Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Rany
Autor Wiadomość
RoQQ 


Dołączył: 22 Sty 2015
Posty: 2
Wysłany: Czw Sty 22, 2015 00:40   Rozcięcie na karku

Cześć wszystkim. Mam taki problem (no może nie do końca ja). W moim pokoju mam dwie lokatorki: Łatka i Pola ^^ Nie lubią się dzielić za bardzo jedzeniem i dzisiaj (w pośpiechu) dałem im do klatki ziemniaka w jednym kawałku - rozpętało się piekło. Rozdzieliłem je, ale po jakimś czasie zauważyłem, że Pola ma na karku dość głębokie rozcięcie, które jest długie na około 1,5cm. Jeśli dam radę, to wrzucę zdjęcie (pewnie ktoś z was się na tym zna), chociaż wątpię, żeby mi się udało. Dziewczyny są raczej ruchliwe i raczej żaden fotograf nie zrobi im fotki :) Proszę o jakieś rady, czym to przemywać, czy oddzielić dziewczyny od siebie na czas zrastania się ranki (boję się, że przy wzajemnym oblizywaniu się rana może się w jakiś sposób zabrudzić), czy też szorować bezzwłocznie do weta na szycie - mam kilkanaście kilometrów do najbliższego, ale jeśli będzie taka potrzeba, to jak najbardziej zabiorę ją na zabieg). Pozdrawiam serdecznie i proszę o pomoc.

[ Komentarz dodany przez: smeg: Czw Sty 22, 2015 08:55 ]
Scaliłam z istniejącym tematem.
 
     
Emilia 



Dołączyła: 20 Gru 2012
Posty: 569
Skąd: Z kraju na mapie po lewej.
Wysłany: Czw Sty 22, 2015 01:29   
   Zwierzątka: 8 x M


RoQQ, zazwyczaj nowicjuszom radzę pójść do weterynarza, bo nie wiem na ile ktoś inny umie ocenić stan rany, więc zawsze, jeśli jesteś w stanie i obawiasz się, że rana może być poważna, idź. Aczkolwiek nie brzmi to tragicznie i bardzo prawdopodobne jest, że rana do jutra sama sie sklei. Jeśli ładnie będzie sie goiła, możesz je zostawić razem, jeśli zauważysz, że druga przeszkadza i chce grzebać w ranie, oddziel. Zalecane jest przemywanie ran Rivanolem albo Octeniseptem (nie wodą utlenioną). Przy ranach, do których łatwo może dostać się brud, można też skonsultować weterynarza i poprosić o specjalną maść z antybiotykiem. Na szczęście kark nie powinien być problematycznym miejscem. Rozumiem, że nie było mocnego krwotoku?
_________________
Moje skarby: Marie Antoinette KR, Málaga HS, Mousse au Chocolat i Mazurka FR, Mafia, Marsupilami i Miramis IR, labik Mio
Opuścili nas: Marlo, Mokka SR, Mint SR, Mascarpone, Meringue, Malvo, Miu Miu KR
 
     
RoQQ 


Dołączył: 22 Sty 2015
Posty: 2
Wysłany: Czw Sty 22, 2015 03:26   

Nie znalazłem nigdzie krwi, sierść wokół też czysta. Rana jest na tyle niewidoczna, że moja dziewczyna, bawiąc się z gamoniami, nie zauważyła tego. Jeszcze jutro daruję sobie i będę obserwować ranę, no ale z takimi sprawami nie ma żartów, więc jeżeli będzie to brzydko wyglądać, to wezmę wolne, pozostaje tylko jedno pytanie: Gdzie mogę kupić powyższe środki do odkażania? I wielkie dzięki za rady :)
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Sty 22, 2015 08:55   
   Zwierzątka: brak


Środki do odkażania dostaniesz w każdej aptece ;) Octanisept jest drogi, ale bardzo wygodny w stosowaniu - jest w formie sprayu. Rivanol tani, ale barwi wszystko dookoła na żółto. Rany na szczurach goją się błyskawicznie, dziś już pewnie jest strup ;)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
aneczka1-13 


Dołączyła: 09 Maj 2010
Posty: 866
Skąd: P-ń(WLKP)/Żabice(Lubuskie)
Wysłany: Czw Sty 22, 2015 18:51   
   Zwierzątka: ;(


Ja kiedyś miałam rivanol w żelu, też jest dość wygodny bardziej niż ten płynny.
_________________
https://trafficmonsoon.com/?ref=aneczka1992
Zarabianie w necie chętnie odpowiem na pytania na pw
 
 
     
SzczurzaJulia 


Dołączyła: 07 Paź 2015
Posty: 2
  Wysłany: Śro Paź 07, 2015 01:44   Głęboka rana u łysego szczura
   Zwierzątka: szczury


Cześć,mam nadzieję,że mi pomożesz. Mam problem z łysym szczurem mianowicie podczas bójki z innym został mocno zraniony i ma głęboką ranę na długość ok.3cm. i ona mu sie otwiera,moim zdaniem rana powinna zostac zszyta,ale weterynarz chce 250zl,a na to mnie nie stac. Co mam zrobic?
 
     
oxxy 



Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 1116
Skąd: Bytom
Wysłany: Śro Paź 07, 2015 07:34   
   Zwierzątka: koty sztuk dwie


SzczurzaJulia, gdzie jest ta rana? Możesz zrobić zdjęcie? Czy z niej leci krew? Byłaś u polecanego na forum weterynarza w swojej okolicy? 250 złoty za zszycie rany to dość dużo (za kastrację płaciłam 150 zł).

Najlepiej by było jakbyś szczura dała do osobnej klatki, wyłożyła ją np. Chusteczkami higienicznymi. Jeśli z rany nie leci krew, a szczur dobrze się czuje to na Twoim miejscu kupiłabym Sorcoseryl (żel) i smarowała ranę tym. Jednak najpierw skonsultuj to z weterynarzem.

Skąd jesteś? Może masz gdzieś jeszcze w okolicy innego weterynarza? Z mojego doświadczenia wiem, że jeśli rana jest w okolicach łap (konkretnie miejs, którymi szczur rusza i napina skórę podczas chodzenia to może sobie bardzo szybko takie szwy wygryźć, jeśli nie będzie mieć kołnierza).
_________________
:lapa: "Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś." :lapa:
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Paź 07, 2015 09:58   
   Zwierzątka: brak


Wystarczy oddzielić szczura do klatki z czystym podłożem (podkładami higienicznymi z apteki), bez pięter żeby nie skakał za bardzo i po 1-2 dniach rana sama się zasklepi. Widziałam już dość groźne rany u szczurów, z którymi gdyby były u człowieka - od razu pojechałabym na szycie, a u szczura następnego dnia brzegi się schodziły i był już strup ;) Jeśli rana nie jest np. na brzuchu i nie wystają z niej narządy wewnętrzne, a rozcięta jest tylko skóra (nawet głęboko), to poczekałabym w higienicznym środowisku aż sama się zagoi.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
SzczurzaJulia 


Dołączyła: 07 Paź 2015
Posty: 2
Wysłany: Śro Paź 07, 2015 12:17   
   Zwierzątka: szczury


Cytat:
oxxy
na udku i podczas chodzenia szczurek cały czas rusza ta raną. To się stało w nocy,od razu gdy napisałam ok. 2 godziny i nie byłam jeszcze,dzisiaj już ranka się sklepiła , przemywam ja oceniseptem i wieczorem pojedziemy do weterynarza
 
     
oxxy 



Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 1116
Skąd: Bytom
Wysłany: Śro Paź 07, 2015 16:32   
   Zwierzątka: koty sztuk dwie


Tak jak powiedziała smeg, rozdzielić i czekać aż się sklepi. Ja pomagałam Sorcoserylem, bo goiło się szybciej (ale u nas znowu były odsłonięte całe mięśnie, nie wiem jak to u Ciebie wygląda). I skoro udo to bez sensu zszywać - albo jej się szwy same rozwalą (dwa szwy u nas same poszły, a reszcie pomogły zęby). Daj znać co powie weterynarz. :)

I zapraszamy do założenia wątku o Twoich szczurach. :D

Scaliłam z istniejącym tematem.
_________________
:lapa: "Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś." :lapa:
 
     
paullla17 



Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 224
  Wysłany: Czw Sty 28, 2016 19:18   

witam, minął jakiś tydzień od kiedy Piotruś został ugryziony w ogon, dziś zaczął popiskiwać i zauważyłam że rana jest zaróżowiona. Smaruję alatanem ale zwracam się do was pytaniem czy znacie jakąś lepszą maść na tego typu ranę, nie wygląda źle ale zależy mi żeby jak maluszkowi jak najszybciej ulżyło :(
_________________
Nasz temat ---> http://forum.szczury.biz/...p=516139#516139
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw Sty 28, 2016 19:25   
   Zwierzątka: szczurze damy


paullla17, ja polecam Solcoseryl http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=871
no i przede wszystkim wizytę u weterynarza. Dobrze by było, żeby na to zerknął.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
paullla17 



Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 224
Wysłany: Pią Sty 29, 2016 13:48   

okazało się że rana zaropiała a na to nie stosuje się maści, będziemy moczyć i dezynfekować
_________________
Nasz temat ---> http://forum.szczury.biz/...p=516139#516139
 
     
olgapsiara 


Dołączyła: 13 Cze 2015
Posty: 405
Skąd: Warszawa
  Wysłany: Nie Mar 20, 2016 18:07   Rozerwana skóra - do mięsa !!!!!
   Zwierzątka: Pies, 3 szczury i gekon lamparci


Pysia ma rozerwana skórę na nodze!!! Pomocy!!! ;(
_________________
Ze mną : Pysia, Granda i Szelma
Za TM : Mysia ( 6 miesięcy ) [*]
 
     
olgapsiara 


Dołączyła: 13 Cze 2015
Posty: 405
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Mar 20, 2016 18:24   
   Zwierzątka: Pies, 3 szczury i gekon lamparci


_________________
Ze mną : Pysia, Granda i Szelma
Za TM : Mysia ( 6 miesięcy ) [*]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 12