Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Karena
Pią Sty 29, 2016 21:25
Miot F Rotta Taivas
Autor Wiadomość
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Kwi 20, 2013 20:48   

Varinia napisał/a:
Bardzo spokojny i leniwy jest Fili
będzie w końcu jakiś spokojny w stadzie? :D :kciuki:
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
MichalKonstanty 



Dołączył: 05 Sty 2013
Posty: 14
Skąd: Poznań / Wrocław
Wysłany: Sob Kwi 20, 2013 22:29   

Nakota, czy masz już w głowie jakieś plany na kolejny miot?
 
     
zirrael 



Dołączyła: 05 Lut 2006
Posty: 828
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Kwi 20, 2013 22:33   
   Zwierzątka: szczur(y), koty


Oli napisał/a:
Varinia napisał/a:
Bardzo spokojny i leniwy jest Fili
będzie w końcu jakiś spokojny w stadzie? :D :kciuki:


Oli to będziesz miała wyjątek :) Bo Nakota szczurze "żaby" hoduje :wink: i wszystko co do niej trafia doskonale wpasowuje się w ten schemat. Właśnie siedzi u mnie drugie już potwierdzenie, że jej szczury tylko udają grzeczne ;)
_________________
 
 
     
Nakota 
Światowy transporterek



Dołączyła: 23 Maj 2009
Posty: 2954
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Kwi 22, 2013 03:57   
   Zwierzątka: Dużo szczurów i kot


Varinia, cieszę się, że podobały Ci się odwiedziny! Maluszki tęsknią i zdecydowanie brakuje im kolejnej pary rąk do miziania :)
Mara Narzisse, nie wiem czy to zaszczyt, czuję się nieobiektywna, bo to moje wnuki, ale uważam, że maluszki mają niesamowite charaktery, o czym będziesz mogła się niedługo sama przekonać :)
Oli, podejrzewam, że tak. Nie jestem pewna na czym to polega, może to jakaś szczura narkolepsja, ale to zdecydowanie szczur "gdzie postawisz tam zaśnie" :D Na wybiegu idzie w kąt i szczura nie ma, śpi w najlepsze, nawet jak rodzeństwo skacze mu po głowie. Zdecydowanie ma swój urok :mrgreen:
MichalKonstanty, tak :) Jeśli chciałbyś poznać więcej szczegółów zapraszam na e-mail hodowli lub PW.
zirrael, oj tak, zdecydowanie! Całe moje stado potwierdza tę regułę, a nawet malce wykazują jej oznaki :D

Od siebie dodam, że maluszki mają się świetnie :) Rosną szybciutko, jedzą wszystko, co im się podsunie pod nos i bawią się ze sobą niemal cały czas. Typowe z nich dzieci z masą energii :P
_________________
Kto walczy przegrywa czasem, kto nie walczy przegrywa zawsze.
Per aspera ad astra.
 
     
Mara Narzisse 



Dołączyła: 05 Lut 2013
Posty: 79
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Kwi 27, 2013 18:25   
   Zwierzątka: Fiora i Calliope <3


I jak tam? :)
 
     
Varinia 



Dołączyła: 01 Mar 2013
Posty: 234
Skąd: Szczawno Zdrój/Wrocław
Wysłany: Nie Kwi 28, 2013 20:42   

Tak, tak, czekamy na info. Dziś zakończyło się podawanie beta-glukanu. Ciekawa jestem co powie weterynarz ;] mam nadzieję, że wszystko będzie już w porządku :super:
_________________
Moje Szczurosławki
Ze mną: Bombel, Edo, Fantazy, Benek
W sercu: Bobek,3x Bobeczna, Pimpuś (avatar) ;-( Tęsknię Pimpuś...

 
     
anaa 



Dołączyła: 02 Paź 2008
Posty: 300
Skąd: Wrocław, Jawor
Wysłany: Śro Maj 01, 2013 17:57   

jak tam słodkie urwiski? :DD
_________________
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=9246 moje ratki 

Rastka, Myszka, Memba, Kiełcia, Loa, Morelka, Kayomi, Lili, Etynka, Emba [*]

Łatwe i szybkie wrzucanie zdjęć na forum z google picasa :]
 
     
Nakota 
Światowy transporterek



Dołączyła: 23 Maj 2009
Posty: 2954
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Maj 02, 2013 03:33   
   Zwierzątka: Dużo szczurów i kot


Przepraszam, że z takim poślizgiem, ale jestem ostatnimi czasy trochę zabiegana.

Urwiski z turbo przyśpieszeniem mają się świetnie :) Zakończyliśmy podawanie betaglukanu w niedzielę ku niezadowoleniu 11-nastki malców... jedynie Flo jest z tego zadowolona, bo beta jakoś niespecjalnie jej posmakował :) Wyglądamy zdrowo, czujemy się zdrowo, ale na wszelki wypadek zostawiliśmy próbki na badania i czekamy na wyniki, które przez majówkę się trochę opóźniają.
Maluszki jedzą w ilościach hurtowych i wypełniają swoje brzuszki po brzegi. Została już tylko jedna samiczka, która nie przekroczyła wymaganej wagi i jest nią Flo, nasz najmniejszy drobiazg o ogromnym sercu :serducho: Mimo bycia najmniejszą jest jej wszędzie najwięcej, a ponadto przedsiębiorczy z niej złodziej, który musi wszystko wciągnąć do klatki i sprawdzić zębami :D Trio Fadhila-Fumi-Fairy jest zaraz za nią, ale je bardziej interesuje eksploracja terenu i człowiek, który zawsze może wymiziać i sypnąć czymś dobrym. Fiora woli trzymać się raczej na uboczu, ale jak już się ma ją w rękach to chętnie daje się miziać. Zaś jeśli chodzi o chłopców... Rozbójnicy i abordażowcy :D Prym wiedzie Fiodor - typ odważny, niczego się nie bojący, którego nakłonienie do zostania w otwartej klatce jest niemożliwe. Chłopak wyskakuje z niej w sekundzie i idzie ku przygodzie :P Zaraz za nim są Firefox i Firefly, którzy uwielbiają wspinaczkę - szczególnie tą w górę. Po nich troszeczkę ospali Fungi i Fantazy, którzy lubią przygody, ale wolą je zbadać ostrożniej. Na końcu zaś Fili, który uważa, że przygody są przereklamowane, lepiej zostać z człowiekiem, wtulić się w niego i zasnąć :)
Mamy też małą niespodziankę odmianową. Okazuje się, że Fki postanowiły powtórzyć niespodziankę z miotu Gintamowego i w tym miocie również mamy jednego malca, który okazał się być husky. Fantazy zaczął siwieć i jego rdzawy kolor przemienił się w bardzo ładną szarość. Jeszcze widać mu plamkę na łebku i znaczenie na grzbiecie, ale myślę, że już niedługo będzie kompletnie biały jak mama. Reszta malców ma głębokie, nasycone kolory oraz ładnie odcinające się białe znaczenia. Fiorze troszkę zgubił się blazed na pysiu, ale wciąż tam jest :) Wszystkim malcom odrosło już futerko. Tylko Firefly trafił chyba na jakiegoś wściekłego fryzjera, który wygolił mu potylicę :P Nie jestem pewna czy to któryś z malców czy może znowu jakaś wymiana futra, ale wygląda to prześmiesznie.
No i oczywiście malce to typowe malce. Brykamy, wariujemy, skaczemy, przewracamy się na plecy i gonimy. Typowe z nich dzieci, którym rozrywka i mizianie tylko w głowach. Zrobią dosłownie wszystko, byleby tylko zwrócić na siebie uwagę - Flo upodobała sobie przygryzanie warg, a Firefly rodzaje buziaki :D

Jak złapię słońce to postaram się zrobić tym urwisom jakieś zdjęcia :)
_________________
Kto walczy przegrywa czasem, kto nie walczy przegrywa zawsze.
Per aspera ad astra.
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Maj 02, 2013 09:44   

Nakota napisał/a:
Na końcu zaś Fili, który uważa, że przygody są przereklamowane, lepiej zostać z człowiekiem, wtulić się w niego i zasnąć
:mrgreen: :serducho:
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Varinia 



Dołączyła: 01 Mar 2013
Posty: 234
Skąd: Szczawno Zdrój/Wrocław
Wysłany: Pią Maj 03, 2013 14:38   

Nakota napisał/a:
mamy jednego malca, który okazał się być husky. Fantazy zaczął siwieć i jego rdzawy kolor przemienił się w bardzo ładną szarość.
:serducho: :zakochany: a pamiętam jeszcze, jak bardzo błagałam Nakotę o husky'ego: mój Pimpuś [*] był tej odmiany :tummykiss: może coś w tym jest, że Fantazy (mimo iż jego sierść nie wykazywała tego wprost) był ukrytym husky. Nie mogę ukryć radości i szczęścia, że jednak udało się, że czeka na mnie taki szczurek ;( --> ze szczęścia.
_________________
Moje Szczurosławki
Ze mną: Bombel, Edo, Fantazy, Benek
W sercu: Bobek,3x Bobeczna, Pimpuś (avatar) ;-( Tęsknię Pimpuś...

 
     
wisnia107 


Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 12
Wysłany: Sob Maj 04, 2013 21:25   

Moja kochana mała Flo... mam nadzieję, że szybko dobije do wymaganej wagi. Ile jej zostało?
Buziaki dla niej oraz Fairy :falover: :serducho:
 
     
Mara Narzisse 



Dołączyła: 05 Lut 2013
Posty: 79
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Maj 05, 2013 13:24   
   Zwierzątka: Fiora i Calliope <3


A kiedy mozna odbierac? Planuje podroz do Warszawy na poczatek tygodnia i wyjatkowo fortunnie byloby zabrac Fiore ze soba - moje dziewczyny nie moga sie jej doczekac :>
 
     
Willow 
zua kobieta ;p


Dołączyła: 19 Gru 2011
Posty: 120
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: Nie Maj 05, 2013 14:59   
   Zwierzątka: ogoniaste stadko zagłady :D


Mara Narzisse, planujesz podróż do Warszawy? Ale wiesz, że hodowla znajduje się we Wrocławiu, a nie w Warszawie?
_________________
Moje kluski:
Butterfly's Ginger, Kirara Shogun Rotta Taivas, Bebešina Quňka, Bebešina Toffifee, Anis Anemon Rotta Taivas, Daemonic William Blake, Fantastico Fungi Frico Rotta Taivas :serducho:

Za TM [*] Butterfly's Fisk, Booker, Buffalo Rotta Taivas, Capricossa Rotta Taivas, Dżo, Chester, Tejla, Niva, Cleo, Pixi, Gingers, Misiu :(
 
     
Mara Narzisse 



Dołączyła: 05 Lut 2013
Posty: 79
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Maj 05, 2013 23:36   
   Zwierzątka: Fiora i Calliope <3


Willow, ja dobrze wiem ale liczę że może ktoś weźmie moją małą rozbójniczkę ze sobą z Wrocławia do Warszawy :> Inaczej nie mam jak i kiedy złapać swoją bubę...
 
     
Nakota 
Światowy transporterek



Dołączyła: 23 Maj 2009
Posty: 2954
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Maj 06, 2013 16:22   
   Zwierzątka: Dużo szczurów i kot


Varinia, ja niewiele mogłam w tej materii zrobić, ale widać Fantazy postanowił jeszcze bardziej uszczęśliwić swoją nową pańcię i zmienił znaczenie na "lepszy model" :P
wisnia107, jeszcze 20g i Flo przekroczy wyznaczoną wagę. Myślę, że już zawsze będzie drobiazgiem, ale fakt, że rośnie i że dała radę dodaje mi masę otuchy :)

Mara Narzisse i inni przyszli właściciele: otrzymaliśmy sygnał od wetki, że badania wyszły dobrze i malce mogą rozjeżdżać się do nowych domów. Także można się już ze mną umawiać na odbiór. Jutro jeszcze powysyłam do wszystkich e-maile.
Dzisiaj do nowego domu pojechał już Fungi i z tego, co do mnie dotarło urządził małe pobojowisko w klatce :D
_________________
Kto walczy przegrywa czasem, kto nie walczy przegrywa zawsze.
Per aspera ad astra.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.29 sekundy. Zapytań do SQL: 12