Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Karena
Sob Maj 18, 2013 02:12
Psiaki XVI
Autor Wiadomość
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 24, 2013 17:41   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Szura, przepraszam, ale jednak wciąż uważam, że bardzo dużo w podejście do wspólnego lub tylko czyjegoś psa wnosi podejście do związku, układów w nim i skłonności do kompromisów czy zwyczajnie zbieżności poglądów. Wierzę, że Ty czy choćby Tess (znam aż za dobrze jej zdanie na temat psów) macie tak, ja mam inaczej. Ale wiem, że w związku takim jak mój podejście dzielimy się zoo i ja mam kota, choć druga strona nie ma na to ochoty, ale ja to narzucam, po prostu by nie przeszło. I to właśnie związek tym kieruje, nie samo posiadanie psów czy szczurów.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Nie Lut 24, 2013 17:48   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Co innego jak sie na psa decyduje wspólnie a co innego jak jedna ze stron ma psa wcześniej.
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 24, 2013 17:51   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Ninek, na pewno, jednak uważam, że postawa "mój pies, nie wtrącaj się", zamiast stworzyć wrażenie zupełnie normalnej, ludzkiej odrębności w relacji, skończy się rywalizacją z psem, zazdrością o niego, a w końcu może nawet ultimatum.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Nie Lut 24, 2013 18:05   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


AngelsDream, jakoś nie widze tego, żeby mój facet miał być zazdrosny o psa :P Byłby przeszczęśliwy, gdyby go w ogóle nie było. On sie nie nadaje do wychowywania zwierzęcia. O psach nie ma zielonego pojęcia i nie ma zamiaru go mieć.
A ultimatum owszem, może być. Ale to on by je dostał gdyby traktował psa nie tak jak powinien. Na szczęście ma tego świadomość.
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 24, 2013 18:11   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Ninek, dla mnie taka różnica to przepaść.

Ale podkreślam: dla mnie. Irytowałoby mnie, że coś tak ważnego, czasem poruszającego, czasem wkurzającego, a czasem wielkiego jak relacja z psem dla drugiej strony jest wymysłem nie wartym trzech sekund uwagi.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 24, 2013 18:12   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


Ninek napisał/a:
Co innego jak sie na psa decyduje wspólnie a co innego jak jedna ze stron ma psa wcześniej.
nie prawda. Ja Pestkę mam zanim zamieszkałam z M. I na papierze jest to mój pies ale nie ma u nas podziału- moje-Twoje. Mieszkamy razem, mamy wspólne "gospodarstwo" to i zwierzaki są "nasze" a nie tylko moje. Owszem, ja decyduję co pies będzie jadł czy jakimi zabawkami bawił ale to raczej wybór naturalny- o jedzeniu w domu decyduję ja ;) co nie zmienia faktu, że M. nie ma na to kompletnie żadnego wpływu.
 
     
Szura 
Wasza Wyskokowość



Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 1069
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 24, 2013 18:13   

Ale dlaczego 'nie wtrącaj się'? Ja jestem otwarta na rozmowy na temat mojego psa z mniej lub bardziej obcymi ludźmi, a co dopiero z najbliższymi. Często biorę ich zdanie pod uwagę, czasem przyznaję im rację, innym razem nie.
Wiadomo, zazdrość o zwierzęta w związkach się zdarza. Ja od początku mówię, żeby mieć świadomość, że odpowiedzialność za psa to jak za dziecko - to, że pies jest zawsze na pierwszym miejscu nie wynika z przepychanki 'kto kogo kocha bardziej', tylko z tego, że pies jest niesamodzielny, a ja za niego całkowicie odpowiedzialna. Jeżeli ktoś sobie z takim czymś nie radzi, to nie powinien się wiązać ze mną. Ani pewnie z żadną kobietą z dzieckiem. ;)
To nie chodzi o podejście ja chcę kota, więc go sobie kupię i mam Cię gdzieś. Tylko np. Ja chcę psa, Ty chcesz kota. Mamy psa i kota, zajmujemy się nimi bawimy, śpimy, żyjemy z nimi, ale większość psich obowiązków jest moja, a kocich - Twoja. Jeśli któreś z nas potrzebuje pomocy, pomagamy sobie. Jeśli choruje - zajmujemy się swoimi zwierzakami. Ty decydujesz o swoim kocie, ja o swoim psie. Wszystko można przedyskutować, ale decyzję podejmuje właściciel.
Inny układ byłby dla mnie koszmarny!
_________________
Jeśli powstaniesz choć jeden raz więcej niż upadłeś, uda ci się.
 
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 24, 2013 18:22   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


to podejście rozumiem ale np. gdyby coś mi się stało to kompletnie nie mieści mi się w głowie, że miałabym wtedy psa oddać pod opiekę rodziców podczas gdy partner umył by ręce. U nas obowiązki są pół na pół. Jak ja jestem w szkole-M. się psami zajmuje i na odwrót. Często robimy coś przy psach wspólnie np. czesanie Alphy bo ona na grzebień reaguje jak dziki mustang na siodło. Pierdolota czeszę ja bo lubię.
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Nie Lut 24, 2013 18:30   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Bel napisał/a:
to podejście rozumiem ale np. gdyby coś mi się stało to kompletnie nie mieści mi się w głowie, że miałabym wtedy psa oddać pod opiekę rodziców podczas gdy partner umył by ręce.

A ja bym psa z lubym nie zostawiła. Nie ufam mu w kwestii Foxa o czym niedawno tu pisałam. Fox nie jest pierwszym lepszym psem z którym poradzi sobie nawet 12-latek. To pies wymagający, trudny i z wieloma spaczeniami. A luby nie ma zielonego pojęcia o psach, nie radzi sobie nawet z moją normalną, łatwą suką. Nie wie kiedy pies szykuje sie, żeby kogoś ugryźć, nie wie kiedy sie kręci żeby sie załatwić a kiedy tylko po to, żeby znaleźć jakiś smród do wytarzania sie czy kość do zeżarcia. Nie ma pojęcia na co zareaguje agresją, jakich ludzi nie lubi, na jakie psy musi uważać, w jakich miejscach musi go trzymać krótko (ma takie gdzie zawsze pakuje sie na jezdnie i trzeba go trzymać krótko) ani jak mu pomóc w razie czegokolwiek, nie wyciągnie mu kości z pyska.
Zostawiłabyś psa z kimś takim?
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 24, 2013 18:33   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Szura, ja nie uważam, że zwierzę zawsze jest przed wszystkim. Zdarzają się sytuacje, gdzie stawianie psa ponad człowiekiem oceniam jako skrajny i niezrozumiały egoizm. Bo z psem czasem łatwiej być, niż znosić choć połowę odpowiedzialności za uczucia czy odczucia innej osoby. Nie zapominaj, że miałam okazję obserwować specyficzny wycinek psiego światka z boku, może stąd moje poglądy. Aczkolwiek Twoją postawę rozumiem. U nas ta osoba ma decydujący głos, która jest bardziej kompetentna z danej dziedziny wiedzy, bardziej zainteresowana tematem albo zwyczajnie nim zainteresowana. To nie znaczy z kolei, że absolutnie każda psia decyzja to decyzja wspólna.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Nie Lut 24, 2013 18:33   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


AngelsDream, dla mnie to też przepaść.
Ale to jedna z niewielu 'wad' mojego faceta. A ja mam identyczną względem jego ukochanych kotów. Ja kota mieć nie chce ale moge sie na niego zgodzić jeśli to będzie JEGO kot. Jasne, że mu pomoge jeśli będzie taka potrzeba, ale nie będe sie nim zajmowała jeśli on będzie mógł to robić.
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 24, 2013 18:34   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


Ninek napisał/a:
Zostawiłabyś psa z kimś takim?
nauczyła bym go tego. To nie jest aż takie trudne trzeba tylko chcieć. A jeśli partner nie chce to bym się zastanowiła nad partnerem i relacjami z nim. Pies to członek rodziny. To nie jest szczur zamknięty w klatce tylko zwierzak, który uczestniczy w życiu rodziny. Zupełnie jak dziecko. To jaką miała bym pewność, że jeśli urodzę dziecko to nie będzie jak z psem?
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 24, 2013 18:37   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Ninek, ja bym z kimś takim psa nie miała, niestety. Rozumiem, że z kolei dla Ciebie to nie jest aż tak istotne, ale z doświadczenia już wiem za dobrze, że jedna wada to często TA jedna wada, a mieszkanie ze sobą to inna bajka. Zwłaszcza dorzucając do tego wrażliwego, trudnego psa. Wiem, o czym piszę. Średnio raz na pół roku mam ochotę oddać Baaja, raz na miesiąc trzaskam drzwiami i idę tylko z Celarem na długi, naprawdę długi spacer. Gdyby w takiej chwili druga strona tego nie rezonowała, nie łagodziła, byłoby piekło.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Nie Lut 24, 2013 18:47   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Bel, teraz będziemy porównywać dzieci do psów? :roll:
I niestety, ale nie każdego da sie nauczyć obsługi psa i nie każdemu da sie zaufać w tej kwestii.

AngelsDream, mam zarówno psa i jak faceta tyle tylko, że nie mieszkamy razem. Mam oddać psa czy rzucić faceta? :P
Mi wisi stosunek lubego względem psa dopóki sie nie wtrąca w jego wychowanie, bo tego nienawidze (jak nie mając o czymś pojęcia wysnuwa durne teorie).
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 24, 2013 18:50   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Ninek, na co dzień może się okazać, że wtrącanie się to ewentualnie najmniejszy problem.

Ale ja patrzę jakby pod kątem Baaja.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.38 sekundy. Zapytań do SQL: 9