Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
[SHSRP] Ulotka na temat szczurów i szczurów rodowodowych
Autor Wiadomość
anyk1 


Dołączyła: 21 Lis 2011
Posty: 120
Wysłany: Czw Lut 28, 2013 17:03   
   Zwierzątka: Witolina i panna Kredka


Jeśli chodzi o grafikę ja proponuje uśmiechnąć się do sacia to ona namalowała króla szczurów który jest zamieszczony na facebooku alloszczura a jeśli nie może coś ładnego narysuje.
_________________
bezszczurowo do odwołania z nami Witolina i Kredka
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 28, 2013 17:10   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Pyl napisał/a:
Będę niewychowana jak napiszę, że może to to SHSRP by sobie przygotowało samo?


Nie-e. Ale drukując, można podrukować wszystko. Może będzie taniej?
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 28, 2013 17:11   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Jeśli faktycznie będzie to wpływać na koszty to jak najbardziej jestem za.

/Edit
Generalnie to ja w ogóle nie jestem temu przeciwna, nie to miałam na celu w mojej wypowiedzi. Chcę tylko wskazać zakres "projektu", żebyśmy wiedzieli co jest a co nie jest do zrobienia i dlaczego. I z mojej strony nie chcę go za bardzo rozszerzać, bo do 19.03 jestem mocno zajęta (mam ważny egzamin w robocie). Ale jak się znajdzie ktoś kto pociągnie 3 ulotki to nie mam nic przeciwko. Boję się tylko o realia - wolę mniej a dobrze niż dużo a... wiekowo... :oops:
 
     
Starsza Pani 


Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 159
Wysłany: Czw Lut 28, 2013 17:21   

Ja mogę zorganizować ocenę i zidentyfikować obszary do poprawy ulotki ogólno-szczurzej jak już powstanie pierwsza wersja . O ile będę znała cele do osiągnięcia i target 8) .
 
     
pszczoła 
uczulona na hipokryzję



Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 3661
Skąd: Poznań / Gryfice
Wysłany: Czw Lut 28, 2013 17:27   

Tak, przeliczyłam już że mamy miesiąc :P

Wg mnie nie damy rady pociągnąć 3 ulotek w miesiąc. Ogólnie o szczurach rodowodowych jako taką już mamy. Można ją zmienić, ale nie jest to temat "palący" (proponowałabym już po wprowadzeniu planowanych zmian w SHSRP ;) ).
AngelsDream napisał/a:
- o obowiązkach i przywilejach właściciela szczurów rodowodowych, dla hodowców, do wręczenia nowym z rodowodem i ew. wyprawką;

ewentualnie może w formie pdf? ;)

Jeżeli chodzi o koszty w drukarni do której mam dostęp - około 150 zł za 1500 - 2500 szt [zależy od rozmiaru i kształtu ulotki, oni to drukują na dużych arkuszach, następnie wycinają, poskładać trzeba by samemu lub dopłacić za poskładanie]. Opcja papierowa jest normalna - bez szału, zwykła ulotka.

Pyl napisał/a:
:lapa: Odnośnie treści - poniżej to co mu się kiedyś we współpracy z AD udało "zebrać" w formie listy życzeń i zażaleń do ulotki:
+ dane o gatunku (żyją średnio 2 lata, waga, nocny tryb życia...)
+ jednopłciowa stadność (w tym łączenie!) oraz może współistnienie z innymi zwierzętami
+ info o (nie)rozmnażaniu (zapłodnienie to chwila, ciąża ok. 21 dni, w miocie nawet do 20 malców, oddzielanie małych w 5-tym tygodniu życia - tu chcę fotkę pokazującą parkę zdolną do rozrodu młoda samica i duży samiec, może też rujka poporodowa?)
+ karmienie (sucha karma, warzywa, wszystkożerność to nie wszystko żerność, woda)
+ utrzymanie (rozmiar i wyposażenie klatki, ściółki)
+ leczenie (chorowitość, nie wszyscy weci, koszty!)
+ źródła informacji i pomoc (fora)
+ alternatywy dla sklepów (adopcje, SHSRP)
+ szczur to nie zabawka, nie nadaje się na prezent (dojrzałość opiekuna, alergie, szkodnik! wakacje)!
Ostatnią stronę (okładkę) proponuję w pełni poświęcić na promowanie SHSRP.

ta lista mi się podoba ale musimy pamiętać, że nie może być to zbyt długie pisane drobnym maczkiem. Kilka zdań na temat każdego zagadnienia...?


Pyl napisał/a:
:lapa: Forma dystrybucji na najbliższej wystawie
Mi się marzy wciśnięcie ulotki każdej osobie przekraczającej progi wystawy (czyli nie tylko osoby wprost zainteresowane szczurami). To by wymagało dużej ilości ulotek i osób chętnych do rozdawnictwa (to już nie godzinka, to dwa dni pracy).

ZA ;) Myślę, że będzie trzeba zorganizować co najmniej kilka osób i się zmieniać.
_________________
Ze mną: Yankes of Anahata, Faun i Syrio Forel of Anahata, Irytek SR
Na zawsze w sercu: Carlos, Olli, Ozzy SR, Huragan of NL :(

 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 28, 2013 17:28   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


10 rzeczy, które zawsze chciałeś wiedzieć o szczurach

1) Szczury to zwierzęta stadne.
2) Szczury stworzą dobre stado tylko wtedy, kiedy człowiek o to zadba.
3) Szczury wymagają odpowiednio dużej klatki.
4) Szczury są wszystkożerne, więc ich dieta powinna być urozmaicona.
5) Szczury wspaniale się oswajają, są inteligentne i łatwo się uczą.
6) Szczury powinny być pod stałą opieką doświadczonego lekarza weterynarii.
7) Szczury należy rozmnażać tylko w ramach hodowli zarejestrowanych.
8) Szczurów nie kupujemy w sklepach zoologicznych, na giełdach ani od hodowców niezarejestrowanych w żadnym związku - wybieramy adopcje lub sprawdzone hodowle.
9) Szczury to żywe, czujące zwierzęta - nie mogą być niezapowiedzianym prezentem ani żywą maskotką.
10) Każdy szczur może być inny.

Taki szkielecik przyszedł mi do głowy.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
mata 
forgana



Dołączyła: 10 Gru 2011
Posty: 175
Wysłany: Czw Lut 28, 2013 19:16   
   Zwierzątka: mąż, 2x córa, sucz, 2x pies, kocur, 2x świnka morska


Off-Topic:
AngelsDream napisał/a:
Szczury są wszystkożerne, więc ich dieta powinna być urozmaicona.


tu bym uważała z określeniem "wszystkożerne", to sugeruje, że chętnie zjedzą schabowego czy domowy obiad. ludzie lubią tak interpretować.
_________________
[one day i'll fly away, there's no time to lose]

z nami: Rozi, Pirat i Korsarz, Salem, Peppa i Suzi
za TM: 37 szczurzych duszyczek, sunie Iskra i Muńka
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 28, 2013 19:41   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


mata, Szczury należy karmić w sposób zróżnicowany?
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 28, 2013 19:49   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


też się chętnie przyłączę, ale tak jak Niamey - potrzebuję konkretny kawałek i zakres, bo inaczej umknie pod resztą obowiązków. mogę coś popisać od strony medycznej - o profilaktycznej kastracji, etc ;)
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 28, 2013 19:53   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


susurrement, to może ja poproszę o rozwinięcie tego punktu

Cytat:
6) Szczury powinny być pod stałą opieką doświadczonego lekarza weterynarii.


w powiedzmy 200-300 słowach? :serducho:
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Ebia 


Dołączyła: 13 Lut 2012
Posty: 2876
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 28, 2013 20:27   

Ja uważam, że jeśli nie da się uciągnąć w tej chwili 3 ulotek, to najważniejsza jest ta ogólna o szczurach, w której przecież będą linki do SHSRP.
Ze swojej strony służę pomocą, jeśli tylko znajdzie się dla mnie jakaś praca :)
Mogę również zaoferować dystrybucję po większych łódzkich lecznicach, mogę spróbować zostawić je również na giełdzie zoologicznej, która odbywa się w Łodzi co tydzień.
 
     
Oluś 
Dawniej olus_165



Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 2994
Skąd: Ryjewo / Kisielice
Wysłany: Czw Lut 28, 2013 21:05   
   Zwierzątka: 15 Popierdółek + 1 Psowata + 4 Ślimy


pszczółka napisał/a:
poskładać trzeba by samemu lub dopłacić za poskładanie

O, to ja się mogę zgłosić do składania :D
Mogę również porozwozić gotowe ulotki po lecznicach w mojej okolicy.
_________________
Olusiowe Popierdółki: Radziwiłł & Rokosz SunRat's, Sir Lancelot, Nihil Novi & Neron of Zirrael, Puszkin ot Madam Szapokljak, Cześnik Raptusiewicz ot Madam Szapokljak, Arbiter Elegantiarum & Ab Oriente Lux spod Husarskich Skrzydeł, Chilon Chilonides spod Husarskich Skrzydeł, Izzy's Yanosik, Izzy's Zerwikaptur, Gotfryd of Zirrael, Drakkar spod Husarskich Skrzydeł, Rob Roy von Bruno oraz Psowata Gaja oraz Ślimy: Stefan, Horacy, Ambroży i Izydor :serducho:
Wokół mnie: Baal, Sir Galahad, Móó-Shó Mórmórandó EM, Siwy, Enoki SR, Ądręę WWW, Edward EM, Burton, Ave, Vea, Bazyl, Lucjusz, Akapit, Alucard, Duo, Wacuś. Tęsknię... :(
 
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Czw Lut 28, 2013 23:08   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


pszczółka napisał/a:
ta lista mi się podoba ale musimy pamiętać, że nie może być to zbyt długie pisane drobnym maczkiem. Kilka zdań na temat każdego zagadnienia...?

Ja też bym to tak widziała, za dużo treści zniechęca. Dlatego podoba mi się pomysł AngelsDream :) myślałam o czymś podobnym. Jeśli ta forma przejdzie, mogę napisać parę zdań na temat 9 i (lub) 10 punktu.

Po wystawie mogę się zająć rozwożeniem ulotek w znanych mi lecznicach w Poznaniu i w Płocku.
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 28, 2013 23:12   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Starsza Pani napisał/a:
O ile będę znała cele do osiągnięcia i target 8)
Nie jestem z branży, więc nie wiem czy potrafię sprecyzować, ale napiszę co chcę, najwyżej pytaj.

Dla mnie ulotka jest nakierowana na dwie (no dobra, trzy) grupy ludzi:
:lapa: mało świadomi posiadacze szczurów (typ "mam szczura w chorobówce i on się od 5 miesięcy drapie, co mam robić") - osoby, które nie trafiły na forum, nie mają świadomości, że robią coś źle i gdzie mają szukać informacji
:lapa: przyszli potencjalni posiadacze szczurów (typ "szczury to podobno fajne zwierzaki, ale niewiele o nich wiem") - tu warto osoby nakierować na sensowne źródła informacji, wspomóc w omijaniu "chodofli" i być może zachęcić do posiadania szczurów (aczkolwiek zachęcanie nie jest celem głównym!)
:lapa: przyszli potencjalni dawcy żywych prezentów (typ "potrzebujemy zwierzaczka dla dziecka, widziałem w sklepie szczurki, to fajny pomysł, jutro pójdę i kupię") - ich chyba najbardziej trzeba edukować o płciach i potrzebach bytowych, a nawet zniechęcać.

Cel... Hm... Nie wiem jak zdefiniować mierzalny cel.
Można by zrobić wejściówkę (raczej wyjściówkę) osobom na wystawie i zmierzyć skok w ich wiedzy, ale ten pomysł może się nie spotkać z aprobatą organizatorów :P
A na serio to nie wiem jak to sprecyzować.
 
     
Starsza Pani 


Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 159
Wysłany: Pią Mar 01, 2013 12:33   

To już mniej więcej wiem o co chodzi.
Warto w ulotkę wstawić zdjęcie / zdjęcia szczurów o ile jakość druku na to pozwoli.
Jeśli chcemy ulotki wciskać wszystkim, to trzeba pamiętać o tym, że oni mają tę ulotkę nie tylko wziąć, ale i przeczytać. Zdjęcie futrzaka zachęci.

Jeśli to ma być na wystawie, proponowałabym również rozwiesić plakaty z tymi informacjami (duże litery + zdjęcia np. szczury to zwierzęta stadne i hamak pełen śpiących szczurów jako ilustracja) tak, żeby ludzie dokształcali się mimo woli.

Kolejne pytania:
Jaki format ma mieć ulotka? Dostosowujemy treść do formatu czy format do treści? Jeśłi to ma być ulotka dla początkujących , to może lepiej mniej informacji (czyli bez składania)

Jaka jakość druku i papier? Kolor?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 12