Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: AngelsDream
Sob Lut 23, 2013 11:27
Planowany miot Wasza Wysokość z Wuwuniarni
Autor Wiadomość
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Wto Sty 01, 2013 23:30   Planowany miot Wasza Wysokość z Wuwuniarni
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


Planowany miot ‚C‘ w hodowli Wasza Wysokość z Wuwuniarni:

Ratsian RYRKYTKA import Finlandia + XIMAMMUUI van Rattery Bubbles import Holandia



Miot urodzi się w Warszawie. Planowane krycie styczeń. Miot w ramach możliwości będzie zsynchronizowany w czasie z miotem B.


Ryrkytka:
standard teddy rex black wedge blazed varieberk
ur. 08.07.2012 (teraz ma 5,5 m-ca)
mama: Ratsian VOITONTANSSI standard teddy rex black badger (rodowita Finka)
tata: Cicabo‘s GOES RATSIA standard stadard mink pearl badger (rodowity Fin)

Ryrkycia na XVII Ogólnopolskiej Wystawie Szczurów Rasowych w Warszawie zdobyła 2 kotyliony:
'Samica z najlepszym znaczeniem miejsce II'
'Najlepsza samica sierść rex miejsce II'
i RCWC, czyli rezerwową nominacje do championatu.


Charakter: Ryrkytka to cudownie dziewczęta i delikatna panienka.
Początkowo jako jedyna ganiała za ręką i się bawiła jak sprężynka. Teraz już wyrosła, ale nadal jest mega kontaktowa. Czasem jeszcze przypominają jej się dziecięce tygodnie i podskakuje jak pchełka. Kocha być tulona i całowana. Moja wielka duma.
Każdemu polecam z charakteru takie szczury. Można przepaść z kretesem.

Zdrowie i opis: Kotka ma obecnie dopiero 5,5 miesięca i nie jestem w stanie dużo powiedzieć. Nie skończyła jeszcze rosnąć i się rozwijać. Co do zdrowia wszystko się okaże po ukończeniu przez nią min. 13 miesięcy. Będzie miała wtedy wykonane wszystkie kompleksowe badania t.akie jak: echo serca, RTG, biochemia, morfologia, badanie moczu i w razie potrzeby inne. Wcześniej nie ma sensu ich wykonywać, dopóki organizm do końca się nie rozwinie.
Obecnie waży już ponad 350 gram (i jest szczupłą dziewczynką, mimo iż jeszcze nie ukończyła pół roku. Ja jestem nią zachwycona i wierzę, że wniesie w moje linie siłę i dobre zdrowie. Jako, że finki nie popierają łączyć niepasujących odmian. Blazedy są osobną kategorią. Wierzę bardzo w jej linię, że jest silna i zdrowa.

Ximumcia:
standard teddy rex siamese russian blue point ruby eyed berkshire
ur. 15.03.2011 (teraz ma 21,5 m-ca)
mama: XIBIBI van Le Rat Yaum Divin standard(Dc)
standard russian blue agouti spotted mismarked
variegated/hooded (Francuzka, po przodkach z Holandii)
tata: CIMI van Rattery Bubbles standard(Dc) teddy rex russian dove hooded (Holender po przodkach z Francuzach)

i najmiększa owca na świecie
Mumia na XVII Ogólnopolskiej Wystawie Szczurów Rasowych w Warszawie zdobył 2 kotyliony:
'I miejsce najlepszy samiec sierść rex'
i 'II miejsce najlepszy samiec uszy standard'



Charakter: nie wiem dlaczego, i co jest przyczyną, ale mam kilka samców zachowujących się jak kukły. Charakter Koronolo się przy nim nawet nie umywa.
Zachowuje się jak pluszowy kot ze sklepowej półki, wzięty na ręcę przez każdego będzie się cieszył jak maluch. Kocham go za to ponad wszystko. To mój ulubieniec, i mogłabym mieć z charakteru całą 30. takich szczurów. Nigdy nie sprawiał kłopotów, jest bardzo stabilny emocjonalnie, chyba największa kukła ze wszystkich moich samców hodowlanych.

Zdrowie i opis: Mumia miał wszystkie badania wykonane. Echo serca i ekg prawidłowe. Certyfikat kardiologiczny i zgodę na miot uzyskał po dkątem serca. Badanie biochemiczne i morfologiczne prawidłowe. Jest pięknie zbudowanych samcem o pięknych grubych plastelinowych uszach. Ma je zdecydowanie po swoich tacie. Jest średniej wielkości samcem, przy ubitej i szczupłej sylwetce waży około 600 gram. Ma pluszową i jedwabistą sierść. Obecnie ma prawie 2 lata a sierść piękna i błyszcząca, bez grama łupieżu. Sierść ma gęstą jak u owcy tak gęstą jak u dzieciaka, czym mnie zachwyca ponad wszystko. Więc dzieci najpewniej też będą miały jakościowo tak genialną sierść.
Mumia to piękny złoty syjam o pięknym niebieskim poicie. Mam nadzieję, że w przyszłości jego wnuki i prawnuki będą miały szanse być obłędnymi moimi wymarzonymi badgerami siamese.


Informacje o zdrowiu linii:
Linia mamy jest silna, stara i prowadzona, od początku przez tą samą hodowczynię. Gdyby ktoś nie wiedział, to najlepsza opcja z możliwych. Bo to macierzysty hodowca jest w stanie powiedzieć najwięcej o linii i wie co z linii można wycisnąć. Jestem dumna, że ją dostałam, bo to nie było proste.
Linia taty jest linią testową, ale nie wiem jakim cudem holenderki dla niej przepadły.
Testową mam na myśli, bo łączy się z linią francuską ( a tam czasem ciężko o silnych przodków przez dołączanie szczurów z niepełnymi rodowodami). Testową mam również na myśli jedynie w moich oczach, bo dla holenderek to świetny francuski import.
Testową mam również na myśli dlatego, że francuski nie polecają hodowli która jest przodkami tej linii. Ale dla mnie szczury które pochodzą ze szczurów z OKR mają nawet pełne rodowody ( w odróżnieniu od innych hodowli i wydaje się to sprzeczne co inni mówią) Chyba, że francuzkom chodziło o kontakt z hodowcą OKR i jego podejściem. A może o to, że jest męzczyzną, a oni często nie są bardzo wylewni a wręcz zamknięci w sobie). Podsumowując, minimum 70-80% hodowli francuskim mają gorsze rodowody. A samo zdrowie szczurów z OKR nie jest gorsze. Czas pokaże w każdym razie.
2 braci Mumi miało epilepsję. Tyle z chorób istotnych. Siostra miała 2 mioty. Kolejna miała jeden miot. I 2 samce również. Linia bardzo rozgałęziona. I obecnie ja mogą mówić o samych sukcesach.



Prawdopodobne odmiany:
uszy: standard
sierść: standard, teddy rex, double teddy rex, możliwe pojawienie się sierści rex, velveteen, double rex, double velveteen
kolory: 75% black, 25% mink jeśli by się urodziły mink perle nie będzie to dziwne, jedynie będzie oznaczać, że matka jest ukrytym perlem. Czasem się tak zdarza. Nie nastawiam się, nie czekam. Ale myślę, że miło, że podzielę się również z Wami najmniejszymi szczegółami. Wtedy milej się czeka wiedząc więcej.
znaczenia: self, berkshire, varieberk, variegated, jeśli mama byłaby jednak american berkshire będą hooded zamiast varieberk i variegated.
Połowa miotu powinna być spotted i blazed.


Zapraszam serdecznie do rezerwacji. Miot jest zabezpieczeniem genów mojej ukochanej linii. I jest robione pod kątem dobrego zdrowia i łagodnych charakterów.
Dlatego bardzo ważne, wręcz priorytetową sprawą dla mnie jest wykonanie u wszystkich dzieciaków sekcji zwłok i w razie pojawienia się tkanek nowotworowych o wysłanie ich na histopatologie. Przypominam, że wycięte tkanki można przechowywać w formalinie bardzo długo. Więc w razie kłopotów finansowych będę prosić o odesłanie tkanek do mnie.
Również z każdym problemem proszę o zgłaszanie się do mnie. Ja zawsze będę się starała pomóc lub przyjąć zwierzę do siebie na czas zabiegu i rekonwalescencji.
Jest to bardzo ważne dlatego, że wiele chorób jest zabójcza podobna do innych i bez badań podglądu sekcyjnego nie jesteśmy w stanie ocenić co było szczurowi.
Jeśli mamy iść do przodu i uzyskać w przyszłości silne i lepsze genetyczne szczury musicie mi pomóc. Liczę na was bardzo! Ja się będę starać z całych sił. Ale to wy musicie mnie w tych działaniach wesprzeć.


W związku, że moja strona chwilo strajkuje... Wszystkich chętnych prosimy o wypełnienie ankiety i przesłanie na adres hodowli: e-mail: wuwunka@aim.com

Maluszki dostaną rodowody i będą wydawane z umowami. Cena za dzieciaki to 80 złotych.

Mogę odmówić rezerwacji maluszka bez podania powodu, ale staram się ten powód jednak podawać. Z każdym chętnych którego nie znam, będę wymagała rozmowy telefonicznej lub przez gg.

Rezerwacja nie jest gwarancją kupna. Rezerwacja nie jest też przymusem kupna.

Nie gwarantuję, że każdy dostanie takiego szczurka, jakiego opisuje w CV, ponieważ to zależy od tego, jakie ogonki się urodzą.

Jeśli dla kogoś nie starczy wymarzonego szczurka, może wybrać innego lub zrezygnować. Można też przepisać się na inny miot.

Poza kolejnością wybierają zawsze: właściciele rodziców i hodowcy. Członkowie SHSR również mają pierwszeństwo.

Rezerwacje są potwierdzane gdy malce otwierają oczka i dopiero wtedy wybiera się maluszka dla siebie, według wskazanej kolejności również wtedy opłaca się bezzwrotną zaliczkę w wysokości 30 zł. Wpłacenie zaliczki jest ostatecznym potwierdzeniem rezerwacji. Późniejsza rezygnacja lub brak jakiegokolwiek kontaktu i w efekcie usunięcie rezerwacji nie uprawia do zwrotu zaliczki.


W hodowli zostaną 2-3 samce, więc jeśli jesteście zainteresowani maluchami na współwłasność, proszę o znak.
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
Ostatnio zmieniony przez wuwuna Sob Lut 23, 2013 11:27, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
     
pszczoła 
uczulona na hipokryzję



Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 3661
Skąd: Poznań / Gryfice
Wysłany: Śro Sty 02, 2013 10:22   

wuwuna napisał/a:
Połowa miotu powinna być spotted i blazed.

awwww, liczę na to :serducho:
_________________
Ze mną: Yankes of Anahata, Faun i Syrio Forel of Anahata, Irytek SR
Na zawsze w sercu: Carlos, Olli, Ozzy SR, Huragan of NL :(

 
 
     
Oluś 
Dawniej olus_165



Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 2994
Skąd: Ryjewo / Kisielice
Wysłany: Śro Sty 02, 2013 12:42   
   Zwierzątka: 15 Popierdółek + 1 Psowata + 4 Ślimy


Buuu blazed... ;(
Muszę pamiętać o rozsądku, pamiętać o rozsądku :roll:
_________________
Olusiowe Popierdółki: Radziwiłł & Rokosz SunRat's, Sir Lancelot, Nihil Novi & Neron of Zirrael, Puszkin ot Madam Szapokljak, Cześnik Raptusiewicz ot Madam Szapokljak, Arbiter Elegantiarum & Ab Oriente Lux spod Husarskich Skrzydeł, Chilon Chilonides spod Husarskich Skrzydeł, Izzy's Yanosik, Izzy's Zerwikaptur, Gotfryd of Zirrael, Drakkar spod Husarskich Skrzydeł, Rob Roy von Bruno oraz Psowata Gaja oraz Ślimy: Stefan, Horacy, Ambroży i Izydor :serducho:
Wokół mnie: Baal, Sir Galahad, Móó-Shó Mórmórandó EM, Siwy, Enoki SR, Ądręę WWW, Edward EM, Burton, Ave, Vea, Bazyl, Lucjusz, Akapit, Alucard, Duo, Wacuś. Tęsknię... :(
 
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Śro Sty 02, 2013 16:13   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


Ryrkytka nie dostała wczoraj rujki niestety.
Więc prawdopodobnie miot będzie miał miejsce dopiero w lutym - marcu. O ile Ximamumcia będzie chciał kryć. Bo on to strasznie ciepłe kluski, ukochać, utulić i ucałować. :(
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
aneczka1-13 


Dołączyła: 09 Maj 2010
Posty: 866
Skąd: P-ń(WLKP)/Żabice(Lubuskie)
Wysłany: Śro Sty 02, 2013 20:24   
   Zwierzątka: ;(


Ona jest boska :serducho: widziałam ją na wystawie i przepadłam. Dzieci też będą śliczne na pewno.
_________________
https://trafficmonsoon.com/?ref=aneczka1992
Zarabianie w necie chętnie odpowiem na pytania na pw
 
 
     
pszczoła 
uczulona na hipokryzję



Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 3661
Skąd: Poznań / Gryfice
Wysłany: Śro Sty 02, 2013 20:42   

wuwuna napisał/a:
Ryrkytka nie dostała wczoraj rujki niestety.
Więc prawdopodobnie miot będzie miał miejsce dopiero w lutym - marcu.

Czemu tak późno? :( Nie czekasz na rójkę dzisiaj, jutro pojutrze...? Czy masz jakiś inny plan na to?
_________________
Ze mną: Yankes of Anahata, Faun i Syrio Forel of Anahata, Irytek SR
Na zawsze w sercu: Carlos, Olli, Ozzy SR, Huragan of NL :(

 
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Śro Sty 02, 2013 22:04   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


pszczółka napisał/a:
Nie czekasz na rójkę dzisiaj, jutro pojutrze...? Czy masz jakiś inny plan na to?
pszczółka, potrzebuję mieć zabezpieczenie i staram się mieć jednocześnie dwa mioty. Bo to mniej stresu, a duża wygoda. W razie jeśli byłoby za dużo maluchów, któraś matka by sobie nie radziła, czy byłyby inne komplikacje z porodem, odchowem.
Przyszła mama B miała wczoraj rujkę i została pokryta, a Ryrkytka nie.
Za to rujkę odfruwajkę miała Smoczka (cynamonka). A, że Smoczka miała mieć miot z Ximamumią Ć to została podmieniowa samica.
Właśnie tworzę kolejny temat. Możliwe, że się literka zmieni miotu z C na Ć. Ale z tym będę czekała do potwierdzenia ciąży u Smoczki, bo Xi jest bardzo olbrzymim miśkiem i nie miał wczoraj siły jej kryć, więc nie wiem czy coś z tego będzie...
Na razie się trochę martwię.
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
Vaco 
phage the Chihuahua



Dołączyła: 30 Sty 2010
Posty: 1785
Skąd: Świnoujście
Wysłany: Nie Sty 06, 2013 20:50   

kiedy coś się wyjaśni? :)
_________________


 
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Nie Sty 06, 2013 20:58   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


Vaco napisał/a:
kiedy coś się wyjaśni? :)
Nie pisałam, bo nic nie wiadomo.
Jeśli udałoby się to obojętne po której samicy czy Ryrkytce czy Smoczce (mioty i tak były w planach, tylko w odwrotnej kolejności).
Smoczka od krycia miała już 2 rujki. I nic.
A Ryrkytka jakby rujek w ogóle nie miała. Ale ona nawet w dzień krycia nie miała, więc nie wiem. Nie wierzę, że w moim wyjściu na minutę akurat ją pokrył. Więc nie wiem czy ma tak niewidoczne rujki czy jak.
Zdecydowanie trzeba poczekać jeszcze na kilka cykli. Ja je obserwuje. Mumia się trochę rozruszał, ale on to w ogóle jest taki RAGDOLL, że brany na ręcę wiotczeje. I tak miał jak tylko skończył kilka miesięcy.

Kciukajcie po prostu.
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
Naciol 
twój koszmar senny



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lis 2006
Posty: 1511
Wysłany: Nie Sty 06, 2013 21:08   
   Zwierzątka: trzy czterołapy


No to kciuki zaciśnięte :)
_________________

ze mną: Freya, Mokka, Ąnygsia Qchana WWW

za TM: Thor, Toxic, Rashne, Reggae, Catti-brie, Mii
 
     
Zizollo 



Dołączyła: 11 Sty 2012
Posty: 2803
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pon Sty 07, 2013 10:28   
   Zwierzątka: kot


moje również są :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki:
_________________
tu nas zobaczycie http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13006


na zawsze w sercu : Balu ?.10.12- 27.10.13,Bonzo 01.03.12-13.01.14,Bolo 01.03.12-14.08.14, Dragon ?-02.09.2014 ,Kiran 02.09.13-27.01.16, Karmel 02.09.13-31.05.2016[*]
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 07, 2013 12:23   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


umrę i przepadnę dla tego miotu :serducho: :kciuki: :kciuki:
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
Lavi 



Dołączyła: 20 Sty 2007
Posty: 2838
Wysłany: Pon Sty 07, 2013 12:55   
   Zwierzątka: Szczur x2, psiak


Ja też umarłam i przepadłam widząc ten miot ale obiecałam sobie, że więcej nie, nawet jak miejsca w klatce przybyło :cry:
_________________
 
     
pszczoła 
uczulona na hipokryzję



Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 3661
Skąd: Poznań / Gryfice
Wysłany: Pon Sty 07, 2013 22:42   

Kciukam kciukam żeby to jednak Ryrkycia zaciążyła :kciuki:
_________________
Ze mną: Yankes of Anahata, Faun i Syrio Forel of Anahata, Irytek SR
Na zawsze w sercu: Carlos, Olli, Ozzy SR, Huragan of NL :(

 
 
     
pszczoła 
uczulona na hipokryzję



Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 3661
Skąd: Poznań / Gryfice
Wysłany: Nie Sty 20, 2013 18:37   

To ja zapytam tutaj - coś się udało? :)
_________________
Ze mną: Yankes of Anahata, Faun i Syrio Forel of Anahata, Irytek SR
Na zawsze w sercu: Carlos, Olli, Ozzy SR, Huragan of NL :(

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.24 sekundy. Zapytań do SQL: 12