Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kluska
Pon Maj 06, 2013 22:36
[Lublin, Łódź, Wa-wa] piękna duża samiczka szuka domu
Autor Wiadomość
krwiopij 
członek SPS



Dołączyła: 10 Lut 2007
Posty: 57
Skąd: Łódź/Lublin
  Wysłany: Wto Mar 05, 2013 22:18   [Lublin, Łódź, Wa-wa] piękna duża samiczka szuka domu
   Zwierzątka: 2 jamniki, 2 i pół kota + przeróżne podrzutki..


Swietłana

1. Ilość szczurów do oddania: 1
2. Płeć szczurów: samica
3. Wiek szczurów: kilka miesięcy (5?), nie więcej niż pół roku
4. Miasto: Lublin; zapewniam transport do Łodzi lub Warszawy, mogę też podrzucić małą m.in. do Radomia, Puław, Skierniewic
5. Możliwość transportu przez właściciela do innych miast: j.w.
6. Choroby, które szczury przechodzą/przechodziły: -
7. Charakter, usposobienie szczurów: odważna i pewna siebie, aktywna, bardzo ciekawska; nie boi się mnie, ale nie przepada za braniem na ręce; jest zmęczona odchowywaniem dzieci i ma ogromną ochotę na poznawanie świata...
8. Stosunek szczurów do człowieka: ciekawska i kontaktowa, na spacerach sama wchodzi mi na kolana; nie przepada za podnoszeniem, próbuje się wykręcać - spokojnie jednak można ją przytrzymać
9. Stosunek do innych szczurów: bardzo ciekawią ją dwie młode samiczki mieszkające obok, trochę się na nie jeży, ale nawet nie fuka :P
10. (Jeśli szczury są starsze) Powód oddania: szczurka została porzucona pod sklepem zoologicznym, u mnie jest na DT
11. (Jeśli szczury są młode) Sposób, w jaki doszło do rozmnożenia: -
12. (Jeśli szczury są różnej płci powyżej 4,5 tyg. życia) Czy samce są oddzielone od samiczek: -
13. Dodatkowe akcesoria do oddania razem ze szczurami: -
14. Czy szczury są do oddania razem, czy mogą być rozdzielone: -
15. Wymagania wobec przyszłego właściciela:
- przynajmniej jedna szczurzyca, która mogłaby być towarzyszką dla Swietłany,
- standardowo: duża klatka, dużo wybiegów, dobra karma, opieka doświadczonego weterynarza,
- podpisanie umowy adopcyjnej
16. Zdjęcia szczurów: poniżej...
17. Kontakt: tutaj, PW, mail (naturalbornleniwiec@gmail.com), gg (3805928)
18. Kilka słów o szczurze: poniżej...

Swietłana (zwana na co dzień Mamą Szczurów) razem z siódemką swoich dzieci została porzucona pod sklepem zoologicznym. Ich historię można poznać tutaj.

Śliczne dzieciaki Szczurzej Mamy praktycznie już mają domy, nią samą jednak nikt się nie zainteresował. A szkoda, bo to bardzo fajna i dzielna dziewczyna! :) Wciąż jest młoda i niezniszczona ciążą (może to jej pierwsze dzieci?), co widać po zgrabnej, szczupłej sylwetce, mięciutkim futerku i małpiej wręcz zwinności. Może mieć 5 miesięcy, nie więcej raczej niż 6. Mimo młodego wieku jest jednak całkiem spora, szczególnie jak na samicę.

Mała jest pełna życia i ciekawska, chętnie wychodzi na spacery, koniecznie chce poznawać świat poza klatką. Nie mam żadnych problemów z karmieniem jej czy wkładaniem ręki do klatki. Zaniepokojona o swoje dzieci potrafi uszczypnąć, ale nigdy bez ostrzeżenia i lekko, nieboleśnie (nie ma mowy o żadnym gryzieniu do krwi!). Mogę spokojnie wziąć ją na ręce, choć czuje się tam jeszcze niepewnie i trochę się wykręca. Co zupełnie jej nie przeszkadza samej pakować mi się na kolana, wspinać na ramiona i bezczelnie używać mnie jako drabiny... :lol1:

Udało się jej kilka razy wleźć na klatkę mieszkających u mnie młodych dziewcząt, ale nikomu nic się nie stało. Wszystkie panie były bardzo podekscytowane, obwąchiwały się z ciekawością, obyło się jednak bez zęboczynów. ;) Jeżyły się nawet jakoś bez przekonania. Sądzę więc, że Mama Szczurów całkiem nieźle odnalazłaby się w nowym stadzie.



dane techniczne:
- futerko gładkie, standardowe
- uszka standardowe
- umaszczenie husky
- oczka czarne

Swietłana dużo pracy włożyła w odchowanie swojej rozbrykanej włochatej gromadki i w końcu zasłużyła na trochę spokoju i własny dom... :)
_________________

 
 
     
krwiopij 
członek SPS



Dołączyła: 10 Lut 2007
Posty: 57
Skąd: Łódź/Lublin
Wysłany: Pon Mar 11, 2013 20:43   
   Zwierzątka: 2 jamniki, 2 i pół kota + przeróżne podrzutki..


Przypominam o Szczurzej Mamie, która wciąż czeka na dom. Wszystkie dzieci mieszkają już oddzielnie i biedna szczura została w klatce zupełnie sama... Może ktoś z Was chciałby taką fajną, dzielną dziewczynę w swoim stadzie? :)
_________________

 
 
     
MartaŁ 


Dołączyła: 15 Mar 2013
Posty: 3
Wysłany: Pią Mar 15, 2013 10:04   
   Zwierzątka: Czoko, Sara, Sfinks i Mama Szczura


Witam
Czy szczurzyca mama ma nowy dom? Może chciałaby zamieszkać z moimi 3 samiczkami? Proszę o kontakt na maila lopucka03@wp.pl.
 
     
kasandralublin 


Dołączyła: 17 Mar 2013
Posty: 6
Wysłany: Nie Mar 17, 2013 00:37   Re: [Lublin, Łódź, Wa-wa] piękna duża samiczka szuka domu
   Zwierzątka: Hanka | psiaki


co z ogonkiem , aktualne?
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Mar 17, 2013 00:48   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


kasandralublin, szukasz samca czy samiczki? Czy Twój Adaś jest wykastrowany?
 
     
krwiopij 
członek SPS



Dołączyła: 10 Lut 2007
Posty: 57
Skąd: Łódź/Lublin
Wysłany: Nie Mar 17, 2013 09:11   
   Zwierzątka: 2 jamniki, 2 i pół kota + przeróżne podrzutki..


Są osoby zainteresowane Mamą Szczura, ale jeszcze nic nie ustaliliśmy. Szczurzyca jest bardzo fajna, bystra i kontaktowa, wiele radości nam daje. :)
_________________

 
 
     
krwiopij 
członek SPS



Dołączyła: 10 Lut 2007
Posty: 57
Skąd: Łódź/Lublin
Wysłany: Nie Mar 17, 2013 12:03   
   Zwierzątka: 2 jamniki, 2 i pół kota + przeróżne podrzutki..


Nieaktualne! Mama Szczura jest już zarezerwowana i czeka na transport do nowego domu. :)
_________________

 
 
     
MartaŁ 


Dołączyła: 15 Mar 2013
Posty: 3
Wysłany: Nie Mar 17, 2013 18:59   
   Zwierzątka: Czoko, Sara, Sfinks i Mama Szczura


Czoko, Sara i Sfinks czekają na Mamę Szczura

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

 
     
Kluska 
Hell yeah!



Dołączyła: 03 Lip 2011
Posty: 552
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Maj 06, 2013 22:36   

W takim razie zamykam.
_________________
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Ze mną: Buzz, Rex
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.21 sekundy. Zapytań do SQL: 15