Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Layla
Pon Lis 05, 2012 13:14
MYSŁAKOWICE(Jelenia Góra)PILNIE ktoś z okolic
Autor Wiadomość
Nietoperrr... 



Dołączyła: 17 Paź 2009
Posty: 430
Skąd: Oleśnica
Wysłany: Sob Wrz 29, 2012 22:53   MYSŁAKOWICE(Jelenia Góra)PILNIE ktoś z okolic

SPRAWA PILNA.Dlatego pozwoliłam sobie umieścić temat w tym dziale.
Dziś dostałam telefon od mojego taty,mieszka w Mysłakowicach koło Jeleniej Góry/Karpacza.Znalazł na śmietniku szczurka,płeć nieznana,bo nie potrafi określić,wiek nieznany.Szczurak sam garnie się na ręce,więc pewnie jest zwierzakiem oswojonym.Daje się bez problemu łapać,jest bardzo kontaktowy.Na chwilę obecną wybiłam mojemu tacie pomysł z przygarnięciem zwierzaka na stałe,bo już miał taki zamiar,ale warunków za bardzo nie ma,a tym bardziej na przygarnięcie drugiego szczuraka,bo samotny ogon to raczej szczęśliwy nie będzie.
Pilnie poszukiwana jest jakaś osoba z okolic,najlepiej tu z forum,która mogłaby szczuraka przechwycić z Mysłakowic,bo mój tata nawet nie ma klatki,żeby znajdę trzymać.Został/a u niego w pracy na weekend w jakimś pudle,z zapasem jedzenia i picia.
Ja sama nawet nie mam wolnej klatki,którą mogłabym tacie podesłać,będę dopiero na święta u niego,więc jakakolwiek pomoc z mojej strony na odległość odpada,oprócz poszukania jakiejś dobrej duszyczki tu na forum,z okolic Jelonki.
Znajdzie się ktoś z okolic?Podkreślam,że sprawa dość pilna,bo szczurak nie ma w czym mieszkać i w każdej chwili może zwiać.Nocne temperatury na zewnątrz raczej nie są teraz sprzymierzeńcem szczurzych znajd :|
_________________
POLARKOWE MEBELKI http://forum.szczury.biz/...t=10142&start=0
Ostatnio zmieniony przez Nietoperrr... Śro Paź 03, 2012 11:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Ebia 


Dołączyła: 13 Lut 2012
Posty: 2876
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 01, 2012 10:54   

Co się dzieje ze szczurkiem? Zabrał go ktoś? Wiadomo w jakiej jest kondycji/wieku/płci?
 
     
Nietoperrr... 



Dołączyła: 17 Paź 2009
Posty: 430
Skąd: Oleśnica
Wysłany: Pon Paź 01, 2012 14:09   

Dziś szczurak będzie zabrany do domu mojego taty,bo cały czas był w miejscu jego pracy.Wysłałam koci transporter,na razie posłuży jako klatka tymczasowa.
Co do reszty - wszystkiego się dowiem wieczorem.
_________________
POLARKOWE MEBELKI http://forum.szczury.biz/...t=10142&start=0
 
     
Nietoperrr... 



Dołączyła: 17 Paź 2009
Posty: 430
Skąd: Oleśnica
Wysłany: Wto Paź 02, 2012 23:09   

Szczurak to ona.Bardzo brudna,na śmietniku mieszkała już dłuższy czas - jak mówią bywalcy.Tata zabrał do domu,aż dziwne,że jest totalnie oswojona,sama pcha się na ręce.Dorwała się do Timy i nie mogła przestać jeść,wcześniej ludzie podrzucali jej resztki warzyw,owoców.Okazało się na miejscu,że ma guza w tylnej części ciała,nie wiadomo co to jest,ale jest spore.Koło tylnej łapki.Może to być wszystko,gruczolak,nagromadzone mleko,ropień,przepuklina...Taty nie stać na zabranie jej do weta,dlatego zwracam się z prośbą do kogokolwiek z okolic,kto mógłby pomóc i ją odebrać.Szczurka potrzebuje pilnej wizyty u gryzoniowego weta,ja niestety nie będę mogła po nią podjechać.
Ktoś z okolic mógłby ją choć przechwycić??
_________________
POLARKOWE MEBELKI http://forum.szczury.biz/...t=10142&start=0
 
     
Ebia 


Dołączyła: 13 Lut 2012
Posty: 2876
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 02, 2012 23:21   

Niech ją ktoś przechwyci :( Strasznie szkoda malutkiej
Kurcze.. gdybym była stabilniejsza finansowo, to wzięłabym ją do moich 2 dziewczyn :( A tak byłabym w stanie zapewnić jej wizytę u weta czy kontrole, ale z operacją już gorzej :|
 
     
Nietoperrr... 



Dołączyła: 17 Paź 2009
Posty: 430
Skąd: Oleśnica
Wysłany: Wto Paź 02, 2012 23:27   

Kurcze,ja nie proszę o adopcję małej,bo w takim stanie to wiadomo,że nikt jej nie adoptuje.Ja proszę o kogoś z okolic,kto by ją zabrał od mojego taty i dał szansę na szczurzego weta :roll:
Jakiś bazarek na szybko bym zorganizowała,szyję szczurze mebelki,zepnę poślady i kasa jakaś na szybko będzie.Chodzi o dt z możliwością dostarczenia do profesjonalnego weta,ewentualnie transport małej do Wrocka,tam się już małą zajmiemy.
_________________
POLARKOWE MEBELKI http://forum.szczury.biz/...t=10142&start=0
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Wto Paź 02, 2012 23:42   

Ludziska, nikt nie mieszka w okolicy?

Nietoperrr..., klatka nadal potrzebna? Mogę podesłać swoją "chorobówkę", nie jest bardzo przestronna (to chyba Pigi III firmy Inter Zoo) i stan średni, ale nadaje się do użytku i spokojnie jeden szczurek może w niej mieszkać przez jakiś czas.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
Ebia 


Dołączyła: 13 Lut 2012
Posty: 2876
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 02, 2012 23:45   

Nietoperrr..., wiem, że prosisz o transport ewentualnie DT. Ale od początku przejęłam się małą i żałuję, że nie mieszkam bliżej, żeby ją odebrać i stać się DTo-DSem. Wiem, że moje dobre chęci nic nie wnoszą do tematu, ale na prawdę się nią przejęłam...
 
     
PACZEK 



Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 371
Skąd: niestety POLAND
Ostrzeżeń:
 5/4/5
Wysłany: Śro Paź 03, 2012 07:23   
   Zwierzątka: Szczuraski,pieski,kotki,rybki


Ebia, jeśli chcesz się szczurcią zaopiekować to poszukajmy transportu na Cito.
_________________

 
     
Nietoperrr... 



Dołączyła: 17 Paź 2009
Posty: 430
Skąd: Oleśnica
Wysłany: Śro Paź 03, 2012 08:34   

Ona na chwilę obecną mieszka w transporterze Atlas 10,może apartament to nie jest,ale na chwile wystarczy.Klatka już nie jest tak pilnie potrzebna.Na chwilę obecną oswaja się z nową sytuacją,więc takie mniejsze lokum nawet lepsze niż duża,obca klatka.
Teraz pilnie poszukuję kogoś,kto mógłby ja do weta dostarczyć,albo chociaż przywieźć do Wrocka,tam by się u Piaseckiego załatwiło wizytę.Ona mogłaby jechać od razu w tym transporterze.
Jest cała brudna,pewnie ma pasażerów na gapę.Tata się dowiedział,że ona około pół roku mieszkała na śmietniku :shock:
_________________
POLARKOWE MEBELKI http://forum.szczury.biz/...t=10142&start=0
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Paź 03, 2012 13:56   
   Zwierzątka: brak


Ja mogę ją wziąć, zapewnić DT i opiekę wet, jeśli tylko uda się zorganizować transport. Mogę też pokryć koszty leczenia we Wrocławiu, jeśli ktoś ją weźmie.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Nietoperrr... 



Dołączyła: 17 Paź 2009
Posty: 430
Skąd: Oleśnica
Wysłany: Śro Paź 03, 2012 17:11   

Właśnie najgorszym problemem jest odebranie małej i transport... :| Nie ma tu nikogo z okolic??
_________________
POLARKOWE MEBELKI http://forum.szczury.biz/...t=10142&start=0
 
     
Ebia 


Dołączyła: 13 Lut 2012
Posty: 2876
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro Paź 03, 2012 19:21   

Być może ja będę mogła odebrać małą w piątek ok 7 rano z Jeleniej Góry, jeśli udałoby się ją dostarczyć na dworzec lub w okolice. Znajomy będzie w okolicach Wrocławia. Jeśli uda mi się z nim dogadać, to mogę z nim pojechać, a później zanim pozałatwia sprawy dojechać po małą autobusem. Obiecał, że poczeka, aż z nią wrócę.
Oczywiście tego samego dnia trafiłaby do polecanych łódzkich szczurzych wetów.
Nie jest to pewne na 100%, ale jutro max do 15 powinnam mieć 100% odpowiedź od znajomego

EDIT:
Okazało się, że ten znajomy nie będzie jednak jutro jechał. Będę szukała dalej, chyba, że komuś innemu uda się w tym czasie przechwycić malutką i zabrać jak najszybciej do dobrego weta
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lis 05, 2012 11:21   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Co się dzieje w temacie? Znalazł się DT?
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Nietoperrr... 



Dołączyła: 17 Paź 2009
Posty: 430
Skąd: Oleśnica
Wysłany: Pon Lis 05, 2012 13:11   

Nikt z okolic się nie znalazł,nie miał kto małej zabrać.Odezwała się jedna dziewczyna z Jeleniej,ale mój tato nie znalazł czasu na dowiezienie jej kilka kilometrów... :roll:
W końcu dziewczyna wyjechała,a nikt inny się nie znalazł.

Wreszcie sama pojechałam do taty,teraz na Wszystkich Świętych.Nic mi nie wpomniał przez telefon,że jej stan jest...tragiczny.To miał być szczurak z guzem,miałam małą zabrać do weta,ale to,co zobaczyłam na miejscu,psychicznie mnie przerosło...Mała już nawet do szczura nie była podobna.Odwodniona maksymalnie,chuda,kości wystające,sierść w stanie fatalnym,cała w sikach,leżała na boku,guz prawie większy od niej,oczy zalepione strupami ze starej porfiryny...Ona nawet nie mogła dosięgnąć do jedzenia,poidła nawet nie widziała przez te strupy...
Ona była po prostu zostawiona na powolną śmierć.Nikt nie zaglądnął do niej.Dostała jedynie miskę i poidło...
Nie mam już siły pisać o niej,na drugim forum napisałam ciut więcej.Odeszła w nocy,wizyty u weta nie doczekała.
A ja coraz bardziej wątpię w ludzi.W swojego ojca po raz kolejny zwątpiłam.
Temat można zamknąć,bo co innego zostało?
...
_________________
POLARKOWE MEBELKI http://forum.szczury.biz/...t=10142&start=0
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 10