Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kluska
Sob Lis 24, 2012 15:11
Stadko cukrowych szczęściarzy
Autor Wiadomość
LaLuna 
szczurlover



Dołączyła: 14 Lis 2011
Posty: 295
Skąd: DGL
Wysłany: Śro Paź 10, 2012 16:37   Stadko cukrowych szczęściarzy
   Zwierzątka: TŻ i Nemi




Oto samotna zagubiona rodzinka:

mamusia, której nadałam imię Nutka, (od jej orzechowo-kremowego umaszczenia i pisków które co chwilkę wychodzą z jej legowiska) trafiła do mnie w bardzo smutnych okolicznościach.
Zaczęło się od tego, że Nakocie umarła Gina - mama 10 maluszków z miotu D.
Ponieważ graniczy z cudem odchowanie tygodniowych sierot, poczułam się współodpowiedzialna za walkę o ich życie. Przejechałam całą okolicę... wykonałam wiele telefonów...
wszędzie słyszałam : znamy kogoś kto ma, bo nam sprzedaje maluchy, ale oni nie powiedzą kto to i nie dadzą kontaktu "bo nie", albo że po prostu samicy nie sprzedadzą, nie użyczą bo sami na nich zarabiają... Boże święty.
Odechciało mi się jeść. W końcu po długiej rozmowie ze łzami w oczach dostałam od jednego z okolicznych zoologów namiar na "hodowcę".
Okazało się, że pierwsza mamka odrzuciła młode. Tempo rosło razem z zagrożeniem. Ale to początek moich problemów.
Próbowałam się do tego człowieka dodzwonić, nic nic nic. Nie odbierał cały dzień ani rano ani w południe ani wieczorem. W końcu napisałam mu sms.
Odpowiedź negatywna " nie oddam samicy która wykarmia". Błagałam w smsach, brak odpowiedzi..
Ludzie!! W końcu w desperacji powiedziałam, że życie tych klusek jest dla mnie naprawdę ważne, na moją własną odpowiedzialność biorę taką samicę z tygodniowymi młodymi i zapłace nawet 100zł tylko żeby się zgodził.
I tu nagle przyszła odpowiedź -że to nie chodzi o pieniądze tylko żeby matka nie zżarła młodych. Tak. Jasne. Na pewno. Ych!
Zgodził się, drugiego dnia wieczorem umówiłam się z nim na odbiór. Nie chciał żebym do niego przyjeżdżała, więc się tylko domyślam w jakich warunkach żyją tam ogonki.
Gdy pytałam czy samica jest spokojna, czy atakuje człowieka, odpowiedział, że go nie atakowała gdy wsadzał do niej rękę, ale ogranicza kontakt z samicami do minimum. :shock:
Przyjechałam o wskazanym czasie na wskazane miejsce, z umówioną kwotą 50zł.
Koleś w wielu około 24 lata wysiadł z białej lśniącej toyoty ucieszony od ucha do ucha. Jego koleżanka wyciągnęła pudło. Podsunęli mi je pod nos.
Próbowałam zapytać o cokolwiek, ile szczurów, to się dowiedziałam że 3 młode, że maja lekki meszek. Chciałam sprawdzić jak się mają, zajrzeć do pudła albo zaprosić kolesia do siebie żeby otworzyć pudełko w ciepłym.
Ale on stwierdził, że albo biorę albo on koledze terraryście zawiezie bo nie ma czasu.
I wzięłam.
Sama nie wiedziałam kiedy pudełko wylądowało na bocznym siedzeniu mojego auta. Byłam w totalnym szoku.

Nutka jest wystraszona, mieszka w chorobówce z maluchami, ciągle karmi. Wczoraj miała piękną, lśniącą sierść, dziś prawdopodobnie z nerwów troszkę jest poczochrana. Dużo je, dostaje co najlepsze żeby uzupełniać braki w maleńkim organizmie.
Maluchy maja nas kompletnie w nosie ssą cały dzień i noc.
Mamusia jest teraz zdrowo odżywiana jednak po smrodkach jakie puszcza nam w atmosferę wnioskuję, że była karmiona byle-czym.


Na szczęście mamka która trafiła do Nakoty nad ranem podjęła karmienie więc ominął nas dzisiejszy wyjazd do Wrocławia, a maluchy z mamą zostają u mnie.
Mamę jak sądze ciężko będzie oddać, więc podjęłam decyzję, że oswoję ją i zostanie u mnie. Nie mam jednak miejsca na Kluski.




Maluchy są otoczone najlepszą opieką, są to trzy kapturki aguti, myślące tylko o ssaniu mlecuska.
Machają sobie łapkami i ogonlami pod futerkiem mamsi.




_________________
Na ich temat
Ostatnio zmieniony przez LaLuna Pon Lis 26, 2012 01:31, w całości zmieniany 16 razy  
 
     
jancia 
czakramy zablokowane :)



Dołączyła: 14 Maj 2011
Posty: 2931
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Paź 10, 2012 19:53   
   Zwierzątka: Wszystkie za TM


Co za typ ponury podejrzany. Dobrze, że chcąc dobrze dla miotu Giny sprawisz, że maluszki trafią do dobrych domów :kciuki:
_________________
za TM: Harry 26.12.2008-12.01.2011, Franek 04.01.2011-21.02.2012, Edzio 04.01.2011 -31.05.2013, Kevin 15.02.2012 - 05.01.2014, Elvis 15.02.2012-27.03.2014, Freddie 25.10.2011 - 14.05.2014, Reksio 05.07.2013 - 06.09.2015, Jasper 5.07.2013 - 14.12.2015.
 
     
LaLuna 
szczurlover



Dołączyła: 14 Lis 2011
Posty: 295
Skąd: DGL
Wysłany: Śro Paź 10, 2012 21:31   
   Zwierzątka: TŻ i Nemi




Znam już płeć! W związku z tym maluchy dostają szczęściarskie imiona:

1) SAMIEC: Feniks
Mityczny ptak, uznawany za symbol Słońca oraz wiecznego odradzania się życia. Przynosi szczęscie temu, który go spotka.



2) SAMIEC: Lotos Bothynus
Lotos: Mitologiczny ród Lotofagów karmił przybyszów jego rozgniecionymi kwiatami i owocami o smaku miodu. Przybyszy częstowali tą wyśmienitą potrawą, w ten sposób podróżny zapominał o wszystkim, chcąc jedynie pozostać w ich kraju. Jest to związane z grą słów w języku greckim, ponieważ lotos (lōtós) i zapomnienie (lēthē) brzmią podobnie.
BOTHYNUS: w języku łacińskim meteor, spadająca gwiazda



3) SAMICA: Koniczynka rezerwacja czarnuszak

Według tradycji każdy listek koniczyny coś symbolizuje. Pierwszy oznacza nadzieję, drugi wiarę, trzeci miłość, a czwarty szczęście, listków nam brak u Koniczynki ale ma 4 łapki!

_________________
Na ich temat
Ostatnio zmieniony przez LaLuna Pią Paź 12, 2012 14:39, w całości zmieniany 6 razy  
 
     
szeol74
[Usunięty]

Wysłany: Śro Paź 10, 2012 21:32   

Feniks jest przepiekny :serducho:
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Paź 10, 2012 21:38   
   Zwierzątka: brak


Chudziutkie maleństwa, trzymam kciuki za dobre odkarmianie ich i mamusi! :kciuki:
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Willow 
zua kobieta ;p


Dołączyła: 19 Gru 2011
Posty: 120
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: Śro Paź 10, 2012 21:41   
   Zwierzątka: ogoniaste stadko zagłady :D


A gdzie chude. Tyle ssą, że to by było wręcz niemożliwe :wink:
_________________
Moje kluski:
Butterfly's Ginger, Kirara Shogun Rotta Taivas, Bebešina Quňka, Bebešina Toffifee, Anis Anemon Rotta Taivas, Daemonic William Blake, Fantastico Fungi Frico Rotta Taivas :serducho:

Za TM [*] Butterfly's Fisk, Booker, Buffalo Rotta Taivas, Capricossa Rotta Taivas, Dżo, Chester, Tejla, Niva, Cleo, Pixi, Gingers, Misiu :(
 
     
czarnuszak 


Dołączyła: 26 Lip 2012
Posty: 21
Skąd: Brzeg
Wysłany: Czw Paź 11, 2012 10:54   
   Zwierzątka: psy koty koszatki i 3 szczureczki


Witam, jesli nie znajdzie sie zaden chetny z blizszych okolic to z przyjemnoscia zajelabym sie malutka Koniczynka :-) jestem z Brzegu ale bez problemu moge podjechac do wrocka. Pozdrawiam i caluje maluchi w slodkie nochale
 
     
Lux 



Dołączyła: 25 Mar 2012
Posty: 860
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw Paź 11, 2012 12:41   
   Zwierzątka: stado szczurów :>


Koniczynka :serducho: Cudne, cudne szkraby, ale ona skrada serce totalnie :D
 
     
LaLuna 
szczurlover



Dołączyła: 14 Lis 2011
Posty: 295
Skąd: DGL
Wysłany: Czw Paź 11, 2012 13:05   
   Zwierzątka: TŻ i Nemi


czarnuszak, ja jestem z Głogowa, ale mamy połączenia pociągowe ;)
Wyślę Ci link do ankietki dziś/ jutro :)
_________________
Na ich temat
 
     
czarnuszak 


Dołączyła: 26 Lip 2012
Posty: 21
Skąd: Brzeg
Wysłany: Czw Paź 11, 2012 15:20   
   Zwierzątka: psy koty koszatki i 3 szczureczki


LaLuna, dziekuje, ja mam juz dwa szczurki i obiecuje ze bd opiekowac sie mala najlepiej jak potrafie:-*
_________________
http://stowarzyszenieprzy...r=asc&start=120
 
     
szczurowata 
ciurza mama



Dołączyła: 20 Sie 2011
Posty: 366
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 11, 2012 19:21   
   Zwierzątka: Pies i świnka morska.


Jestem zauroczona Koniczynką - śliczna dziewczynka, i śliczne imię :serducho:
_________________
Za TM - Keyko, Bambi, Ariska, Pchełka, Wenus i Sawa. ;(

aktualny brak ogonów
 
 
     
Kinia
[Usunięty]

Wysłany: Czw Paź 11, 2012 20:03   

Ja byłabym zainteresowana 2 samczykami ;)
Oczywiście jesli nikt z bliższych stron się nie znajdzie...
 
     
LaLuna 
szczurlover



Dołączyła: 14 Lis 2011
Posty: 295
Skąd: DGL
Wysłany: Czw Paź 11, 2012 22:41   
   Zwierzątka: TŻ i Nemi


Kinia a skąd jesteś? :) póki co nie mam na nich rezerwacji :)
_________________
Na ich temat
 
     
Kinia
[Usunięty]

Wysłany: Pią Paź 12, 2012 13:00   

Okolice Opola. Myślę, że transport na forum da radę załatwić ;)
A umowę można załatwić pocztą :D
 
     
LaLuna 
szczurlover



Dołączyła: 14 Lis 2011
Posty: 295
Skąd: DGL
Wysłany: Pią Paź 12, 2012 14:07   
   Zwierzątka: TŻ i Nemi


Myślę że na pewno sie da to jakoś rozegrać :) prosze o wysłanie wypełnionej ankiety na maila który się w nich znajduje :)
_________________
Na ich temat
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 12