Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kolby - temat ogólny
Autor Wiadomość
Lulu
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lis 28, 2005 20:53   Kolby - temat ogólny

Jakie kolby lubią? W jakim czasie znikają? Jakie firmy są dobre, a jakich nie polecacie?

Nasze najbardziej lubią bekonowe lub serowe. Nie są częścią codziennej diety, dostają rzadko. Pewnie dlatego zostają pożarte natychmiastowo. ;)
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Nie Lis 18, 2012 19:34, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
ESTI
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lis 28, 2005 21:10   

Kokosowe - znikaja w jedna nocke, jak mnie nie ma i nie widze, jakie z nich lakomczuchy. ;)
 
     
Lulu
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lis 28, 2005 21:23   

ESTI napisał/a:
jak mnie nie ma i nie widze, jakie z nich lakomczuchy.


ja lubie patrzec na rytual jedzenia kolby ;) wiec zawsze daje o takiej porzy bym mogla obserwowac. i widac, ze nie tylko szczur kazdy indywidualnie rozni sie od siebie ale tez roznia sie cale stada. u dziewczyn i Dantego jak pojawia sie kolba to wszystkie sie zbieraja, ale to zawsze Dante zaczyna jesc, panienki dolaczaja dopiero po chwili ;) u chlopakow jeszcze nie wiedziam by chociaz dwoch jadlo na raz. w ogole nie ma ogolnego zainteresowania, ze pojawilo sie cos nowego w klatce. najpierw jeden podchodzi, zjec tyle ile moze na jeden raz i sobie idzie. pozniej nastepny przechodzi akurat kolo kolby i tez dopiero wtedy zaczyna pogryzac, je ile moze i odchodzi, pozniej nastepny itd :lol:

[ Dodano: Pon Lis 28, 2005 20:24 ]
dodam jeszcze, ze zostawiam im patyczek... lubia go pogryzac... oczywiscie maja tez w klatce galezie, kostke itd, ale widac patyczek jest lepszy :roll:
 
     
Gato 


Dołączyła: 23 Wrz 2003
Posty: 128
Wysłany: Pon Lis 28, 2005 22:36   

U mnie były świętojańskie. I znikały w jedną dobę około.

Polegało to na tym, że kiedy tylko zbliżałam się do klatki ze znajomym "patykiem" było skakanie w te i nazad, byle szybciej. Dochodziło nawet do tego, że nie zdąrzyłam jej jeszcze zaczepić, a on już wtapiał w nią swoje kły, a co gorsza siłował się ze mną :wink: .

Kiedy w końcu była zaczepiona to przez pierwsze chwile było tylko głuche łomotanie o kraty klatki kolbą i chrupanie. Potem cały dzień kolba była pierwszym punktem programu...
Aż do zniknięcia. I obgryzienia patyczka :mrgreen: .
 
     
KAKA 


Dołączyła: 06 Lis 2005
Posty: 104
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Lis 29, 2005 09:24   
   Zwierzątka: szczur(y)


przeważnie to chyba serowe albo owocowe jedzą, też to wszystko znika w pół doby, ale staram sie im unikać takich smakołyków, gdyż uważam ( niezmiennie, mimo nakłaniania mnie przez wiele osób) że kolby nie są najzdrowszym pokarmem i są tuczące
 
 
     
foka_z_zakonu
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lut 16, 2006 13:48   

Tymon moj piekny zadnej kolby nie ruszy :? probowalam juz tyle roznych smakow i nic... wybrednis jeden :roll:
 
     
KAKA 


Dołączyła: 06 Lis 2005
Posty: 104
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Lut 16, 2006 21:32   
   Zwierzątka: szczur(y)


a no to zdziwienie mnie ogarnęło, znam różne szczurki, ale moje są dosłownie wszystkożerne :D nie są wybredne, piękie zjadają wszystko co im sie daje a za kolbę to mogłyby zrobic wszyściutko
 
 
     
marhef 
Idiot.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1411
Skąd: Wroclove
Wysłany: Sob Lis 18, 2006 22:21   

Kolby? ;)
Tuśka i Fetka do kolb mają stosunek prawie obojętny, ot coś tam czasem przegryzą.
Ale Desti jest pod tym względem prawdziwym kolbowym pożeraczem :) Niezależnie od smaku jedna kolba na dobę :D
Ha, i jak tu człowiek ma nie popadać w długi? ;)
 
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Sob Lis 18, 2006 22:30   

Przy tej ilosci ogonow ktora mi w tej chwili po chacie szaleje raczej nie moge sobie pozwalac na zakup kolb (chyba ze dla dzieciakow..;) )

Baaaardzo smakuja i smakowaly vitapolowe, zwlaszcza serowa, bekonowa i kokosowa.


Dzieciaki ponadto lubia wszystko kolbopodobne z orzechami na stanie.
 
     
Guślarka 
Bezszczurowy czytacz



Dołączyła: 21 Maj 2006
Posty: 494
Skąd: Krosno/Kraków
Wysłany: Nie Lis 19, 2006 10:23   
   Zwierzątka: Za Tęczą: Fuf, Horus, Szaś i Ilford


nezu napisał/a:
Baaaardzo smakuja i smakowaly vitapolowe, zwlaszcza serowa, bekonowa i kokosowa.


Vitapolowe to u mnie też zeszły ;) Tylko nigdzie nie mogłam dostać serowej, więc kupiłam orzechowe i miodowe. Orzechowe bardziej smakowały :]
_________________
Once upon a time I was somebody else
In another life, I saw myself
Way back then, back when I was you
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lis 19, 2006 11:35   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Stanowczo kolby od czasu do czasu, to dla moich ogonów świetna rozrywa i wyżerka - kupuję różnie - jak mniej kasy, to tańsze. Jak więcej mam, to Vitapolu.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Nie Lis 19, 2006 12:30   

a moje kiedys pochlanialy kolby a teraz strajk... kolby vitapolu, owocowa i orzechowa i co? drugi dzien nie ruszona... a normalnie to znikalo w przeciagu dnia...
 
 
     
Chyna
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lis 19, 2006 14:51   

Moje kolb nie jedzą.

Nawet jak jest taka sytuacja, że sobie pańcia poimprezuje i mają w klatce np. suchą karmę i kolby - nie ruszą. Kostki do gryzienia owszem... ale kolby nie.

Wiszą trzy (zwykła, miodowa i "popcorn") i tak sobie chyba będą wisieć aż same nie odpadną ze starości. :-P
 
     
Chesti 
bez kija nie podchodź



Dołączyła: 21 Paź 2006
Posty: 170
Skąd: Trzebinia :]
Wysłany: Nie Lis 19, 2006 20:55   
   Zwierzątka: Odeszły na zawsze... Bakuś, Toffik, Batman i Che :(


Moje też za kolbami nie przepadają.

Jak zawiesiłam w klatce to przyszły, powąchały, poskubały i .... "eeee ziarna? po co znowu dajesz nam ziarna?"... i tak sobie wiszą (kolby oczywiście ;) ). Nie spotkałam się jeszcze z bekonową kolbą, poszukam, może ta zasmakuje :roll:
_________________
CHE (dumbo rex russian blue blazed berkshire)

Za tęczowym mostem: BAKUŚ (*.06.2005 - 3.09.2007), TOFFIK (*.10.2005 - 21.01.2008), BATMAN (Ballentines of Zirrael) (4.07.2006 - 6.04.2009), CHE GUEVARA Rat`s Troop (7.09.2006 - 7.05.2009) Żegnajcie... nikt was nie zastąpi :( ((((
 
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Lis 19, 2006 21:01   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


A moje uwielbiały i uwielbiają. Kupuję vitapolu, są dobrze zapakowane, pachnące i bardzo im odpowiadaja. Zeby taniej było, kupuje te pakowane po 3. Są wtedy trzy kolby, każada innego smaku, wychodzi taniej, a i dla szczurków większe urozmaicenie ;)
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 14