Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Rany
Autor Wiadomość
furburger 
bez kija nie podchodź



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 30 Gru 2010
Posty: 1222
Skąd: Kudowa-Zdrój
Wysłany: Czw Paź 27, 2011 13:51   

ja bym z tym poszła do weterynarza ale niech też ktoś inny się może wypowie
ja tam ze wszystkim w sumie latam bo przewrażliwiona jestem :)
_________________
Ferdek, Boczek, Paździoch :D
Alfred [*] ;( Manfred [*] ;( Bolesław [*] ;( Kayomi [*] ;( Księżniczka [*] ;( Perła [*] ;(

Fruburgerwe stadko :)
 
 
     
Martuha 



Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 975
Skąd: Legnica/Polkowice
Wysłany: Czw Paź 27, 2011 14:00   
   Zwierzątka: 3 szczurzynki,2 psy,królik,rybki ;)


furburger napisał/a:
ja tam ze wszystkim w sumie latam bo przewrażliwiona jestem :)
Witaj w klubie ja tak samo,dlatego też radzę na wszelki wypadek przejść się do weta,na pewno to nigdy nie zaszkodzi i mniej niż samemu będzie się kombinowało
_________________
Za TM : Białeczka,Łysa,Tycia,Iva,Gaja i kilkanaście innych aniołków ;(
Ze mną;Lillka SunRat's,Koffi Abraxas i Fetka :)
 
     
LinakarO 



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 81
Skąd: Gorzów Wlkp
Wysłany: Czw Paź 27, 2011 14:00   
   Zwierzątka: 6 Szczurków,3 Psy ,6 koni,Papuga , rybka


Właśnie jest problem z tym wetem bo nie chce narażać jej na stres kolejny . Dopiero oddzielona od mamy i rodzeństwa wszystko nowe . Chyba ,że pójdę pokazać mu zdjęcie . I zobaczymy co powie .
_________________
http://forum.szczury.biz/...t=10817&start=0 <-moje dziewczynki :serducho:
:wavexxs: :lapa:
 
     
furburger 
bez kija nie podchodź



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 30 Gru 2010
Posty: 1222
Skąd: Kudowa-Zdrój
Wysłany: Czw Paź 27, 2011 14:02   

zdjęcie nie pokazuje w całości tej rany, a daleko masz do weta ?
_________________
Ferdek, Boczek, Paździoch :D
Alfred [*] ;( Manfred [*] ;( Bolesław [*] ;( Kayomi [*] ;( Księżniczka [*] ;( Perła [*] ;(

Fruburgerwe stadko :)
 
 
     
Hanami 


Dołączyła: 22 Sty 2011
Posty: 3695
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Paź 27, 2011 14:03   
   Zwierzątka: ... Kawunia, Ukkinia, Lavinia, Totunia


LinakarO,
założyłaś już ten wątek na "szczury ogólnie". Ja Ci tam napisałam swoje zdanie, a tu widzę tę samą treść.
W ten sposób nie dasz rady przeczytać wszystkiego i postąpić wedle naszych porad.
Poza tym tak się zaśmieca Forum.

Widziałam zdjęcie w tym temacie. Jeżeli możesz, pójdź ze szczurką do weta po jakiś lek.
_________________
449955886677
 
     
LinakarO 



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 81
Skąd: Gorzów Wlkp
Wysłany: Czw Paź 27, 2011 14:14   
   Zwierzątka: 6 Szczurków,3 Psy ,6 koni,Papuga , rybka


Ja napisałam w tym temacie na ogólnym , że dopiero zauważyłam jak ten temat już się pojawił ,że założyłam dwa wątki . Myśłam ze ten sie usunął.

Jade do weta ale bez niej .
Ostatnio zmieniony przez Niamey Czw Paź 27, 2011 16:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
LinakarO 



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 81
Skąd: Gorzów Wlkp
Wysłany: Czw Paź 27, 2011 14:14   
   Zwierzątka: 6 Szczurków,3 Psy ,6 koni,Papuga , rybka


Do weta mam10 min autem
_________________
http://forum.szczury.biz/...t=10817&start=0 <-moje dziewczynki :serducho:
:wavexxs: :lapa:
 
     
furburger 
bez kija nie podchodź



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 30 Gru 2010
Posty: 1222
Skąd: Kudowa-Zdrój
Wysłany: Czw Paź 27, 2011 14:15   

no to ja bym się przejechała w takim razie, wolałabym już narazić na kolejny stres niż później latać bo coś się stało

używaj opcji edytuj :)
_________________
Ferdek, Boczek, Paździoch :D
Alfred [*] ;( Manfred [*] ;( Bolesław [*] ;( Kayomi [*] ;( Księżniczka [*] ;( Perła [*] ;(

Fruburgerwe stadko :)
 
 
     
LinakarO 



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 81
Skąd: Gorzów Wlkp
Wysłany: Czw Paź 27, 2011 14:28   
   Zwierzątka: 6 Szczurków,3 Psy ,6 koni,Papuga , rybka


Hanami napisał/a:
LinakarO,
tak, to Twój ewidentny błąd. Ale tylko ten, kto nic nie robi, nie popełnia błędów. Szczurki "zapoznaje się" na neutralnym gruncie, np. na tapczanie, gdzie ewentualnie mają trochę miejsca, żeby uciec przed zbytnim zainteresowaniem drugiego osobnika. To zmniejsza agresję.
Starsza była w klatce i broniła swojego terenu. Powinnnaś je obie umieścić poza klatką (dwa transportery?). Klatkę wysprzątać i wymyć, tak aby nie było w niej zapachu starszej samiczki, żeby nie miała "moralnej" przewagi - mój zapach, więc mój teren.
Dopiero wtedy próbuj łączenia w klatce.

A teraz obserwuj maleństwo. Jeżeli rana przestała krwawić, jeżeli malutka zachowuje się "normalnie", to może wystarczy tylko zdezynfekować ranę. Jeżeli jest głęboka, krwawi i malutka zachowuje się inaczej niż zwykle (smutna, osowiała, stara się nieustannie "czyścić" rankę) idź do weterynarza.
Ale jedynie Ty sama możesz ocenić, czy potrzebna jest pomoc weta, bo Ty widzisz jak jest.

To nawet zbyt szybkie tempo zapoznawania szczurek. Powinny się trochę oswoić ze sobą na tapczanie, na Twoich kolanach. Może nawet potrwać kilka dni zanim starsza zaakceptuje nową koleżankę.


Rana nie krwawi . I właściwie w ogóle nie krwawiła . Nie jest opuchnięta . Mała nie próbuje jej czyścic . Nie wiem czy zachowuje się normalnie czy dziwnie bo jej zupełnie nie znam . Obecnie śpi ale myślę ,ze to dlatego że jest zmęczona po podroży . Chwile po ugryzieniu piskneła 3 razy . A potem chodziła normalnie po klatce . Ogólnie jest wystraszona z powodu nowego otoczenia więc trudno powiedzieć czy jakoś wpływa na nią to ugryzienie . Wydaje mi się ,że rana wygląda teraz lepiej . Nie mam teraz Auta by jechać do weterynarza . Poobserwuje ją dam jej odpocząć i za godzinę półtora pojadę do gabinetu .

Farburger
z tego stresu nie wiem co robię . Wybaczcie moje roztargnienie 2 tematy i nie zedytowanie
 
     
furburger 
bez kija nie podchodź



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 30 Gru 2010
Posty: 1222
Skąd: Kudowa-Zdrój
Wysłany: Czw Paź 27, 2011 14:32   

masz rivanol ? można tym jej przemyć ranę
_________________
Ferdek, Boczek, Paździoch :D
Alfred [*] ;( Manfred [*] ;( Bolesław [*] ;( Kayomi [*] ;( Księżniczka [*] ;( Perła [*] ;(

Fruburgerwe stadko :)
 
 
     
LinakarO 



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 81
Skąd: Gorzów Wlkp
Wysłany: Czw Paź 27, 2011 14:53   
   Zwierzątka: 6 Szczurków,3 Psy ,6 koni,Papuga , rybka


furburger napisał/a:
masz rivanol ? można tym jej przemyć ranę


Właśnie przemyłam jej ranke . Nawet się nie sprzeciwiała . Zrobiłam wyraźniejsze zdjęcie .



Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us



Teraz w ogóle będę się bała je połączyc ona jest taka malutka . Boje się ze zrobią jej większa krzywdę nawet na neutralnym terenie . Może poczekac ażmalutka podrośnie ?
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Czw Paź 27, 2011 15:54   

Ja tak odnośnie rivanolu chciałam dodać, że nie polecam go używać zarówno u ludzi jak i u zwierząt, ponieważ jest rakotwórczy (jest pochodną akrydyny, mutagenem). Polecam inne, bezpieczne środki odkażające, chociażby osławiony obecnie octenisept, nadaje się na każdą ranę, płytką, głęboką, ropiejącą. Warto mieć w domu.
 
     
furburger 
bez kija nie podchodź



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 30 Gru 2010
Posty: 1222
Skąd: Kudowa-Zdrój
Wysłany: Czw Paź 27, 2011 16:13   

Kasik, od jednego razu chyba się nic nie stanie przecież,

Myślę że to nie jest głęboka rana a zwykłe rozcięcie więc raz dwa się zagoi, po co czekać aż mała podrośnie i trzymać ją samotnie, na neutralnym gruncie nie powinny jej zrobić krzywdy, najpierw ją możesz zapoznać z jedną szczurką a dopiero później z tą co ją ugryzła, nie z dwoma na raz :)
_________________
Ferdek, Boczek, Paździoch :D
Alfred [*] ;( Manfred [*] ;( Bolesław [*] ;( Kayomi [*] ;( Księżniczka [*] ;( Perła [*] ;(

Fruburgerwe stadko :)
 
 
     
Martuha 



Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 975
Skąd: Legnica/Polkowice
Wysłany: Czw Paź 27, 2011 16:18   
   Zwierzątka: 3 szczurzynki,2 psy,królik,rybki ;)


Kasik, dobrze wiedzieć,miałam kupić rivanol przed zrobieniem badań moczu córze-tak mi polecono :) A mała na pewno wyjdzie z tego,co powiedział wet?
_________________
Za TM : Białeczka,Łysa,Tycia,Iva,Gaja i kilkanaście innych aniołków ;(
Ze mną;Lillka SunRat's,Koffi Abraxas i Fetka :)
 
     
LinakarO 



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 81
Skąd: Gorzów Wlkp
Wysłany: Czw Paź 27, 2011 16:40   
   Zwierzątka: 6 Szczurków,3 Psy ,6 koni,Papuga , rybka


Kasik napisał/a:
Ja tak odnośnie rivanolu chciałam dodać, że nie polecam go używać zarówno u ludzi jak i u zwierząt, ponieważ jest rakotwórczy (jest pochodną akrydyny, mutagenem). Polecam inne, bezpieczne środki odkażające, chociażby osławiony obecnie octenisept, nadaje się na każdą ranę, płytką, głęboką, ropiejącą. Warto mieć w domu.

Dobrze wiedzieć . Aczkolwiek myślę ,że raz jej nie zaszkodzi :)


furburger napisał/a:
Kasik, od jednego razu chyba się nic nie stanie przecież,

Myślę że to nie jest głęboka rana a zwykłe rozcięcie więc raz dwa się zagoi, po co czekać aż mała podrośnie i trzymać ją samotnie, na neutralnym gruncie nie powinny jej zrobić krzywdy, najpierw ją możesz zapoznać z jedną szczurką a dopiero później z tą co ją ugryzła, nie z dwoma na raz :)


Co dziwne ta co ją chapała jest spokojniejsza i bardziej przyjacielska od drugiej .

Spróbuje . Ale jeszcze dam im troszkę czasu .One stoją w tym samym pokoju ale daleko od siebie niech się nawzajem przyzwyczajają do swojego widoku i zapachu . Myślisz ,że tydzień wystarczy ? Ja ogólnie jestem przesadnie ostrożna jeszcze po takim incydencie jaki nastąpił dziś to w ogóle będę się strasznie bać :-P

_
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 12