Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Smycz i szelki - dyskusja
Autor Wiadomość
littlethings 



Dołączyła: 21 Mar 2008
Posty: 6
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon Maj 26, 2008 19:44   Jogging Small
   Zwierzątka: 2 kluseczki ;)


witam :)
jakoż że na dworze mamy coraz cieplej, planuję mały spacer z moimi maluchami pierwszy raz po dworze. No i właśnie, kupiłam na allegro szelki, niestety mój mały skubaniec od razu z nich wychodzi.
Oczywiście bez smyczy też by sie obeszło jednak jest to bezpieczniejsze gdyż moje dziubasy szybkie są jak strzała. Tak więc, zapytałam o to na innym forum i jedna z osób tam urzędujących poleciła mi szelki (jeśli można to tak nazwać) o jakże pociesznej nazwie Jogging Small. Na allegro niestety ich brak, a w sklepach internetowych kosztują przeważnie ok. 25 zł.
I tu moje pytanie: Czy ktoś takie "szelki" posiadał bądź posiada oraz jak się to cudo sprawuje / sprawowało oraz czy wogóle zdecydowałby się ktoś na to cudo.

Pozdrawiam i przepraszam jeśli już była o tym mowa, tudzież wyszukiwarka nic nie znalazła ( no chyba że pod innym hasłem) .

cyt. ,,Szelki z materiału który nie podrażnia skóry przepuszcza powietrze przez co zwierzak się nie poci. Posiadają regulacje na szyi i zapięcie rzepem na brzuchu przez co można bez najmniejszego problemu je zakładać,ściągać oraz regulować.

Wymiar: 10 do 15 cm szyja , 20 do 26cm za przednimi łapami "

_________________
Przeniósł się szczur do miasta, rozejrzał się z wolna,
Patrzy - a za nim drepcze mała myszka polna.
Wtedy szczur oburzony rozdarł na nią pyska:
- To straszne, jak ta wiocha do miasta się wciska!
 
 
     
mateuszk 


Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 20
Skąd: Ustka
Wysłany: Pon Maj 26, 2008 20:23   
   Zwierzątka: 4 szczuraski ( Daisy, Dixi, Scully i Mała)


Ja mam w moim dumku szelki , i powiem szczerze , że ich nie używam , bo szczurasy z nich wychodzą i nie dają się zapiąć, ale z resztą po co szelki jak można szczurki nauczyc chodzenia przy nodze :D U mnie własnie taki sposób chodzenia przez moje szczurki na dworze jest rytuałem dla każdego nowego szczurasa. :P
 
 
     
littlethings 



Dołączyła: 21 Mar 2008
Posty: 6
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon Maj 26, 2008 20:25   
   Zwierzątka: 2 kluseczki ;)


dobrze, ale masz TE szelki? bo to o te konkretnie się pytam.
_________________
Przeniósł się szczur do miasta, rozejrzał się z wolna,
Patrzy - a za nim drepcze mała myszka polna.
Wtedy szczur oburzony rozdarł na nią pyska:
- To straszne, jak ta wiocha do miasta się wciska!
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 26, 2008 20:58   

Ja takich nie mam, ale mam regulowane i z nich wychodzą, więc z tych zapewne szybciej wyjdą, bo nie da się ich całkiem regulować. :wink:
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 26, 2008 21:01   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


Mi się wydaje, że jesli byłyby idealnie dopasowane, to szczur by nie wyszedł.
Ale to wypadałoby przymierzyć chyba..
Ciekawa jestem jak się takie szelki sprawują.

Off-Topic:
Mam inne 'kupne' szelki, z których szczury nie wychodzą.
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 26, 2008 23:15   

polegalu, ja moich szczurów nie puszczam (nie znalazłam jeszcze takiego terenu cobym mu zaufała pod względem psich kup/sików), ale smycz się przydaje o tyle, że jak wychodzę ze szczurem na ramieniu, to się nie boję o zwianie danego osobnika. Po prostu jest kontrola, nawet gdyby chciał skakać z ramienia. Warto przyzwyczajać do szelek i do wychodzenia - z czasem szczurcia się oswoi ze spacerami i może odważy się pochodzić po ziemi.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Maj 27, 2008 13:23   
   Zwierzątka: ogony


Może się czepię, ale:
littlethings napisał/a:
Wymiar: 10 do 15 cm szyja , 20 do 26cm za przednimi łapami

Nie mierzyłam własnych ogonów, ale te wymiary wydają mi się ciut za duże? Ergo - jeśli szelki są za duże (nawet maksymalnie ściągnięte) to szczur sobie je zdejmie.

Już pominę, że szczury się nie pocą...

Wydaje mi się, że te szelki będą dobre, ale na świnkę albo królika. littlethings, radziłabym rozglądać się za szelkami dla chomika (wg wskazówek producenta).
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
pixxa 
uwaga gryzę :)



Dołączyła: 08 Kwi 2008
Posty: 69
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Maj 28, 2008 00:34   
   Zwierzątka: 3 koty, 4 fretki, szczurzasty, chomisiowa, krab i rybki


Szelki, a raczej pętelke można zrobić samemu i gdzie jest bardziej bezpieczna.
W pasmanterii wystarczy kupić sznurek i kilka drobiazgów. Ostatnio robiłam 2 pętelki, akurat nie dla szczurków ale to nie ma różnicy. Za całość zapłaciłam niecałe 10 zł:


kółeczko:


_________________
http://fretkipi.webd.pl/WordPress
Stronka już gotowa ;) Zapraszamy
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Czw Maj 29, 2008 00:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
helen.ch 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 2799
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Śro Maj 28, 2008 08:20   
   Zwierzątka: ......


Off-Topic:
Ja tam wciąż zadaję sobie pytanie: Czy szczura koniecznie należy wlec na dwór? :roll: :roll: Świnkę, królika na trawkę rozumiem, ale szczurzyska nasze? Ale nic.. to moje zdanie, ja nie zabieram, raz były i specjalnie na zachwycone nie wyglądały.
_________________
Po drugiej stronie tęczy:Mypcia, Klarysa,Kropka,Tiksi, Dixi, Pixi i Daisy ['], Edzio:( i Ciapek oraz Miłka i Bella
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Maj 28, 2008 08:24   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Off-Topic:
helen.ch, ja nie biorę, moje nie lubią. Nie jest im potrzebne IMHO.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Maj 28, 2008 09:14   
   Zwierzątka: ogony


Off-Topic:
helen.ch, ja biorę czasem (rzadko), aby się przewietrzyły, ale tylko do kuzynki na działkę, bo tam powietrze czyste, trawa niepryskana, nie zanieczyszczona przez psy etc. Poza tym - mogą np. pobuszować w porzeczkach.
Poza tym na dwór nie wychodzimy, tylko do weta.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
polegalu 
...Kagetora...



Dołączyła: 20 Kwi 2008
Posty: 187
Skąd: Gorzów Wlkp./Poznań
Wysłany: Śro Maj 28, 2008 23:20   
   Zwierzątka: 3 szczurki <:3 )~~


Ja mam taki teren u chlopaka - jego ogrod :) Jest pozbawiony wszelkich osiedlowych spraw bo to za miastem. Dziś moja mała została puszczona na trawke :] . Była zachwycona przestrzenią! Nie bała się, ale była zwarta i gotowa do zwiedzania. Jednak sądze, że nie nadąże za nią i za jej ciekawością więc podejme ryzyko i wpakuje ją w szelki :kciuki: zobaczymy :roll:
_________________
Break [*], Kagetora[*], Demi[*], Tork [*], Precka [*]
 
 
     
ciacho 



Dołączyła: 14 Maj 2008
Posty: 217
Skąd: Stargard
Wysłany: Czw Maj 29, 2008 08:58   

Odys często wychodzi ze mną na spacerki do lasu- w lesie nie ma psów i kotów, a inne zwierzęta najczęściej boją się ludzi więc w lesie jestem spokojniejsza o szczurka :lol1: jednak stopniowo go oswajałam, pierwszym razem gdy położyłam go na ziemi to wlazł mi na buta i tyle było z jego przechadzki, teraz sam spaceruje zawsze idąc przy mnie. Ostatnio zauważyłam, że coraz bardziej się oddala więc smycz się przyda. :)

poprawiłam błędy ortograficzne, falka
Ostatnio zmieniony przez falka Czw Maj 29, 2008 11:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
ciacho 



Dołączyła: 14 Maj 2008
Posty: 217
Skąd: Stargard
Wysłany: Czw Maj 29, 2008 10:35   

Mój uwielbia spacery, ożywia sie i tobardzo- wszystko go ciekawi nawet jak jest na ramieniu to lubi sie roglądać i bardzo go ciekawią drzewa które mijamy :P
 
     
Jolanta ;] 


Dołączyła: 15 Cze 2008
Posty: 2
Wysłany: Śro Cze 18, 2008 17:09   

Witam. Znalazłam na Allegro szelki Jogging Small http://www.allegro.pl/ite...sklep_w_wa.html
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 13