Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Rany
Autor Wiadomość
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 21, 2007 17:26   
   Zwierzątka: ogony


Dory napisał/a:
Czy zrywanie strupka to na pewno dobry pomysł

A czemu nie? Przy zachowanej odpowiedneij higienie...
A o solcoserylach - jest wątek.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
fajer 



Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 7
Skąd: wrocław
Wysłany: Wto Mar 27, 2007 12:39   
   Zwierzątka: szczur'zyca Woti i Zani


moj szczur bral zastrzyki z antybiotyku i sterydy na infekcje gornych drog oddechowych, caly czas byl leczony na akademi rolniczej, no ale przez winekd oni nieprzyjmuja no wiec trzeba bylo isc hdzies indziej, w sobote bbylem ja na zastrzyku, ale w niediele poszla moja panna, mowila ze robil zastrzyk jakis starzysta no i chyba zle zrobil zastrzyk :(
wczesniej po zdaje sie antybiotyku robily sie takie dziwne slady (wet mowil ze to moze byc) ale one wygladaly jak ciecie nozem, ale sie zablizniaja, a po tym ostatnim zastrzyku (jak na zlosc cholera) ma rane, tzn szczur sam sobie ja zrobil, jest duza (na karku) i gleboka, zdaje sie dotarla do miesnia (moze to byc efekt ze ja swedzialo bo gosc mogl czesc trafic w srodskorze- czy jakos tam, mowila wet na AR na kontroli). powiedziala ze trzeba to smarowac jodyna i powinno sie zagoic, tylko zeby infekcja sie niewdala

niby ok i wiem wszytsko, ale co zrobic by sie szczur juz niedrapal, bo on dalej z uporem maniaka sie tam drapie :( a jak nieprzestanie to jak ma sie to goic
czym jeszcze smarowac? wspomniana byla masc z antybiotykiem, a takie sa tylko na recepte czy mozna tak o dostac?
_________________
Wiem! nazwe moje ogonki Woti i Zani:)
 
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Mar 27, 2007 17:59   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


fajer, z twojego opisu wygląda to jak martwica, poczytaj na forum. Taka rana smarowana jodyną bardzo swędzi dlatego szczur się drapie. Na martwicę bardzo dobry jest chitopan, daje wielką ulgę właśnie od swędzenia, nasz Azul sam się nadstawiał do smarowania chitopanem tam mu pomagało. Innym dobrym środkiem jest solcoseryl i flucinar N. Jeżeli są na receptę to powinny być dostępne u weta a jeśli akurat nie mają to wypisze receptę. Warto przejść się do weta i zapytać tylko już bez malucha, żeby nie stresować.
 
 
     
fajer 



Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 7
Skąd: wrocław
Wysłany: Wto Mar 27, 2007 21:44   
   Zwierzątka: szczur'zyca Woti i Zani


szczurka wet widzial i to on zadecydowal by smarowac jodyna, takze ona powiedziala ze to najprawdopodobniej od tego felernego zastrzyku, nietety to nie ja bylem przy zastrzyku i niewiem gdzie ja dokladnie dziabnol starzysta, a szkoda bo bylbym pewny czy to miejsce; bylismy przygotowani na to ze mala zacznie piszczec jak ja potraktujemy po ranie jodyna, ale o dziwo nic takiego, niepasuje jej to bo zdaje sie szczury nielubia tego uczucia mokrego na sobie i odrazu sobie lepek czysci, ale nieplacze. rana wyglada troche dziwnie bo jest wysuszona raczej i wyglada jak kawelek miesa ktory wysycha, ale wyglada teraz i tak lepiej jak miala to calkiem swierze choc i tak niejest to ladny wyglad. poczytam o tych mascich co podales nazwy (thx)
_________________
Wiem! nazwe moje ogonki Woti i Zani:)
 
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Wto Mar 27, 2007 22:04   
   Zwierzątka: kotka Puma


tu masz temat o martwicy:

http://www.forum.szczury....php?p=9024#9024

solcoseryl (chodzi o wersję w żelu) nie jest na receptę, kupisz w aptece, też jest dobry - ja smarowałam tym Skrętkę i ładnie się zagoiła martwica.
 
 
     
fajer 



Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 7
Skąd: wrocław
Wysłany: Wto Mar 27, 2007 22:36   
   Zwierzątka: szczur'zyca Woti i Zani


dzieki wielkie za ten link, niezagladalem pod haslo martwica bo wogle w zaden sposob mi sie to niekojazylo z tym z czym sie spotkalem :|
(mam pare pytan w z wiazku z tym ale to juz zapytam w tamtym temacie bo zdaje sie odpowiednieszy)
_________________
Wiem! nazwe moje ogonki Woti i Zani:)
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Mar 28, 2007 07:11   
   Zwierzątka: ogony


falka napisał/a:
solcoseryl (chodzi o wersję w żelu) nie jest na receptę,

Chitopan też nie jest na receptę.

Jodyna działa odkażająco, a solcoseryl i chitopan pobudzają ziarninowanie (a więc sprzyjają gojeniu). Tak więc nalezy stosować jodynę (albo rivanol) i któreś z tych dwóch smarowideł. Dodatkowo chitopan jest tzw. opatrunkiem w maści, a więc chroni ranę przed zanieczyszczeniami i, tak jak pisze Asaurus, koi swędzenie.

PS. Gdyby nie było chitopanu można kupić jakąkolwiek inną maść z chitozanem (jest to związek będący pochodną chityny).
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Śro Mar 28, 2007 08:51   

Rivanol jest też świetny na opuchlizny. Najlepiej zrobic opatrunek nasączony rivanolem. Wczoraj dr.Kacprzak sie to udało :shock:
 
     
mataforgana
[Usunięty]

Wysłany: Pią Kwi 13, 2007 16:22   

kiedyś Ryjek został dziabnięty przez Milvę w udo.

rozcieła mu kawał skóry, rana się rozeszła, widac było mięśnie.
rana nie krwawiła. mały miał założone szwy, przez 3 dni dostawał antybiotyk w zastrzyku.

rana szybko i ładnie się zagoiła.
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 13, 2007 20:53   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


mataforgana, dokładnie jak u naszego Hymira. 3cm cięcie jak skalpelem, ani kropelki krwi a widać było mięśnie itp. Po założeniu szwów bardzo ładnie i szybko się zagoiła.
 
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Nie Maj 06, 2007 15:02   
   Zwierzątka: kotka Puma


Kurde, Nisia pisze, że można przemywać ranę rivanolem i smarować na to solcoserylem. Ja Nisi wierzę. Natomiast mój wet stwierdził, że solcoserylem nie smarować :? Mała rogryzła sobie szew, no i co teraz?

edit.

w aptekach (tych których byłam) nie mają maści z chitozanem. są dostępne dwa rodzaje opatrunków w sprayu, czy to by się nadało?

Acutol
Nexcare - protector spray
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Maj 10, 2007 09:05   
   Zwierzątka: ogony


falka napisał/a:
Natomiast mój wet stwierdził, że solcoserylem nie smarować

No cóż, mnie instruowała Kacprzak, która operowała mi szczurcię. Ona się zna...
falka napisał/a:
są dostępne dwa rodzaje opatrunków w sprayu, czy to by się nadało?

Acutol
Nexcare - protector spray

Nie testujemy na zwierzętach. Sprawdź najpierw skład.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Czw Maj 10, 2007 09:07   

Wiesz, to zależy od rany. Mnie Kacprzak mówiła, żeby nie faszerować zwierząt jeśli nie trzeba. Jeśli rana sie paprze, kiepsko goi, to można smarować, jeśli goi sie dobrze, to wystarczy tylko dbać o aseptykę.
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Czw Maj 10, 2007 09:17   
   Zwierzątka: kotka Puma


Nisia napisał/a:
Nie testujemy na zwierzętach. Sprawdź najpierw skład.


Nisiu, ja sprawdzić mogę, tylko ja się nie znam :P Jak będę w aptece to spiszę skład tych dwóch co podałam to zerkniesz :) A na moje zwierzę kupiłam chitopan w żelu.
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Czw Maj 10, 2007 09:26   

falka, skład w necie możesz zobaczyć. :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 11