Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kluska
Śro Sty 16, 2013 17:19
Samiczka 10 miesięczna
Autor Wiadomość
jamajkaaa 



Dołączyła: 29 Sie 2011
Posty: 172
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon Gru 10, 2012 18:36   Samiczka 10 miesięczna

1. Ilość szczurów do oddania: 1

2. Płeć szczurów: samiczka Bessi

3. Wiek szczurów: około 10 mcy

4. Miasto: Lublin

5. Możliwość transportu przez właściciela do innych miast: z pomocą forumowiczów transport powinien się znaleźć

6. Choroby, które szczury przechodzą/przechodziły: przechodziła niedawno infekcję górnych dróg oddechowych, ale po kuracji antybiotykowej jest już wszystko ok

7. Charakter, usposobienie szczurów: ciekawska, odważna, żywiołowa

8. Stosunek szczurów do człowieka: nie wykazuje agresji sama z siebie, natomiast przy próbie brania na ręce lub wkładania rąk do klatki do niej do sputnika lub rury próbuje gryźć. Nie zdarzyło jej się jeszcze dziabnąć do krwi. Uważam że jeśli ktoś by ją zdominował to zachowanie to można by nieco zniwelować, ale ja nie potrafię tego zrobić. Kiedy jest na wybiegu to chodzi po nas cały czas, przy próbie głaskania raczej się uchyla, chociaż czasem pozwala się głaskać. Bez problemu wraca do klatki na dźwięk napełniania miseczki, więc branie jej na ręce jest niezbędne jedynie podczas wizyt u weta, a wtedy gruba rękawica sprawdza się idealnie.

9. Stosunek do innych szczurów: Jest agresywna w stosunku do jednej z moich samiczek - Nali. Próbowałam już różnych sposobów na skuteczne połączenie dziewczyn, jednak sytuacja zamiast na lepsze to zmienia się na co raz gorsze. Nala jest cała w strupkach i boi się własnego cienia. Tydzień temu przeszła operację usunięcia guza i za kilka dni będzie już mogła wrócić do stada, jednak nie wyobrażam sobie jej kolejnego spotkania z Bessi, która może uszkodzić jej świeżo zrośniętą ranę.
Chciałabym zaznaczyć, że sytuacja taka ma miejsce w moim stadzie już po raz drugi, przez co uważam że to raczej Nala ma usposobienie ofiary niż Bessi jest szczególnie agresywna. Poprzednia samiczka, którą nie cały rok temu musiałam oddać z tego samego powodu, w nowym stadzie nie wykazywała agresji w stosunku do innych szczurów.

10. (Jeśli szczury są starsze) Powód oddania: jak wyżej, agresja w stosunku do jednej z moich szczurzyc

11. (Jeśli szczury są młode) Sposób, w jaki doszło do rozmnożenia: -

12. (Jeśli szczury są różnej płci powyżej 4,5 tyg. życia) Czy samce są oddzielone od samiczek: -

13. Dodatkowe akcesoria do oddania razem ze szczurami: -

14. Czy szczury są do oddania razem, czy mogą być rozdzielone: -

15. Wymagania wobec przyszłego właściciela: standardowa ankieta adopcyjna, doświadczenie

16. Zdjęcia szczurów:




17. Kontakt: PW

18. Kilka słów o szczurze: Ogólnie Bessi jest fajnym szczurem, nie ma z nią problemów i jest mi przykro że jestem zmuszona ją oddać...niestety sytuacja mnie do tego zmusza :( Bardzo Was proszę o pomoc w znalezieniu jej dobrego domu!!
_________________
nasz wątek: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=12376
 
     
jamajkaaa 



Dołączyła: 29 Sie 2011
Posty: 172
Skąd: Lublin
Wysłany: Śro Gru 12, 2012 13:18   

Podbijam.
Bardzo proszę o pomoc!!
_________________
nasz wątek: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=12376
 
     
jamajkaaa 



Dołączyła: 29 Sie 2011
Posty: 172
Skąd: Lublin
Wysłany: Śro Sty 16, 2013 13:29   

Bessi odeszła po operacji..
_________________
nasz wątek: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=12376
 
     
Kluska 
Hell yeah!



Dołączyła: 03 Lip 2011
Posty: 552
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Sty 16, 2013 17:18   

Bardzo mi przykro :(
Zamykam temat i przenoszę do Archiwum...
_________________
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Ze mną: Buzz, Rex
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 14