Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Opieka nad samicą i młodymi po porodzie
Autor Wiadomość
HeyItsChris 



Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 9
Wysłany: Sob Sty 18, 2014 20:07   
   Zwierzątka: Szczurki


5 i pół dnia na świecie, skarby cudowne! ;) wszystkie przetrwały od dnia porodu ;) dwa są mega słodkie, coś czuję że będą przecudowne ;) , są czarne plecy, białe laty, białe łapki i kreskę ma jeden na nosi/czole i drugi kropkę, będzie to przecudownie wyglądać!

Bo matka jest czarna i ma białe łapki + krawacik biały na brzusiu.

Dwa skarby zostawiam dla siebie, dwa bierze znajoma, jednego bierze druga znajoma, no i dla reszty szukam wciąż domku ;)

Oto jak dziś wyglądają.
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Sob Sty 18, 2014 20:24   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


HeyItsChris, cudowne kluchy :serducho: Widzę kapturki, czarne i chyba jednego huskulca. A ten maluch z kropą na głowie jest cudowny :zakochany: Na pewno szybko znajdą dobre domki. Kuś nas takimi fotkami, a z pewnością ktoś się w tych szkrabach zakocha na zabój :)
Możesz im właściwie już założyć temat adopcyjny i aktualizować go w miarę jak będą starsze.

Aha, zmień zdjęcia na miniaturki (tu poradnik), bo i tak zaraz moderacja poprosi ;)
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Sty 18, 2014 22:48   
   Zwierzątka: brak


Piękne :) Tylko nie wydawaj znajomym po jednym szczurku, jeśli nie mają innych, niech nie będą samotne ;)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
HeyItsChris 



Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 9
Wysłany: Sob Sty 18, 2014 23:20   
   Zwierzątka: Szczurki


No jednej osobie daje jednego, jest to moja najlepsza przyjaciółka, ale ona bierze go tylko dlatego że ma dwa, i jej aktualna samiczka a ma je dwie, ma guza pod szyjką i pod pachą i zostało jej nie wiele życia, więc oddam jakoś za 3-4tyg jej skarba, będą we trójkę żyły tak długo jak to tylko możliwe ;)


Więc jestem pewien że będzie się u niej miała jak w domu ;)
 
     
Ebia 


Dołączyła: 13 Lut 2012
Posty: 2876
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 19, 2014 00:26   

HeyItsChris, ale mały szczurek ze starszymi może się nudzić i zamęczać chorą samiczkę chęcią ciągłej zabawy, skakaniem po głowie ;) Lepiej byłoby, gdyby były dwa maluszki ;)
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Nie Sty 19, 2014 01:14   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


HeyItsChris napisał/a:
więc oddam jakoś za 3-4tyg jej skarba

Młode są gotowe do oddzielenia od matki w 32. dobie życia. Skoro mają teraz 6 dni, powinieneś je wydawać dopiero za 4,5 tygodnia.
I zgadzam się z Ebią a podpowiada mi to własne i innych forumowiczów doświadczenie :)
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
iNka_ 


Dołączyła: 22 Sty 2014
Posty: 12
Wysłany: Sob Mar 01, 2014 22:39   

Witam, nie bardzo wiedziałam w któym temacie umieścić swoja wiadomość i po krótkim przeglądzie ten wydał mi się najodpowiedniejszy. Przez nieznajomość anatomii szczurów i koślawe początki z opieką nad nimi wpakowałam się... w powiększenie ich rodziny. Zaczęło się od tego, że kupiłam szczurka w zoologicznym (miał być chłopczykiem), był malutki (według sprzedawcy miał niecałe 2 miesiące), więc jakoś nie przestraszyło mnie to, że nie widać u niego jąderek. Po zapozaniu się bardziej z tematyką stwierdziłam, że koniecznie muszę mu dokupić kumpla, tym razem z hodowli (niestety jak się później okazało, pseudohodowli Amusi, ale to w tym momencie nieistotne). Ze zgrozą zauwazyłam, że nowy towarzysz zaczął się dobierać do małego Skinnera, czym prędzej je oddzieliłam. A dwa dni później pojechałam z Piagetem na kastracje. Pozniej szczurki byly oddzielone od siebie przez 10 dni. Jednak przy ich pierwszym kontakcie doszło do zapłodnienia. Na dniach Skinner będzie miał młode. Zastanwiam się, którego szczurka pozostawić w głównej klatce a którego umieścić w transporterze (tylko go mam do dyspozycji, na szczescie jest sporej wielkosci). Kolejne pytanie, które mi się nasuwa, co zrobić z miotem? Jak myślicie, łatwo im będzie znaleźć nowy dom?
Z góry dziękuje, za wszelkie rady i sugestie.
_________________
Skinner(ka) & Piaget
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Mar 02, 2014 00:12   
   Zwierzątka: brak


iNka_, skąd jesteś? Może mogłabyś pożyczyć klatkę od kogoś z forum? Szkoda byłoby, gdyby samiec musiał siedzieć miesiąc w transporterze (tyle trwa odchowanie młodych).

Możesz samiczce przeprowadzić sterylizację aborcyjną, uśpić miot tuż po urodzeniu albo odchować i poszukać nowych domów. http://forum.szczury.biz/...t=11720&start=0 - może ten temat pozwoli Ci podjąć decyzję.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
iNka_ 


Dołączyła: 22 Sty 2014
Posty: 12
Wysłany: Nie Mar 02, 2014 14:33   

Jestem z Opola. Tez byloby mi smutno, gdyby samiec byl zmuszony przez miesiac mieszkac w transporterze (33x45x33). Myslalam poczatkowo, aby umiescic tam samiczke, jednak ona jest bardziej ruchliwa i trudniej byloby ja wyciagac stamtąd na wybiegi( bo pewnie balaby sie o mlode a sama wyjsc by nie potrafila). Przejrzałąm temat, który mi wysłałaś i szczerze powiedziawszy jeszcze bardziej namieszal mi w glowie. Uśpienie maluchów wydaje mi się ostatecznością, choć nie wykluczam... Najbardziej boję się tego, że będzie ich bardzo dużo i się pochorują. Przyszła mamusia wygląda jednak na zdrową, ciągle od czasu do czasu radośnie biega po klatce mimo zaawansowanej ciąży. Od czasu do czasu tylko piszczy jak samiec ją zaczepia. Poród przewiduje na poniedziałek.
Zastanwiałam się także, czy ewentualnie nie byłoby lepszym pozmysłęm przedzielenie klatki na pół(40x70x80)?
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Mar 02, 2014 15:28   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


iNka_, zapach samca, może samicę denerwować i stresować, co niestety może mieć przykre konsekwencje- np. samica może zagryźć młode lub je porzucić.
_________________
Moje ogony
 
 
     
iNka_ 


Dołączyła: 22 Sty 2014
Posty: 12
Wysłany: Nie Mar 02, 2014 21:31   

Cegriiz, dziękuję za uwagę, klatka posprzątana, samczyk odizolowany.
_________________
Skinner(ka) & Piaget
 
     
iNka_ 


Dołączyła: 22 Sty 2014
Posty: 12
Wysłany: Wto Mar 04, 2014 19:11   

Urodziło się 10 dropsików. Mamusia od czasu do czasu skoczy do miski a tak to cały czas ich pilnuje :)
 
     
iNka_ 


Dołączyła: 22 Sty 2014
Posty: 12
Wysłany: Sob Mar 08, 2014 14:15   

Głupie pytanie, ale wole się jednak upewnić. Szczur po kastracji (prawie 4 tygodnie) nie może być płodny, mimo, że przejawia zachowania związane z prokreacją? (Tak mi się nasunęło po wspólnym wybiegu mojej parki.)
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Mar 08, 2014 19:48   
   Zwierzątka: brak


Szczury tracą płodność po max. 2 tygodniach od kastracji, więc na pewno nie jest już płodny. Ale nadal może kopulować z samicami lub dominować inne szczury w ten sposób ;)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
iNka_ 


Dołączyła: 22 Sty 2014
Posty: 12
Wysłany: Pią Mar 14, 2014 17:24   

Maluszki ;)


A w podpisie ich rodzice :)
_________________
Skinner(ka) & Piaget
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.5 sekundy. Zapytań do SQL: 11