Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
[SHSRP] Ulotka na temat szczurów i szczurów rodowodowych
Autor Wiadomość
FaerielDeVille 
Quendi



Dołączyła: 05 Mar 2012
Posty: 603
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Cze 05, 2013 09:09   
   Zwierzątka: -


Mnie nie ugryzła, więc chyba nie... :mrgreen:
_________________
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Cze 12, 2013 13:50   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Zmodyfikowany został nieco plakat zbiorczy - wersja 2.0.
Trwa właśnie dodruk :)
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
arachne 



Dołączyła: 31 Lip 2013
Posty: 150
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Sie 01, 2013 19:07   
   Zwierzątka: Pięć Fufków i pies


Jest jakiś numer konta...co jak co, ale taka akcja kosztuje i wypadałoby dać parę groszy na nią...Takie ulotki przydałyby się w każdym zoologu, bo ludzie kupują zwierzątko nie mając o nim zielonego pojęcia.
_________________
Miłość równa się odpowiedzialność...:-)
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sie 01, 2013 19:10   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


arachne, w zoologach, gdzie się sprzedaje zwierzęta nie roznosimy ulotek, bo nie zgadzamy się na ich kupno w takim miejscu.

A to powód: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=3346
_________________
Moje ogony
 
 
     
arachne 



Dołączyła: 31 Lip 2013
Posty: 150
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Sie 01, 2013 19:30   
   Zwierzątka: Pięć Fufków i pies


Wiem...ale dużo ludzi tam właśnie kupuje, nie mając o zwierzątku zielonego pojęcia...Mój Stefan był z zoologa i został mi podrzucony, jako niechciany prezent urodzinowy. Córka sąsiadki miała urodziny i ktoś wpadł na genialny pomysł i kupił małej szczurka...Na drugi dzień wylądował u mnie. I co? Też się nie znałam Stefek długi czas był sam, towarzystwa psa nie liczę. Choć Stefan i Tofik bardzo się ze sobą zżyli. Przez co mam teraz problem z psem, bo po odejściu Stefana pies praktycznie przestał jeść. Później trafiłam na forum o szczurkach i Stefan dostał szczurkowego przyjaciela, niestety też z zoologa, ale gdybym go nie wzięła zostałby pokarmem dla węża, więc musiałam. Dopiero Felek i Kokos są adopcyjni.
_________________
Miłość równa się odpowiedzialność...:-)
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sie 01, 2013 19:33   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


Zostawiając ulotki w zoologicznym, gdzie sprzedają zwierzęta, poniekąd popieramy tamtejszy proceder, więc niekoniecznie, zgadza się to z naszym celem.
_________________
Moje ogony
 
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sie 01, 2013 19:37   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Nawet nie to. Myślę, że najnormalniej w świecie nie zgodziliby się ich przyjąć. Bo piszemy tam, żeby nie kupować w zoologu. Ktoś nie kupi szczura, to nie kupi też klatki itd. Stracą na tym, więc się raczej nie zgodzą.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
arachne 



Dołączyła: 31 Lip 2013
Posty: 150
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Sie 01, 2013 19:40   
   Zwierzątka: Pięć Fufków i pies


W każdym razie trzeba ludzi uświadamiać, bo nawet Ci którzy nie chcą zwierzęciu źle, nieświadomie robią mu krzywdę.
_________________
Miłość równa się odpowiedzialność...:-)
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Czw Sie 01, 2013 21:07   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


arachne, dlatego ulotki trafiają do weterynarzy - przecież "Ci którzy nie chcą zwierzęciu źle" tam trafiają :) A i zoologi obsługujemy - ale te, gdzie nie handluje się zwierzętami. Karmę i akcesoria też gdzieś trzeba kupić.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sie 02, 2013 11:28   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


arachne napisał/a:
Jest jakiś numer konta...co jak co, ale taka akcja kosztuje i wypadałoby dać parę groszy na nią...
Jeśli masz chęć to serdecznie zapraszamy do dwóch wątków, gdzie można zakupić "cegiełkę" wspierając naszą akcję finansowo:
- Lepiej zapobiegać niż leczyć
- Szczurze breloczki i przypinki - wsparcie akcji ulotkowej
Obecne koszty akcji przekroczyły już 3000 zł, wsparcie od Was i sponsora (całego jednego ;) ) pozwoliło na sfinansowanie ok. połowy z tej kwoty.

A jeśli chodzi o docieranie do nieświadomych osób, to właśnie taki jest cel tej akcji. Bo najczęściej ludzie wcale nie chcą źle dla ogonów, tylko nie mają wiedzy i doświadczenia.
Ale tak jak dziewczyny napisały - w sklepach sprzedających zwierzęta nasze ulotki się nie uchowają, po prostu mogą zostać wyrzucone. Dlatego "atakujemy" lecznice, sklepy niesprzedające zwierząt i różnorakie akcje edukacyjne.
Rozważamy jeszcze kilka opcji dotarcia do osób zaszczurzonych, ale na razie jesteśmy w fazie weryfikacji naszych możliwości (no i kosztów). Jak coś się uda załatwić to na pewno będziemy informować :)
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią Sie 02, 2013 12:12   
   Zwierzątka: ....


Jeśli mogłabym prosić to proszę o dodruk ulotek dla:

Sklep Zoologiczny *ZOOLORD*
Ul. Jana Pawła II 14C
Gliwice 44-100
Tel. 32 230 43 62
Kom. 533 271 271 lub 533 281 281
Strona internetowa: http://www.zoolord.pl/
Email: sklep@zoolord.pl
Godziny otwarcia:
PN - PT: 9.00 - 18.00
SOB: 10.00 - 14.00
Jest to średni sklep zoologiczny gdzie pracują 3-4 osoby.

Chciałabym właśnie u nich zostawić ulotki ponieważ tam naprawdę dbają o zwierzęta i przejmują się nimi ;) zwierzęta tam mają dobre warunki i niektóre ze zwierząt pochodzą z naprawdę dobrych hodowli ;) ten sklep ma fajne zaopatrzenie i bogaty asortymen i całkiem tanie te ceny ;)
Proszę o pozytywne rozpatrzenie ;)
_________________
...
 
     
pszczoła 
uczulona na hipokryzję



Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 3661
Skąd: Poznań / Gryfice
Wysłany: Pią Sie 02, 2013 12:35   

Szczurówka, naucz się czytać ze zrozumieniem, że nie popieramy sklepów zoologicznych w których sprzedają zwierzęta, więc ulotki nie mogą tam trafić, z wyżej wymienionych powodów :?
_________________
Ze mną: Yankes of Anahata, Faun i Syrio Forel of Anahata, Irytek SR
Na zawsze w sercu: Carlos, Olli, Ozzy SR, Huragan of NL :(

Ostatnio zmieniony przez pszczoła Pią Sie 02, 2013 12:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
FaerielDeVille 
Quendi



Dołączyła: 05 Mar 2012
Posty: 603
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sie 02, 2013 12:38   
   Zwierzątka: -


No właśnie, noszenie ulotek do zoologa mija się z celem, bo ulotka przecież odradza kupowanie w zoologu.
_________________
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią Sie 02, 2013 12:43   
   Zwierzątka: ....


PaniCiurowa napisał/a:
No właśnie, noszenie ulotek do zoologa mija się z celem, bo ulotka przecież odradza kupowanie w zoologu.
Ale u nas w zoologu sami są też tego zdania że lepiej adoptować niż kupować :roll:
_________________
...
 
     
FaerielDeVille 
Quendi



Dołączyła: 05 Mar 2012
Posty: 603
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sie 02, 2013 12:51   
   Zwierzątka: -


Szczurówka napisał/a:
PaniCiurowa napisał/a:
No właśnie, noszenie ulotek do zoologa mija się z celem, bo ulotka przecież odradza kupowanie w zoologu.
Ale u nas w zoologu sami są też tego zdania że lepiej adoptować niż kupować :roll:


No i co, kiedy sami i tak sprzedają zwierzęta? Bezsens.
_________________
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 11