Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Karena
Sob Lut 23, 2013 18:22
Psiaki XV
Autor Wiadomość
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Pią Lut 22, 2013 00:40   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


A co do wspólnych spacerów. Z innymi psiarzami chętnie. :) Kiedy trzeba, psy biegają a my gadamy, kiedy trzeba, każdy z nas ćwiczy ze swoim psem, nie ma z tym problemów. Ale też dla mnie spacery nie są okazją do intensywnej pracy - to robimy w domu, spacery są bardziej do odprężenia się i zabawy. Kiedy idę z psiarzami cały czas zerkamy na psy, aby kontrolować co się dzieje, ja zerkam też na cudze, a znajomi na moje. To naturalne.

Mój Zbyszek już dawno nauczył się chodzić ze mną na spacery. :D I prowadzi psy podobnie jak ja, chociaż on im pozwala na trochę więcej, a zatem psy mniej się go słuchają. A to go drażni i gdy jest sam z nimi nie spuszcza ich ze smyczy. Jak idziemy razem możemy je spuścić, bo wrócą kiedy ja je zawołam. Parę razy zdarzyło się, że on wołał psy "do mnie", a psy go olały, minęły w biegu i zatrzymały się idealnie przede mną. :lol: (psy wiedzą, że "do mnie" znaczy - przyjdź do tego, kto woła, a nie tylko do mnie). Ogólnie fajnie nam się razem spaceruje, całe stado razem. :serducho:

Co do wsadzania łap w pyski obcych psów. Mi się to parę razy zdarzyło, kiedy "zwykłe" zaznajomione spacerowiczki nie mogły sobie poradzić z własnymi psami. Tak samo jak zdarzało mi się wchodzić między rzucające się na siebie psy i odciągać cudze. Jak do tej pory obce psy doskonale się mnie słuchały, o ile tylko reagowałam szybko i stanowczo (i wiadomo, w granicach zdrowego rozsądku).


Cytat:

ale ja wam kiedys nagram jak Frodo robi kupe stojac na dwoch przednich lapach a tylne opierajach o plot/latarnie/drzewo. Albo w pozycji na trzech lapach jak do sikania

Padłam. :lol:

Moje robią kupy na komendę. Bardzo to ułatwia życie. ;) Nemo jest całkowicie obojętne gdzie robi, Nala jak już znajdzie miejsce, to robi parę kółek wokół siebie i się załatwia.

A Turid Rugaas jest świetna. :) Polecam też jej filmiki na yt.
 
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 22, 2013 11:57   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


Moje sikają na komendę. Wygodne. ;)
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Pią Lut 22, 2013 12:41   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


U nas z sikaniem nie ma problemu, sikają od razu jak tylko docieramy na spacerowe łączki. Nala nie znaczy terenu, Nemo rzadko.

Zbyszek wymyślił nowe skróty dla naszych psów. :P Shira jak tylko poświęci się jej sekundę uwagi staje się uosobieniem euforii - odstawia wtedy cuda. ;) Skacze, wtula się, macha ogonem tak bardzo, że macha się cała. :D Liże, podgryza, jest na makxa podekscytowana. Zatem dla niej jest SKB - Shira kocha bardzo. :lol: I cały czas jest MM, Małym Misiem. A Nemo i Nala oprócz bycie JS-ami (je..ane sierściuchy) zostały BK - bezużytecznymi kundlami. :lol: Zdecydowanie widać, kto w tej trójce jest jego ulubionym pieskiem. :P
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 22, 2013 12:47   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


Mi się zdarza wyprowadzać psy na siku, nie na spacer.
Np. gdy dopiero wróciłam z pracy, psy dawno nie były, ale chcę z nimi iść na dłużej do parku. Tylko najpierw coś zjem, bo padam z głodu.
Wtedy wychodzę z nimi przed blok (dosłownie kilka metrów od schodków) i mówię, żeby zrobiły siusiu.
Robią. Wracamy i na prawdziwy spacer idziemy za godzinę.
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 22, 2013 13:20   

Ja takie coś praktykuję rano i wieczorem. Tzn. rano tż wysikuje psa wychodząc do pracy, a przed pójściem spać ja. Nawet kurtki i butów nie zakładam. Negra robi wypad z klatki na trawnik i za sekundę wraca. Ja jej tylko drzwi otwieram.
A spacery są w dzień.
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 22, 2013 13:24   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


ja tak dobrze nie mam. Nie wypuszczę Pestki samej a Alpha najpierw musi nażrec się śniegu a dopiero potem cokolwiek robi :roll:
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 22, 2013 13:25   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


babyduck napisał/a:
egra robi wypad z klatki na trawnik i za sekundę wraca.

Moja Jagna tak robi.
Niestety jak puszczę Czatę, to idzie sobie dalej - zwykle za altankę śmietnikową, gdzie ją tracę z oczu.
Wolę ją mieć na oku, bo bywa zadziorna i jest gotowa się pogryźć z jakimś psem.
Nie pogryzła się już od wielu lat, ale i tak jej nie ufam. Zwykle Jagnę samą wypuszczam, a nad Czatą stoję, mówiąc, że ma zrobić siusiu i do domu. Wtedy robi i wracamy.
Puszczam na siusiu osobno. Najpierw Jagna (jako alfa), potem Czata.
 
     
katasza 


Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 826
Wysłany: Pią Lut 22, 2013 14:26   
   Zwierzątka: pies#szczur


Jestem glupia jak but :P

Mamy komende 'chodz' na spacerach, czyli jak Frodo idzie nie tam gdzie trzeba albo ma zawieche to jest 'chodz' i ma isc w ta strone co ja, nie musi podbiegac do mnie. Tylko ze mi zwykle wychodzi nie samo 'chodz' tylko chodz + imie.
No a uczylam go odwolania na samo imie i troche sie pogubil, dlatego od razu uciekal po pokazaniu ze jest.
Teraz uczymy sie 'do mnie' po czym ma od razu usiasc i o mamo, mam prawie odwolywalnego psa :lol:
_________________
"Zarozumia?o?ci? oraz bezczelno?ci? cz?owieka jest mówienie, ?e zwierz?ta s? nieme, tylko dlatego ?e s? nieme dla jego t?pej percepcji. " Mark Twain
 
 
     
Lama 


Dołączyła: 19 Gru 2007
Posty: 688
Wysłany: Sob Lut 23, 2013 14:21   

Mój ośmiomiesięczny szczeniaczek waży już 33 kg i ma ponad 63 cm w kłębie...

Tak Falka pomagała w lepieniu bałwana:




Szaleństwa z haszczakiem:




Falucha uczy się pozować:




I odpoczynek w domu:


 
     
katasza 


Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 826
Wysłany: Sob Lut 23, 2013 14:41   
   Zwierzątka: pies#szczur


Jaka ona jest wielka! Matko.
I taki 8 miesieczny szczeniaczek bawi sie w domu? Srednio to sobie wyobrazam :P

Ale jest piekna. Rhodesiany to bedzie do konca zycia moje niespelnione marzenie. :serducho:
_________________
"Zarozumia?o?ci? oraz bezczelno?ci? cz?owieka jest mówienie, ?e zwierz?ta s? nieme, tylko dlatego ?e s? nieme dla jego t?pej percepcji. " Mark Twain
 
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 23, 2013 15:08   

Śmieszne ma uszy :)
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
katasza 


Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 826
Wysłany: Sob Lut 23, 2013 15:25   
   Zwierzątka: pies#szczur


Moj jelopek bawi sie kauczukiem tak ze co chwile wpada mu pod lozko. Jak pileczka wpadnie to oczywiscie pani wyciagnie, wiec pileczka pod lozkiem a Frodo kolo mnie wlepia sie na mnie i traca lapa.
Wyginam sie na podlodze, wyciagam (skad one sie tam wziely?) kleby kurzu, a piesek lezy na lozku i sie na mnie gapi z zalozona lapa na lape. Wyciagnelam dalam, a on znowu wrzucil i znowu sytuacja sie powatarza. Co za menda! Pewnie sie ze mnie w duchu nabija ze takie durne to to duze :P
_________________
"Zarozumia?o?ci? oraz bezczelno?ci? cz?owieka jest mówienie, ?e zwierz?ta s? nieme, tylko dlatego ?e s? nieme dla jego t?pej percepcji. " Mark Twain
 
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Sob Lut 23, 2013 16:01   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


Cytat:
Mój ośmiomiesięczny szczeniaczek waży już 33 kg i ma ponad 63 cm w kłębie...

Idealnie. :DD Jest piękna. :) :)


Nasze psiesy ganiają w śniegu:
http://www.youtube.com/wa...e=youtube_gdata

Nemo się tarza:
http://www.youtube.com/wa...e=youtube_gdata

Psiesy kopią w śniegu dołki i ryją pyszczkami:
http://www.youtube.com/wa...e=youtube_gdata
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
katasza 


Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 826
Wysłany: Sob Lut 23, 2013 16:25   
   Zwierzątka: pies#szczur


Przestancie wy z tymi swoimi stadkami bo mnie zazdrosc zzera.
Tak mi sie marzy kolezanka dla Froda. Imie wybrane juz mam i takie ladne szeleczki rozowe ostatnio widzialam :lol:
A tak serio to wydaje mi sie ze psy dziela sie na takie ktore kochaja czlowieka ponad wszystko i nic innego moze nie istniec (moj poprzedni pies i aktualny pies mojej babci) i takie ktore czlowieka kochaja ale nie ma to jak drugi piesek i taki wlasnie jest Frodo.

Ale nie dosc ze nei moge miec szczurow jesli chce drugiego to jeszcze musze miec prawo jazdy i samochod. Ostatnio do mnie dotarlo, ze nie mozna podrozowac z dwoma psami pociagami i autobusami chyba tez nie, wiec dupa.
_________________
"Zarozumia?o?ci? oraz bezczelno?ci? cz?owieka jest mówienie, ?e zwierz?ta s? nieme, tylko dlatego ?e s? nieme dla jego t?pej percepcji. " Mark Twain
 
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 23, 2013 16:31   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


katasza, są jeszcze dwa pozostałe typy : które kochają człowieka i drugiego psa ponad wszystko i takie które mają w poważaniu i towarzystwo psa i człowieka :lol:

Ale prawdą jest, że nie żałuję decyzji o drugim psie. Pestka ma z kim się bawić 24h na dobę, razem śpią, razem wojują na dworzu. Zupełnie inaczej. Pies jakby jeszcze bardziej się ożywił mimo swojego temperamentu adhd z natury :roll:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.28 sekundy. Zapytań do SQL: 12