Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Karena
Sob Lut 23, 2013 18:22
Psiaki XV
Autor Wiadomość
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Sob Lut 23, 2013 16:34   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Mi już teraz strasznie przykro, że chce sie wyprowadzić z Foxem. Tutaj ma Majke a po wyprowadzce będzie sam.
Ale nie zostawie go w tym domu, Majki ze sobą nie wezme bo szybko bym jej łepek ukręciła a luby nie zgodzi sie na drugiego psa 'z zewnątrz'.
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
katasza 


Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 826
Wysłany: Sob Lut 23, 2013 16:36   
   Zwierzątka: pies#szczur


No w sumie racja :P

No ja wlasnie drugiego bym chciala chyba troche z lenistwa :P Wiem ze drugi pies to drugi raz wychowywanie i podwojne szkolenie, ale poza tym (no i moze jeszcze ilosc zjadanej karmy sie zwieksza) to widze same plusy. Psu sie nie nudzi jak zostaje sam w domu, jak mi sie nei chce na spacerze z nim biegac to same sobie pobiegaja w trakcie zabawy. Na spacery i tak juz wychodze wiec tu bez roznicy . Obrozy i smyczy mam juz wystarczajaco na jakies 5 psow, zabawek tez, legowisko spore wiec dwa wielkosci Froda sie zmieszcza a na moim lozku to nawet dog :lol:

Ale ja czesto podrozuje i to jest problem do nieprzeskoczenia z tymi pkp i pksami.
_________________
"Zarozumia?o?ci? oraz bezczelno?ci? cz?owieka jest mówienie, ?e zwierz?ta s? nieme, tylko dlatego ?e s? nieme dla jego t?pej percepcji. " Mark Twain
 
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 23, 2013 16:37   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


no mi się marzy jeszcze i trzeci pies ale w mieszkaniu to odpada. Niestety nie jestem zwolenniczką trzymania psów w małych mieszkaniach niezależnie od poświęcanej im dużej ilości czasu na spacerach. Pies powinien czuć się swobodnie w mieszkaniu a nie potykać czy gnieździć na małej powierzchni.
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 23, 2013 16:40   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


Bel napisał/a:
katasza, są jeszcze dwa pozostałe typy : które kochają człowieka i drugiego psa ponad wszystko i takie które mają w poważaniu i towarzystwo psa i człowieka

Moja Jagna jest z tego drugiego typu! :lol:
 
     
katasza 


Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 826
Wysłany: Sob Lut 23, 2013 16:40   
   Zwierzątka: pies#szczur


Tak swoja droga, to ja kocham i moje szczury i gekony i inne zwierzeta ktore mialam, ale jednak pies to jest pies i nie ma drugiego zwierzecia ktore moglabym miec jedno i by mi wystarczylo. Marza mi sie w przyszlosci dwa psy i zadnych innych zwierzat. No moze jednego kota bym wcisnela :P
_________________
"Zarozumia?o?ci? oraz bezczelno?ci? cz?owieka jest mówienie, ?e zwierz?ta s? nieme, tylko dlatego ?e s? nieme dla jego t?pej percepcji. " Mark Twain
 
 
     
Lama 


Dołączyła: 19 Gru 2007
Posty: 688
Wysłany: Sob Lut 23, 2013 16:45   

babyduck napisał/a:
Śmieszne ma uszy :)

Bo jej nie kleję, i tak nie jest wystawowa, więc nie będę męczyć Falki i siebie zakładaniem taśm i pilnowaniem, żeby sobie ich nie zdarła. Jak jej chwilę pougniatam, to się robią takie jak trza:



Nakasha, waga to chyba nie jest idealna, bo według wzorca powinna ważyć 32 kg i mieć 61-66 cm wzrostu, a właściciele rodezjanów bardzo tego pilnują (aż za bardzo wg mnie). Nie pamiętam, jak długo rosną szczeniaki, ale chyba będzie spora. Aktualnie jest już wielkości mojej poprzedniej suki, dobermanki. Przerośnie ją na 100%.

I ogólnie skończyłam już zrzędzenie na mojego psa, bo jest coraz fajniejszy i mądrzejszy. Cwaniara z niej straszna, ale jest bardzo grzeczna. Cieczka (która trwała 5 i pół tygodnia...) ją mocno zmieniła.;) W domu praktycznie cały czas śpi, czasami poobgryza swoje rozflaczone zabawki albo kość. No i łazi za mną krok w krok, nawet jak się kąpię, to leży pod drzwiami łazienki. Na dworze szaleje, ale jak jej nie pasuje konkretny pies, bo jest zbyt nachalny, to idzie ładnie przy mojej nodze, żeby się odczepił. Taka dumna szlachetka się z niej robi. Na odwołanie reaguje już prawie idealnie, tzn. czasami zapomina się, jak biega z psami, ale poza tym pięknie wraca (już bez nagród żarełkowych, na żarcie wraca zawsze). Dzisiaj nawet pomogła mi złapać owczarka niemieckiego sąsiada, który mu nawiał.;]
Aż się boję, co będzie za pół roku.;)
Ostatnio zmieniony przez Lama Sob Lut 23, 2013 16:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 23, 2013 16:47   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


ja się modlę by Alpha nie dostała swojej pierwszej cieczki przed 16marca kiedy to idzie na sterylkę :roll:
 
     
Lama 


Dołączyła: 19 Gru 2007
Posty: 688
Wysłany: Sob Lut 23, 2013 16:49   

Falka jest umówiona na 27 marca, musi się zmieścić w 35 kg, bo w ramach akcji sterylizacji suki do 35 kg są ciachane za 200 zł. Jak będzie ważyć więcej, to zabulę 250 zł i będę zła.;]
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 23, 2013 16:50   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


Lama, no alpha waży całe 13 i w medicavecie podliczyli ją na 300 :-P więc nie narzekaj :lol:
 
     
Lama 


Dołączyła: 19 Gru 2007
Posty: 688
Wysłany: Sob Lut 23, 2013 16:51   

A nie chcesz skorzystać z tańszej sterylki w jakimś gabinecie, który bierze udział w akcji sterylizacji? W w-wie na pewno jest ich dużo.
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 23, 2013 16:52   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


Lama, no właśnie medicavet bierze udział w akcji sterylizacja..... :P przeżyję jakoś ;) fakt, że poza akcją u Bryły podliczył mnie na 700 więc już oddam te 300 lekką ręką :lol:
 
     
Lama 


Dołączyła: 19 Gru 2007
Posty: 688
Wysłany: Sob Lut 23, 2013 16:53   

Ahaaa. Bo ja myślałam, że weci powinni się wtedy trzymać tego cennika: http://akcjasterylizacji....age&cmd=pokaz,1
Warszawskie ceny po prostu macie. Dobrze, że Katowice to prowincja.;]
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 23, 2013 16:58   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


hmm... chyba powinni...chociaż ja na liście medicavetu nie widzę a akcję na fb uruchomili.. :|
 
     
rudziak 



Dołączyła: 25 Wrz 2010
Posty: 717
Wysłany: Sob Lut 23, 2013 17:30   

Bel napisał/a:
poza akcją u Bryły podliczył mnie na 700


serio :shock: ?? Mnie za 25 kg w Medicavecie powiedzieli 700 zł a w swojej zrobiłam za 500 zł.

Bel napisał/a:
chociaż ja na liście medicavetu nie widzę a akcję na fb uruchomili..


Bo to jest raczej taka ich wewnętrzna inicjatywa, nie powiązana z akcją ogólopolską.
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 23, 2013 17:36   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


rudziak, no Bryła się ceni ;) ale to dobry wet. Poza tym mam do niego najbliżej- bo aż 10min spacerem a przy średnio mobilnym psie to bardzo ułatwia. Niemniej Alphę i tak musimy nauczyć "jeżdżić" samochodem bo Pestka jest pasażerem idealnym a zabieramy ją na wakacje na mazury np. Alpha jechała raz i obrzygała pół samochodu :|
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.22 sekundy. Zapytań do SQL: 13