnie, ale to dlatego, że miała alergię na nici jednocześnie. Płukałam tylko rywanolem i smarowałam solcoserylem w żelu.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
zasadzkas 



Dołączyła: 13 Maj 2007
Posty: 1214
Wysłany: Czw Cze 05, 2008 20:17   
   Zwierzątka: dobermanka


Wreszcie jest trochę lepiej, rozkraczona rana z mięskiem na wierzchu zaczyna się zasklepiać. Na razie nietrwale, bo pewnie skleja się tylko, jak się szarpie, to mu się rozłazi, ale wetka pochwaliła. Uspokajam się.
Nisia, antybiotyk ile czasu podawałaś? Tydzień czy 10 dni?
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Pią Cze 06, 2008 08:37   
   Zwierzątka: kotka Puma


zasadzkas, Witce wet podawał antybiotyk tydzień. Później jeszcze się goiło, ale już bez antybiotyku, ale to pewnie sprawa indywidualna.
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pią Cze 06, 2008 09:45   

Ja na rozprutego Fraglesa i Gucię tez na 7 dni dostałam.
 
     
zasadzkas 



Dołączyła: 13 Maj 2007
Posty: 1214
Wysłany: Pią Cze 06, 2008 10:13   
   Zwierzątka: dobermanka


Dzięki, zbieram info do decyzji.
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Cze 06, 2008 10:17   
   Zwierzątka: ogony


zasadzkas napisał/a:
Nisia, antybiotyk ile czasu podawałaś? Tydzień czy 10 dni?

Antybiotyk był podawany tylko w celu uniknięcia ewentualnych zakażeń po operacji i dlatego miałam zalecone podawanie przez 5 dni Enroxilu raz dziennie w dawce minimalnej (10 mg/kg).

Po wyżarciu przez szczurę dziury wetka nie zalecała antybiotyku, tylko odkażanie rany i solcoserylowanie.

Acha, zasadzkas, jeśli używasz specyfików do odkażania i stymulowania gojenia, to, jeśli przy ranie dajesz rade uniesć skórę, tam też wprowadzaj używany specyfik
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
zasadzkas 



Dołączyła: 13 Maj 2007
Posty: 1214
Wysłany: Pią Cze 06, 2008 10:21   
   Zwierzątka: dobermanka


Dzięki, do wczoraj wlewałam, teraz się zakleiła, więc już nie odwadzam. Polewam soczyście, żeby w zakamarki weszło. Szemre i tak wylizuje, ale to naturalny olejek, więc tylko kupy ma gładkie. Odpukać, wygląda to ładnie, czysto i zdrowo. Jak na dziurę.
P.S. On miał antybiotyk zanim się wygryzł, ze względu na ropnia bodajże.
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Cze 06, 2008 10:42   
   Zwierzątka: ogony


Antybiotyk powinien być zawsze dawany po operacji.

Co do wylizywania - nic mu sie nie stanie, ale staraj się, aby choć przez te 10-15 minut olejek miał szansę podziałać :)
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
zasadzkas 



Dołączyła: 13 Maj 2007
Posty: 1214
Wysłany: Pią Cze 06, 2008 10:47   
   Zwierzątka: dobermanka


Tak, tak, zagaduję go te 15 minut :wink: Pilnuję, żeby choć trochę zaległo na skórze. Nie pozwalam się lizać.
 
     
zasadzkas 



Dołączyła: 13 Maj 2007
Posty: 1214
Wysłany: Nie Cze 08, 2008 09:34   
   Zwierzątka: dobermanka


Rana goi się bardzo ładnie, jest porządnie zasklepiona. Jest pod nią mały guzek, ale, póki co, doktor nie wyczuwa ropnia. Mówiła coś o sposobie gojenia, że otwarta rana tak może. Mam nadzieję, że ujdzie bez następnego ropnia. Chyba trochę naiwnie, ale nie chcę się nakręcać na kolejne akcje.
Po jakim czasie rekonwalescencji dołączałyście do stada? Myślę, czy go dziś nie dać do klatki zbiorczej. Sam się nudzi, tęskni, a nawet nakręca.
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Nie Cze 08, 2008 09:52   

zasadzkas napisał/a:
Po jakim czasie rekonwalescencji dołączałyście do stada?
szczury w sile wieku po operacjach można łaczyć 4 dnia. Starsze na pewno później. Na te 10 moich operacji wszystkie szczury 3 dnia miały prawie całkiem zrośniętą skórę (zawsze wprawia mnie to w zadziwienie) i nawet jeśli same zdejmą szwy, lub inny szczur to zrobi, to już bez otwierania rany. Dla pewności możesz połączyć 5 dnia.
 
     
zasadzkas 



Dołączyła: 13 Maj 2007
Posty: 1214
Wysłany: Nie Cze 08, 2008 11:54   
   Zwierzątka: dobermanka


Dziękuję. Szoruję właśnie klatkę i dołączam. Pytałam też wetki przy dzisiejszym zastrzyku i również nie widzi potrzeby trzymania go nadal solo. Operację miał tydzień temu.
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Cze 08, 2008 12:14   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


zasadzkas napisał/a:
Jest pod nią mały guzek, ale, póki co, doktor nie wyczuwa ropnia. Mówiła coś o sposobie gojenia, że otwarta rana tak może.

Goi się przez ziarninowanie. Pewnie to ziarnina narasta w ten sposób, że czujesz 'guzek'. :wink:
 
     
zasadzkas 



Dołączyła: 13 Maj 2007
Posty: 1214
Wysłany: Nie Cze 08, 2008 13:03   
   Zwierzątka: dobermanka


Tak właśnie wetka mówiła, dziękuję. Zapomniałam słowa. Gulek jest mał, twardy, nie powiększa się i nie nabiera struktury ropnia. Szemre biega już w wolierze z rodziną.
Jożik ma strupa na plecach po wczorajszym dziabie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 11