Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: AngelsDream
Wto Lut 26, 2013 17:23
Planowany miot kontrolny 'C' Wasza Wysokość z Wuwuniarni
Autor Wiadomość
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Sob Gru 22, 2012 12:12   Planowany miot kontrolny 'C' Wasza Wysokość z Wuwuniarni
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


Planowany miot kontrolny 'C' w hodowli Wasza Wysokość z Wuwuniarni:

233 FAIRY GLITTER of Cold Clan x Reba's ËCÖCÖLOWY KSIĄŻË ZACHIPOWANYCH MÓZGÓW (Mózgól)


Miot urodzi się w Warszawie. Planowane krycie styczeń.


Brokatka:
standard standard burmese / sable burmese himalayan self (import Finlandia)
ur. 27.06.2012 (teraz ma 5,5 m-ca)
mama: RAVEN TAIL of Cold Clan standard standard sable russian burmese self (rodowita Finka)
tata: FATE TO KEEP LOOKING of Cold Clan standard standard burmese (himalayan?) self (rodowity Fin)

Bro, dostała na ostatniej wystawie nagrodę 'I miejsce najlepsza samica point'. I nominację RCWC. Ale nie ma się co dziwić, jej dziadek na którego jest zinbreedowana linia jest championem! A jak wiadomo co najlepsze niesie się co drugie pokolenie.


Charakter: Bro to kukiełka. Kto był na wystawie w Wawie ten widział, jak ona się trzyma ręki. Można ją obracać wokół dłoni a ona się trzyma. Zachowuje się jak mała małpka, która jak się doczepi do człowieka to nic jej nie ruszy. Początkowo zaniedbana socjalizacha hodowczyni. Była wycofana I nie umiała przybiegać na słowo „człowiek“. Teraz już nic nie zostało z tej małej wycofanej dziewczynki. Teraz to samica idealna. Dostojna, dystyngowana. Mała dama. Uwielbia spędzać czas na kolanach i z człowiekiem.

Zdrowie i opis: Bro ma obecnie dopiero 5,5 miesięca i nie jestem w stanie dużo powiedzieć. Nie skończyła jeszcze rosnąć i się rozwijać. Co do zdrowia wszystko się okaże po ukończeniu przez nią min. 13 miesięcy. Będzie miała wtedy wykonane wszystkie kompleksowe badania t.akie jak: echo serca, RTG, biochemia, morfologia, badanie moczu i w razie potrzeby inne. Wcześniej nie ma sensu ich wykonywać, dopóki organizm do końca się nie rozwinie.
Obecnie waży już ponad 350 gram, mimo iż jeszcze nie ukończyła pół roku. A powiem, że jest mniejsza niż jej siostra, która została w hodowli. Tamta waży 400 gram. Więc linia dużych szczurów

Mózgól:
standard standard sable devil berkshire (import Holandia)
ur. 09.06.2011 (teraz ma 18 miesięcy)
mama: Reba’s [imienia brak] standard standard devil berkshire(?) (rodowita Holenderka)
tata: Reba’s [imienia brak] standard standard devil english irish(?) (rodowity Holender)

Mó ze swoimi kotylionami za najlepszego devila.


Charakter: od czego tu zacząć. Nie umiem tego streścić. Mimo iż nie urodził się w domu, charakter ma bardzo zrównoważony. Nie jest to naleśnik, który leży i się nie rusza. To kulturysta, który ciągle ćwiczy, dla zatrzymania formy. Ale nie ma się co dziwić jest alfą. Bardzo mądrym alfą, który jedynie trzyma pieczę i się przygląda. Nigdy nie jest nachalny i jedynie nadzoruje.
Do człowieka to cudowny towarzysz i niestrudzony kompan zabaw i gonitw.

Zdrowie i opis: Mózgóś miał wszystkie badania wykonane. Echo serca i ekg prawidłowe. Certyfikat kardiologiczny i zgodę na miot uzyskał. Badanie biochemiczne i morfologiczne prawidłowe. Nie chorował nigdy.

Informacje o zdrowiu linii i historia odmiany:
Linia Bro jest sprawdzoną, starą i czystą linią. Do tego jest zinbredowana na dziadka. Bardzo dobrego dziadka. Więc podstawa linii ma się dobrze. Więc jeśli miałoby coś wyjść to byłoby już wiadomo.
Co do linii ojca. Devile na świecie to nowa odmiana. Powstała w 2008 roku w niemieckim laboratorium. Hodowcy szczurów domowych wycyganili tę odmianę I tak o to tym sposobem pojechały do Holandii w 2009. Za ojca tej odmiany uważam Rene Bastiansa. Wieloletniego hodowcę zwierząt futerkowych. Jest on pasjonat i znawcą gatunku. Nie jest on zarejestrowanym hodowcom w żadnym związku szczurzym, mimo iż jest mocno w środowisku działający. Ma zarejestrowaną działalność gospodarczą. Organizuje wystawy, często jest również sponsorem, ocenia również jako sędzia. Ja Rene znam osobiście i utrzymujemy bliski kontakt. Więc mam info od niego z pierwszej ręki. Obecnie devile podbiły całą europę. Nie dotarły jedynie do australii i do ameryki. Najwięcej jest ich w Francji. Najpierw wydostały się do Anglii. Są obecnie m. in. u hodowców w Finlandii, Szwecji, Rosji (czeskie), Czechach, Niemczech czy Holandii. Ta odmiana była zawsze moim marzeniem. Odnoszę wrażenie, że zrodziła się dla mnie. Ciemne futro i jasne oczy dla mnie to ideał.
Robiłam kilka podejść do tej odmiany, nawiązałam kontaktu z ludźmi z całego świata I już w tej chwili mam wiedzę bardzo szerokosięgającą. Miałam od Rene 5 szczurów.
W ogóle posiadałam 8 devili. Więc wiedzę i odniesienie na własnym doświadczeniu jest conajmniej podstawowe. Poznałam od niego kilkanaście jak nie kilkadziesiąt szczurów bliżej i jestem zachwycona. Rene mimo iż nie obowiązuje go żaden regulamin bardzo dba o te zwierzęta. zapytany odpowiada bardzo szczegółowo.
One nie mają jeszcze pełnych rodowodów, a na pewno nie takie jak my robimy szegółowe.
Ma rodowód odmianowy 3 pokoleniowy.
Muszę przyznać, że ja nigdy nie widziałam tak idealnym szczurów pod kątem budowy. Mózgól waży prawie 800 gram i nie jest gruby. Jest pięknie umięśniony jak pitbull ćwiczący. Ma idealną jak dla mnie sylwetkę. I te jego oczy.
Wszystkie devile od Rene charakteryzują się podobnymi gabarytami.
Jestem pewna nadziei dla tej odmiany.
Od kilku lat już można ją obserwować i ja nie widzę żadnych obciążeń genetycznych.



Prawdopodobne odmiany:
uszy: standard
sierść: standard
kolory: jeśli mama jest burmese to będzie: 50% devil himalayan, 50% burmese devil himalayan a jeśli jest sable burmese himalayan to: 50% burmese devil, 50% burmese devil himalayan
znaczenia: self, berkshire

Zapraszam serdecznie do rezerwacji. Miot jest zabezpieczeniem genów mojej ukochanej linii. I jest robione pod kątem dobrego zdrowia i łagodnych charakterów.
Dlatego bardzo ważne, wręcz priorytetową sprawą dla mnie jest wykonanie u wszystkich dzieciaków sekcji zwłok i w razie pojawienia się tkanek nowotworowych o wysłanie ich na histopatologie. Przypominam, że wycięte tkanki można przechowywać w formalinie bardzo długo. Więc w razie kłopotów finansowych będę prosić o odesłanie tkanek do mnie.
Również z każdym problemem proszę o zgłaszanie się do mnie. Ja zawsze będę się starała pomóc lub przyjąć zwierzę do siebie na czas zabiegu i rekonwalescencji.
Jest to bardzo ważne dlatego, że wiele chorób jest zabójcza podobna do innych i bez badań podglądu sekcyjnego nie jesteśmy w stanie ocenić co było szczurowi.
Jeśli mamy iść do przodu i uzyskać w przyszłości silne i lepsze genetyczne szczury musicie mi pomóc. Liczę na was bardzo! Ja się będę starać z całych sił. Ale to wy musicie mnie w tych działaniach wesprzeć.


W związku, że moja strona chwilo strajkuje... Wszystkich chętnych prosimy o wypełnienie ankiety: http://chomikuj.pl/wuwuna...,2235673844.doc i przesłanie na adres hodowli: e-mail: wuwunka@aim.com

Maluszki dostaną wypisu z KW i będą wydawane z umowami. Cena za dzieciaki to 60 złotych.

Mogę odmówić rezerwacji maluszka bez podania powodu, ale staram się ten powód jednak podawać. Z każdym chętnych którego nie znam, będę wymagała rozmowy telefonicznej lub przez gg.

Rezerwacja nie jest gwarancją kupna. Rezerwacja nie jest też przymusem kupna.

Nie gwarantuję, że każdy dostanie takiego szczurka, jakiego opisuje w CV, ponieważ to zależy od tego, jakie ogonki się urodzą.

Jeśli dla kogoś nie starczy wymarzonego szczurka, może wybrać innego lub zrezygnować. Można też przepisać się na inny miot.

Poza kolejnością wybierają zawsze: właściciele rodziców i hodowcy. Członkowie SHSR również mają pierwszeństwo.

Rezerwacje są potwierdzane gdy malce otwierają oczka i dopiero wtedy wybiera się maluszka dla siebie, według wskazanej kolejności również wtedy opłaca się bezzwrotną zaliczkę w wysokości 30 zł. Wpłacenie zaliczki jest ostatecznym potwierdzeniem rezerwacji. Późniejsza rezygnacja lub brak jakiegokolwiek kontaktu i w efekcie usunięcie rezerwacji nie uprawia do zwrotu zaliczki.


W hodowli zostaną 2-3 samce, więc jeśli jesteście zainteresowani maluchami na współwłasność, proszę o znak.
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
Ostatnio zmieniony przez wuwuna Wto Lut 26, 2013 17:12, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
     
Lux 



Dołączyła: 25 Mar 2012
Posty: 860
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Śro Gru 26, 2012 21:57   
   Zwierzątka: stado szczurów :>


Miot devili, Wunia why?! ;(

Cudne będą maluchy, mamusia też wspaniała, miziałam :serducho:
 
     
gratis 
kafelkarz piekieł



Dołączyła: 19 Sty 2008
Posty: 2365
Skąd: Jaworzno/Warszawa
Wysłany: Czw Gru 27, 2012 00:52   
   Zwierzątka: Voldemort, Ion


Lux, czas łez dopiero nadchodzi WWW rozkręca się. ; )
_________________
Voldemort VR, Avada Kedavra HF [u AD&A] Ion Inari IL; Ą-Wu-Trumpek (Sunny) WWW
w Szeregach za TM: Hemingway 12.2007-12.10.2009; Matrix RT 7.01.2008-12.11.2009; Bizou11.2007-8.12.2009; Rafiki 30.01.2008-01.04.2010 ; Faun HF 19/20.08.2008-10.04.2010; Gryf HF 19/20.2008-07.02.2011; Captain SR 28.02.2010-08.08.2011; Figo 21.10.2009-25.09.2011; Avi; Saurac BM 11.09.2009-13.10.2011; Efuselm BM 23.06.2009-14.01.2012; Manolito BM 13.09.2009-07.03.2012; Fiona Be 23.04.2010-03.07.2012; Leto TZ 03.07.2009-04.07.2012; Qashmere Qimi EM 16.02.2010-11.09.2012; Cinteotl SR 28.02.2010-05.12.2012
 
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Czw Gru 27, 2012 01:00   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


gratis napisał/a:
Lux, czas łez dopiero nadchodzi WWW rozkręca się. ; )
właśnie. Mam zdjęcia już mamy miotu C. :mrgreen:
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
Emi2410 



Dołączyła: 24 Lut 2012
Posty: 81
Skąd: Limanowa
Wysłany: Nie Gru 30, 2012 15:44   

Och, zawsze chciałam devila! Na pewno piękne kluseczki będą. :serducho:
 
     
unicorn 


Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 833
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie Gru 30, 2012 16:39   

O jej, będą latareczki!! :serducho:
 
     
natkapatka 



Dołączyła: 10 Lis 2011
Posty: 736
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Nie Gru 30, 2012 19:38   
   Zwierzątka: Szczurki i pies


śliczności :serducho:
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Śro Sty 02, 2013 16:06   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


Małżeństwo skonsumowane.
Para młoda przypadła sobie wyjątkowo do gustu. A w urodzie dziewczyny zakochał się również Ximumcia, więc coś w tej pannie musi być.
Mózgi był zachwycony swoją wybranką i nie miał ochoty od niej odejść na krok. Więc ciągle jej towarzyszył.
Dziewczę nie było dłuższe, też zakochane po uszy i nie odchodziło od niego na krok trzepocząc uszkami.
Baraszkowali do 5 rano mam nadzieję, że z efektami.
I mocno, że urodzi się kolejne pokolenie Ecócólowych Książąt.
Jestem dumna z przyszłego ojca, bo pokazał jakim jest fantastycznym dżentelmenem.
Mimo iż alfa twarda. Ale w stosunku do kobiet ma iście królewskie maniery.
Uwielbiam go. Mimo iż ma on niespożyte pokłady energi po 4 padł jak śledź i dopiero po kolacji wstał znowu by dalej szaleć

Mózgólek


I zdjęcie młodej pary.


Dla mnie to miód miot.
Trafiły mi się tak obłędne niektóre szczury, że jestem tak dumna, że nie da się tego opisać.
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
natkapatka 



Dołączyła: 10 Lis 2011
Posty: 736
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Śro Sty 02, 2013 17:54   
   Zwierzątka: Szczurki i pies


Ależ śliczna para :serducho:
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon Sty 07, 2013 21:21   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


Brokatka jest coraz ciemniejsza. Z jasnej płowej dziewczyny zaczyna przypominać faktycznie sabla himalayan.
Więc prawdopodobieństwo, że w miocie będą maluchy wszystkie czarnookie wzrasta.
A tu proszę pokazuje jak wyglądają maluchy burmese devil. Są jakty tortie takie przeplatane kolorami.
I jeśli będę albino (czyli bez pointów) to merlowania mieć nie będą. Natomiast himy już tak.

Maluch burmese deivl himalayan. Czyli takie jak będą w miocie w połowie.
Póki co devila burmese bez pointów nie widziałam.


zdjęcia autorstwa Toyah
tu link do całego miotu: http://hawthorn.smugmug.c...07953&k=S6HhWNF
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
Naciol 
twój koszmar senny



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lis 2006
Posty: 1511
Wysłany: Pon Sty 07, 2013 22:05   
   Zwierzątka: trzy czterołapy


Nie będzie czerwonookich diabełków? ;(
_________________

ze mną: Freya, Mokka, Ąnygsia Qchana WWW

za TM: Thor, Toxic, Rashne, Reggae, Catti-brie, Mii
 
     
Vaco 
phage the Chihuahua



Dołączyła: 30 Sty 2010
Posty: 1785
Skąd: Świnoujście
Wysłany: Czw Sty 10, 2013 21:09   

i jak taaam? :P
_________________


 
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Czw Sty 10, 2013 21:31   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


Naciol napisał/a:
Nie będzie czerwonookich diabełków? ;(
Jest większe prawdopodobieństwo, że nie będzie.

Mama ma przedziwny kolor, w dodatku jest silvered, ma pręgi na ciele, obecnie 3. I co tydzień zmienia układ cieni i łat na ciele. Ja w życiu nie widziałam tak przedziwnej burmy.
Która raz przypomina cynamona, a raz minka, a raz burme hima, a raz hima sabla.
Ja za nią nienadążam toteż nie jestem w stanie powiedzieć an 100%, że to jeszcze nie inna mieszanka. :/

Vaco napisał/a:
i jak taaam?
Nie wiem. Nie będę jeszcze robić nadziei.
Mało tyjemy, ale rujki nie widziałam, ale to nie znaczy, że nie było, bo nie sprawdzałam...
Za to brzuch trochę napęczniały.
Liczę na 8 zdrowych maluchów. O
Nie mogę się już doczekać kiedy na świat przyjdą Mózgólówce moje. :serducho:
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
Vaco 
phage the Chihuahua



Dołączyła: 30 Sty 2010
Posty: 1785
Skąd: Świnoujście
Wysłany: Czw Sty 10, 2013 22:32   

wuwuna napisał/a:
Nie mogę się już doczekać kiedy na świat przyjdą Mózgólówce moje
no ja właśnie też nie i przez to cały czas sprawdzam forum, czy aby nic nowego nie ma ;(
_________________


 
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Czw Sty 10, 2013 22:37   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


Vaco napisał/a:
wuwuna napisał/a:
Nie mogę się już doczekać kiedy na świat przyjdą Mózgólówce moje
no ja właśnie też nie i przez to cały czas sprawdzam forum, czy aby nic nowego nie ma ;(
Vaco, ale mogą być dla osłody zdjęcia przyszłej mamy :mrgreen:
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 12