Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
KnAS, czyli Klub (nie)Anonimowych Szczuroholików
Autor Wiadomość
Martini 



Dołączyła: 13 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Gru 22, 2012 14:08   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


valhalla napisał/a:
Ostatnie szczury adoptowałam we wrześniu 2011


No właśnie, proponuję, żeby pierwszy post uzupełnić o info o wzięciu ostatnich szczurów przez poszczególnych członków Klubu :lol:
_________________
think big, start small
 
     
valhalla 



Dołączyła: 04 Lip 2011
Posty: 2589
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Gru 22, 2012 14:15   
   Zwierzątka: świniątka


Martini, ale to moje ostatnie adoptowane ;) Tzn. "po bożemu" znalezione przez dział adopcyjny, przemyślane, planowane. Taka mocna to ja nie jestem...

Ostatniego szczura przygarnęłam jakoś 3 miesiące temu... nie od razu wiedziałam, że zostanie. Właściwie były dwa, co do których zdecydowaliśmy się je zostawić, jeden odszedł. Teraz mam na DT brata mojego Mlekołaka, ale mam naprawdę szczere chęci go oddać w dobre ręce :)
_________________
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
 
     
Martini 



Dołączyła: 13 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Gru 22, 2012 14:17   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


valhalla, no to zmieńmy na "przygarnięcie":P . Albo pojawienie się szczura w gospodarstwie domowym...
_________________
think big, start small
 
     
PACZEK 



Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 371
Skąd: niestety POLAND
Ostrzeżeń:
 5/4/5
Wysłany: Sob Gru 22, 2012 14:34   
   Zwierzątka: Szczuraski,pieski,kotki,rybki


valhalla, Ty nie nadajesz się do "leczenia" :)
Nie masz świadomości że to GMR :lol: jak każdy nałogowiec najpierw musisz sobie uświadomić "nałóg" :)

My też mamy problem bo jak oddać biedaki "wyciągnięte" :(
Strach że ktoś może je próbować znowu skrzywdzić jest ogromny a większość dobrych znanych nam domków też jest "zaszczurzona" (lub raczej "zazwierzęcona" :) ) "do oporu".
Tak naprawdę starczyło by nam stadko jedno-płciowe może 5-7 szczurasków. Tyle że tak jak napisała valhalla, to "one" nas wybierają.
Tak jesteśmy szczuroholikami!
Tyle że to nie chęć "posiadania" szczurka tylko raczej dania mu szansy na dom.
_________________

 
     
valhalla 



Dołączyła: 04 Lip 2011
Posty: 2589
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Gru 22, 2012 14:52   
   Zwierzątka: świniątka


PACZEK, zależy w jakim pojęciu GMR ;) Ja przez GMR rozumiałam zawsze szukanie szczurów po forach, wybieranie najładniejszych, najmilszych i ogólnie takich, co przypadły do serca... a ja w momencie, kiedy przyjeżdża do mnie szczur na DT, jeszcze nie wiem, czy zostanie, więc nic sobie nie wybieram :P

Nie jest ze mną tak źle. 20 szczurów w sumie miałam na DT (nie w jednym momencie oczywiście), z czego tylko 5 zostało na stałe ;)
_________________
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
 
     
Martini 



Dołączyła: 13 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Gru 22, 2012 15:03   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


PACZEK napisał/a:
Tyle że to nie chęć "posiadania" szczurka tylko raczej dania mu szansy na dom.


Nie z mojej strony. Jest cała masa powodów, dla których mam szczury swoje i tymczasy, ale bez chęci "posiadania" nic bym nie zrobiła. Nie lubię się bawić w męczennicę :mrgreen:
_________________
think big, start small
 
     
PACZEK 



Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 371
Skąd: niestety POLAND
Ostrzeżeń:
 5/4/5
Wysłany: Sob Gru 22, 2012 15:28   
   Zwierzątka: Szczuraski,pieski,kotki,rybki


Martini napisał/a:
Nie lubię się bawić w męczennicę :mrgreen:

A to nadinterpretacja :)
Sam fakt że szczurki z nami są to dla nas powód do radości.
Tyle że istnieją problemy np. wybiegów które przy jednym stadzie były u nas całodobowe :) .

[ Dodano: Sob Gru 22, 2012 15:35 ]
valhalla napisał/a:
Ja przez GMR rozumiałam zawsze szukanie szczurów po forach, wybieranie najładniejszych, najmilszych i ogólnie takich, co przypadły do serca...

To i my nie mamy GMR :mrgreen:
valhalla napisał/a:
a ja w momencie, kiedy przyjeżdża do mnie szczur na DT, jeszcze nie wiem, czy zostanie, więc nic sobie nie wybieram :P

To prawda :) Przecież napisałem że "to one wybierają Ciebie" :) błąd polegał na tym że to one wybierają Was :P !
_________________

 
     
nubijka 
miłośniczka brzydoty



Dołączyła: 30 Maj 2011
Posty: 987
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Gru 22, 2012 16:41   

Nazywam się nubijka, choruję od roku i 8 miesięcy, ale mam swój mały sukces- od kilku miesięcy (od śmierci Dużej Bliźniaczki) nie wzięłam żadnego ogona i tak już w najbliższym czasie zostanie, mimo, że często ręka mi drży nad klawiaturą, kiedy przeglądam wątki adopcyjne i działy "oddam".
W przyszłości moje stado docelowe będzie liczyło max 4 szczury- na pewno samice.
Obecnie mam 10 ogonów- 9 samic i 1 samca (w okresie chwały było ich 11 sztuk), przez mój dom przewinęło się sporo DT-ciaków (nie liczyłam).

Dlaczego chcę mieć 4 ogony? mając 3 stada problemem dla mnie są:
- koszty usług weterynaryjnych i lekarstw,
- za krótkie wybiegi (czas wybiegowy muszę teraz dzielić na 3 stada),
- zbyt mała ilość czasu poświęcana "szczurzej jednostce",
- częste sprzątanie 3 klatek (a mimo to i tak czuć szczury w całym mieszkaniu),
- częste choroby związane z podawaniem różnych lekarstw o różnych porach dnia

A dlaczego mogłabym ich mieć 100? BO KOCHAM SZCZURZE PYSZCZKI, OGONY, ŁAPKI, BRZUSIE I NIETUZINKOWE CHARAKTERY- KAŻDY JEST INNY :) ))))))))
_________________
moje kochane łapki: pso-lwy
za TM Krówka, Ratatusia, Duża Bliźniaczka, Mała Bliźniaczka, Romuś, Danusia/Danio, Dzikuska, Karolcia, Mysza- AZYLANT, Zuzia, Agatka, Fela, Łapka i Golasek z DT :(
>>nubijkowo<<
Ostatnio zmieniony przez nubijka Pią Gru 28, 2012 13:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Gru 22, 2012 17:00   

valhalla, i Ty twierdzisz, że nie masz GMR? :> :lol: masz, tylko osobliwą jego formę :D
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Sob Gru 22, 2012 17:33   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Nazywam sie Nina i choruje od maja 2006r. Choroba rozwinęła sie u mnie dość szybko. W apogeum miałam 28 własnych szczurów. Myślałam, że tak wielkie stado skutecznie wyleczyło mnie ze szczuroholizmu. Myliłam sie. Po 7 miesięcznej abstynencji, w maju 2012r, znowu zaczęłam brać...
Na szczęście wyleczyłam sie z GMR i moja choroba nie przybiera już agresywnej formy.
Lecze się tymczasami. Dotychczas leczenie okazuje się być skuteczne.
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
valhalla 



Dołączyła: 04 Lip 2011
Posty: 2589
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Gru 22, 2012 17:38   
   Zwierzątka: świniątka


Oli napisał/a:
valhalla, i Ty twierdzisz, że nie masz GMR? :> :lol: masz, tylko osobliwą jego formę :D

Jeśli poszerzymy definicję GMR, to jak najbardziej mam ;) Ale już od dawna nie szukam szczurów, wręcz się bronię przed braniem kolejnych ;)

Z planów adopcyjnych wyleczyła mnie liczba klatek. Tylko co mnie może wyleczyć z miłości, która przychodzi niespodziewanie? Trzem agresorom prawie się udało... ale jednak nie do końca.
_________________
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Gru 22, 2012 18:22   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


Nazywam się Cegriiz. Na szczuroholizm choruję od 1,5 roku, kiedy dowiedziałam się, że w dużych klatkach można mieć dużo szczurów. Przez rok miałam tylko dwie samiczki, później weszłam na Allo i przepadłam.

W ciągu pół roku doszczurzyłam się o 6 samiczek posiadając 8 szczurów na stanie. Później GMR przystopowałam z racji braku pracy i pieniędzy.
Za kolejne 2 miesiące postanowiłam być Domem Tymczasowym gdyż sądziłam, że to moje zapędy adopcyjne powstrzyma. Ale nie pomogło.

W tej chwili posiadam na stanie 9 szczurów i 4 klatki.
Jeden do adopcji, oddanie w styczniu- niekastrowany samiec (jakby był samiczką to pewnie by został u mnie :twisted: )
Drugi samiec kastrat, świeżo przeze mnie adoptowany- był u mnie na DT.
Oraz 7 moich samiczek będących w dwóch klatkach.

Staram się nie przygarniać nowych szczurów, ale nie wiem co będzie kiedy mi któraś odejdzie...
_________________
Moje ogony
 
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Sob Gru 22, 2012 18:31   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


Nazywam się Nakasha, szczury mam od lipca 2004 r, ale choruję na GMR od 2006 r.

Do tej pory było ze mną 90 moich własnych szczurów. 74 są już za tęczowym mostem...

Do tego mnóstwo tymczasów, kilkaset maluszków z miotów, kilka starszych szczurów, które przyjechały do mnie od współwłaścicieli...

Bywało, że miałam na raz ok 60 ogonów w domu. Moich własnych było maksymalnie 38.


GMR wyleczyło się samo, gdy 1,5 roku temu one zaczęły masowo odchodzić. Tzn. zawsze miałam liczne stada, ale tyle ich nigdy nie odeszło w tak krótkim czasie. Lata 2011 i 2012 to... trudne lata pod tym względem.

Koszty utrzymania też się do tego przyczyniły.

I, w moim wypadku, chęć skupienia się na hodowli, na selekcji linii i szczurów, więc mocno ograniczyłam tymczasowienie i adopcje kundelków czy szczurów niehodowlanych.

Chociaż nawet teraz mam 1 tymczaskę...


Kiedyś... było łatwo. Bo ten jest śliczny, a tamten potrzebuje pomocy, a tego nikt nie chce, a tego mi żal... Co za różnica, 37 czy 38? Żadna.



Ale teraz bardzo uważam, by ilość ogonków była zgodna z moimi możliwościami czasowymi i finansowymi. Pomaga też to, że nie mogę mieć niehodowlanych szczurków. W końcu wygrał rozsądek.

Fora internetowe... zachwyty nad maluchami, różnorodność odmian, masa kolorowych zdjęć, prośby o pomoc, o dom stały, rzewne historie. Nawet internetowe rady i wsparcie w trudnych chwilach. To stwarza atmosferę dobrą do "brania" coraz to nowych. I łatwo stracić nad tym panowanie.

Czasem rachunki od weta są wstrząsem, czasem wiele śmierci. Czasem wstrząsu nie ma, tylko GMR zamiera powoli i nieustannie.

Jakkolwiek jest w Waszym przypadku, trzeba pilnować siebie - swoich uczuć, silnej woli. Nie może być tak, że masa nowych szczurów zaspokaja potrzeby emocjonalne, daje cel w życiu, itp.


Potem wahadło - od wielu do całkowitej rezygnacji... nie jest zdrowe.

Lepiej mieć kilka, dopieszczać je, dawać im to, co najlepsze. :) Nie mniej. :)

Więc życzę wszystkim potrzebującym siły i wytrwałości. :kciuki:
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Gru 22, 2012 18:46   

Nakasha, koffam Cię :serducho: :mrgreen:
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Sob Gru 22, 2012 20:07   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


Oli, :D :serducho:
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.47 sekundy. Zapytań do SQL: 11