Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Smycz i szelki - dyskusja
Autor Wiadomość
Niuniak 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 133
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Sty 27, 2007 16:43   
   Zwierzątka: Szczuraki : Manfred, Leon, Kasieńka, Kuba =)


MANIAK90 napisał/a:
miał ktoś może takie cos http://www.kuchniapupila....ura,p1460764004


stosował ktoś? bo szczerze mówiąc chyba wolę zaszaleć i dać te 6 złotych niż robic :P
_________________

 
 
     
gijane 
pani Rolnik :)



Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 152
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 28, 2007 19:12   

ja zrobilam te ze sciagaczem od kortki. bardzo latwo sie robi, i dobrze dzialaja.

zakladam mojemu szczurowi codziennie na chwile, i daje mu cos co bardzo lubi jesc( jak jest jeszcze w szelkach)
zajada sie prezentem, i nie zwraca wogole uwagi na szelki. mysle ze bedzie w nich chodzil bez problemu :)
_________________

 
     
Cola 
dumny student wet :D



Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 1730
Skąd: Gdańsk/Olsztyn
Wysłany: Nie Sty 28, 2007 19:33   
   Zwierzątka: kot


Niuniak, chyba zły link...
_________________
mam kota.
 
 
     
Juni
[Usunięty]

Wysłany: Nie Sty 28, 2007 19:35   

Cola, to jest w cytacie:

http://www.kuchniapupila....ura,p1460764004

trzeba sobie poszukać orginału ;)
 
     
Maniak 
...:::Marzena:::...



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 558
Skąd: Z pierwszej stolicy ;)
Wysłany: Nie Sty 28, 2007 22:11   
   Zwierzątka: szczury, brat


gijane napisał/a:
i nie zwraca wogole uwagi na szelki.

Heh przeciwnieństwo moich, u mnie nawet nic pod łapki nie możesz włożyć :evil:
_________________
whatever you do,. do it well.
 
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Pon Sty 29, 2007 11:30   
   Zwierzątka: kotka Puma


Wypróbowałam szelki Asaurusa, są łatwe do wykonania, łatwe do założenia i w ogóle super :mrgreen: a jak słodko szczur wygląda w zielonych szelkach z czerwonym karabińczykiem :P o dziwo Oczko dzikus nie zareagowała histerią (bo Skrętka to wiadomo, panikara) i ładnie chodziła w szelkach, ale to tylko na próbę, bo ona jest za dzika, żeby chodzić na smyczy, więc zostałyśmy przy samych szeleczkach. No ale chciałam pochwalić projekt :mrgreen:
 
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 29, 2007 13:24   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


Dziękować, dziękować :]
 
 
     
Maniak 
...:::Marzena:::...



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 558
Skąd: Z pierwszej stolicy ;)
Wysłany: Pon Sty 29, 2007 22:37   
   Zwierzątka: szczury, brat


Oj ja muszę iść do pasmanterii po ten kołek, bo kurcze w domu nic...ale kiedy...nie wyrobie się z niczym...Bynajmniej Jokady pomysł się u mnie nie sprawdził...Asaurus, liczę na Ciebie :mrgreen:
_________________
whatever you do,. do it well.
 
 
     
trixy 


Dołączyła: 01 Mar 2007
Posty: 47
Skąd: Warszawa
  Wysłany: Śro Mar 07, 2007 19:06   zmuszać?

Od tygodnia mam szelki (kupione) ale i są za duże i one ich nie lubią. Dobrowolnie wejdą tylko (ale prawie nigdy) za smakołykem. Zrobiłam im szelki takie jak tuy były pokazane ale też nie chcą w nich chodzić a jeśli obydwie szczurzynki mają na sobie to nawzajem sobie zdemuja.
Zakładać im na siłe je, gdy chce np. wyjsc z nimi na spacer a boje sie ze bez szelek i smyczy mi uciekną (z ramienia) ??
 
     
Ratata 
death note



Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 533
Skąd: Laskowa/Kraków
Wysłany: Śro Mar 07, 2007 20:49   
   Zwierzątka: Zoo


Nie ma sensu zakładać im ich na siłę, skoro i tak je zaraz ściągną. Ucz je powoli chodzenia w szelkach po domu, jeżeli je zdejmują sobie nawzajem, ucz pojedynczo. A najlepiej przyzwyczaj do siedzenia podczas spacerów na ramieniu, żebyś miała pewność, że nie uciekną. Jeżeli nie masz zamiaru puszczać ich luzem na przykład na trawę, to szelki wydają mi się zbędne.
_________________
Biszkopt i Baton <3~

Kredka i Kropka <3~

['] Bąbel Szuler Ronnie Furby Roy Amidamaru Ceylon Richie Szafir Lilu Toffee Nutella Harriet Rubi Beza Astra Coral Pralinka Danielle Pyza Picia Larunia Mary Loki Drops Achajka Ogryzek Holly Nela Foton Nitael Ushi Eustachy Pinky Budyń [']
 
 
     
Saskia 



Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 8
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Mar 07, 2007 21:09   
   Zwierzątka: Artemis (szczurasty) i Mika (kotowata)


Ratata, a czy chodzenie ze szczurkiem bez szelek nie jest niebezpieczne? Nie upadnie, ani nie ucieknie? Artemis był ze mną tylko raz na spacerze, ale na takim krótkim i boję się nieco o niego. Chciałabym jutro z nim wyjść (taka piękna pogoda, że aż szkoda w domu siedzieć 8) ). Widziałam już parę osób wyprowadzających bezszelkowo, ale nie tak jestem całkowicie przekonana.

P.S. Jakby bez smyczy było naprawdę bezpiecznie, to świetnie, bo zaoszczędziłabym czas na oswajaniu kluchy i na samym zakupie. :mrgreen: [/b]
_________________
Doko-ni ikimasu ka?
 
 
     
Ratata 
death note



Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 533
Skąd: Laskowa/Kraków
Wysłany: Czw Mar 08, 2007 09:13   
   Zwierzątka: Zoo


Szczur spaść raczej nie spadnie, prędzej może próbować z Ciebie zejść.
Tak jak mówiłam, przyzwyczaj go najpierw w domu do noszenia na ramieniu, noś po całym mieszkaniu, próbuj wychodzić na balkon, na korytarz i obserwuj, jak szczur się zachowuje.
Nasz Bąbel od samego początku był noszony na ramieniu lub w kapturze bluzy i nigdy nie próbował uciec ani nie zdarzyło mu się spaść, nawet podczas jazdy na rowerze ;)
_________________
Biszkopt i Baton <3~

Kredka i Kropka <3~

['] Bąbel Szuler Ronnie Furby Roy Amidamaru Ceylon Richie Szafir Lilu Toffee Nutella Harriet Rubi Beza Astra Coral Pralinka Danielle Pyza Picia Larunia Mary Loki Drops Achajka Ogryzek Holly Nela Foton Nitael Ushi Eustachy Pinky Budyń [']
 
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 08, 2007 14:07   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


Saskia, spaść czy uciec raczej nie będzie próbował, gorzej jak się czegoś przestraszy np psa a tymbardziej jak wyczuje, że właściciel się wystraszył ale wtedy to i szelki nie pomogą. Myślę, że najlepiej jest po prostu bardzo uważać i przewidywać za wczasu co się może zdarzyć. Zwracać uwagę na biegające psy, dzieci i mocherowe berety, które zauważą szczura dopiero mijając Ciebie, a chyba łatwo przewidzieć jaka będzie reakcja ;)
 
 
     
aimee 
Mad as a Hatter



Dołączyła: 26 Lis 2007
Posty: 20
Skąd: Through the Looking Glass
Wysłany: Wto Lis 27, 2007 22:27   
   Zwierzątka: Szczury i psina


Chwała dla tych co umiescili tu opis wykonania szeleczek :) sama sie skusilam na wykonanie ich , i teraz moje szczurki swobodnie sobie w nich biegaja (no moze jeden bo drugi jakos nie bardzo je polubil ) :)
_________________
-Szaleństwo to niemożność przekazania swoich myśli. Trochę tak, jakbyś znalazła się w obcym kraju-widzisz wszystko, pojmujesz,co sie wokół ciebie dzieje, ale nie potrafisz się porozumieć i uzyskać znikąd pomocy, bo nie mówisz językiem tubylców. - Każdy z nas czuł to kiedyś.
- Bo wszyscy, w taki czy inny sposób jesteśmy szaleni.
 
 
     
polegalu 
...Kagetora...



Dołączyła: 20 Kwi 2008
Posty: 187
Skąd: Gorzów Wlkp./Poznań
Wysłany: Pon Maj 26, 2008 19:07   
   Zwierzątka: 3 szczurki <:3 )~~


Ja mam wrażenie, że moja się boi wogóle dużej przestrzeni. Jak z nią wychodze na dwór to spina się tylko pytanie czy z podniecenia czy ze strachu. Więc chyba u mnie szelki nie przejda, bo "ciągnąć" jej w nich na siłe nie będe :P Nie wiem czy próbowac... :| Ale bardzo bym chciała by biegała sobie swobodnie, na jakąś odległość
_________________
Break [*], Kagetora[*], Demi[*], Tork [*], Precka [*]
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 11