Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: smeg
Pią Mar 22, 2013 10:58
[Lublin, Łódź, Wa-wa] 7 ślicznych haszczaków + mama
Autor Wiadomość
krwiopij 
członek SPS



Dołączyła: 10 Lut 2007
Posty: 57
Skąd: Łódź/Lublin
  Wysłany: Czw Lut 28, 2013 22:00   [Lublin, Łódź, Wa-wa] 7 ślicznych haszczaków + mama
   Zwierzątka: 2 jamniki, 2 i pół kota + przeróżne podrzutki..


1. Ilość szczurów do oddania: 7 dzieciaków + mama
2. Płeć szczurów: 4 dziewczyny, 3 chłopaków
3. Wiek szczurów: dzieciaki urodzone pod koniec stycznia; matkę oceniam na kilka miesięcy
4. Miasto: szczury przebywają w Lublinie, mogę zapewnić transport do Łodzi i do Warszawy (a także do miast na trasie Lublin-Łódź, m.in. do Puław, Radomia lub Skierniewic)
5. Możliwość transportu przez właściciela do innych miast: do uzgodnienia
6. Choroby, które szczury przechodzą/przechodziły: -
7. Charakter, usposobienie szczurów: dzieciaki ciekawskie i przyjazne, nie boją się człowieka; matka łagodna, pozwala brać się na ręce
8. Stosunek szczurów do człowieka: j.w.
9. Stosunek do innych szczurów: matka nie wykazuje agresji względem obcych samic
10. (Jeśli szczury są starsze) Powód oddania: -
11. (Jeśli szczury są młode) Sposób, w jaki doszło do rozmnożenia: nie mam pojęcia - rodzina została podrzucona do sklepu zoologicznego
12. (Jeśli szczury są różnej płci powyżej 4,5 tyg. życia) Czy samce są oddzielone od samiczek: -
13. Dodatkowe akcesoria do oddania razem ze szczurami: -
14. Czy szczury są do oddania razem, czy mogą być rozdzielone: zdecydowanie preferuję oddawanie malców parami (jednej płci), w dwupaku - takie propozycje będą brane pod uwagę w pierwszej kolejności; pojedynczo oddam dzieciaki do domów, w których będą miały towarzystwo w zbliżonym wieku; inne opcje do rozważenia w ostateczności...
15. Wymagania wobec przyszłego właściciela: rozliczne, ujęte w umowie adopcyjnej (którą trzeba podpisać) - m.in. towarzystwo innych szczurów, pewne doświadczenie w opiece nad szczurami, dostęp do dobrego weterynarza, duża klatka i długie codzienne wybiegi
16. Zdjęcia szczurów: poniżej...
17. Kontakt: PW, mail (naturalbornleniwiec@gmail.com), forum, gg (3805928)
18. Kilka słów o szczurze: poniżej...

Trafiła do mnie na DT urocza szczurza rodzinka: mama z siódemką rozbrykanych dzieciaków. Gryzonie zostały porzucone pod sklepem zoologicznym i starym zwyczajem - miały iść na karmę dla węży. Nie pójdą. Pójdą za to do dobrych domów, najlepszych na świecie. Mam nadzieję, że pomożecie mi je znaleźć. ;)



Dzieciaki urodziły się najprawdopodobniej pod koniec stycznia lub w pierwszych dniach lutego, mają więc ok. 4 tygodni. Wszystkie wyglądają na w pełni zdrowe, są rozbrykane i pełne życia. Mimo niejasnej przeszłości - ufne i kontaktowe, nie boją się człowieka, pozwalają brać się na ręce. Nowych domów szukają: 4 dziewczynki, 3 chłopców (wśród nich twoje dumbo i trzy rexy) i ich mama. Dzieciaki w przyszły weekend będą miały ok. 5 tygodni i wtedy będą gotowe do oddania.

Ponieważ dla małego szczurka brat lub siostra to najlepszy przyjaciel i towarzysz zabaw, zależy mi bardzo, żeby dzieciaki do nowych domów trafiały parami, w dwupaku tej samej płci (albo nawet w trójkę). Takie propozycje będą rozpatrywane w pierwszej kolejności. W drugiej - chętnie oddam malucha jako towarzysza dla szczurka w podobnym wieku (tj. nie więcej niż 3 tygodnie różnicy). Inne opcje będę rozważać jedynie w ostateczności. Dołączanie pojedynczego dzieciaka do dorosłego szczura nie jest dla malucha najszczęśliwszym pomysłem - dzieci powinny móc się bawić!

Po krótkim wstępie przedstawiam całą rodzinkę:

Natasza - dumbo, futerko standard, z przerwaną pręgą na pleckach - zdecydowanie największy rozbójnik w drużynie... :D


Katia - dumbo, futerko standardowe, także oryginalnie umaszczona (jak na husky ;) ) - niby spokojniejsza, ale uczy się od siostry...


Sofija - uszka standard, rex - duża i mięciutka jak puszek do pudru...


Ilina - standardowe uszka i gładkie futerko - jedyna lśniąca i błyszcząca dziewczynka...


Wasyl - dumbo, rex - przemiły klusek z białą twarzyczką...


Nikolai - uszka standard, sierść także - drugi dżentelmen z białą maską, elegancko lśniący...


Igor - standardowe uszka, rex - puchaty wacik bliźniaczo podobny to Sofijki...


Swietłana - całkiem standardowa, a przy tym duża i silna - troskliwa mama całego towarzystwa. :) Całkiem sympatyczna i łagodna dziewczyna, mimo bandy dzieciaków na głowie. Oceniam ją na kilka miesięcy (nie więcej niż pół roku).


Z każdym zainteresowanym adopcją będę chciała porozmawiać i dopiero po rozmowie zdecyduję, do kogo ogonki trafią (kolejność zgłoszeń nie gra więc roli - do czasu ostatecznej rezerwacji). Zależy mi, żeby szczurki trafiły pod opiekę osoby doświadczonej, dorosłej, będącej w stanie zapewnić maluchom miłość, dużo wolności i (kiedyś w przyszłości) właściwą opiekę weterynaryjną. Dlatego mogę być dociekliwa i wybredna. ;) Będę też oczekiwać podpisania umowy adopcyjnej.

Chętnych i zainteresowanych zapraszam tutaj, na PW, maila (naturalbornleniwiec@gmail.com) lub na gg (3805928). Postaram się odpowiedzieć na wszelkie pytania. :)
_________________

 
 
     
FaerielDeVille 
Quendi



Dołączyła: 05 Mar 2012
Posty: 603
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 28, 2013 23:55   
   Zwierzątka: -


Ja się zgłaszam! Znaczy, nie jako ja, ale ja jako pośrednik (do momentu, kiedy będzie konieczność bezpośredniej rozmowy z chętnym - ale dopóki sprawa jest na poziomie forum, muszę pośredniczyć). Współlokator mojego brata, oczarowany jego trzyszczurzycowym stadkiem postanowił sam przygarnąć dwie dziewczynki. Kiedy pokazałam mu ogłoszenie, powiedział tylko, bym postarała się w miarę możliwości zarezerwować dla niego wstępnie Sofiję i Ilinę. Do tej pory opiekował się szczurzycami brata razem z nim, także ma pojęcie o opiece nad szczurkami, wie jakie mają wymagania, ja też starałam się go doedukować w miarę możliwości. :) Dodam jeszcze, że mój brat ma w stadzie dwie młodsze dziewczyny (i jedną starszą panią), więc oba maluszki będą miały towarzystwo sąsiedniego stada.
_________________
 
     
Mara Narzisse 



Dołączyła: 05 Lut 2013
Posty: 79
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 01, 2013 00:44   
   Zwierzątka: Fiora i Calliope <3


krwiopij, jeśli któraś z dziewczyn jest dużą przylepą i uwielbia siedzieć na ręce to proszę o info - jestem bardzo chętna na dwie dziewczynki. De facto klatka stoi już przygotowana od 3 tygodni a staż szczurkowy mam za sobą. Więc jeśli któraś wyjawia tą upragnioną cechę - chętnie wypełnie ankietę, poodpowiadam na pytania lub porozmawiam na skype :)
Pozdrawiam :)
 
     
krwiopij 
członek SPS



Dołączyła: 10 Lut 2007
Posty: 57
Skąd: Łódź/Lublin
Wysłany: Pią Mar 01, 2013 14:35   
   Zwierzątka: 2 jamniki, 2 i pół kota + przeróżne podrzutki..


PaniCiurowa, wysłałam PW. :)

Mara Narzisse, niestety żadna maluszka cech wybitnej przylepności nie wykazuje. To wciąż dzieciaki - wystarczy uchylić drzwiczki od kontenerka, żeby pchały się do wyjścia, biegały, szalały, tarmosiły się i obłaziły człowieka niczym szarańcza. :lol: A kiedy już się wyszaleją, zasypiają gdzieś wplątane w koc, w śmiesznych pozach, albo próbują dossać się jeszcze do swojej umęczonej mamy. Wolą przytulać się do niej niż do mnie. Wciąż - to maluszki i bardzo wiele od wychowania zależy. :)
_________________

 
 
     
FaerielDeVille 
Quendi



Dołączyła: 05 Mar 2012
Posty: 603
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 01, 2013 15:40   
   Zwierzątka: -


Ok ;) Odpisałam i przekazałam ankietę zainteresowanemu. :)
_________________
 
     
cornflakegirl 



Dołączyła: 30 Lip 2012
Posty: 1602
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pią Mar 01, 2013 19:18   
   Zwierzątka: 2 szczury i 2 psy


krwiopij, wysłałam Ci pw odnośnie maluchów :)
_________________
moje dziewczynki: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13637

ze mną: Nutelka i Mortadela na wiecznym DT
za TM: Elza, Siwa, Tola, Lusia, Wena, Nanna, Neska(*)
 
     
krwiopij 
członek SPS



Dołączyła: 10 Lut 2007
Posty: 57
Skąd: Łódź/Lublin
Wysłany: Nie Mar 03, 2013 18:26   
   Zwierzątka: 2 jamniki, 2 i pół kota + przeróżne podrzutki..


Jest spore zainteresowanie maluchami, rozmawiam z kilkoma osobami. Proszę Was wszystkich o kilka dni cierpliwości i szczyptę wyrozumiałości - chcę jak najlepiej rozeznać się w sytuacji i wybrać najlepsze domy dla dzieciaków (a wiele czynników wchodzi w grę, również tak prozaiczne jak transport). Decyzje chciałabym podjąć w drugiej połowie tygodnia. Na razie na 99% dom ma dwóch chłopaków (w tym Wasyl). Do kogo trafi trzeci oraz czwórka dziewcząt - zobaczymy. :)

Podkreślę więc ważną rzecz: ponieważ dwóch panów pójdzie razem, domu szuka pojedynczy chłopak (Niko lub Igor). Muszę oddać go samego, jednak zależy mi, by zamieszkał z drugim szczurkiem w podobnym wieku.

Dla umilenia czekania kilka zdjęć:



I krótki filmik:
http://www.youtube.com/wa...6zyydow&index=1 :)
_________________

 
 
     
cornflakegirl 



Dołączyła: 30 Lip 2012
Posty: 1602
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Nie Mar 03, 2013 18:59   
   Zwierzątka: 2 szczury i 2 psy


kuskus z 'kerfura' najlepszym domem dla bandy rozrabiaków kto by pomyślał :D
_________________
moje dziewczynki: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13637

ze mną: Nutelka i Mortadela na wiecznym DT
za TM: Elza, Siwa, Tola, Lusia, Wena, Nanna, Neska(*)
 
     
krwiopij 
członek SPS



Dołączyła: 10 Lut 2007
Posty: 57
Skąd: Łódź/Lublin
Wysłany: Pon Mar 04, 2013 23:00   
   Zwierzątka: 2 jamniki, 2 i pół kota + przeróżne podrzutki..


Z radością zawiadamiam, że dwóch chłopaków znalazło już dom stały i jutro lub pojutrze się przeprowadzają. Domu wciąż szuka Nikolai, śliczny mały dżentelmen z białą twarzyczką, gładkim, lśniącym futerkiem i eleganckim "przedziałkiem" na boku. ;) Jak już mówiłam - malucha oddam osobie, która ma już samczyka w podobnym wieku lub adoptuje jakiegoś w tym samym czasie. Niko musi mieć przyjaciela!

W ten piątek (8 marca) będę jechać z Lublina do Łodzi, przez Warszawę. To będzie "dzień dostawy" gryzoni. :) Gdyby ktoś z Łodzi lub okolic był zainteresowany Nikolaiem istnieje opcja, żebym zabrała jakiegoś malca z Warszawy i obydwu chłopców dowiozła do Łodzi. Wszystko jest do umówienia.

Na koniec kilka fotek z weekendu:

Na pierwszym: (od lewej) Niko, Ilinka, Katia, Taszka, Wasylek i Sofijka (z tyłu)
Na drugim: Niko, Ilinka, Sofija, Taszka, Wasylek i Igor
Na trzecim: Niko, Sofijka i Wasyl
Na czwartym: Ilionka oraz Swietłana i Nikolei (w tle)
Na piątym: Sofija, Wasyl i Natasza :)

Przy okazji przypominam, że na swojego człowieka czeka też Swietłana, Szczurza Mama. To duża, zgrabna i bardzo ładna dziewczyna, a do tego całkiem bystra i odważna. Może komuś brakuje w stadzie białoszarego futerka? ;)
_________________

 
 
     
FaerielDeVille 
Quendi



Dołączyła: 05 Mar 2012
Posty: 603
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Mar 05, 2013 00:36   
   Zwierzątka: -


:mrgreen: Cudownie wygląda ta cała gromadka na raz!
Czekam z niecierpliwością na wieści co do domku :kciuki:
_________________
 
     
krwiopij 
członek SPS



Dołączyła: 10 Lut 2007
Posty: 57
Skąd: Łódź/Lublin
Wysłany: Wto Mar 05, 2013 21:06   
   Zwierzątka: 2 jamniki, 2 i pół kota + przeróżne podrzutki..


Dzisiaj dwóch młodych mężczyzn - Wasylek i Niko - wyprowadziło się od nas i zamieszkało w nowym domu. :D W takim wypadku to jednak Igorek wciąż szuka swojego człowieka. Igorek jest puchaty i mięciutki jak kłębek waty, a do tego ma lekko zakręcone wąsiki (mówiąc krótko - jest rexem). Przeuroczy dzieciak z niego. Maluch czeka na nowego opiekuna i nowego szczurzego przyjaciela. :)
_________________

 
 
     
Kalifornia 
.


Dołączyła: 10 Lis 2012
Posty: 13
Wysłany: Wto Mar 12, 2013 17:44   

hop, hop :) jeden chłopiec ciągle szuka domku :)
 
     
kasandralublin 


Dołączyła: 17 Mar 2013
Posty: 6
Wysłany: Nie Mar 17, 2013 00:39   
   Zwierzątka: Hanka | psiaki


niunio ma dom ?
 
 
     
krwiopij 
członek SPS



Dołączyła: 10 Lut 2007
Posty: 57
Skąd: Łódź/Lublin
Wysłany: Nie Mar 17, 2013 09:09   
   Zwierzątka: 2 jamniki, 2 i pół kota + przeróżne podrzutki..


Jest jedna osoba zainteresowana adopcją, aktualnie czekamy na kontakt i może jeszcze dziś lub jutro Igorek się wyprowadzi. :)
_________________

 
 
     
Nikaa 



Dołączyła: 26 Sty 2012
Posty: 144
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Mar 17, 2013 12:12   

Z siostrzyczkami trzymamy kciuki, żeby mały trafił jak najszybciej do idealnego domku :kciuki:
_________________
"A teraz prędko, prędko, zanim zorientujemy się, że to bez sensu! "
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.23 sekundy. Zapytań do SQL: 13