Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Smycz i szelki - dyskusja
Autor Wiadomość
mc 



Dołączyła: 23 Paź 2007
Posty: 730
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Mar 12, 2009 10:39   
   Zwierzątka: 8 szcz


nutaka, jak dostaniesz koniecznie zdaj raport jak sie sprawują, bo czaje się na nie od dłuższego czasu :) :wink:
_________________

 
 
     
Gość

Wysłany: Czw Mar 12, 2009 12:20   

no, napisz koniecznie. bo kupila bym w sumie moze dla Filipa.
a jak by byly za duze na Twoje dziewczynki jak bys chciala to moge od ciebie odkupic ;p
 
     
nutaka 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 04 Lut 2008
Posty: 3126
Skąd: BW
Wysłany: Czw Mar 12, 2009 16:01   

oczywiście.

katasza napisał/a:
a jak by byly za duze na Twoje dziewczynki jak bys chciala to moge od ciebie odkupic ;p


ok :wink:

[ Dodano: Pon Mar 16, 2009 14:34 ]
Kubraczek zdecydowanie za duży na samiczki :(

Ale jest bardzo mięciutki i łatwy do załozenia bez stresowania szczurka, tylko ma za szeroki pasek dla moich kruszynek
Myślę, ze samcom byłoby wygodnie.
 
 
     
olennnkaaa 
Mała Wredna



Dołączyła: 06 Wrz 2008
Posty: 68
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Wto Mar 24, 2009 19:46   
   Zwierzątka: potworki /(*)Wu-wei.


mam taki sam :P nie pasuje ani na moja Wu ani na Pepera :( jeżeli ktoś chce mogę sprzedać ;)
_________________
(*) Wu-wei- wiecznie w moim sercu E>
http://anielskarota.gospelbox.pl/

 
 
     
fenomenalna
[Usunięty]

Wysłany: Nie Kwi 05, 2009 12:15   

Ja zrobiłam sama i śmigał na nich jakby ich w ogóle nie było. Z zakładaniem też jakiś masakrycznych problemów nie robił.

Zrobienie takiej smyczy to 5 - 10 minut (mi zajeło prawie godzinę ale to po prostu moje boskie umiejętności manualne ^^ )

Fotka:
:mrgreen:
http://img21.imageshack.u...=img0041qqj.jpg
 
     
tamiska
[Usunięty]

Wysłany: Nie Kwi 05, 2009 12:23   

Moje sciagaja samorobione szelki :P Juz kilka razy probowalam :P Stary nie musi nosic, nawet wczoraj nad rzeka biegal radosnie w kolko obok caly czas kilka cm od nas i sie nie oddalal.

Pozostalym dwÓm by sie przydaly, bo Sefi moglby sie sploszyc i uciec ze strachu, a Rydzyk kiedys byl na wolnosci i boje sie, ze mu sie przypomni :P

[ Komentarz dodany przez: babyduck: Nie Kwi 05, 2009 12:25 ]
błąd poprawiony
Ostatnio zmieniony przez babyduck Nie Kwi 05, 2009 12:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
ewela9 
Nela :*



Dołączyła: 26 Lut 2009
Posty: 21
Skąd: Jawor
Wysłany: Sob Maj 23, 2009 09:41   

Ja zrobiłam wczoraj taka smycz i jest bardzo fajna Neli nawet nie przeszkadza i zaczyna chętnie biegac a ja mam ją na oku
 
     
ogoor 



Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 28
Wysłany: Czw Cze 11, 2009 00:36   

szelki dla szczura o.0

jak chcecie cos na smyczy wyprowadzać polecam psa -moje szczurasy biegają luzem i tak im jest najlepiej ........
_________________
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Cze 11, 2009 09:49   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


ogoor, na dworze lepsze są szelki, bezpieczniej dla szczura. Nie widzę w tym nic złego. W domu szczury oczywiście biegają bez.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
ogoor 



Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 28
Wysłany: Czw Cze 11, 2009 11:53   

mnie jakoś nie przekonuje ta koncepcja.szczury mam od 13 lat.no cóż każdy robi jak uważa.
_________________
 
     
sylwikk 


Dołączyła: 24 Sie 2009
Posty: 116
Skąd: dupa
Wysłany: Czw Sie 27, 2009 15:29   

kurcze to moje jest filigranowe i jak mam 3 pary szelek w spadku po poprzednisz szczurach to to moje małe ze wszystkiego potrafi sie wyswobodzic:(

[ Dodano: Sob Sie 29, 2009 22:51 ]
uwaga uwaga odkrylam szelki z ktorych ta mala glisda nie jest w stanie uciec, nie przyduszaja jej, sa lekkie i daja swobode ruchu;)

http://www.zoomania.pl/pr...roducts_id/3620
 
     
czarnaeve 



Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 399
Skąd: Lubuskie/DE
Wysłany: Czw Paź 08, 2009 12:41   
   Zwierzątka: Sodoma&Gomora; Za TM:Zuriska [*]


nutaka i jak te szelki?


Bo tez sie wlasnie nad nimi zastanawiam :wink:

[ Dodano: Czw Paź 08, 2009 13:16 ]
Znalazlam jeszcze takie, dosc ciekawe szelki ferplast-a, plusem napewno jest to ze sa dosyc lekkie - no bynajmniej na takie wygladaja... i chyba mozna je troche regulowac z tego co widze... Choc zastanawiam sie czy w takim wypadku nie lepiej juz samemu zrobic same szelki i dokupic do tego sama smycz :drap:
Ma moze juz ktos doswiadczenia z tego typu wynalazkiem? :mrgreen:

 
     
Alexis 
salto mortadele



Dołączyła: 26 Maj 2008
Posty: 332
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 08, 2009 13:56   
   Zwierzątka: kotełke


Off-Topic:
czarnaeve napisał/a:

Znalazlam jeszcze takie, dosc ciekawe szelki ferplast-a, plusem napewno jest to ze sa dosyc lekkie - no bynajmniej na takie wygladaja...


błagam... przynajmniej, nie bynajmniej...
_________________
Za TM: Felicja (*ok. 12.12.2007 - 10.12.2009), Afra (*ok. 2.08.2008 - 8.01.2010), Skrętka (*ok. 27.09.2009 - 23.07.2011), Wtyczka (*ok. 27.09.2009 - 27.12.2011), Fetka (*ok. 27.10.2009 - 25.05.2012)
 
 
     
Dolly 



Dołączyła: 08 Paź 2009
Posty: 44
Wysłany: Czw Paź 08, 2009 14:17   

Niuniak napisał/a:
MANIAK90 napisał/a:
miał ktoś może takie cos http://www.kuchniapupila....ura,p1460764004


stosował ktoś? bo szczerze mówiąc chyba wolę zaszaleć i dać te 6 złotych niż robic :P


Miałam takie :evil:
Kupiłam w sklepie i cała szczęśliwa lecę do domku żeby mojej Dolly zaprezentować najnowszy nabytek, wpadłam do domu....i tu pojawiły się problemy:
1: były za duże!! teoretycznie rzecz biorąc można je dopasować bo są zapinane tak jak pasek od spodni, ale dopasować mozna tylko paseczki które się zapina a nie ten pasek który ma być na grzbiecie szczurka. Moja Dolly więc z szelek wystawała :) Ale nie poddałam się, wzięłam to sposobem i poobcinałam za długie paseczki, poprzeszywałam, pasowały i tu pojawił się problem
2:wiecie jak założyć takie coś, nawet tak spokojnemu szczurowi jak Dolly, zakładanie zajmuje dostatecznie dużo czasu żeby szczurka zdenerwować, trzeba zapiąć najpierw jeden paseczek, najlepiej przed przednimi łapkami, potem drugi, a żeby było wygodniej to paseczki te zapina się pod zwierzakiem, no ale założyłam i puściłam Dolly żeby się przeszła i przyzwyczaiła i tu pojawił się problem
3:po chwili chodzenia połączonego z gniewnym fukaniem, Dolly sobie po prostu szelki zdjęła.
I to by było na tyle.
Wasze pomysły z ręcznie robionymi szelkami i smyczkami są o niebo lepsze. Gratuluje pomysłów.
 
 
     
nutaka 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 04 Lut 2008
Posty: 3126
Skąd: BW
Wysłany: Czw Paź 08, 2009 18:58   

czarnaeve napisał/a:
nutaka i jak te szelki?


Przecie jest napisane

Cytat:
Kubraczek zdecydowanie za duży na samiczki

Ale jest bardzo mięciutki i łatwy do załozenia bez stresowania szczurka, tylko ma za szeroki pasek dla moich kruszynek
Myślę, ze samcom byłoby wygodnie.


odsprzedałam kataszy i z tego co wiem to też się nie sprawdziły, bo były za małe czy jakoś tak ; p
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.25 sekundy. Zapytań do SQL: 12