Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Devona
Pon Gru 16, 2013 22:32
[polecam] [Warszawa] Monika Toborek - gabinet Kajman
Autor Wiadomość
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Sob Lut 09, 2013 08:56   [polecam] [Warszawa] Monika Toborek - gabinet Kajman

Muszę to w końcu napisać, dobrych wetów trzeba reklamować. :)

Polecam z czystym sumieniem lekarza weterynarii, Monikę Toborek, przyjmującą w gabinecie KAJMAN znajdującym się przy ulicy Al. Prymasa Tysiąclecia 76g.

Pani Monika jest specjalistą od drobnej i tej większej egzotyki.
Specjalizuje się w gadach i ptakach, ale temat szczurzy, gryzoniowy w ogóle, jest przez nią bardzo dobrze poznany.
Dała mi się poznać jako bardzo miła, rzeczowa, znająca się na temacie osoba.
Do tej pory jeździłam do niej ze stadem raczej z mniej strasznymi dolegliwościami (świerzbowiec, zapalenie górnych dróg oddechowych, powierzchowna rana łapy - Ludwik zahaczył o jakiś element klatki i rozciął sobie poduszkę..., raz z łatwo usuwalnym ropniem), wiem jednak że wielu gryzoniom i zajęczakom uratowała nie tylko zdrowie, ale i życie.
Zwierzak w moim posiadaniu, któremu to życie uratowała, to wąż. ;) (Heterodon nasicus, drobny gatunek, w dodatku mój jest mrożonkożerny, jakby ktoś pomyślał, że skarmiam pupili).

Gabinet jest całkiem nieźle zaopatrzony w aparaturę diagnostyczną. Chyba tylko na rtg i ekg trzeba pojechać gdzieś indziej, ale musiałabym się jeszcze dowiedzieć.

Zarówno pani Monika, jak i pozostałe wetki w lecznicy mają ogromne serce tak do pacjentów, jak i ich właścicieli.
Jeśli czegoś nie wiedzą, nie leczą w ciemno, tylko dowiadują się u osób doświadczonych oraz informują o tym właściciela pacjenta.
Dodatkowo wiedzą jakie leki i jakie ich dawki są dla naszych pupili bezpieczne.

W budynku gabinetu znajduje się też szpitalik, w którym personel całodobowo zajmuje się pacjentami.

Reasumując.
Z przypadkiem ciężkim, trudnym zabiegiem, na przykład resekcja guza szczękowego, pojechałabym jednak do dr Rzepki lub Kacprzak, ale z przypadkami zapaleń górnych i dolnych dróg oddechowych, ropniami, zranieniami, pasożytami, złamaniami etc spokojnie można pojechać do KAJMANa.

Godziny przyjęć Moniki Toborek są na stronie lecznicy.

Jeśli ktoś ma tam bliżej, niż do Medicavetu, Pulsvetu czy ogonka, mogę ze spokojnym sumieniem polecić wizytę tam.
Na tę chwilę się nie zawiodłam ani razu.

Link do strony
http://www.vet-kajman.pl/
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 09, 2013 10:48   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Dr nie znam osobiście, więc się nie wypowiem, ale polecała ją również dr Kraszewska z Vetcardii.

nezu, czy dr przyjmuje też w weekendy? Nocami? Nie ma tego na stronie, a może można by dopisać do listy wetów weekendowych?
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Sob Lut 09, 2013 13:52   

Mi raz w Lidlu polecała Kajmana pani, która zobaczyła, że mam szczury :lol: Myślałam, że będzie krzyczeć alboco, a ona zaczęła mi polecać weterynarza :lol:
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Sob Lut 09, 2013 18:45   

Generalnie przy wizytach podaje numer kontaktowy, jak trzeba, jest w lecznicy także w weekend. (Nas przyjmowała w sobotę). Niestety zmian nocnych jako takich tam nie ma - poza opieką szpitalną oczywiście.

Jak widać, jakąś tam opinię już sobie lecznica wyrobiła. Ja mogę tylko polecić. :)
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 10, 2013 01:03   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


nezu, na podstawie takich informacji trudno ją wpisać do listy dyżurujących w weekend wetów.
Jutro lub w poniedziałek postaram się wypytać o to telefonicznie i uzupełnić wątek.
Jeśli coś będziesz więcej wiedzieć to daj znać.
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Nie Lut 10, 2013 13:53   

Informacje o osobach prowadzących dyżury weekendowe znajdują się na fanpejdżu gabinetu i są na bieżąco uzupełniane, tak samo jak informacje o nieobecnościach czy urlopach:

http://www.facebook.com/G....KAJMAN?fref=ts

Na przykład w ten weekend jest to Marta Posim.
O ile wiem Toborek nie prowadzi weekendowych dyżurów, trzeba się dowiedzieć czy w razie czego obie panie konsultują z nią przypadki inne niż te w których się specjalizują. :)
(chociaż w tygodniu jak najbardziej to robią).

Niestety dyżury weekendowe są dość krótkie (ich godziny znajdują się także w informacjach na fanpejdżu. 10-15 w sobotę i 11-14 w niedzielę).

Reasumując, chyba lepiej zostawać przy obecnych polecanych dyżurujących, a do Moniki jeździć w tygodniu.
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 25, 2013 16:56   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Dobra, zebrałam się i nieco wyjaśniłam.
Jest wziewka, ale mam się dopytać jutro czy dr zajmuje się chirurgią.
RTG nie ma, USG wykonuje lekarz dochodzący (nie w weekendy), EKG nie ma.
Szpital jest, ale zwierzaki są pod opieką lekarzy tylko w godzinach pracy lecznicy (mogą oczywiście zostać całodobowo, ale w nocy nie ma opieki lekarskiej).
Dr Toborek przyjmuje w weekendy co 2-3 tygodnie.

Wrzucam Kajman do weekendowych.
 
     
Sysa 



Dołączyła: 31 Gru 2009
Posty: 1940
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 25, 2013 22:32   
   Zwierzątka: 3 nimfy


Ta Pani wybiera zwierzęta do znanej sieci sklepów zoologicznych... To ona jest odpowiedzialna za to, że hurtownie przywożą tam zwierzęta za młode, zarobaczone, w widocznej ciąży, ze starymi złamaniami...
"Opiekuje się" też zwierzętami sklepowymi... Bez konsultacji z nią pracownicy nie mają prawa podać zwierzakowi leków, a dodzwonić się do niej jest naprawdę trudno.. Zwierzaki zwykle nie dożywają wizyty mniej więcej raz na półtora tygodnia..
Szczury z porfiryną kiedyś odsyłała od razu do węża jako osobniki nie do odratowania (byćmoże się nieco douczyła w tej kwestii od tamtego czasu).
Nie mówi nic na trzymanie razem świnek i królików, gdzie za młode na odebranie od matki króliki muszą jeść karmę nieodpowiednią dla ich potrzeb.
Zabrania chomikom syryjskim podawania wody, bo twierdzi, że to jest przyczyną biegunek/choroby mokrego ogona.
Ja jej nie polecam i nie powierzyłabym jej życia moich gryzoni. Byćmoże dla osób, które jej płacą jest miła, ale na pewno nie jest miłośniczką zwierząt na jaką próbuje się lansować.. Wcale tez nie jest uprzejma dla osób, które jej nie płacą...

Ale na gadach wygląda na to, że się zna, tutaj uczciwie muszę jej to przyznać.
_________________
Ze mną Idzia (07.07.09r.-23.11.10r.), Laura (07.07.09r.-02.11.12r.), Beza (07.07.09r.-13.04.11r.), Bąbel (14.02.10r.-23.04.12r.), Essie (19.04.10r.-07.05.12), Fibi (24.05.10r.-12.06.12), Ofca (30.05.10r.-04.06.13)
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 25, 2013 22:48   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


Sysa, dzięki za wypowiedź. będąc ostatnio w zoologicznym widziałam właśnie, że ona się opiekuje zwierzakami w sklepie i ciekawa byłam jak to w praktyce wygląda.. :roll:
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 25, 2013 23:21   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Dzięki Sysa, jeśli takie opinie się powtórzą to dodam stosowną adnotację w wątku weekendowych wetów.
 
     
expelliarmus 



Dołączyła: 03 Lis 2012
Posty: 163
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 27, 2014 08:03   

BARDZO
polecam gabinet Kajman. Jeździmy tam już jakiś czas i w pełni zaufałam
dr. Toborek. W moim odczuciu to bardzo kompetentna, zaangażowana osoba i
wiedzę na temat szczurów posiada, diagnozy zawsze są trafne, leczenie
skuteczne a leki i ich dawki odpowiednio dobrane. Dr Toborek zawsze z
uśmiechem zajmuje się moimi chłopcami, udziela mi maksimum informacji i
służy dobrą radą. Uczciwie przyznam, że nie wiem jak radzi sobie w
przypadku ''poważnych'' chorób ale nam zawsze pomaga. W gabinecie
przyjmuje też dr Kubajka- Bogusz, która szczurami się nie zajmuje,
jednak w nagłych przypadkach, kiedy nie mogliśmy czekać na dyżur dr
Toborek bardzo nam pomagała- zawsze skutecznie. Ceny są tam zaskakująco
niskie, wiadomo, że to nie jest kryterium, ale warto wspomnieć, że można
tam uzyskać fachową pomoc, dostać leki na miejscu i nie zostawić
majątku w gabinecie. Moim zdaniem to świadczy o ich zaangażowaniu i
sympatii do zwierząt. Zdecydowanie polecam.
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Czw Cze 16, 2016 19:34   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Temat dawno nie odświeżany, a lecznica zdecydowanie warta polecenia - zarówno przy lżejszych problemach jak i bardzo somplikowanych operacjach.
Jest wziewka, USG, kardiologia (tego tfu tfu nie testowałam), przemiły personel i przede wszystkim świetny wet. Oprócz tego konsultacje z jednym z najlepszych parazytologów w kraju i okulista raz w tygodniu. Jedyną wadą jest brak póki co RTG, ale wszystko idzie ku szybkiej zmianie. Czekam na to bardzo, bo będzie to wtedy już całkiem "moja" lecznica bez konieczności jeżdżenia po Warszawie do innych. Do tego bardzo fajna fizjoterapeutka Ania Aksamitowska-Banasiak. Oprócz tego standardowo szpital i dodatkowo hotelik.

Lecznica bardzo na plus.
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Cze 16, 2016 19:38   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


mmarcioszka, serduszkami zajmuje się tam dr Kraszewska ;)
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Czw Cze 16, 2016 19:52   
   Zwierzątka: królinka i szczury


agathe1988, tak, ale nie "testowałam", nie wiem jak sobie radzić w przypadku szczurów. O innych usługach mogę się wypowiedzieć i śmiało polecić, np.okulistkę Oliwię Łobaszewską czy parazytologa Dawida Jańczaka ;)
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Cze 16, 2016 20:21   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


mmarcioszka, dr Kraszewska to najlepszy szczurzy kardiolog w tym mieście, więc jakby była potrzeba, to idź śmiało :D
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 13