Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Bakalie - suszone, kandyzowane i inne - czy podawać?
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: Sob Sty 20, 2007 18:04   Bakalie - suszone, kandyzowane i inne - czy podawać?

Czy szczury moga jesc suszone daktyle? Bo wlasnie sie do nich dobieraja :wink:
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Pon Lis 19, 2012 20:52, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sty 20, 2007 18:08   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Nasze jadły, nic im nie było, aczkolwiek nie widziałam jakiegoś specjalnego entyzjazmu na pyszczkach.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Sob Sty 20, 2007 19:10   
   Zwierzątka: kotka Puma


W sumie to same słodkości, ale można dać im popróbować :)
 
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Czw Lut 01, 2007 12:49   

sachma, nie są, sa nawet lepsze niz te meganowe, bo to nie "odpadki" produkcyjne tylko chipsy robione na ludzki zoladek.
A takze dzieciecy.

Nie ma sie co zastanawiac w przypadku bakalii. Te sprzedawane w spozywczych i wiekszych marketach sa O NIEBO LEPSZE JAKOSCIOW OD TYCH W MEGANIE. Ten caps to nieprzypadkiem.

Jesli chcecie kupic pelnowartosciowy owocowy susz, kandyzowane czy skarmelizowane, to kupujcie je w sklepach dla ludzi.
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 01, 2007 12:53   
   Zwierzątka: ogony


nezu napisał/a:
esli chcecie kupic pelnowartosciowy owocowy susz, kandyzowane czy skarmelizowane, to kupujcie je w sklepach dla ludzi.

Pomijając, że wyjdzie o niebo taniej....
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Czw Lut 01, 2007 13:02   
   Zwierzątka: kotka Puma


Ale może nie kandyzowane i karmelizowane co? Bo to sam cukier. Tylko suszone. Optymalnie byłoby znaleźć bakalie z dopiskiem "nie siarkowane", ale na razie widziałam takie (i jadłam - pycha) przywiezione z UK. U nas to loteria, chociaż podobno te błyszczące, jakby natłuszczone zawierają konserwant.
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 01, 2007 13:15   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Temat został scalony z dwóch - proszę trzymać się treści tematu :)
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Czw Lut 01, 2007 13:58   

falka, w owocowym dodatku do meganu sa KANDYZOWANE owoce, rowniez.
Sa wskazane, ale w ograniczonej ilosci, jako smakolyk.
I jeszcze cos, nie wierze, ze bakalie zawarte w dodatku do meganu sa "niesiarkowane". To sa naprawde odpadki z ludzkiego stolu i z fabryk specjalizujacych sie w "produkcji" bakalii, skupowane przez megan i zapakowane jako produkty specjalnie dla gryzoni... :roll: . Jedyne co rozni megan od bakalii ludzkich to fakt, ze orzeszki ziemne nie sa w tym czyms prazone.
Ale za to az za czesto zalatuje od nich plesnia.

Off-Topic:
Angels, jak juz przeklejasz moje i nisi odpowiedzi na post sachmy z innego tematu do tego, to moglabys wkleic link z wypowiedzia sachmy na ktora odpisalam ja, bo teraz nasza wypowiedz pojawia sie ni z gruszki ni z pietruszki i traci caly sens, ja tylko odpowiadalam sachmie w tamtym temacie...


Dla niezorientowanych, chodzi o wypowiedz sachmy z tego tematu:

http://forum.szczury.biz/...t=1395&start=15
na temat "poprawiania" chipsow bananowych i bakalii w sklepach..
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 01, 2007 14:13   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Off-Topic:
Ok, przepraszam za zamieszanie :) Następnym razem zrobię lepiej.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Czw Lut 01, 2007 14:41   
   Zwierzątka: kotka Puma


nezu, dlatego ja megana nie polecam wcale. pisałam o bakaliach ogólnie, a nie w porównaniu do dodatku megana. moim zdaniem kandyzowane owoce NIE SĄ wskazane.
 
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Czw Lut 01, 2007 14:44   

Tak samo jak nie sa wskazane: czekolada, suszone owoce, ktore zawieraja wiecej cukru i inne podobne smakolyki :roll: .
Po prostu nie powinny byc skladowa stalego pokarmu, ale jako smakolyk, czytaj uwaznie falko, SMAKOLYK jak najbardziej moga byc.

Smakolykow nie podaje sie codziennie.. ;)
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 01, 2007 14:54   
   Zwierzątka: ogony


nezu napisał/a:
ze orzeszki ziemne nie sa w tym czyms prazone.

A jakie jest wasze zdanie na temat orzeszków ziemnych?
Bo ja kupuje tylko w skorupkach. Jakoś tak... bardziej im ufam.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Czw Lut 01, 2007 15:15   
   Zwierzątka: kotka Puma


nezu, Owoce kandyzowane - owoce, poddane procesowi kandyzacji (silnemu nasączeniu cukrem, nawet do 70%). Źródło: Wikipedia. Czytaj uważnie nezu - moim zdaniem, nie są wskazane wcale.
 
 
     
NinaWi 
Z Ogrodu Lorien*PL



Dołączyła: 17 Sty 2007
Posty: 301
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 01, 2007 15:23   
   Zwierzątka: kotałke i kociczki


Nisia napisał/a:
A jakie jest wasze zdanie na temat orzeszków ziemnych?

Ja też kupuję w skorupkach. Szczur ma z takim orzechem więcej zabawy, ja więcej sprzątania...:P Od czasu do czasu można. Takie bez skoprupek są zazwyczaj solone albo coś w tym stylu, trudno znaleźć takie zupełnie ,,czyste".

Kandyzowanych owoców ani ja ani mój szczur nie lubimy, więc nie jemy. Ale jeśli komuś smakuje to jak zje od czasu do czasu to chyba nic sie nie stanie. ;)
_________________
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Czw Lut 01, 2007 15:23   

Ty tez czytaj dokladnie i ze zrozumieniem falko.. :)

Czekolada jest tak samo wartosciowa jak scukrzone owoce czyli niemal wcale. Tyle ze magnez zawiera.
Nie musisz mi tu wklejac definicji z wikipedii tak samo jak niepotrzebne jest maniackie wrecz zwracanie uwagi na karmienie zdrowym a obrzydliwym jedzeniem szczura. Trzeba umiec odroznic pojecie pokarmu codziennego, pokarmow dodatkowych i smakolykow, ktore podaje sie od swieta.
Dla mnie ograniczanie pokarmu do gotowych chrupkow, ziarna czy papek to znecanie sie nad szczurem.
Rownie dobrze mozna by powiedziec ze nutridrink jest be i fu, bo wystarczy szczura pakowac witaminkami, a to przeciez jeszcze masa protein i tluszcz.
Wiekszosc jogurtow rowniez zawiera cukier, pektyny. Tak samo sery. Gdyby isc tym tokiem rozumowania szczury powinny dostawac samo ziarno, a takiego toku rozumowania nie pojme nigdy.

To wszystko co chcialam ci napisac, falko :)
I w tym temacie dla mnie EOT. Bo widze, ze nie dojdziemu do konsensusu.(dopisek: a klocic sie nie ma sensu, ludzie to przeczytaja i sami wyciagna wnioski, prawda jak zawsze lezy po srodku)

Nisia, na orzechy bym uwazala, zwlaszcza proteiny zawarte w fistaszkach moga powodowac silne alergie pokarmowe, rowniez u szczurow. Natomiast jezeli u szczura nie zauwaza sie alergicznej reakcji na skladniki zawarte w orzechach, mozna je dodawac do karmy.
Oczywiscie nie moze ich byc za duzo.
Orzeszki prazone w skorupkach uchodza na bardziej naturalne.. ;) . Moze dlatego, ze przy prazeniu nie oddzialywuje sie bezposrednio na orzeszki, tylko na skorupke, ktora je chroni.
Ostatnio zmieniony przez nezu Czw Lut 01, 2007 15:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 12