Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
[SHSRP] Ulotka na temat szczurów i szczurów rodowodowych
Autor Wiadomość
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sie 02, 2013 15:02   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


Poza tym dobrą hodowlą nie zawsze można nazwać zarejestrowaną, a co dopiero te, które nie mają papierów i rozmnażają szczury, aby mieć asortyment. Jeśli nawet o nie dbają, to skąd mogą wiedzieć, jakie mutacje powielili w swoich zwierzętach ?

Poza tym i przede wszystkim: Nie popieramy hodowli niezarejestrowanych.
_________________
Moje ogony
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sie 05, 2013 17:26   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


arachne, bardzo serdecznie dziękujemy za wpłatę :kwiatek:
Doszła, już uzupełniłam zestawienie finansowe. Jak tylko dostanę informację o rozliczeniu bazarku z breloczkami i przypinkami to wrzucę podsumowanie na forum :)

Szczurówka, mam poważne obawy czy w sklepie, o którym piszesz ulotki nie zostaną wyrzucone do śmieci - jaki byłby cel szkodzenia własnemu biznesowi? Poszukaj może lecznic lub sklepów niesprzedających zwierząt - zysk z tego może być dla akcji większy niż próba świadomego "stracenia" kilkudziesięciu ulotek. Mam nadzieję, że coś uda się znaleźć w Twojej okolicy.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
arachne 



Dołączyła: 31 Lip 2013
Posty: 150
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Sie 10, 2013 10:35   
   Zwierzątka: Pięć Fufków i pies


Pyl napisał/a:
arachne, bardzo serdecznie dziękujemy za wpłatę :kwiatek:
Doszła, już uzupełniłam zestawienie finansowe. Jak tylko dostanę informację o rozliczeniu bazarku z breloczkami i przypinkami to wrzucę podsumowanie na forum :)


Cieszę się, że mogłam choć trochę pomóc...Trzymam kciuki za powodzenie akcji...:)

Poprawiłam znacznik.
_________________
Miłość równa się odpowiedzialność...:-)
Ostatnio zmieniony przez mmarcioszka Sob Sie 10, 2013 12:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Izabela 
zwierzomaniaczka


Dołączyła: 18 Gru 2006
Posty: 610
Skąd: Lublin
Wysłany: Nie Sie 11, 2013 11:23   
   Zwierzątka: ogonki, smok


Bardzo fajnie ta ulotka wyszła, jestem pod wrażeniem.
Aczkolwiek sugeruję jedną małą zmianę, gdyby był planowany dodruk.
W części o SHSR jest tak:

"Działalność SHSRP ma na celu hodowlę szczurów rodowodowych, a także ich popularyzację jako pupili domowych. Wspólnym priorytetem wszystkich hodowców jest ich zdrowie oraz charakter"

Za każdym razem, gdy to czytam, wychodzi mi, że wspólnym priorytetem hodowców jest ich zdrowie i charakter - hodowców, nie szczurów :lol: Jak najbardziej słuszne założenie, niech się nam hodowcy dobrze mają, ale może wart to napisać jakoś inaczej?

No i chyba trzeba skasować Wuwuniarnię z listy hodowli (a szkoda)
_________________
u nas legwan Bazyli ; 2 ogonki z Merchowego Pola (Aayla i Ylesia) oraz Paja, Tea, Milka, Ashna, Dela, Nita, Navi, Ktosio, Misia, Gabi, (Celia i Chanel) of Anahata
TM:Gucia, Fela, Mela, Jaga, Vani, Buba (Erato of Zirrael), Blusia (Kiara Rat's Troop), Bonita, Kiva (Electra of Zirrael), Tola, Tanita of Zirrael, Kola, Estelka Merchowe Pole, Klarysa, Elwirka MP, Edgar MP, Rolfik Rattery Rattonia, Jadzia MP, Enya MP, Klemens, Jula MP, Geminia MP, Pela Baltic Rats, Gotika MP, Felisia MP, Karina, Irenka MP, Inka MP, Pola MP, Petra MP, Żytnie Ziarko of Smeagolie, Selonia MP, Zubejda of Smeagolie, Korina, Stefek [*][*] [*]
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sie 11, 2013 11:26   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Izabela, pewne rzeczy trzeba było skracać, żeby się wszystko zmieściło. Nie wiem, czy będziemy jeszcze ingerować w treść główną i kiedy. Faktycznie wyrwane z kontekstu brzmi dziwnie.

Listę hodowli przy każdym dodruku trzeba będzie weryfikować, aczkolwiek nie spodziewaliśmy się, że w tę stronę i tak prędko.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
anaa 



Dołączyła: 02 Paź 2008
Posty: 300
Skąd: Wrocław, Jawor
Wysłany: Wto Sie 20, 2013 09:33   

wczoraj byłam z zwierzyńcu i skradłam ulotkę, no jest czadowa, krótko, zwięźle i na temat :] super akcja! o której w sumie nie wiedziałam, a dowiedziałam się trzymając ulotkę :) dla wszystkich co się przyczynili - kawał dobrej roboty! Ulotkę bardzo miło się przegląda, bo jest taka miła i cieplutka w swojej szczurzej formie :wink:
_________________
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=9246 moje ratki 

Rastka, Myszka, Memba, Kiełcia, Loa, Morelka, Kayomi, Lili, Etynka, Emba [*]

Łatwe i szybkie wrzucanie zdjęć na forum z google picasa :]
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sie 20, 2013 10:06   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


anaa, :mrgreen:
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sie 20, 2013 10:09   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


anaa, miód! :serducho:
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Nienna 



Dołączyła: 18 Sty 2009
Posty: 92
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sie 27, 2013 00:18   

Przejrzałam sobie wątek (co prawda głównie początek i koniec :oops: ) i jestem pod wrażeniem! Zwłaszcza, że widziałam plakat i ulotki w mojej lecznicy i są naprawdę super. Bardzo się cieszę, że szczury doczekały się takiej akcji :)

Zastanawiam się tylko nad kwestią sklepów zoologicznych. Bo nie zostawiając tam ulotek nie szkodzimy sklepom, tylko sprzedawanym w nich szczurom, które nie dostają szansy na lepszy los... Oczywiście w takich ulotkach "sklepowych" nie można nic pisać o nie kupowaniu zwierząt w sklepach, bo obsługa by je momentalnie wyrzuciła do kosza. Ale może przydałaby się jakaś skrócona wersja opisująca tylko "instrukcję obsługi" szczura, np. stadność, przestrzeń, zabawę etc, oraz odnośnik do Alloszczura - a chętni już sobie wyczytają o zarejestrowanych hodowlach etc. W taki sposób ich szczur kupiony w sklepie będzie miał lepsze warunki, a kolejny szczur może już być kupiony w hodowli.

Wiem, że temat trudny, ale to właśnie chyba los tych sklepowych szczurów jest najcięższy i im najbardziej należałoby jakoś pomóc...

A na pociechę powiem, że kiedyś zajrzałam do sklepu Kakadu i spotkałam pana oglądającego szczurki w celu kupienia ich swojemu dziecku. Człowiek miał ewidentnie dobrą wolę, nie znał się na temacie, ale chciał się czegoś dowiedzieć. Pogadaliśmy trochę i po jakim czasie powiedziałam mu o Alloszczurze i zasugerowałam sprawdzenie hodowli polecanych na forum. W tym momencie Pani z obsługi sklepu, która też brała udział w dyskusji i była całkiem zorientowana, powiedziała, że ona również poleca kupno szczura z hodowli, ale jako pracownik sklepu nie mogła tego zasugerować :) Pan wyszedł ze sklepu bez szczurów, ale z adresem forum ;)
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sie 27, 2013 14:49   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Nienna, o tym też myśleliśmy, ale na razie doszliśmy do wniosku, że sił mamy niewiele, więc staramy się dotrzeć tam, gdzie nie musimy ograniczać swojego przekazu albo narażać się na wyrzucenie ulotek na śmietnik. Nie oznacza to, że nie będziemy tego robić w przyszłości, ale na razie staramy się liczyć zamiary na siły (czasem tylko na hasło "wystawa" zaczynamy liczyć siły na zamiary :P ). Na razie lecznic do obsłużenia jest jeszcze tak wiele, że nawet nie chcę myśleć ile ta akcja może się jeszcze ciągnąć. Popatrz na mapę akcji - ile tu jest jeszcze obszarów nie tkniętych ulotką - patrz Rzeszów, Kielce, Gorzów, Zielona Góra, Bydgoszcz, Łomża, Augustów, Biała Podlaska... Jak popatrzeć w szczegóły to np. w Warszawie trafiamy do ok. 50 miejsc, a lecznic/sklepów bez zwierząt jest pewnie z 500 do 1000. A chciało by się tak wiele...
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 03, 2013 12:59   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Melduję, że zamówiony jest duży dodruk ulotek :D
10.000 sztuk!

Komu ulotek, komu?
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Nienna 



Dołączyła: 18 Sty 2009
Posty: 92
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Wrz 05, 2013 22:32   

Hej Pyl, masz rację, że lepiej zrobić porządnie jedną rzecz, niż kiepsko kilka... Zresztą i tak rezultaty akcji z ulotkami dla lecznic są niesamowite. Jakby co to chętnie pomogę, jeśli potrzebne będzie jakieś wsparcie - nie wiem tylko, na co jest zapotrzebowanie :) (BTW jutro moje szczurki znowu jadą do Krecika = wyjeżdżam na urlop i przez tydzień nie będzie mnie w necie.)
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Wrz 08, 2013 02:34   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Nienna, nadal i stale jest zapotrzebowanie na roznoszenie ulotek po lecznicach i sklepach, które nie sprzedają zwierząt - może koło domu lub pracy masz jakieś nieobsłużone? Ja chodzę po Warszawie i stale wyszukuję "wolne" lecznice, ale Warszawa duża jest, a ja rzadko jestem na mieście w godzinach otwarcia lecznic.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 07, 2013 12:24   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Melduję, że parę dni temu dotarła kolejna porcja ulotek i plakatów - do rozdania jest obecnie ponad 10.000 ulotek i 100 plakatów :D Komu ulotki, komu?

Podsumowałam też wrocławską wystawę - udało się rozdać prawie 4.000 ulotek - mogło być więcej, ale organizatorzy nie zapewnili odpowiedniej ilości słońca, więc się nie udało :> Następnym razem musi być lepiej :P
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Pon Paź 07, 2013 16:34   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Pyl napisał/a:
Następnym razem musi być lepiej

I będzie :mrgreen:
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.22 sekundy. Zapytań do SQL: 13